Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Honzyg

Paráda, proč dnešní komedie nemají tuhle kvalitu a nápad? Hlášky, skryté občas tak, že nepozornému diváku utečou, to je obrovská deviza tohoto filmu. Charlie Sheen ve své nejlepší formě. ()

MasterLee

Super komedie na kterou se nedá jen tak zapomenout. :D Hlášky jsou tu prostě takoví že člověk z toho musí jít do kolen. opravdu Charlie Sheen je výborný herec v tomto žánru se prostě našel takže moje hodnocení nemůžu jinak udělit než 5***** ()

mezonek

Jednička byla zábavnější, ale tento díl taky nestrádá. Parodie na Ramba je dobrý nápad a není to až taková námaha. Dobře vystižené. Opravdu. ()

VVee69

Horúce strely je jediná paródia, ktorá je podľa mňa viac vtipná ako trápna. Všetky tieto novodobé paródie, hlavne na kadejakých superhrdinov, stoja akurát tak za dve veci. Zato pri tomto filme sa človek smeje fakt 90 % filmu. ()

silencewater

Je to porad sranda, ale nepobavila me jako prvni dil, tak nejak jsem si nejspis zvikla nato, ze dalsi pokracovani jen malo kdy prekonaji prvotinu. Nevim, mozna si to jen namlouvam, ale jednicka je moje srdcovka. I presto vsak velmy dobre.. ()

jericho001

Tak jsem teď na vážkách,jednička nebo dvojka???To je jedno,protože tohle je opravdu prdel!!!!Jestli jednička byla skvělá tak dvojka je geniální.Parodie na Ramba,T2 a další akční filmy je prostě od začátku až do konce prošpikovaná tolika hláškama,gagy že to není možné.Charlie tu má vymakanou postavu a jakoby Slyovi z oka vypadl,Mr. Bean se zavazanýma šňurkama na uzel potěšil.Ale nejlepší hláškař je beztak u mě Lloyd Bridges a Bohumil Švarc st. jej skvěle namluvil.Nemám jazyk.Přišel jsem o něj v Laosu,useknul mi ho komunista.Mám jazyk baseta:-). Jasný plný počet. ()

MadMaxCZ

Vynikající parodie je jako výborné víno. S přibývajícím časem na chuti neztrácí, naopak dozrává. Takže když při náhodném cvakání ovladačem naskočil na obrazovku Topper Harley, už nebylo úniku a bylo nutno setrvat až do konce a znovu si vychutnat dokonale promyšlené gagy, které ani po dvaceti letech neztratily šmrnc. Na konci zůstal jen povzdech, proč se něco takového netočí ještě dnes místo stovek vyloženě hloupých komedií, které jsou spíš k pláči... ()

bratr_jezek

Pokud vás nerozesmál Harley jako pilot elitního Top Gunu, sledujte jeho přerod v Ramba. Je nutno zachránit svět, udržet v sedle mírně senilního prezidenta, zničit Husajna a získat znovu lásku krásky z jedničky, Ramady. ()

Wolta

Parodie moc nemusim, ale tohle je výborná záležitost. Musim říct, že se mi to líbilo i o něco víc než první díl. ()

mpet

Oproti jedničce poměrně dost slabý. Tady už mě většina fórů přišla opravdu trapná, i když bylo tady spoustu světlých výjimek. Ale také je pravda, že mě parodie vždy spíš vadili, tak jsem možná i dost zaujatý, ale nemůžu dát víc než dvě hvězdy ()

lobotomos

Nevim, zda je to tim, ze jsem nevidela Top Gun, ci tim, ze jsem navzdory vysledkum IQ testu dusevne menecenna aneb az tento film me odhalil, ale nezasmala jsem se ani jednou. Opravdu jsem se snazila najit cokoli chytreho, ci vtipneho, ale nezdarilo se. Muj dojem bohuzel na vice nez hvezdicku nestaci, jednu navic davam za herce a tu treti pouze z respektu k Vam ostatnim. ()

gastronom

Jak jenička tak i dvojka mají co so sebe.geniální scéna z Ramba 3 jak si Topr Harley zavazuje šátek proti pocení a napálí to do sloupu ()

JARDAHONDA

"Charlie Sheen se vrací jako bývalý pilot Topper Harley, kterého znovu povolávají do služby na přísně tajnou misi. Tentokrát ho chce neschopný prezident (Lloyd Bridges) poslat na blízký východ, aby osvobodil americké rukojmí... i muže, kteří při pokusu o jejich záchranu neuspěli před ním. Topper, jenž zatím v budhistickém klášteře teskní po své dávné lásce (Valerie Golino), dokáže posbírat veškeré síly a vrhá se vstříc splnění tohoto akčního - a vtipy nabitého - úkolu." Pokračování Žhavých výstřelů přináší "spoustu gagů, bezpočet parodovaných filmů a ještě ostřejší humor než originál." ()