Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

ranp

Ano, je to originální film, ale zase až tolik jsem se u toho nezasmál. Celé je to zvláštním způsobem ulítlé s řadou průměrných pasáží. Ale Catherine Keener je tu fakt krásná :-) ()

Arkanoid

Riadne úchylný film... Pritom všetci boli poháňaní láskou. Kto ťahá za nitky a kto je bábka? Nech sa situácia postáv menila akokoľvek, Malkovich v tom bol vždy nevinne. Áno, aj Malkovich... a Malkovich. Herci si svoje roly užívali, niektorí dokonca mali možnosť hrať samých seba. Film oplývajúci množstvom nápadov, ktoré zabezpečia množstvo humoru, ale aj idey hodné zamyslenia. Povinná jazda pre všetkých voyagerov. Pre ostatných tiež. ()

Kanibal

Tahle šílenost není moc stravitelná na první pokus, ale pak si v ní najdete zalíbení a dobře se o tom povídá s lidmi, kteří to také viděli. ()

Lenarek

Zklamání. Námět byl OK, ale z těch 112 minut jsem se 90 minut nudila. Škoda, čekala jsem víc. John Cusack hrál hodně dobře ale to film nezachrání. Po 30 minutách to bylo na "jedno brdo" a už mě to přestávalo bavit. ()

Devadesát Dva

Nebýt toho scénáristického šílence, Svět by byl velmi ochuzen. Herci skoro nemají prostor k improvizaci, protože jsou loutky v rukou Kaufmanových. Prostředí připomíná Kafkův Proces (podlaží 7 a 1/2 a byrokratická mašinerie jeho podivně groteskních postav). Jednou za čas se na to určitě podívat dá, ten nápad je totiž neskutečně originální a zároveň znepokojivý, že to tak třeba i je. Lepší debut si těžko můžete přát. Tohle je skoro jako scénář nějaké vyšší bytosti, když se zamyslíte, jak přijatelné to je i navzdory tmu o jak zvláštní záležitost jde. Mimochodem, Kaufman ho už v roce 1994. ()

Tjaden

Asi nejpodivnější film co jsem kdy viděl. Rád bych věděl, co se honilo hlavou scénaristovi, když psal tuhle absurdní a docela vtipnou šílenost. ()

killjezor

Není to dokonalé, není, ale bavil jsem se, byl jsem zmatený, překvapený, potěšený, rozesmátý a ke konci mírně smutný. Paradoxně se v tomhle snímku lidi chovají tak nějak normálně. Ikdyž je námět úplně mimo a je to čisté sci-fi, tak prostě lidi využijou svoje šance a dokáží i odkopnout člověka tak, jak by to asi udělali. Nezbývá než doporučit milovníkům absurdit. ()

BluT

Miluju absurdní filmy s dobrym nápadem a tenhle se fakt poved. Vlastně byl plnej dobrejch nápadů. A přestože absurdní, tak perfektně dával smysl. Nemám co vytknout. ()

NICOX

Kdybych si předtim dala pár panáku asi by to šlo, ale takhle (za střízliva) je to trochu moc... absurdní, divný a šílený. Na druhou stranu je dobrý vědět, že mě může film ještě něčím překvapit. Super je poster, Charlie Sheen a ta část, kdy John Malkovich vleze do hlavy sám sobě. 40 % ()

medlo

Veľmi zvláštny film, po vzhliadnutí ktorého som mal zmiešané pocity. Ale postupom času som si uvedomil, že niečo tak originálne čudné som ešte nevidel. ()

Mistickzz

Ale zas nemôžem tvrdiť, že by som originálne, i keď podivné filmy nemal rád. A ten to bol oboje, na jednu stranu skvelý nápad, na druhú netradičné spracovanie. Cestovanie do hlavy Johna Malkovicha a jeho ovládanie ma nesmierne pobavilo, tak isto herci boli výborný a potešili i málinké role Charlieho Sheena, Seana Penna, Davida Finchera, či tá najmenšia Brada Pitta. A chcel by som vedieť, či niečo s Malkovichovho podvedomia sa zakladalo aj na pravde :D 78% ()

Zagros

Filmy dle scénářů Charlieho Kaufmana jsou vždy velmi nápadité a originální, ale ne vždy mi sednou. Jeho prvotina V kůži Johna Malkoviche byla přesně taková. Filmu nelze upřít vlastní invenci a originalitu a povedlo se i pár vtipných scén. Bohužel jako celek to vůbec nefunguje. Z mého pohledu je ten potenciál dobrého námětu nevyužitý, nebo to zkrátka jen šlo úplně mimo mě. :-) Za mě jsou to jen dvě hvězdy a nulová chuť se na to podívat znovu. Nicméně jsem rád, že podobné snímky vznikají a ten náš filmový svět je tak pestrý. Jde o další případ, kdy se budou hodnocení uživatelů velmi rozcházet. ()

cold

Jupííí tomuto říkám nekonveční scenář. Kdo by řekl, že se začne více mluvit o scénáristovi než o režisérovi nebo herci. Kaufman si to určitě zaslouží (za tuto taškařici určitě), ale nerad bych zapoměl i na dobře odvedenou práci Spike Jonze, který si s tak "divným" scénářem musel poradit a vyšlo mu to skvěle. Kdo by nechtěl hrát sám sebe? To je přeci brnkačka. Nevím nevím jak se cítil Malkovich (že bych zkusil portál), ale určitě tak jednoduché to nebylo. Na výsledku to vidět není, což nás může jenom těšit. ()

Davej

Nevěřte titulkům! Ve skutečnosti je to film Petra Zelenky, ve kterém hraje tento režisér společně s Johnem Malkovichem hlavní roli a je konečně sám sebou. Aneb jak nechat plavat všechna klišé. Diváci mohou zůstat a uvidí jeden z nejzájímavějších filmů od roku 1895. ()

wosho

Někdo, někde napsal, že by John Malkovich musel být blázen, kdyby odmítl tuto svou roli. A myslím, že je to pravda. ()

Holina

Napoprvé jsem se smál až jsem se za břicho popadal, na podruhé jsem koukal jaká je to hrozná ptákovina... ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)