Píší se 80. léta minulého století, Detroit zachvátila epidemie cracku a drogám byla vyhlášena nemilosrdná válka. Mladý gangster vypráví působivý skutečný příběh dělníka a jeho dospívajícího syna, Ricka Wershe Jr., který se stal tajným policejním informátorem a později drogovým dealerem, aby nakonec skončil na doživotí ve vězení. (Bontonfilm)

M.i.k.e

dobře zahrané drama s tím správným ošuntělým lookem Detroitu osmdesátých let...bohužel ale taky dějově celkem průměr (i když podle skutečnosti),který vlastně ani nemá čím překvapit.Amerika tyhle typy lidí evidentně přitahuje (nebo vytváří),takže i když jde o příběh na reálném základu,nemohl jsem se zbavit dojmu,že tohle už sem viděl několikrát a lépe...60% ()

Martin741

Sivy sedivy priemer o tom, ako sa robotnikov syn stal dilerom salmonelozy, pardon drog a potom putoval do basy. Matthew McConaughey nikdy nebol extra kvalitny herec a stale ho povazujem za ciry priemer. Film vsak taha hlavne on, v tom suhlasim so svojimi oblubencami, no pribeh je nic moc ..... i po rokoch to ostane v nezazivnom priemere  : 50 % ()

Juto

Dobre namixovani film, kde sa výborne strieda krimi s drámou. Film má dobrú hutnú admosféru. Herecky veľmi podarené. 6/10 ()

Johnny.ARN

Silný príbeh poháňa tento film. Matúško sa do týchto doboviek hodí, škoda že nedostal viac priestoru s jeho biznisom. Synáčik sa ale zaplietol s veľmi zlými skupinami, takými tmavými, temnými, čo nosia zlaté reťaze alebo odznaky a už z toho nevykľučkoval. Film je ale pútavý, dobre zrežírovaný, so spádom, ukážkami rôznych zákutí gangsta lifu a rodinnými vzťahmi. 3 z 5 ()

TKKMR

Nezaujímavá antigangsterka s nelogicky sa vyvíjajúcim príbehom a nesympatickým hereckým osadenstvom. Fejs aký má predstaviteľka sestry hlavného hrdinu Bel Powley sa teda tak často nevidí, v tomto prípade však musím uznať, že takéto stvárnenie drogovo závislej trosky je asi celkom blízko realite. Postrádal som tu pre tento žáner nevyhnutné prejavy násilia. Jedna rozbitá hlava a pár potkanov, rozstrieľaných adolescentmi na mňa dojem neurobilo. ()

Yoshimitsu

Matthew opět ukázal, že zahraje cokoliv tady zahrál roli fotříka, který je k ničemu a má jen svoje drogové kšeftíky a sere na svoje děti. Mimochodem ten jeho účes byl otřesnej. Jeho mladej syn Ricky, jde trochu v jeho stopách, ale jede trochu větší gangster bomby. Dávám 60% ()

VanTom

Relativně zajímavý osud pubertálního „gangstera“/dealera ze sociálního okraje se dramaticky tříští a uvadá, kdykoliv se filmaři pokoušejí hrát na city, v závěru navíc hodně falešně. Nevím, nevyhnutelný trest dostal možná nepřiměřený, nicméně zasloužený: Dráhu drogového krále s penězi a ženskými omlouvat zabezpečením (novorozené) rodiny a bez reflexe svalovat vinu za svoje jednání na „podraz“ FBI? Jako největší charakter se nakonec ukázal jeho buranský, ale zásadový otec v zapáleném podání Matthewa McConaugheye. ()

Sany33

Príbeh: Príbeh mladého bieleho chlapca, ktorý sa v Detroite 80. rokov snaží zapadnúť do svojho okolia. Herecké obsadenie: Aj napriek tomu, že Matthew McConaughey (nar. 1969,  hrá iba druhé husle je jeho príspevok filmu z hľadiska vierohodnosti, jednoducho neuveriteľný. Čo sa týka hlavnej postavy ten mi bol dosť nesympatický a tak som mu jeho osud nevedel empaticky ohodnotiť. Prevedenie: Príbeh filmu si zakladá na skutočnej udalosti a aj napriek tomu celkom baví. Tá interakcia odlišných prostredí a polície je zaujímavá. Potom sa dej mieša aj do súkromného života hlavnej postavy kde trocha uberá na plyne ale mne to vôbec nevadilo. Pocity: Nejedna sa práve o vrchol kinematografie ale prekvapivo baví po celú dobu stopáže. Koniec je trocha neemotívny a akoby z rýchlika za čo aj strhávať hodnotenie. Pridaná hodnota: Film na jedno pozretie. Zaujme ale nemám rad filmy s touto tématikou. V podstate nenesie žiadny odkaz a to je jeho jediná vláda. 70% ()

JohnSmith

Velice příjemná gangsterka. Hlavní hrdina mi byl sice děsně nesympatický a jeho sestra taky, ale celé to zachránil Matt a velice dobrý způsob vyprávění, který je svižný a příběh nenudí. ()

zsn

Perfektní drama s bezvadnými charakterovými postavami. Nové a neznámé herecké tváře, co by si již teď zasloužily Oscara a Matthew jako muž s citem pro rodinu, který dostává toto krimi do sféry amerického klišé, kterému chcete v návalu citů propadat zas a znovu. Někdy je ta Amerika opravdu neskutečná. Naprosto jiný svět. Ale policajti jsou zm*di v každé zemi, jak vidno. ()

Maynard.

Kdyby v tomhle filmu nehrál Metyjů, tak bych si ho nikdy nepustil. Takle sem mu dal šanci i přes celkem nízký hodnocení, páč mě zajímal herecký výkon a taky příběh vypadal celkem slibně. No, Metyjů nedostal tolik prostoru a dějově to bylo hodně, hodně slaboučký. Jeden bílej klučina mezi hromadou černejch uličníků, to nikdy nemůže vést k něčemu dobrýmu :o). No a takyže nevedlo. Všichni nakonec skončili za mřížema :o). Vlastně je takovej malej zázrak, že sem to dokoukal uplně až do konce. Něco mi říká, že už tohle nikdy neuvidím... ()

sedm.1

Velká paráda. Tento typ filmů je přesně to, co mě zatraceně baví. Nemilosrdný, nekompromisní, drsný a syrový až na dřeň. Vždyť se kurva za ty téměř dvě hodiny v tom filmu nesetkáme se snad jediným pozitivním okamžikem, se scénou, kdy by se jakékoliv z postav stalo něco dobrého, kdy by ve všem tom marastu viděli na konci tunelu byť jen záblesk naděje v lepší budoucnost, no není to paráda? Samozřejmě že je, všudepřítomná beznaděj, špína, drogy, hajzlové na každém rohu, o policajtech ani nemluvě, a to vše zpracováno v opravdu intenzivním příběhu podle skutečných událostí, o což silnější to pak ve finále ještě je. Sociální prostředí detroitských ulic tu jinak působí opravdu strhujícím způsobem, atmosféra by se zde tak dala doslova krájet, zápletka má pak spád a je nekompromisní stejně jako samotné prostředí, prostě boj o přežití v každé minutě a je jedno, jestli jsi důchodce, či školák, všichni jsou v prdeli a dostat se z toho kolotoče je prakticky nemožné, což zde tvůrci dali též naprosto jasně najevo. Zmínit pak musím samozřejmě i obsazení, kterému kraluje ústřední duo otce se synem, v podání opět luxusního Matthew McConaugheyho a zajímavého Richie Merritta, na kterého jsem si tedy musel upřímně dost dlouho zvykat, ale nakonec musím uznat, že mi i on sedl a toho kluka dal vážně přesvědčivě. Celkově se tak jedná o vážně syrovou depresárnu, ovšem perfektně natočenou, perfektně zahranou a perfektně působivou, takže kdo si myslí, že se nachází v nějakých sračkách, doporučuji mu tento snímek obzvlášť, aby si uvědomil, že na tom vlastně zas až tak špatně není. Fakt syrová pecka! ()

herr_carter

Že svou roli perfektně vystřihne McConaughey, o tom člověk snad ani nemůže na chvíli zapochybovat - co tady ale předvádí neznámý pan Richie Merritt, to je neskutečný herecký koncert. Tenhle kluk s obrovským hereckým nadáním, jakoby se v chudé čtvrti pro svou roli dealera a syna pochybného tatínka, coby prodejce zbraní, narodil ! Fakt smekám před jeho autentickým výkonem a obecně před tímhle filmem, který mi přivodil husí kůži...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

iXtr3m3

Slušná práca všetkých zúčastnených až na samotný scenár, ten mohol byť lepší. Na pohľad slabé hodnotenie, len tri hviezdy, ale určite nie márne. McConaughey je skvelý ako vždy a ostatní tiež ušli. Ale chýbala tomu väčšia myšlienka, resp. dokonalejšie spracovanie, aby to mohlo aspoň z diaľky pomrkávať na velikánov s menami Al Pacino, Robert De Niro, Joe Pesci či novších počinov American Ganster či famózny koncert Nicholsona, Damona a DiCapria v Departed. Toho popri tom všetko aj pri najväčšej snahe vyzerá len ako chudobný televízny príbuzný. Už aj Deppov Black Mass bol lepší. Nevadí. Lepšie niečo z daného žánru ako nič. ()

Lukoboss

Malý komorní drama, který má ve svým čele M. McConaugheyho. Nečekejte megalomanský gangsta přestřelky, nečekejte pašování hromady koksu a neočekávejte taky limuzíny, paláce a kufry naruličkovanejch peněz. O tom to není a nemá být. Dokonce bych řekl, že to byl důvod, proč do toho Matt šel - on má rád tenhle špinavej styl a takovýhle postavy. Navíc mu to sedí. Je to sice pomalý, nicméně pomalu ale jistě se od začátku propracováváme k závěru, kde jasně vidíme selhání americké justice (aniž bych hlavní postavu jakkoliv obhajoval). Popravdě sedět od 17 let v izolaci a strávit tam 30 let, tomu se říká život v hajzlu. Silný téma od, dá se říct, začínajícího režiséra. Za mě dobrý... ()

NifKor

Zajímavý nápad, který dokáže zaujmout minimálně z traileru, ale ve finální verzi to moc nedopadlo. Není to nijak extra špatné, ale nedokáže to diváka pohltit a udržet po celou dobu což je škoda a může za to i délka filmu a né moc zajímavý příběh podle reality. Herci hrají v pohodě, ale nic extra nezahrají, takže si je člověk nemůže moc oblíbit, někteří herci se můžou někomu zdát nesympatičtí což je taky další problém filmu, postavy nejsou nějak zrovna zajímavé, sestra hlavní postavy mě extrémně nezajímala a jeho otec totéž. Jediná postava co mě tak trošku zajímala byla hlavní postava, kterou si člověk taky ale nijak neoblíbí. Dá se říct, že film je spíš takový plus mínus průměr.4/10 ()

Michelle75

Ono to není vůbec špatné, herecky perfektní a celkově ten film ubíhá celkem hezky, ale měla jsem z něho zároveň pocit, že režie občas nevědela jak to uchopit a tak se to plácalo v okamžicích, které byly zbytečné a o ničem. Takových 70% ()

klukluka

Obsazení hlavní mužské/ chlapecké postavy byl fail. Ten kluk tomu nedal vůbec nic. Možná nepochopil, čím by si ten vklad zasloužil ten původní, skutečnej Ricky..? Já jsem to nepochopil taky. Film o nesympatickým, bezcharakterním gaunerovi, zahranej jiným extrémně nesympatickým kořeněm. Matthew na vedlejší koleji, bez šance to ovlivnit. ()