Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později", nebo na „uvidíme". Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku... Vesnická komedie Instalatér z Tuchlovic je o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. (Falcon)

LexBarker

Na filmy z vesnice tady má patent mistr Menzel, Vorlovi bohužel schází kvalitnější scénář a herci. Celý film působí tak trochu amatérsky a je jen dobře, že nepřekročil únosnou stopáž... Jakub Kohák zahrál překvapivě slušně, zřejmě dle Gabinovy metody - hrát sám sebe... Takže suma sumárum mírně lepší český průměr. ()

gutshoter

Tady se mi líbil snad jen Budař, ten to zahrál jako tradičně úplně skvěle. Nicméně Holubová se mi tu kvůli špatnému scénáři moc nelíbila, což je opravdu výjimka, a o Kohákovi fakt nevim, co si mam myslet. Spíše zklamání. ()

Zemi11 odpad!

Česká tvorba pozvolným leč přesvědčivým krokem zamířila do hoven. A místní se ukájejí hodnocením, že to nebyla až taková žumpa jakou čekali, a proto odchází spokojeni. ()

bari68

Okrem jasných rysov Vorla (pohľady hercov do kamery a.i.) to z jeho strany nebola až taká katastrofa. Film síce nenudil, tých 80 minút ubehne rýchlo, ale smršť hlášok, vtipov a historiek sa nám dostávalo ako šafránu. A ešte jedno. Celý film som si nemohol pomôcť a neubrániť sa dojmu a porovnávaní s filmovým Václavom. Musím povedať, že trochu iná liga. Trojan vs. Kohák je v tomto smeru ako herec Národního a ochotník v Maryšy. Slabé 3* ()

klukluka

Mám rád (a spîš víc než to) filmy Tomáše Vorla. Z Instalatéra bych ale v zájmu jeho dobré pověsti udělal novodobou trezorovku. Tohle už by neměl nikdo další vidět. Měl jsem z toho pocit, jako by tím filmem Tomáš Vorel říkal: to máte za to! Děsná bída./// Po druhém zhlédnutí měním hodnocení z nula (!!!) na 80 procent. Krásnej malej velkej film. Moc se omlouvám všem tvůrcům, napoprvé to ke mně nedoputovalo. ()

Wally

Není to film, který bych si chtěl pustit znovu, ale překvapil...čekal jsem to horší a ve finále to byl pohodový průměrný český snímek...a ani ten Kohák nevadil, tak moc jak jsem si myslel...jde vidět, že toho hňupa v různých televizních show hraje opravdu jen na zakázku... ()

klúčik

Inštalatér z Tuchlovic je celkom príjemný film zo súčastnosti. Je to príbeh bežného človeka, starého mládenca, ktorý skončil tak že žije sám s matkou. Poznám dosť chlapov, ktorí takto skončili... Film nieje jasná komédia , ale ani dráma je to oddychový film a ja som sa zasmial , ale bolo mi aj smutno pri pohľade na hlavného hrdinu po smrti matky. Jakub Kohák zahral svoju rolu výborne a aj preto dávam 70%. ()

Autenticita

Kombinace Vorel + Kohák mě odrazovala, takže jsem se zpočátku dívala jen napůl oka a dělala si u toho jiné věci, ale po půlhodině si film úplně přitáhl moji pozornost a vcelku mile mě překvapil. ()

Devadesát Dva

Pravý muž z lidu, se srdcem ze zlata. A že takových je. V době natáčení byl Jakub Kohák všude, to si pamatuju. Vesnická komedie o instalatérovi (a jak jinak, než i nazpívaná hlavním aktérem, což je typická Vorlovina), který spraví vše, ale jeho život tak nějak nefunguje... vlastně funguje, ale ne ani tak lidi, jako spíš máti, která se musí o syna příliš starat a řešit za něj základní věci, chce, aby byl zodpovědnější, víc se angažoval a našel si ženskou. A ono je vtipný, že ta ženská (manželem přehlížená a pak naopak mlácená - mlácená Andělskou tváří, haha) se k němu do konce filmu tak nějak dokutálí sama, bez toho, aby se hrdina musel měnit, nebo snažit, vlastně je až vtipný, jak ji má na háku, zatímco ženská se může přetrhnout, aby ukázala zájem. Čtvrtníčkovy i Budařovi tyhle vedlejší role děsně sedí, ale 'Instalatérovi' chyběl trošku vyšperkovanější scénář... takhle to totiž děsně snadno zapadne, ale co naplat, když je to jen o obyčejném muži z lidu, musí to být civilní, nenápadné, z dědiny, připomnělo mi to 'Kdyby radši hořelo', vtipný je, že aktuálně to má stejné hodnocení (53%), ale je dost těžký pochytit v čem jsou tyhle filmy lepší, než tyhle hodnocení, dokud člověk fakt nežije ten život na dědině, fotbal, pivo, obyčejné konflikty, českou náturu tohohle všeho. (...) "Pepčo?" "No?" "Znáš tu, novou prodavačku ze sámošky?" "Jakou?" "Špatně mluví česky." "To je nějaká větev, ne?" "Ona po mně jede, zdá se." "Nekecej..." "Jo. Myslíš, že by byla dobrá?" "Ta větev? Na ni bacha kamaráde, tam nevíš věk. Ona vypadá na třicet a je jí třináct, vole." "To nee?" "Nebo vypadá na šestnáct a je jí šedesát. Ti říkám, bacha na ně."  (...) "CO SI ŽRAL RÁNO VÁPNO NEE?!" (Budař) (...) "A ty máš nějakou tu... přítelkyni?" "V létě... jsem měl." "Od vás, z Tuchovic?" "Mmm, z... Asia. Cizí." "A proč to nevyšlo?" "Nerozuměli jsme si... slovní bariéra." ()

Gogo333

Od filmu jsem teda čekal něco jiného. Má to být komedie a podle popisku sem čekal něco nahláškovaného jako Gympl, bohužel nějak zapomněli na ty vtipy a vylezlo z toho spíše drama. Celý film se řeší rasismus, smrt, násilí na ženách, peníze a nějaký fór nikde. Nakonec sem se zasmál asi jedné scénce a toť vše. Na filmu je vidět Vorlova práce, ty jeho detaily na obličeje se nedají přehlédnout. 50% ()

Hanys_

Vlastně by mi možná jenom stačilo, kdyby Vorel nechal Koháka, Budaře a Čtvrtníčka celou dobu sedět u piva a házet hlášky u fotbalu...ale tohle taky nebylo špatné. Sice moc nevím, čím se tohle liší od tuny tv filmů, které proplouvají čétéčkem, ale ten výsledný Instalatérův dojem je u mě dost pozitivní. ()

divak84

po dlooooouhé době kvalitní upřímný čistý český filmeček který si na nic nehraje a prostě se jen snaží navodit domací atmosféru na páteční večer. ()

kery-

Fakt nechápu. Totální vrchol debility, křečovitá snaha o vtip a příběh bez zásadních zvratů (že by byl i bez zásadních zvratků, to říct nemůžu). Všechny postavy napsané totálně debilně, o nehereckých výkonech ani nemluvě. Naštěstí Kohák měl ke své roli neschopného debila evidentně blízko, takže to nepřehrával. Fanouška Ulice, ordinace a podobných sraček to jistě potěší. 53%? WTF! ()