Trojici hlavních postav tvoří letecký mechanik Michal, módní návrhářka Marie a desetiletý Honzík, kteří tvoří zdánlivě šťastnou, spořádanou a dobře si žijící rodinu. Michal chodí se synem pouštět letecké modely, zatímco matka pracuje na svých návrzích a víkendy tráví společně na chalupě u rybníka. Do poklidného vztahu se však začnou vkrádat první okamžiky neklidu, vyvolávané zejména pracovním vytížením ctižádostivé Marie. Právě připravuje kostýmy pro hru režiséra Jílka. Je to její první práce pro divadlo a protože se chce v tomhle oboru prosadit, je pro ni výsledek důležitý. Těžce nese, že její návrhy nebyly přijaty s nadšením, a pomalu se začíná dostávat do časové tísně.
Situace se neustále zhoršuje a vyvrcholí hádkou přepracované ženy s manželem, při které vyjde najevo, že Honzík je adoptovaný. Ani jeden z manželů netuší, že chlapec nespí a celou hádku slyší a rozhodne se místo školy hledat svou pravou matku. U rodičů rostou obavy a podezření, že Honzík něco z jejich hádky zaslechl, tomu se daří úspěšně tajit své cesty po dětských domovech. Michal unavený věčnými hádkami a napětím stráví noc s kolegyní Danou, Marie z poznámky třídního učitele o cestách do Brodu pochopí, že Honzík všechno ví. Rodina se ocitá v krizi... (oficiální text distributora)

honzic

Pro mne velké zklamání, herecké hvězdy Holý a Brejchová mne moc nezaujaly, Brejchová hraje celkem dobře, ale Holý je zde neslaný a nemastný a Kanyza je tak dobrý akorát jako roští. Děj i režie a scénář taky za moc nestojí. Hodnocení: 45 % ()

Cibulka_C

Zajímavý psychologický film plný propletených a silných vztahů s okouzlujícím Tomášem Holým v hlavní roli, který byl jako vždycky tak přirozenej. Ačkoliv mě ze začátku film moc nebral, postupem času si mě získal na plné čáře. Ať už tím, že byl úžasnej i Jan Kanyza nebo Jana Brejchová anebo tou zajímavou zápletkou, která se během filmu pomalu vyvíjela, až nakonec vyvrcholila a skončila tak, jak bych si asi na začátku vůbec nepředstavovala. Tomáš Holý byl od Boha obdarován herectvím na plné čáře a pokud by se mu věnoval dál, patřil by mezi ty opravdové špičky, protože jak u něj bylo zvykem, předvedl skvělý herecký výkon i absolutně neztřeštěného kluka. Příběh o adopci dítěte, která se později vyvine v něco velmi složitého, všichni tak nějak bojují se svým časem a nakonec se strachují a propadají depkám. Překvapil mě i Miloš Kopecký, který se ve filmu objevil zcela zřídka a jen na pár vteřin, jeho role mi přišla docela zvláštní a moc se mi k němu nehodila... asi to bude nadosmrti v mých očích doktor Štrosmajer. ()

koza3

Hezké hledání svých kořenů. Důležitý byl okamžik uvědomění si, že kořeny si můžete vybrat. Tomáš Holý naprosto dokonalý, stejně tak Brejchová i Kanyza. Chyběl tomu nějaký hlubši dramat či naopak humor, který by to vyšvihnul, ale na večer s whiskey ve čtvrtek to stačilo. ()

DexMASTER094

Ani Tomáš Holý v hlavní roli mě nepřesvědčil, že tento film má nějaké větší kvality. Film jsem ze zvědavosti zhlédl celý, ale nijak moc mě nebavil. Dokonce i celková atmosféra je příšerná a velmi protivná. Nedoporučuju pro děti. Suma sumárum - 1 hvězdička za Tomáše Holého, víc ani ťuk! ()

Dvojirakri

Výkon Tomáše Holého je nezpochybnitelný. Toliko všechny klady. Nyní musím pokračovat v negativech. Některé scény mi přišly hrozně samoúčelné, třeba na začátku snímku to motání dcery Vlastimila Haška(ve své roli protivný fotr) pod kola. Jana Brejchová je chvílemi skutečně na pěst, pokud chci život zasvětit povolání tak si nemám pořizovat dítě, dítě není štěně které můžu zavřít do kotce když potřebuju pracovat! Celkově mi ten pár přišel jako velmi nezralý pro mateřství. Evald Schorm byl předabovaný(možná že i Milan Riehs a Karel Novák ale tam si nejsem jistý), proboha proč?? Zedníček s Heřmánkem si spolu ve dvojici zahráli už rok předtím ve snímku Na pytlácké stezce kdy jdou navštívit proslulý kemp na Kvildě, oni spolu ti dva v té době chodili nebo co...?! Jsem zklamaný, čekal jsem víc, po shlédnutí jiného Jirešova snímku Neúplné zatmění, kde vše klaplo na sto procent. Tady bohužel tak na 50... ()

Bohulib

Tento film se mi z hlavy nevykouřil, i když už je to hezkých pár roků, co jsem ho viděl. Moc se mi líbil. Tomáš Holý zvládá i méně komediální roli, ostatní herecké výkony taky na úrovni, navíc tu můžete vidět Evalda Schorma, který vlastně hraje sám sebe. Moc rád bych to viděl ještě jednou. Ten oficiální obsah od distributora, co je tu zveřejněný, mi připadá naprosto zcestný. ()

gizi

Silně nadprůměrný film o lidských vztazích. Opravdu mi to dost hrálo na city, hlavně ta Brejchová, která vidí jen svou práci a kariéru a její syn je skoro jen přítěží. Tomáš Holý potvrzuje svůj geniální herecký talent. Sice dost smutné, ale ze skutečného života. 85%. ()

kodwin

Bylo to slušně zahrané, ale příběh (a vlastně ani postavy) nemají žádný vývoj. Holého miluju, ale tohle je asi nejhorší film, kde (výrazněji) účinkuje. I tak koukatelné, hlavně pro melancholiky... ()