Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

filipvrbik

Vetřelec pod vodou, no proč ne... Kristen Steward a Vincent Cassel to zvládají super, ostatní herci sice nic moc, ale atmoška super, taková temná (logicky, když jste na dně oceánu), občas nějaká příšerka, dobrá kamera a efekty, taky sice stokrát viděný děj, ale co už.  A hlavně to má povedený konec...70% ()

Dunadan

Trochu Alien, trochu Abyss, trochu Sunshine a trochu ešte všeličo ďalšie, čo dokáže potešiť moje fanúšikovské srdce. Underwater je na moju radosť veľmi slušne natočeným aj ozvučeným žánrovým mixom, ktorému rozhodne nechýbajú zaujímaví herci (Stewartka!), cool akcia a ani fajn atmosféra. Po vynikajúcom Knives Out sa tak na tuzemských plátnach objavila ďalšia kvalitná jednohubka, ktorá rozhodne stojí za pozornosť. A to sa vždy počíta! 8/10 ()

TheSpearCZ

Vzhledem k tomu, že takovýchto sledovatelných podmořských survival hororů je pramálo, tak dokážu odpustit i nějaké ty větší chybičky a naopak jsem rád, za každý takový přírůstek. Potěšila Kristen Stewart, která si víceméně krade film pro sebe. Co zklamalo, byly samotné akční scény ve tmě, protože ty jsou tak roztahané a špatně sestříhané, že jsem vyloženě nevěděl, co se děje / stalo a to beru jako velký problém. Jinak samotná monstra vypadají dobře, těch pár lekaček co tu je se povedlo, ale dovolil bych si s těmi monstry udělat nějaký větší fight, protože filmu chybí nějaká taková památná scéna. Jinak je až paradoxní, že to na mě v některých momentech působilo vizuálně více jako hra než film. Čisté 3* ()

husokachna

Až jsem se trošku styděl, když jsem sem posílal čtyři hvězdy, hodnocení, které ode mě dostane i Na nože. Oproti většině ostatních stejně hodnoceným filmům, tohle jsou čtyři hvězdičky z jiné dimenze, z jiné ligy. Ne moc chytrý béčko, se spoustou chyb, který ale skoro pořád tlačí své hrdiny dopředu, má parádně klaustrofobní atmosféru, boží skafandry :-).....on toho vlastně moc nemá....ale přišel ve správnou chvíli na správné místo, zatlačil mě chvílema do sedačky a nechal si užít tu parádně debilní béčkovou jízdu. Závěr, kterej je už totálně out of this world, je pro mě subjektivně třešnička na dortu a zabrnkal na tu správnou strunu. Proto bych vám to nikomu nedoporučil, ale dám si to klidně znovu. ()

Heero

Netradiční prostředí je fajn. Nejhorší na tomhle filmu je, že to zlo je moc zjevný a popsaný, bylo by fajn, když by nebylo tolik vidět. Byl jsem na tom před měsícem v kině a už si vlastně ani moc nepamatuji, o čem to bylo, takže asi tak. ()

Flopik

Vynikajúci začiatok, v podstate od prvej minúty je tam akcia.Tak som sa potešil, no film nabral troška iný smer ako som dúfal.Tešil som sa na príšerky , ktoré boli pekné ale boli využité hrozne málo a hlavne málo hororovo. Dúfal som v nejakého votrelca ale nebolo to vôbec také. Kristen sa mi s tým strihom nepáči, avšak tu jej to sadlo vzhľadom k mieste kde sa to konalo (a v spodnom prádle nebola najhoršia).Prostredie je výborné atmosferické dno oceánu super, má to však aj zápornú stránku a to je tma kde sa často stane že veľa neuvidíte alebo je samotná akcia natočená neprehľadne. Koniec mi vôbec nesadol, obrovské monštrum ktoré pripomínalo Cthulhu ( ak niekto pozná) bolo výborné avšak vôbec nevyužité. Celkovo ma koniec nebavil, u mňa medzi 3* a 4* ale dám 3 pretože to mohlo byť omnoho lepšie. ()

Illy

Proč ne. Film šlápne na plyn ve třetí minutě a rozjede se akce a boj o život. Ani Bella mi tady tolik nevadila, monster thriller pod hladinou dlouho nikdo nenatočil a jako oddechová podívaná... proč ne. ()

Hernycztek

Poměrně neznámý režisér, jenž má doposud zrežírované dva filmy, mimochodem též z kategorie science fiction, přichází s novinkou, která potěší vyznavače atmosférických hlubinných výprav, ale především fanoušky H.P. Lovecrafta. Děj se rozbíhá od prvních minut, což je velice vděčné k divákům, no zároveň je to hlavní negativum, za které jsem ve finále ubíral procenta. Oním negativem narážím na nedostatečně vykreslené postavy, jelikož tím, že se rychle začalo s akcí, nezbyl prostor pro bližší seznámení s hlavními aktéry a divák, tak, nemá možnost vytvořit si s nikým z nich citové pouto, takže ho úmrtí jakékoliv postavy nijak nezasáhne. Největším lákadlem je samozřejmě, všem známá, Kristen Stewart, která má po dlouhé době sympatickou roli, na kterou se dá dívat. Natočeno je to hezky a zábavně, ale vzhledem k tmavým záběrům se v tom těžko orientuje, takže je potřeba maximálního soustředění a sledování v noci, případně v plně zatmavené místnosti. Obrovský rozpočet, který z toho dělá jedno z nejdražších béček posledních let, je znát hlavně na monstrech a závěrečné poctě, již zmíněného, Lovecrafta, ale značná část padla také na interiéry rozlehlého komplexu základny a skafandry, které patří k nejlepším, jaké je možné ve filmech spatřit. Logiku a popírání fyzikálních zákonů kritizovat nebudu, protože tyto prvky jsou ve sci-fi žánru nevyhnutelnou záležitostí. Underwater má tedy jedinou vadu, a to tu, že má tak krátkou stopáž, ve které nebyl prostor pro více rozhovorů mezi postavami, natož jejich detailnějším představením. Přesto je to vítaný přírůstek do subžánru, který stojí za shlédnutí a pravděpodobně ho nemine letošní top 10. ()

maty39

Tvůrci určitě viděli prvního Vetřelce a chtěli natočit něco podobného. Bohužel jedině co si z něj zapamatovali je Sigurney Weaver v kalhotkách. Nebo možná je problém ve mě, protože jediné co jsem si z Underwater zapamatoval je Kristen Stewart v kalhotkách. ()

petikacka

Šílená nuda...Pod vodou nebylo nic vidět...Když byli uvnitř, tak se zase nic nedělo...Bubáci nebyli vůbec inovativní...Vypadali jako by připlavali z Černého jezera od Harryho Pottera...No prostě nasing...Za mě 25% ()

M1k9

Kristen Steward jsem nepoznal, ups. Dobře ona. Každopádně cool postavy a cool scénář. Na dokonalý koktejl napětí a vzrušení přišli tvůrci už dávno. Krev, tma, vlhko, ostré zuby, spodní prádlo... Funguje to. Atmosféra měla všechny předpoklady pro delší hrátky. Na můj vkus to uspěchali. Mohl to být dobrý film, ale tvůrci jakoby sami nechtěli. 6/10 ()

majec4

Na Stewart mam svoj nazor roky, ani tato zmena looku ma nejako extra neoslovila, aj ked ano, ten look sa postave celkom hodi. Na druhej strane mam rad tieto podmorske sci-fi zazitkove veci.  Ako prvy film z tohto prostredia ma napadne The Abyss (1989), to sme ale dve vahove kategorie vyssie co sa tyka kvality. Viac sa mi to aj samotny pribehom ponasalo na Alien (1979), ale kvalitou je to tiez neporovnatelne. Zaciatok bol skvely, uplne som ostal s otvorenou pusou ako Kristen. Neskor to trochu vysumi a strati to ten "drive". Film ma skvele okamziky, no su tam aj blbosti. Ten strih som fakt dakedy nemohol vystat. Logika postav je tiez taka hororova. Ale v ramci moznosti som sa zabavil a o nejaky ten rok, dva si to urcite opat rad pozriem v TV, ked na to narazim. Zaver bol obstojny, no rad by som povedal, ze za to moze to monstrum ako vystrihnute z Cloverfield (2008), no ono za to skor mozu nozky Stewart, lebo mi prisla riadne zvodne a to som neni jej obdivovatel ani z daleka. Ale chlapovi staci malo. ()

kamil.i

Podarená napodobnenina Votrelca. Určite nedosahuje kvality svojho pôvodcu, no za to šikovne integruje niektoré jeho elementy do podvodného sveta. Underwater pútalo celú stopáž a to pri súčasných hororoch a sci-fi rozhodne nie je málo. Škoda, že som to nevidel v kine. Tento film si zaslúži veľké plátno. ()

Bozvav

Celý snímek působí dosti matně a zmateně. Sice nás nenudí první polovina filmu v očekávání akce a jde se na věc pěkně narychlo. Bohužel, ta "věc" není prakticky vidět, střih je za mne děsný, chování zúčastněných je místy úplně debilní a mně osobně bylo úplně jedno, jestli to někdo přežije. Fanoušci Kristen si na své přijdou ( to já bohužel nejsem, spíše naopak). Závěr tragikomický. Za mne spíše zklamání, nevím proč, ale čekala jsem více. 45% ()

warrenur

Trosku predvidatelna podmorska survival drama, kedy su sosovky kamier namierene vo velkej casti na symposku Kristen. Cassel celkom uspesne sekunduje, avsak nie je to primarne o hercoch, skor o zvukoch a entitach a ocakavavnim, co sa nachadza za hranicou, kam dopada svetlo. Opat spravili tvorcovia to, co ma pri dejovo vaznejsich kuskoch stve, a sice, "musime divakovi na odlahcenie do partie dat niekoho radoby vtipneho, aby veci odlahcoval. Preco toto robia?! Ten vymlety typek mi tam opat absolutne nepasoval. Inak vizualne celkom posobive, snaziace sa v niektorych chvilkach nahodit tiesnivu atmosferu pod tlakom tisicok metrov vodneho stlpca. Nie vzdy sa to dari. Priemer na zabitie nudy s nadpriemernou Kristinkou. Moze byt. Napriek negativam odporucam. ()

ink flo

William Eubankovi dali po Love a The Signal konečně k dispozici takovej rozpočet, aby se mohl pořádně rozšoupnout a nezklamal. Oceňuju, že se vysral na nějaký seznamovačky s prostředím a posádkou, takže během prvních pár minut vidíte Kristen Stewart (která je nakrátko, odbarvená a hot, přiznám se, že až zpětně jsem zjistil, co je zač. Nejsem fanoušek Twilight) v podmořské vrtné stanici, kde něco bouchne a už to jede. Pak už se jen celej film se zbytkem posádky (mj. i Vincent Cassel) utíká a utíká. Místama to působí jako takovej podvodní Alien, jinak monstra mají epický Lovercraftovský nádech ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu