Zločin v Modré hvězdě

Drama / Historický

Československo, 1973, 88 min

Ivan Šlapeta

Karel Šebesta, Petr Hanus, Vladimír Kostovič, Josef Langmiler, Ota Sklenčka, Květoslava Houdlová, Vladimíra Pospíšilová, Václav Švorc, Jaroslav Rozsíval, Miroslav Vlček, Milan Riehs, Viktor Maurer, František Velecký, Vladimír Stach, Antonín Hardt, Václav Fišer, Pavel Spálený, Čestmír Válek, Jiří Flíček, Ladislav Kazda, Bohuslav Ličman, Jan Lorman, Václav Luks, Karel Fořt, Josef Koníček, Bohumil Šmída, Svatopluk Šíp, Miroslav Samek, Miroslav Mokošín, Vladimír Linka, František Kubíček, Ladislav Křiváček, Zlata Jeřábková, Soňa Žofie Kresáková, Luděk Kindl, Václav Jeřábek, Antonín Hübner, Jana Hermachová, Lenka Fišerová, Helena Bendová, Naděžda Zátková, Václav Vondráček, František Suchomel, Jan Sieber, František Marek, Eva Lorenzová, Martin Liška, Stanislav Hájek, Vladimír Hrabánek, Karel Houska, Vlastimil Čaněk, Václav Král, Radka Dulíková, Dagmar Kmínková, Miloslav Novák, Zdeněk Procházka, Miroslav Rous, Karel Fiala, Roman Holát, Václav Hladík, Luděk Nešleha, Jaromír Tobola, Renáta Fröhlichová, Jana Kopecká, Čestmír Preclík, Josef Pech, Miroslav Jíra, Jiří Kasík, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Otakar Rademacher, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Zdeněk Srstka, Jaroslav Tomsa, Jan Váňa, Karel Vítek st., Ludvík Wolf, Slávka Hamouzová

• Přemek

Tento film ilustruje názorně, kterak se z filmů po roce 1968 vytratili všichni kvalitní režiséři, scénáristi a herci. Zůstal jen Kachlík, Langmiller a Sklenčka. Všecko ostatní - známý (Václav Švorc) i neznámý póvl.(21.3.2008)

• Horak

Další normalizační bolšárna z těch údernějších a ideologicky zapálenějších. V první polovině si prosvištíme některá magyarska sloviška a konverzaci na tema: "Jak mě maďarský kapitalista palil cigaretou" a pak už jen kolísaovost jenoho našeho soudruha, kterej byl vlastně trochu taky buržoj a proto se neni co divit, že zradil.Taky se dozvíme, že sociálnědemogratický vedení bylo špatný už tehdá, že ten jejich sociálkapitalistickej oportunismus překazil, aby sme si tu naší rudou revoluci udělali o pár let dřív.(18.12.2006)

• Prubner

Normalizační autoři si tentokrát vzali na paškál prvorepublikovou sociální demokracii, kterou zpodobňují jako stranu slabochů a kariéristů, kteří bez skrupulí vymění revoluční cíle za teplá místečka ve státní správě a na voliče kašlou. Ne že by autoři neměli částečně pravdu (sedí to i na současnost), ale proč jsou všechny tyhle politické agitky tak zoufale neinvenční, režijně podprůměrné, šedivé a se špatnými hereckými výkony ?(2.1.2007)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 21.2.1974 (Sevastopol, Kosmos)(22.2.2013)