Attack of the 50 Foot Woman

• USA Attack of the 50 Ft. Woman

Nancy je slávna multimilionárka, žijúca na vidieku so svojím milovaným manželom Harrym. Je však nešťastná, pretože Harry je s ňou iba pre peniaze a po večeroch záletuje v miestnych baroch. Ale Nancy sa dočká dňa, keď bude Harry len jej. Raz totiž na poľnej ceste narazí na veľkú bielu mimozemskú bublinu, z ktorej vystúpi "e.t.-obor" a obdaruje ju nadživotnými schopnosťami. (POMO)

liquido26

Něverný manžel, nejdražší diamant na světě a 50 mega v bance a k tomu ještě obří satelit s obřím mimozemšťanem uvnitř - to jsou jen některé zajímavosti ze života hlavní hrdinky tohoto snímku. Klasický padesátkový sci-fi monster horor - hodinová délka, monstrum se zjeví až na konci atd. Prostě fajn béčková záležitost na jedno zkouknutí. ()

corpsy

Stále sa nedokážem preniesť cez zavádzajúce názvy, ktorých je v hollywoodskej histórii nespočítateľné množstvo. Nechcem spoilerovať, ale ten útok ( ATTACK ) si ,,užijete,, posledných 5 minút a vlastne celú ´´obriu ženu´´ ( 50 FOOT WOMAN ), posledných 10 min. Myslím, že to muselo štvať už vtedajších divákov. ()

Kryton

Doporučuji film přetočit až na posledních cca 15-20 minut, protože do té doby je to nudné a příšerné milostné drama. K oné velké ženské se vyjádřím takto: velké očekávaní - velké zklamání. Monster film s moster zklamáním. Byť je to kult v USA, tak nevidím v čem. Ta velká gumová ruka budí smích než hrůzu. ()

PKD

Sice není velkých pochyb, že Útok 50stopých (25m.) Ohyzdností ze Simpsonů, tohle poráží spolehlivě na body, ale za ty 3 to je. Proč? Tak předně, Nancy je echt baba (a ještě má nehorázně moc peněz) a nikdy v životě nepochopím, proč se ten kretén, oni jsou zde vůbec všichni (až na Nancy a jejího sluhu) totální debilové, včetně Sherifa a toho jeho brýlatého dementa zástupce, oddělal bych je všechny a ani bych nemusel míti něco málo přes 15m, často ochmatával s tou odbarvenou rachytickou pizizubkou, která vypadala jako Chip a Dale skřížená s tou kudrlinou z Halo, Halo. Sice poněkud plytké, ale vcelku slušné manželské melodrama, které se pak ve 2.pol, překlopí na film dle Eda Wooda jr., takže mám podezření, zda na tom mistr NUDA nedělal s Juranem, který se zde marně maskuje jako Hertz (ještě že ne Juraj, bez toho T:) a asi byl celou dobu natáčení v mikrospánku, páč od rež. dosti slušné Smrtící Kudlanky či Prvních Lidí na Měsíci, bych tohle tak úplně, nečekal. Poloprůhledný (takže záběry s ním a později i s 15m. sexy babou, ewokovali duchařsky abnormální příběh) mr.Proper se squellou středověkou koženou vestou i s erbem či co, byl fajn a tak nějak vypadal staře a unaveně, což se mu nedivím. Nemůžu se rozhodnouti, která RUKA se mi líbíla více, zda ta sádrová(?) či molitanová(?). A když Nancy vyrostla, přišlo mi, že jí zesvětlaly vlasy. Též jsem rád, že se na ni očividně našly dostatečně velká prostěradla (nebo co) a vznikla z toho efektní kombinace minisukně a ´´podprsenky´´. Když to celé vydržíte a nebudete to chtíti ošulit a přetočiti to na zhruba 10min. před koncem (se kterým absolutně! nesouhlasím co se týče Nancy) dočkáte se dunivého hlasu odněkud shůry, efektního vynoření se Nancy z její vily a něco poškozovaní elektrického vedení, včetně demolice hotelu, ve kterém se tahá s tou hubenou ´´krasavou´´ ten kretén. Konec bych přepsal, dal to Arnoldovi s pořádným rozpočtem na efekty a protáhl to na 80min. To by pak byl opravdu nadprůměrný trhák a ne toto co se týče geniálně ulítlého motivu, promrhané dílko, jehož kultovnost v US chápu, ale nesouhlasím. Páč tento film není ze škatulky těch, tak blbé, až je to geniální. Jako např. Robot Monster.  P. s. plakát sice tradičně lže, ale nikoli, co se týče Nancy. Ta totiž vypadá ve filmu stejně squelle, jako na plakátu. ()

kaylin

Tady se někdo naprosto vykašlal na nějaké triky, a to mě mrzí. Já mám rád padesátkové sci-fi filmy, které se vyznačují svou béčkovostí, i levností, ale tohle už je prostě moc slabé. Není zde nic zajímavého, čeho by se mohl divák chytnout. Ta žena, co měří 50 stop, zde vlastně není a sem tam použité prolínání obrazu se lépe provádělo ještě o třicet let dříve. Moc slabé. ()

p6qwre

Triky mimořádně nepovedené, na rok 1958 se dokonce divím, že se s tím odvážili do kin. Na druhou stranu ten příběh okolo mi na béčkové sci-fi přišel vcelku dobrý, herci OK a té přerostlé paní jsem fandil:) ()

Dreadd

Navzdory poutavému názvu a skvělému plakátu bylo zpracování chvílemi až diletantské. Předně samotné ústřední téma je nakonec tématem vedlejším, nečekejte nic ve stylu krásnější Gojiry. Téměř celou dobu se jedná o manželské drama, které se náhodou vyřeší za pomocí podivného ducha mimozemské straky létající v bílé kouli mezi planetami. Těch pár minut, které jsou skutečně věnovány obrovské pomstychtivé krásce sestávají z pár velmi slušných záběrů pomocí zmenšenin, ale občas je použita dvojexpozice, která maso a kosti transformuje do spirituálna a chvílemi kvůli své průsvitnosti i nabourává prostorovou uvěřitelnost scén. Nemluvě o tom, že se režisér zoufale vyhýbal umístit do jednoho obrazu obry a cokoliv dalšího a papírová ruka by neobstála ani při srovnání s mnohem mladšími filmy. ()

prasacimor

Plagát je fakt skvelý a sľubuje veľa. Od samotného filmu má avšak na míľe daľeko a k samotnému attacku dôjde až v posledných 3 minútach. A aj ten nestojí za veľa. ()

Han22

Kravina stejně jako nová verze s Daryl Hannah. Přes stopáž 65 minut neskutečně pomalý a nudný film, protože 90% času sledujeme romantický melodrama o milostném trojúhelníku se spoustou hloupých postav (jak hlavních tak vedlejších). Nějakého útoku se dočkáme asi v posledních 10 minutách a je to hrůza s příšernými efekty (zvětšená žena bůhví proč září a je průhledná, mimozemská loď je obří kulička a v jejím interiéru jsou další kuličky...ech). Holt ne každé staré sci-fi je klasika. ()

farfalla

Filmový plagát je dosť zavádzajúci. Film je čiernobiely, Nancy (Allison Hayes) nie je taká akčná a nie je taká veľká. Film je poväčšine sociálnou tragédiou nešťastnej manželky a jej neverného manžela, ktorý ide po jej peniazoch. Triky nie sú veľmi akčné, skôr poetické. Mimozemšťan vyzerá ako Džin. A záver je na americké pomery kreatívny happyend. Príbeh nie je ľahko predvídateľný a dá sa naň pozerať. ()

Ricky_CZ

K této pecce jsem se dostal jen čistě náhodou, když jsem viděl plakát na Joeyho zdi..A strhla se lavina pecek padesátých let, mezi nimiž je padesátistopá žena jednou z největších lahůdek. Můžete tento film ignorovat, po pěti minutách vypnou, nebo už navždy milovat :) Mimochodem sháním plakát :) ()

Israha

Film s kultovním plakátem, který se prezentuje jako monster movie, ale v této poloze v podstatě nefunguje, a paradoxně víc baví ve své druhé poloze, kterou je romantické drama. Kratičká stopáž a sevřenost zápletky v tomto případě dělá divy, v podstatě není kdy se začít nudit...ale to, že nějaký ten Útok dvacetimetrové ženy se koná jen asi v posledních 10 minutách, a je trikově stvárněn povětšinou naprosto otřesně (ta zpětná projekce je šílenost, to jsem ještě neviděl), se odpouští jen těžce. Protože kvůli romantické lince si film s názvem "Attack of the 50 ft. Woman" asi moc lidí nepustí. Přeci jen, spoře oděná, přerostlá, naštvaná Allison Hayes >>> normálně oděná a vzrostlá, ukňouraná Allison Hayes...jen té druhé peklužel dostaneme výrazně více, než té první. ()

inutihar

Plakát s Allison ničící auta mi už opravdu dlouho visí v pokoji a upřímně, ten plakát je mnohem lepší, než celý film. Ale i tak ho mám rád. ()

Biopler

Spoznávanie sci-fi hororov z 50.rokov je skôr zábavná vec ako hrôzostrašná. Srandovná scéna je keď farmár hovorí oslíkovi, že čo sa to deje s krajinou (urán) a oslík má meno Harry, ako manžel istej dámy, ktorá sa snaží vzoprieť. Úžasný výsmech z chlapov, inteligentne zamontovaný do scenára, ktorý je až na túto vec dosť úbohý a plný klišé. Otrasné triky a priblbé správanie postáv. Dom sa rúca, padajú trámy, no doktor sa snaží ešte dostať k telefónu a telefonovať neviem kam, možno redaktorovi z televízie, ktorý najprv číta televízne správy, no neskôr podáva bulvár v priamom prenose... to je tiež na pováženie o čo tvorcom vlastne išlo. ()

AnanAss

Noirová zápletka, ve které se muž se svou milenkou snaží zbavit bohaté manželky a získat její majetek, okořeněna o létající pingpongový míček z vesmíru, který kormidluje gigantický holohlavý templář, obrážející napříč různými světy a kradoucí diamanty. Po radiaci manželka vyroste na úctyhodných patnáct metrů (i když z některých interiérových scén to vypadá, že tak dlouhá je pouze její ruka) a nadopovaná koňskými sedativy se, spoře oblečená, vydává potrestat záletného manžílka. Brakovitost v tom nejlepším slova smyslu s příšerným plastelínovým modelem obří dlaně v jedné z hlavních rolí. Být puberťákem v padesátých letech, tak poster Reynolda Browna k filmu (který však hodně klame) mi visí na stěně pokoje spolu s Queen of Outer Space a Invasion of the Saucer Men. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: "Kultovní" plakát, který dělá nesmrtelnou a "lživou" reklamu...takové k*k*tině :D Přece, i v té době to musela být k*k*tina, ne? :D Sranda no :D ()

Kopecky4

Ten film je tak pitomý, až se u toho jeden perfektně pobaví... aneb "bad movies with love". Čtyři hvězdičky za "originalitu". :D ()

Svadbos

Babizňa so záletným manželom má stretnutie s mimozemšťanom a týmto vyrastie do mamutích rozmerov. Film je taký príšerný, až je k smiechu a obsahuje jedny z najzábavnejších špeciálnych efektov všetkých čias. Film bol neskôr pretočený pre televíziu. ()

katakomb

Pro fanoušky starýho scifka myslím dobrá věc, na dnešní poměry je to ale slabota. Ale trvá to jen hoďku a kousek. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi