Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později", nebo na „uvidíme". Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku... Vesnická komedie Instalatér z Tuchlovic je o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. (Falcon)

Romeroo

Občas jsem se zasmál. Přesněji řečeno třikrát. Naprosto zbytečný film. " Klasická" česká nahořklá komedie, která má ambici upadnout co nejdříve v zapomnění. Za kozy co nemáme pane, dávám jednu Čtvrtníčkovou hvězdičku. ()

nula87

Tohle je zoufalé jako už dlouho nic jiného. Bez příběhu, bez humoru, s absolutně mimózníma postavama, a asi 3 jakž takž vtipné hlášky za celý film? To asi nestačí. 15% ()

boombang

Koháka nesnáším (hlavně kvůli těm debilním kozoreklamám), ale tady mi jako natvrdlý ňouma nevadil - a mám pocit, že to ani moc hrát nemusel. ()

brozik

Sice jsem tam marně hledal nějakej děj či zápletku, ale nakonec to docela koukatelný bylo. Takovej pohodovej filmek od kterýho se předem nesmí moc čekat. 55% ()

offlineman odpad!

Tak nám jedna tupá pseudocelebrita napřed ukáže onanii a potom výkon, který jí nedá žádnou práci, protože hraje sama sebe. ()

ostravak30

Já tady asi budu vcelku stručný, protože není moc co hodnotit. Mě film připadá spíše jako tragikomedie. Je to snímek spíše místy smutný až děsivě. Když si vezmu, že tak dneska žije mnoho mužů a zdaleka nejen na vesnici, ale už i ve městech a v nastupující generaci to bude ještě významnější číslo. Scénář je poněkud jednoduchý, asi tvůrci počítají s tím, že se přece jedná o lid z venkova a tak mohou mluvit za každou cenu sprostě, jednoduše a bavit se v prostých větách. Už to bylo pode mnou zmíněno, že některé postavy mizí a divák se jen dozví, co se jim stalo pomocí opakované věty: "Ty to nevíš?" Film samotný nemá děj, směřuje od jasného počátku do naprosto jasného konce. Ještě je třeba zmínit osobu J. Koháka. Když se na něj podíváte, tak jen on osobně je úsměvný. Není to nikterak velký herec, ale na druhé straně svým hereckým působením působí docela přesvědčivě, protože je přirozený. Osobně se přikláním k tomu, že ač jsem se párkrát pousmál, tak za hudbu, která se mi líbila, a za film, který osobně budu brát jako tragikomedii si tři hvězdy zaslouží. Pakliže by si ale snímek opravu trval na komedii jsou tam dvě jak vyšité. Tomáš Vorel ať se na mě nezlobí, ale komedie mu prostě nejdou a tohle beru jen jako jeden z mnoha dalších pokusů. ()

krokodlak

Vorel je zde bohužel hodně za zenitem, místo poetické komedie nabízí tezovitý příběh o outsiderovi, který zachraňuje nebohou oběť domácího násilí. Vizuálně je film vcelku snesitelný a herci v rámci možností dobří, ač jsou zde využiti hlavně k naplňování nejrůznějších stereotypů. ()

PAVLIS

50% Komedie to bohužel nebyla, spíš jen jakýsi pokus o hořkosladký, poetický výstřižek ze života jednoho vesnického autisty. Až se divím, že se dá u takové kravinky vydržet až do konce. ()

JosefTomas

Nic extra, jen takový obyčejný film, ve kterém vtipy spočítáte na jedné ruce. Herci alespoň od jiných Vorlových filmů umí hrát. A nemá to tak dlouhou délku, takže to celkem rychle dokoukáte, rozhodně to ale nepotřebuji vidět znovu. ()

Hawaj

Slabota. Koncept a reální vesnická nálada dobrá, ale příběh nebo aspoň trocha dramatizace chybí. Emočné mě to tak minulo, že jsem neměl ani potřebu napsat recenzi na ČSFD. Dodneška jsem myslel že to mnatočil úplně někdo jinej než Vorel. Todle vzít do ruky Forman tak to bude klenot český kinematografie. ()

DarweyD

Nejsem cílovka, jsem občas zbytečně moc kritickej, nesnášim většinu českejch filmů po roce 2000. I přes to všechno mě filmy Tomáše Vorla z nějakýho důvodu bavěj. ()

Zed70

Na film co o sobě tvrdí že je komedie jsou dvě hlášky trochu málo. Ona to vlastně komedie ani není. Což by asi nevadilo, ale v tom filmu vlastně není ani žádná dramatická zápletka a jak začal, tak zase skončil. Trochu to na mě působí jako slohová práce žáka 5. třídy na ZŠ. Za mě lepší 2,5 ()

pafka

Ja si myslim, ze film trpi jednou veci a to je hlavni predstavitel Kohak. Mame ho zaskatulkovaneho jako "kaspara", ktery umi proste srandu a kdekoliv se objevi, je standart, ze bude psina - vetsi ci mensi, ale bude. Ovsem tady se bez jakekoliv zmeny v obliceji ci na hlave (jen ma ksiltovku) objevi na platne a vy se mu stale pochechtavate, protoze jste zvykli na jeho srandy. Ale ta figura je vazna, resp. by mela byt, aby ten film dal divakovi to, co prebuje k vyssimu hodnoceni. Vse je rozehrano dobre, vedlejsi role klapou, vsichni hrajou, dej bezi a vy stale se v tom nevyznate a drhne to vzdy, kdy se J.Kohak objevi na scene. Moc sranda to neni a ani vazne se to brat neda, ta jeho figura. Je to fakt skoda. ()