V kůži Johna Malkoviche

V koži Johna Malkovicha

Being John Malkovich

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Tenhle "divnej" film mě doslova vyrazil dech. Šílenými nápady, poetikou, originalitou, vtipem atd. atd.(16.10.2004)

Tak tento film ma dostal svojou originalitou. Neuveriteľná myšlienka pretvorená do 112 minútového filmu, ktorého dej ťa núti rozmýšľať nad ním ešte dlho po skončení filmu. Treba pochváliť aj skvelé výkony hercov, jednoducho radosť pozerať.(7.4.2008)

Co na to říct? Ten Charlie Kauman je fakt divnej. Věci, které produkuje jeho mozek, by se v žádném jiném nemohly zrodit. Nadhodí nějaké vážné téma a udělá to tak hravě a originálně, že máte chuť mu zatleskat, ale pak si řeknete, jestli si z vás náhodou jenom nedělá legraci. Nebo mám brát vážně restauraci plnou Malkovichů? Těžko říct. Pro Johna Cusacka mám slabost a když má navíc i co hrát, tak není co řešit. Snad jenom závěrečná honička mezi Lotte a Maxine příliš připomínala mnou dříve viděné putování neposkvrněnou myslí Jima Carreyho.(16.7.2008)

To bolo také zvláštne divné, až som to musel dopozerať. Opis ako Komédio-scifi-dráma je rovnako nezmyselný ako žáner tohto filmu. Ale niečo v tom bolo.(15.9.2008)

• Tristaver

Oblíbená postava: Maxine (Catherine Keener). Kromě scén s Malkovichem spíše v první polovině filmu velké zklamání. Fajn role Charlieho Sheena.(19.3.2009)

Být v kůži Charlieho Kafmana by mne lákalo ještě víc, zde jsem se spokojil s jeho pohledem na nesmrtelnost a s jeho neuvěřitelným darem tvořit scénáře, které mají nápad, myšlenku, hloubku a jsou plné překvapení. Klobouk dolů, tento film je skutečnou hříčkou a propletencem všech možných i nemožných tužeb.(20.5.2014)

Už jen ten název Vás vybízí, aby jste se na to koukli. Zajímavý nápad resp. námět pro film. Verdikt: 3* a 70 %.(22.12.2014)

Zezacatku filmu jsem si pripadala tak trochu jako u Brazil - divna kancelar, divna sekretarka, sef, ktery na tom neni o moc lepe, a spolupracovnice, ktera je na tom vubec nejlip :o) V druhe polovine uz vse tak nejak ztraci, dej se zbytecne komplikuje, presto zustava stale sqelym uletem, takze: "Malkovich Malkovich!" :o) Criss: Pacient psych. lecebny je take clovek ;o)(9.11.2003)

Takýto film môže vymyslieť len Charlie Kaufman. Je až k neuvereniu, aké myšlienky a nápady víria v jeho hlave. No koho by už napadlo vymyslieť 7,5 -té poschodie, ktoré dal vybudovať prvý vlastník obrovského business centra po tom ako sa oženil so ženou liliputánskeho vzrastu (ako sa dozvieme z náučného filmu)? Alebo tie postavy - neúspešný bábkoherec Craig, ktorý sa stane (vďaka svojim rýchlym prstom) vynikajúcim triedičom spisov; jeho žena (hrá ju neskutočne odpudivá Cameron Diaz), ktorá sa viac ako o svojho muža zaujíma o zvieratá a ktorá sa postupom času zamiluje do manželovej sexi kolegyne (aj keď do nej sú vlastne zabuchnutí asi všetci), pričom obaja manželia využívajú telo Johna Malkovicha na sex s ňou. Ďalej je tu Craigov šéf z práce, ktorý si myslí, že trpí rečovou vadou (i keď žiadnu nemá) a má pri svojich 105 rokoch neuveriteľné sexuálne chúťky; jeho sekretárka, ktorá nerozumie ničomu, čo jej kto povie; sexica Maxine, ktorá zas ľúbi Craigovu ženu, ale len vtedy keď je „v Malkovichovi“ a nakoniec samotný John Malkovich, z ktorého tela sa stáva len akási schránka, ktorú ovládajú tí, čo sa mu dostanú do hlavy. Proste paráda! Film pre fajnšmekrov.(20.9.2005)

dost dobry, ale evokovalo mi to stary cesky komedie a la coz takhle dat si spenat, a ty mam tak desive ohrane, ze uz sem nemohla dat 5*. a kdyz o tom tak premyslim, tak byly daleko dumyslnejsi. co ale ty ceske dohanely silenymi zapletkami, to zase "malkovich" herectvim. furt sem si enbyla jista, jestli je to opravdu cameron diaz, nikda sem ji totiz nevidela v dobrym filmu, ale prece jen to ten jeji siroky usmev byl.(5.11.2005)

Netradiční žánrový mix, který má své světlé chvilky a několik výborných nápadů. Nedrží to ale pohromadě, film skáče z vážné do komediální polohy a zase zpět a spolu s tím značně kolísá i tempo vyprávění. S blížícím se koncem jsem se místy vcelku nudil. Cusack a Malkovich jsou výborní, Diaz kupodivu neruší. Určitě jsem čekal mnohem víc...Adaptaci se to rovnat nemůže.(8.8.2007)

Malkovich Malkovich Malkovich Malkovich Malkovich(5.10.2007)

Neupírám snímku kvality, ale tohle mě opravdu nedostalo. Úlet to jednoznačně je, ale já raději úlety typu Věčného svitu neposkvrněné mysli :)(9.7.2008)

Od začátku do konce jsem prostě "čuměla" - chvíli s otevřenou pusou, chvíli kroutila hlavou, chvíli se i smála...prostě cokoli, jen ne nuda. Otevřený konec má své výhody...ale skoro mě mrzí, že se nedozvím, jak to vlastně dopadne ;) Cameron Diaz byla k nepoznání,ale své role se chopila velice dobře. Prostě zážitek!(24.9.2008)

This is total crazyyyy:D. To bola teda naozaj šialená jazda. Film natoľko divný, že je extrémne vtipný. Hlavne začiatok. Ku koncu sa začalo trošku dramatizovať a film naberal iné kontúry. Ale Cusack s Diazovou boli vynikajúci. Ktorý scenárista mohol vymyslieť takýto úlet?:D Ahaaa. Už mi je všetko jasnééé:D. 80%.(20.10.2008)

Inteligetní snímek.Ano většina znást byto chtěla zkusit být na 15 minut Johnem Malkovichem.Nebo spíš jina hvězda to je ale jedno hlavní je tady Charlie Kaufman který si stvořil pilíř pro své nové filmy jako Adaptace a hlavně Věčný svit neposkrvněné mysli.(19.7.2009)

Naprostá fantasmagorie. Tenhle film se vám musí buď líbit a nebo ho zavrhnete. Skvělý výkon Johna Malkoviche...(20.7.2009)

• Pelopras

Asi jsem to nepochopil, ale ve filmu kde je patro 7 1/2, tunel sraček do nějakýho Johna a divný postavy se neni ani čemu divit.(4.10.2009)

Výtahem do mezipatra s polovičním stropem, sekretářka co nerozumí, ředitel, který si myslí, že mu není rozumět, návštěva cizí hlavy, návštěva vlastní hlavy, život v cizí hlavě... Kdyby tohle natočil Lynch, vzniklo by asi něco horšího, než je Mazací hlava. Ještě že z toho ale vznikla komedie. Lidi aspoň můžou mimojiné přemýšlet, jestli k úspěchu stačí jen skvěle ovládat své řemeslo, anebo člověk můsi mít velké štěstí (nebo v případě filmu známý ksicht, který Malkovich propůjčil neznámému loutkaři a toho to hned vystřelilo do výšin). A zatímco Charlie Sheen si zde na hlavě nechal vykvést úžasné koleno s přehazovačkou, tak Sean Penn šel ještě dál: "Myslím, že jednou všichni dostaneme odvahu řídit se svým instinktem jako Malkovich. A spousta z nás herců se vrhne na loutky." X-D(5.10.2009)

Musím se přiznat, že ačkoliv mě zezačátku film docela bavil a je velmi kvalitní a pro někoho i zábavný, bohužel ona úchylná psychozápletka ve mně vyvolávala spíš nepříjemné a depresivní pocity. Scénář, herci (Cusack mě velmi příjemně překvapil) a celková kvalita hodně ve výši, bohužel tento druh filmů nejspíš není můj šálek kávy.(10.6.2011)

Na konci filmu jsem nevěděl jak to zhodnotit.Ale jo,dobrá šílenost.(30.7.2011)