Fimfárum Jana Wericha

Celovečerné animované pásmo na motívy rovnomennej knihy Jana Wericha. Vtipné i poučné rozprávanie o veciach rozprávkových i každodenných, o čertoch, zázrakoch, ale aj o úplne obyčajných ľudských slabostiach a chytráctvach. Výtvarné poňatie bábkových príbehov presne vystihuje humor a atmosféru rozprávok "Fimfárum", "Až opadá listí z dubu", "Franta Nebojsa", "Splněný sen" a "Lakomá Barka", ktoré Jan Werich narozprával na gramofónovú platňu v šesťdesiatych rokoch a knižne vydal pod titulom Fimfárum. (oficiální text distributora)

sir-dave

Sled několika Werichovských pohádek spojených dohromady. Werich byl vynikající vypravěč. Za mě z pohádek vede Až odpadá listí z dubu a Splněný sen. ()

fantoci

všechna čest. Jeden z nejlepších filmů poslední doby. A že je loutkový? Právě proto. Je to exceletní práce. Myslím že nezmizelo nic z Werichova kouzla...... ()

UhLee

(9/10). Úžasná výprava, které Fimfárum přináší prostě nikdy neomrzí. Navždy se budete s celou rodinou bavit nad důvtipem, kterým Jan Werich vypráví úžasné příběhy, ze kterých jsem si nejvíc oblíbil první dva. ()

Sfinkter

Pro vnímavého diváka, tedy spíše pro vnímavého ČLOVĚKA, je Fimfárum tak nabito skvělými životními detaily, až je to prostě krásný. A díky hudbě a výtvarnu, kde figurují mně svou tvorbou velmi blízcí Wanek a Velíšek, jsem to ani nečekal jinak než na 5 hvězdiček. ()

Mrkvič

Nehodnotím Barku, ta je výborná. Nebojsa byl celkem zábavný, ale třeba Listí z dubu bylo příšerný. Splněný sen je už zapomenut a poslední Fimfárum mi taky přišlo o ničem. Nejhorší byly pasáže, kdy Werich nepředčítal a v povídkách se děly různé věci většinou s doprovodem v podobě příšerných pazvuků. ()

Samuel7

Podívat se na Fimfárum v takto bídně zpracované podobě byla velká chyba... Knížku mám moc rád, ta je skvělá a většina příběhů je opravdu prvotřídních. Z kouzla knihy ale nezbylo nic, místo toho mi byla naservírována nuda a šeď v podání odfláknutých loutek. Jako první přišla jedna z mých nejoblíbenějších pohádek ,,Až opadá listí z dubu", to bylo obrovské zklamání, nejhorší pasáž byla jednoznačně ta v pekle, nevím koho mohou bavit stále se opakující stejné scény. Tento zásadní problém provázel celý film. První příběh vidím na 35%. Franta Nebojsa byl ještě o polovinu horší, noc v hospodě nápadně připomínala hostinu z filmu Mrtvá nevěsta od Tima Burtona (tím nechci naznačit, že by byla nějak vykradena), s tím rozdílem, že druhá zmíněná byla tak pětkrát lepší. 20% Lakomá Barka mi přišla nejlepší, přesto žádná sláva to také nebyla. 40% Splněny sen, zde mě docela zaujaly výstřižky z pohlednic, tento snad jediný dobrý dojem z celého filmu ale zničila další otravná scéna v podobě snu o číslech. 35% Fimfárum, poslední příběh, podle kterého se zároveň jmenuje celá kniha by měl být trochu důstojný, tohle ale byla naprosto ubohá parodie... pomočování, zobrazování nevhodných částí těla (to se ale objevilo už dříve), jeho výsost jako zombie... 30%. Lituju, že jsem to vůbec viděl, už po první kapitole jsem to chtěl vypnout, ale řekl jsem si, to se určitě musí zlepšit, když to má tak dobré recenze...Chyba, nic se nezlepšilo. A se vší úctou, ani Werichův a Jirákův vypravěčský styl mě v nejmenším nezaujal, žádnému z jeho rádoby vtipů jsem se nezasmál. A to že má být vrchol českého loutkového filmu? Tím je pro mě Hurvínek, Broučci nebo třeba Včelí medvídci, ale tahle laciná variace na Fimfárum? To opravdu ani náhodou. 32% ()

Lachtaan

Absolutní brainwasher! Těšil jsem se, že zhlédnu dlouho odkládanou loutkovou klasiku, plnou údajně zajímavých pohádek. Mé nadšení se ale obrátilo proti mně a pekelně jsem se nudil. Oceňuju, že je to podáno hodně netradičně, pokud to ovšem má být mířeno hlavně na menší diváky, strhávám body i za nevhodnou animaci. Já jí uvítám, ale být rodičem, jehož děti po kontaktu s touto ‘pohádkou’ nemohou usnout, nadšený bych rozhodně nebyl. Plánoval jsem slupnout celou trilogii, po dnešním filmovém fiasku však odmítám pokračovat. ()

kurcatovium

Poněkud zvrácené dílko... Mám mladší sestru (8let) a tohle bych jí tedy jako pohádku opravdu, ale opravdu nepustil... Přesto, pro starší publikum, má něco do sebe... Ale ne zas tolik, abych byl u vytržení... Čili zhruba šedý průměr. ()

anli

Dobrych pohadek je malo a skvelych jak safranu.Tahle skvela je-od nametu Jana Wericha,skvele zpracovani az po zabavnou a vtipnou rezii.Proste parada!!! ()

Yoshimitsu

Všechny pohádky z Fimfárum Jana Wericha jsem ohodnotil samostatně. A to jest ta krásná země, země česká domov můj ! Dávám 85% ()

Aven

Wericha zbožňuju, ale audio podoba Fimfára je prostě jedinečná, proto nemůžu dát plné hodnocení. Přesto velmi silné 4 hvězdičky. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011