Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později", nebo na „uvidíme". Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku... Vesnická komedie Instalatér z Tuchlovic je o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. (Falcon)

Lew.Ashby

Další zbytečný český film. Jedná hvězda za Petra Čtvrtníčka, který má na svědomí jediné 2 - slovy dva - vtipné momenty filmu. ()

PowPow

Tragikomedie o jednom životním tragédovi. Natvrdlý čtyřicetiletý vesnický panic žijící u maminky jako hlavní hrdina filmu není příliš obvyklý, ale ta role jako by byla psána Jakubu Kohákovi na tělo, a on se s ní vypořádal se ctí - žádné přehrávání ani rádobyvtipné opičky, ale opravdový herecký výkon. Vlastně jsem mu fandil jako málokterému hrdinovi nějakého filmu. Celkově je ten náhled na vesnický život věrný, takových děr byste u nás našli spoustu v každém koutu země, stejně jako podobně přízemních lidiček, jako byla ústřední parta. Instalatér z Tuchlovic je tak dílem, které nenapodobuje zahraniční vzory, ale je zasazený do specificky českých reálií. Je zároveň další českou hořkosladkou komedií, ale na rozdíl od prakticky všech těch ostatních je tento film opravdu povedený, protože pokud vás to vtáhne, budete nejspíš pociťovat soucit. Čekal jsem nějaký naprostý odpad, ale opravdu se mi to líbilo a myslím, že to zcela jistě patří do červených čísel. ()

Jumboun

Kdybych to neviděl, asi by se nic nestalo... A na druhou stranu - ačkoliv jsem to viděl, nic se mi nestalo... Je tam pár příjemných nápadů. ale přijde mi, že to zkrátka není dotažené do konce... Například hovínková pointa mi úplně utekla - proč to tam vlastně bylo? Zkrátka koukatelné to je, ale "povinná četba" to zcela jistě není... ()

Dobry_clovek

Nudne, nevtipne a pripitomele. Vsichni hraji spatne, rezie je amaterska a vse pusobi jako nejaky debut absolventa FAMU. Tomas Vorel nenatocil jediny dobry film a me neprestava prekvapovat proc mu nekdo neustale je ochotny davat penize na dalsi. ()

Takaru

Filmy Tomáše Vorla mám až na pár výjimek opravdu rád, a mrzí mě, že mají mnohdy nižší hodnocení, než by si zasloužily. Nejde, ani tak o to číslo a jeho absolutní hodnotu, jako spíše o srovnání s jinými českými filmy se stejným nebo dokonce vyšším hodnocením, které ale těm jeho často nesahají ani po pověstné kotníky. Instalatér z Tuchlovice je skromným příspěvkem do jeho tvorby, mnohem skromnějším než např. obě jeho"Cesty"- pro mě srdeční záležitost. Skromnost ale není občas na škodu, a vlastně jen odpovídá jednoduchému příběhu našeho "zabržděného" hrdiny. Vorlův lehce zidealizovaný pohled na vesnici a život jejich obyvatel vykreslený přímou zemitou poetikou mi sedí, vesnický život vnímám velmi podobně. "Malý" obyčejný filmeček, ve kterém vše hrálo, netlačilo se příliš na pilu (jako v Krobotově Diře), kterému ale jakoby zároveň chyběla celá jedna čtvrtina čehosi, co je nezbytné proto, abych byl nasycen zcela. 70% zaokrouhluji nahoru a těším se na třetí cestu. ()

janar

Některý hodnotitel tento film /něco z poetiky/ přirovnal k filmu "Díra u Hanušovic", jiný doporučuje, abychom si to užili. Ani omylem. Tento film nemá z poetiky "Díry" ani zblo.Opičení po režiséru Krobotovi v momentech z hospody nemá zdaleka úroveň /na úžasnou Babčákovou, Čermáka a Novotného tady Budař a Čtvrtníček nemají / Popsání mentality vesnice kulhá na obě nohy, herecké výkony průměrné-lepší jsou snad ty neherecké. Nedala jsem "odpad " jen kvůli tomu, že jsem u toho neusnula. ()

mistrpropr

Nuda, skoro nic se tam neděje. Možná stálo za to, trochu rozvést příběh Blažka. Dokoukal jsem to proto, že jsem furt čekal, až se tam začne něco dít, ale nic... ()

lineker

Příběh až tak moc obyčejný, že se také třeba jeden začne v polovině obyčejně nudit. Asi ano. Asi to takhle nějak na našem venkově vypadá. Takže spíše vyvstává otázka zda o tom vůbec točit filmy. Ten průměr je za pár dobrých hlášek a za Petru Špalkovou, která mne prostě tak nějak přirostla k srdci. ()

adaben

Nejsem extra příznivec filmů T.Vorla a jeho poetiky ani hlavního představitele J.Koháka (příliš na mne skáče ze všech možných reklam), ale tohle je docela povedený film. Škoda, že to nemá o něco originálnější příběh, ale jinak je tam řada dobrých scén, dialogů i dílčích nálad a zajímavé herecké výkony (určitě P.Špalková, J.Budař, ale i třeba ta starší pošťačka.) a také základní vypravěčské řemeslo je solidně zvládnuté. Ovšem i u tohohle díla bylo v televizi občas některým hercům špatně rozumět. Neměli by se filmaři zamyslet a navrátit se k starým postsynchronům? ()

SNCIS

Film o jednoduchém instalatérovi, který žije i po čtyřicítce s maminkou a na dovolenou jezdí za vesnici k rybníku. Na to, že je to komedie, tak jsem se vůbec nesmál. Samotný příběh byl o ničem + od začátku bylo jasné, jak to skončí. Za herecký výkon Jakuba Koháka 1 hvězda. - 10%. ()

xplsek01 odpad!

Tyhle filmy by měly mít speciální kategorii. To není pouhý odpad, to je odpad^2. Jít na to do kina za peníze, šel bych to reklamovat. ()

Jan_Hybern

Doooost velká nuda. Obyčejný příběh, který se odehrává snad na každé vesnici - ovšem bez přesahu, bez myšlenky, s nudnými záběry. Ani jednomu z herců se jejich role nedala věřit. Škoda, mohlo to být pěkné sociální drama. Zatím to však byla jen jakási nepovedená "vážná" verze Cesty z města - tedy aspoň podle stejně znějícího hudebního doprovodu, ovšem bez šance se zasmát. ()

Alagaesie

Holubová a Kohák! „Jaký děti?“ Čtvrtníček super! Neřídit se radou mámy ale holky. Taky to tak mnohdy mám. Sumec skvělej. To si ty časy cucal z paty? Sporťák. „Vypadá na šestnáct a je jí šedesát.“ Jó, opilci jsou špatná sebranka. Pán s leguány s penězma fakt neměl potíže. A leguán byl hezkej. Tomu říká dovolená? „Ten by neublížil ani žížale.“ „Žížale jo, na rybách. Propichoval jí háčkem.“ Kohák je supr herec do reklam s kozoborďákem Vlastou, ale tahle role vesnického všeuměla a vztahovýho zkrachovalce mu sedla. Dětský hry? Takový za nás nebyly. A najednou uhýbá holka. Super noční písnička. Hloupej žárlivej „manžel“. Jo, Luboš měl z ničeho nic problémy, který neznal. Sýkora, Sýkora… Luboš s copánkama dobrý. Nové nájemnice? „To se můžete jít klouzat k nám do Tuchlovic.“ Vysvětlení dvou televizí celkem vtipný. Hezký. ()

Corek

Tenhle film nemá smysl, nechápu jeho účel. Děj nikam nesměřující a divák čeká, čeká, čeká, čeká, čeká, ani sranda, ani akce, ani drama. Asi jako se dívat jak schne barva. ()

Langustavson

Nenadchne, neurazí. Jako většina filmů původem z ČR. Nicméně s každým filmem, který má znázorňovat vesnický život v Čechách, jsem více a více rád za vesnický život na Moravě. Ačkoliv se to nezdá, rozdíly nejsou zrovna malé a stále více si uvědomuji, jak moc bych v Čechách nechtěl žít, i díky těmto filmům. ()