Strážci majáku

• Velká Británie The Vanishing (více)

Film Strážci majáku je psychologický thriller inspirovaný skutečnou, dosud nevysvětlenou událostí – záhadou Flannanských ostrovů. Tři muži přijíždějí na šesti týdenní směnu, při níž mají střežit maják na neobydleném ostrově 20 mil od skotského pobřeží. Thomas (Peter Mullan), James (Gerard Butler) a Donald (Connor Swindells) zahájí svou běžnou, osamělou pracovní rutinu. Nedlouho po příjezdu u ostrova ztroskotá veslice s truhlou plnou zlata. Strážci majáku udělají rozhodnutí, které změní jejich životy navždy. (iTunes)

Morholt

Prostředí majáku, studená atmosféra a herecké obsazení, to všechno bylo perfektní. Samotná báchorka je jednoduchá, ale pokud se tvůrci nechtěli omezit pouze na ponorkovou nemoc, tak příliš možností neměli. Do určité míry vyšly i psychologické hrátky, kdy zejména Butlerově postavě začalo drsně hrabat. Jenže zároveň to bylo z mého pohledu strašně dlouhé a pasáží, kdy se nic nedělo, bylo příliš. Navíc občas mi přišlo chování postav nelogické a především jsem nepochopil, kde se tam vzal ten kluk, který byl pro vývoj děje docela zásadní postavou. Jako celovečerní debut je to OK, ale přeci jenom jsem čekal trochu víc. 60% ()

Lacike

Skoro cely film som mal pocit jak keby som sledoval variaciu na Shallow Grave zasadenu na jeden ostrov do minulosti. Film o troch chlapoch, ktory najdu cenny kufrik. Môzete si byt isty, ze ho niekto pride hladat a ze ked kvôli nemu zacnu zabijat, tak ich to poznamena nech sa jedna o akehokolvek drsniaka. Bohuzial tempo filmu je neskutocne pomale. Film sa venuje hlavne postavam. Najprv ich zdhlavemu predstaveniu a v druhej polovici ich pomalemu prerodu po krvavych udalostiach. Nebezpecie tu netrva dlho a je prakticky hned odstranene. Cele je to na môj vkus podane az prilis oldschoolovo a znova si radsej pustim videoklipovy Shallow Grave ako tuto ultranudu, ktoru nezachrania ani solidne herecke vykony ustrednej trojky. 4/10. ()

6thSun

Je hodně zábavný vidět Gerarda Butlera v jiný, než mačo-stupidní roli. Škoda, že filmu spadne řetěz přesně ve chvíli, když hrdinům začne definitivně šplouchat na maják. ()

Trevor

Film ťaží predovšetkým zo vzájomnej interakcie medzi trojicou ústredných postáv a dalo by sa povedať že svojim spôsobom iba inak opisuje Dostojevského dilemu z knihy Zločin a trest. Je pravdou, že niektoré pasáže bežného diváka budú nudiť, tak ale treba si najprv pozrieť trailer aby človek vedel čo má od filmu čakať. Nepochopím, ako môže byť niekto tak primitívny ako napríklad užívateľ žijúca mŕtvolka, polovicu filmov ktoré hodnotí označí ako odpad...na druhej strane som mu za jeho hodnotenia vďačný, pretože jeho odpad je zárukou filmu náročného filmu na vnímanie. ()

M.i.k.e

nebýt to 40 minut docela nuda,mohlo jít o překvapivě povedné psycho drama.Takhle je to ovšem jen jednohubka bez většího dopadu na diváka.Je každopádně fajn vidět Žérara v něčem kde nezachraňuje svět.nebo mu neupadne nějaké město či budova...60% ()

Caminzind

Zločin a trest z rybářšké knajpy, který však nestojí ani za vědro vody. Postavy i příběh jsou chabé, zpracování jakbysmet. Zbytečný film. Je třeba to říct takto nahlas. 🎬 48% ()

C0r0ner

Podobné jako Cold Skin, akorát bez fantasy vložky, zato s pořádným dramatem několika lidí, kteří nemají zrovna štěstí na okolnosti. Občas to sice ztrácelo tempo, ale pak zas přišly scény, kdy mi bušilo srdce a nedýchal jsem. Modrá čísla chápu, ale mně se to líbilo. 80% ()

PROCESOR

Film má působivou atmosféru, jak jinak na pustém ostrově daleko od všeho a do toho se zamotá ještě boj o holý život. Je jasné, že u toho se nudit nebudete a naopak si můžete sami odpovědět, zda by jste se zachovali stejně, kdyby jste před podobnou otázkou stáli taky. ()

majo0007

Zaujímavé... Podľa skutočnej udalosti, ale pritom sa všetci stratili. Tipujem, že sled udalostí na ostrove potom každému vyrozprával pes. ()

Cedr

Komorní psychologické drama, které se nebojí přitvrdit akcí thrillerového rázu a krutostí hororu. ()

chelseaman22 odpad!

Tak mi přijde, že Džérárd Butler vezme jakoukoliv roli - čím debilnější scénář, tím lépe. Kdyby čeští filmový producenti platili více, tak už tu Butlera definitivně máme (nejspíše po boku Vojtěcha Dyka). odpad! ()

Triple H

Jednoduché, hlavopätoidné a dosť dobre zahrané (Butler ma príjemne prekvapil, evidentne má na viac ako len na blbé akčňáky). Celkovou atmosférou a pocitovo sa mi to páčilo veľmi - chlad a studený morský vzduch človek pomaly až cítil. Psychologická rovina v druhej polovici je možno príliš vyhrotená a druhá polovica celkovo tápe, ale vďaka dobrým hercom a výstavbe z úvodu sa film nerozpadne. Zaokrúhlim vyššie. ()

Johnny.ARN

Trošku psycho, trošku thriler, trošku dráma. Všetko do seba tak nejak pekne zapadlo a vznikol z toho tento film, ktorý si nepozriete so záujmom, ale ani nebudete v polke vedieť, čo sa stane ďalej. Treba všek byť na toto trochu nastavený a vcítiť sa do postáv, keďže rozoberajú strašné hovná. 3 z 5 ()

elanius

(4/2019) Tak tomuto hovorím pomalý film. Traja chlapi strážia maják na opustenom ostrove, čo už by asi samo o sebe stačilo aby im z toho trošku preplo. Náhodou nájdený poklad plus pár ďalších prúserov navrch parádne odhalí démonov v hlavných postavách a keďže utiecť nie je kam, výsledok stojí celkom za to. Forma ale tentokrát mierne prekonáva obsah a excelentne vypracovaná psycho atmosféra predbehla samotný príbeh a záver. (6/10) ()

JohnSmith

Thriller, který si hraje na psychologické drama. Butler je můj oblíbenec, ale tohle mu prostě nejde. Nyholm je normální uspávač hadů, divím se, že jsem neusnul. ()

Kurikmoon

Keby tí herci nezahrali dobre, dal by som odpad. Mňa ten film väčšiu časť stopáže hodne nudil. A ak mi mal niečo dať, tak skôr mi bolo ľúto času, ktorý som tomu venoval. A to aj napriek tomu, že herci to ťahali dobre. Ale bola to desná nuda, či už sa to stalo naozaj, či nie. ()

sedm.1

Velmi pomalý, atmosférický thriller, jenž jednak doplácí na otřepanou zápletku, bez jakéhokoliv momentu překvapení, takže i méně znalý divák může velmi lehce odhadnout, jak se bude každá následující scéna odvíjet, ovšem co považuji za ještě mnohem zásadnější problém, byla celková nepřesvědčivost a naivita, a to jak po stránce dějové, tak především co se postav týče. Jako pochopím, že někomu hrábne, když je někde fakt dlouhou dobu v izolovaném prostředí a k tomu odtrhnut od jakéhokoliv kontaktu s někým jiným, ovšem zde byli tři chlápci, na šest týdnů a už po dvou dnech byli vycukaný s nervama jak lentilky, a když pak došlo k jistým zásadním událostem, tak předváděli takovou psychodramatickou komedii, že na tohle „pomatení smyslů“ nemohl tvůrcům skočit fakt snad nikdo. Nebo za to mohla ta rtuť ze světla majáku, jak naznačoval jedna z postav? To by pak byla ale ještě větší parodie. Každopádně, co nemohu hanit, byla fajnová atmosféra, ta se tvůrcům podařila navodit vážně působivá a funkční, napětí ale kvůli zmiňované předvídatelnosti chybí a herecké výkony byly v pohodě, ovšem na záchranu nemastného, neslaného dojmu ani to nestačilo. Přihlouplý závěr to pak už jen korunoval, takže za mě tento snímek vážně bohužel nic, moc. Úplně ale od něj odrazovat nechci, jen prostě trpí pořádnou dávkou nevýraznosti a nepřesvědčivosti. ()

Lukoboss

Komorní drama o pár lidech, což není na škodu, dokonce musím říct, že tenhle typ filmů mám rád. Ovšem tady to prostě nebylo ono. Po úvodu a hlavní zápletce jsem čekal, že se to nějak víc rozjede, že to bude mít grády, a i když se o to sebevíc tvůrci snaží, není to tam. Stane se z toho nuda, kde akorát sledujete, jak hlavním postavám hrabe (tady bych vyzdvihnul G. Butlera, kterýmu role perfektně sedla - on byl vlastně na tom filmu to nejlepší), ale celkový vyústění je zvláštní a podle mě ne moc dobrý. ()

666Carnage

Docela zajímavé drama ale hrozně natahované mohlo to být klidně o 20 minutek kratší protože ke konci se to hrozně táhlo a vytratila se atmosféra a nechutnost co je v lidech pokud najdou něco co jim zlepší životní situaci. Na tento snímek jsem narazil náhodu na profilu Gerarda Butlera a neříkám, že je vyloženě špatný jen je prostě normální. Na jedno shlédnutí určitě dobré a stísněná atmosféra ostrova byla povedená. 60% ()

SpaceOdyseus

Zajimave vystaveny komorni thriller s pusobivou atmosferou. Ale klidne mohl Nyholm jeste pritlacit v psychologicke rovine, nebo alespon druhou pulku prokratit. ()