Kulky spravedlnosti (festivalový název)

• angličtina

Bullets of Justice

Horor / Sci-Fi / Akční

Kazachstán / Bulharsko, 2019, 76 min

Všechno, co jste kdy chtěli vidět na Otrlém divákovi, ale báli jste se zeptat JFL.(4.1.2021)

Na tento film som sa tešil riadne, no po pozretí teda neviem, či to za to stálo. Ako ten spomínaný "úlet" je to akceptovateľné a aspoň musím uznať, že to miestami celkom srší nápadmi. Akurát je to celé tak strašne debilná blbosť, že keby ma to niekto chcel prinútiť pozerať znova, rovno by som ho kopol do prdele. Za celkom schopnú mieru krvi, gore, akcie, masiek či ľahkého porna tomu dám aspoň ten priemer. Či ma to ale bavilo je druhá vec - mám totiž radšej horory, ktoré aspoň trochu dávajú zmysel. Podľa mňa je to vychválené až príliš, a nemám celkom jasno v tom, prečo. Čakal som omnoho nechutnejší a brutálnejší extrém, toto bolo len také neškodné odstreľovanie prasiatok.(15.10.2020)

Apokalyptická zvrácená prasárna z Kazachstánu! Bullets of Justice vypadá jako ze zapadlé VHsky z 80.let, je to v podstatě trashové béčko s hroznými herci a levným lookem, ale ten obsah je šílený! Příběh se odehrává po 3. světové válce, kde Americká vláda vymyslí výrobu supervojáků zkřížením lidské DNA z prasečí a vzniknou prasečí mutanti pro které se staneme hlavním příjmem potravy. Nápad je správně ujetý a každý si vzpomene na hru Duken Nukem, je to narvané šílenýma hláškama ( Her ass is hot, but mine is better!) a Ultra WTF scénama, při kterých jsem několikrát dostal nezastavitelný záchvat smíchu ( Tanec Rafaela masakr). Je to plné explicitního i incestního sexu, zohavených mrtvol, hoven, krve, záběrů na prsa i penisy, slušných masek, i celkem slušně natočenou akcí. Dá se pochopit odpad i plnéj počet, ale myslím, že tvůrci z minima vytřískali nápady na maximum. Jen pro otrlé a hodně okrajové publikum. Příběh***, Akce***, Humor*****, Násilí****, Zábavnost****, Hudba**, Vizuál**, Atmosféra***, Napětí**. 7/10.(19.10.2020)

Benedict Asshole - víc k tomu asi říct nelze. Snad jen, že pokud jste viděli trailer a máte pocit, že víte o co jde. Tak ne.(2.2.2020)

Na základe pohľadu podaktorých, samozvaných, hororových odborníkov, som očakával absolútne amatérsku sračku, ktorá len sťažka naplní minimálne očakávania. A čo som dostal? No dostal som naozaj amatérsku sračku, ktorá však svojim spracovaním, dokonale predčila všetky moje očakávania. “Bullets of Justice” je komplet mimo reality, Bulharsko- Kazašská, absurdná záležitosť, ktorá by sa kľudne mohla stať kultovou záležitosťou pre fanúšikov hororu, obľubujúcich “nízkorozpočtové” (100 tisíc $), béčkové snímky bez pointy, logiky, zdravého rozumu či hlbšieho zmyslu. Ťažko sa hľadajú nejaké negatíva, keď sa Vám podarí zmieriť s tým, čo ste si pustili do obrazoviek. Mixuje sa tu množstvo subžánrov, masky sú spoločne s gore (keď sa nejaké objaví) na výbornej úrovni, a tak dávam plne zaslúžené, nadpriemerné hodnotenie, i keď od záveru som očakával niečo väčšie. Toto však rozhodne nie je film pre každého.(28.10.2020)

• Beckett51

Lol.(4.11.2020)

• darkrobyk

Co chtěl touhle slátaninou básník říci, neví možná ani Bůh. Nevadí mi filmy bez příběhu, ale místo něj musí být nějaká myšlenka, něco, co člověka zaujme. Tohle je bohapustý blábol chlubící se tím, že v něm má Trejo pár štěků. Leč ruku na srdce, Danny už dávno není zárukou kvality. Mé dvě * jsou za slušné masky a solidní střelbu. Ovšem na výraznější gore zřejmě chyběli specialisté. Osobně jsem se těšil na prasečí Matku, tu si však autoři nechali pro sebe. Jak film začal, tak také skončil, ovšem o uzavření nějakého kruhu nemůže být ani řeč. Abych výskal nadšením z prasolidí, umírněného sexu a chybějícího výživného gore, musel bych být hodně skromný. Místo řádné prasárny dostalo se mi jakéhosi krotkého studentského cvičení, vedle kterého jsou německé undergroundové snímky perlami - velké zklamání.(24.10.2020)

Nejlepší film Dannyho Treja za posledních 20 let a to jen díky tomu, že jej moc nekazí protože je tam zhruba půl minuty. Kill Benedict Asshole!(19.11.2020)

Ideové poselství, jak ho prozrazuje překvapivá pointa, je nakonec velmi prosté: hrdina se vlastně prokopává k západní civilizací ztracenému mužství, východisko a intence jsou právě opačné, než se nám celou dobu zdá. Lze se sice přít o míněném ideovém vztahu celého dosavadního průběh filmu k této pointě (nebo je to úplně jinak, totiž tak, že hrdina zde vlastně představuje - diváka?), každopádně ale Kulkami spravedlnosti tvůrci z východních zemí Západu ukazují, že v otázce rovnosti pohlaví a v nediskriminačním přístupu má ještě co dohánět (včetně práva žen na knír). Jak ve funkci "nastavení zrcadla" (nejen v popsané rovině a nejen Západu), tak i čistě jako kulturní artefakt je jejich film labužnickou ukázkou skvěle zvládnutého postmoderního přístupu; spočíváť kvalita tohoto filmu 1) ve využití vlastní béčkovosti k subverzi žánru, 2) v gradaci ohromení a dávkování zásadních informací, 3) v kombinaci. Ad 2: Každé WTF je o něco později přebito dalším, silnějším, přičemž často nejde o marginálie, ale o podstatné prvky příběhu (např. že Justice dokáže cestovat časem, je naprosto WTF zjištění, které navíc přichází až poté, co došlo k úplnému zmatení diváka ohledně kauzální legitimity jedné zásadní dějové sekvence - nehledě k tomu, že k vysvětlení tohoto zmatku není možnost přesunu v čase použita). Ad 3: Všechno to, co už jsme viděli jinde (totiž ve stále se opakující produkci filmového průmyslu), se zde kombinuje jak mezi sebou, tak i s tím, co jsme ještě nikde neviděli, či jak jsme to ještě neviděli. Přičemž to vše významně promlouvá k dnešní společenské a civilizační realitě. Co říci závěrem? Každý duh diváka si tu přijde na své: Zazní nejméně jedna echtovní arnoldovská hláška, nejméně jedna postava se jmenuje Uwe a nejmíň jeden superhrdina s rambovským "úsměvem" střílí ze zdi (ZE! zdi), avšak přilba se nepokládala na lavici, batoh se neotvíral a uzel na sáčku nerozvazoval nikdy tak dlouho. A tím myslím fakt dlouho. Artově dlouho.(21.11.2020)

• SeBig

Levnej humus.(28.10.2020)

No ty kráso… Po shlédnutí traileru jsem čekal ledacos, ale tohle fakt ne. O tuhle rozklíženou bizarnost měl zájem Festival otrlého diváka, ale nakonec se promítala na Future Gate, což je rozhodně škoda, protože jen pomatený otrlecký tým dokáže podobné bizárky svými ztřeštěnými nápady pozvednout ještě o pár levelů výš. Pokud budete mít pocit, že ve filmu o soutěži modelů v apokalyptické budoucnosti, kde jsou lidé pěstováni jako potrava pro lidskoprasečí mutanty, něco dává smysl, tak vám ten pocit vždy vydrží jen do velmi blízkého WTF momentu, který přinese spoustu otázek, ze kterých na většinu nedostanete odpověď. Danny Trejo rozhodně není v hlavní roli a má jen malý prostor na začátku, kdy ještě očekáváte neotřelou brutální řežbu, na kterou navnadil trailer. Hlavní hrdinka s knírkem, hlavní hrdina s druhým nejhezčím zadkem na světě, explicitní incestní sex, který v tomhle vesmíru překvapivě dává smysl, jedno z nejdebilněji zpracovaných cestování časem, fascinace prsy a penisy s kulkami mrtvých lidí ve velmi detailních statických záběrech… Ano, v tomto filmu je mnoho různých kulek a to i na místech kde byste je v nejdivočejších představách nečekali. Atmosférické lovy lidí prasaty bohatě vyvažují třeba nesmyslné a nevysvětlené nadpřirozené schopnosti, omylem zastřelený Ronaldo se synem a… a… Benedict Asshole!!! Tohle prostě musíte vidět a i když asi výsledný pocit bude rozklížený víc než scénář, tak se vám nejspíš bude hlavou honit spousta zajímavých myšlenek, které film nastínil, i když nedotáhl ani do stádia pokusu. Třešničkou na hromadě hovej je pak to, že všichni mluví anglicky, snad kromě jedné postavy, která mluví rusky(?), páč asi neumí anglicky. Docela rád bych si přečetl recenzi, zasazující tyhle kulky do kontextu kazachstánské kinematografie :). U nás vznik něčeho takového asi nehrozí.(29.7.2020)

Podobně jako je dvojsmyslný název (hlavní hrdina se jmenuje Justice a má koule), tak dvojsmyslný je celý film, který se dá brát buď jako geniální, nebo jako totální hnus. Asi takhle - nemám potřebu to kdy vidět znovu, ale těch politicky nekorektních dvojsmyslů je zde hromada (a určitě jsem ne všechny dokázal postřehnout) a nakonec to má dokonce vůbec ne parodickou, ale silnou myšlenku k současnému stavu světa. Celé to vypadá, jako by si dali mladí Jeunet s Bessonem speed a prokombinovali to s moderními pokusy o komiksové prvky ve filmech včetně cákanců krve. Je zde dost nahotinek, dost mrtvol, dost sexu, dost krvavých přestřelek, ale celé to drží jakousi svoji poetiku hnusu, a přitom je to totální mindfuck, který vlastně ale i může dávat smysl. Těžko se to popisuje, to se žel musí vidět. Říkám žel, protože i přes jisté zajímavé myšlenky skryté dovedně v pozadí (taky dvojsmysl) a velmi vtipného robota z toho nakonec mám spíše negativní pocity.(26.11.2020)

• oLí

Ty jo ! To je tak strašně vtipně šílenej parodickej trash, až jsem se za břicho popadal ! Bennedict Asshole! Holka s knírkem! A ten model Rafael, ještě teď mě bolí bránice z toho jaký fórky k popukání si na mě tvůrci připravili. Ok ten námět s prasatama a Danny Trejo mě docela nalákal, ale je to totální sračka, bohužel z ranku těch zoufale nezábavnejch totálních sraček. Ale když vidím ta hodnocení - budiž, celkem si to svý diváky asi našlo, ale to i Jaromír Soukup a Soudkyně Barbara. Za mě teda zlatej ( i když pořád nedotaženej ) Iron Sky a snad vše zfilmovaný dle fake trailerů k Tarantino&Rodriguez Grindhousu by tomuhle nakopalo prdel. 0/10 a sračka roku snad hned zkraje zamnou.(7.1.2021)

• Kudly4

Valeri Milev je prase, který zakončil sérii Wrong Turn, tak mizerným dílem, že jsem tomu tenkrát nemohl ani uvěřit. Teď je zpátky (díky, ale bez Re-Kill se obejdu) a nevidím žádný posun dopředu, naopak, je to ještě mizernější než WT 6. Hvězda za pár dobrých nápadů a za masky, druhá za trochu toho lehkého porna, jinak fakt 💩 Nelíbilo, nebavil jsem se.(13.12.2020)

odpad!(27.10.2020)

Většinou nekoukatelnej, ale chvílema taky dost neodolatelnej bizár mix Mad Maxe, Desperada a Zítra vstanu a opařím se čajem.(23.10.2020)

Tohle se rozhodně nevidí, každý den. A proto plný počet.(7.11.2020)

Absurdní šílenost, u které vůbec nevadí, že nedává smysl. Prase kam se podíváš na všechny způsoby, kavkazský rytíř Jedi, kníratá buchta s výstavníma kozama, něco jako Cristiano Ronaldo a Benedict Asshole navrch, což je jedna z nejulítlejších postav, jakou jsem kdy viděl. A samozřejmě spousta otitulkovaného chrochtání, vnitřností, krve a i sraček. K tomu je třeba připočíst i fakt, že Milev nejspíš dostal zákaz točit regulérní porno, ale něco málo sem přeci jenom propašoval. Tak trochu guilty pleasure jako prase. 75%(14.11.2020)

• JasonCZ

To byla ale slatanina..(7.11.2020)

• Martin741

No doprdele, 75 rocny superakcny Danny Trejo - kapku plane co i len pomysliet, nebavilo ma ani ten mix prasacej a ludskej DNA, nuda neskutocna : 6 %(19.12.2020)

<< předchozí 1 2 3