Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později", nebo na „uvidíme". Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku... Vesnická komedie Instalatér z Tuchlovic je o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. (Falcon)

F.W.Colqhoun

Další z Vorlových fascinací venkovem resp. tím, jak si venkov vysnil. Kukátko do buranského simulakra zabydleného Sklepáky a Budařem, nabízí idylickou podívanou a šťavnaté hlášky jako ti čmoudi vlezou všude, i do kulturáku. Místy to funguje skoro na 20% stejně dobře jako kdysi v Kouři. Požitek kazí smutná skutečnost, že z venkova už si z různých důvodů nelze dělat legraci tak nevinně jako kdysi. A ovšem též Jakub Kohák v hlavní roli aspergera se srdcem na správném se úspěšně vyhýbá jakémukoliv hodnocení - jeho výkon není dobrý, není ani špatný, není ani trapný, což by se v poetice Vorlových filmů dalo i pochválit; je prostě úplně marný. ()

cmenda

Velice pěkný film o venkovském instalatérovi a venkově obecně .Panu Kohákovi role krásně sedla od začátku až do konce. ()

Lefty86

No co povídat. Takovýhle filmy o ničem točíme posledních 20 let. Myslel jsem že Kohák udělá něco jiného a zasměju se. Ale ona to neni komedie. Vlastně nevim co to bylo. Film kde se nic neděje, Kohák jezdí měnit hajzly a baterie a pak to skončí. 40% ()

xmatysekx

Nebýt hereckého výkonu pana Čtvrtníčka, nejspíš bych film jednak nedokoukal, a jednak k hodnocení nevyužil hvězdičky. Film totiž kromě těchto pár chvil, kde jsou v hospodě či autoservise nemá absolutně žádný spád. To, že je film čitelný a všechno důležité, co se ve filmu odehrává je v prvních a posledních pěti minutách, by možná nemuselo nutně znamenat blbý film. Nicméně tohle je opravdu hodně blbý film. Jak říkám, film nemá žádný spád, děj se nikam neposouvá, hlavní postava - špatně mluvící, zarostlý instalatér - se nijak nevyvíjí a všechny scény působí uměle (především ty s násilím a rasismem) a jako celek film působí velmi nesourodě. Je možné, že má film nějakou hlubší message, kterou jsem přes všechnu tuhle hrůzu neobjevil ale spíš jsem ochoten věřit tomu, že ne. ()

Shimargh odpad!

Naprosto zbytečný a nudný film, o naprosto zbytečných a nudných lidech, kterých jsou plné vesnice, bohužel. ()

filipvrbik

Jako komedie dobrý, ale jiné aspekty filmu nic moc- prostě nemám to vesnický buranství rád- jinak by to bývalo na mě celkem sedělo a občas se člověk fakt zasměje...konec očekávaný..celkově průměr...50% (ale hrozné to určitě není) ()

Fryštok

Kohák zapadl do role naprosto precizně a právě jeho výkon z tohoto filmu dělá koukatelnou záležitost. Samotný scénář je v jistých ohledech solidně přitažený za vlasy (např. vypuštění dětí ve školce do koupelny kde Cafourek spravoval umyvadlo, což následně vede k zranění jedná holky, i když stačilo jen aby učitelky počkali než bude Cafourek hotový = jedná se o nedomyšlenost scénáře nebo se touto vizualizací znázorňuje další příklad buranského chování na vesnici?... kdo ví, následně celkové množství problémů s lidským chováním, se kterým se Cafourek za celý film setkal je jasný extrém, což zase vybízí k otázce, jestli se jedná o sondu do běžných situacích na vesnici, či jestli to není tím, že je scénář jednoduše přemaštěný, dle mého je to spíš to druhé). Celkový Vorelův styl natáčení je no ehm... stále stejný již od 90. let, někomu se líbí, některým zase ne, no a já tu jen ocením originalitu, ale výsledný počin se mi tedy moc nezamlouvá. Takový brutální close-upy na dialogy jednotlivých postav bez jediného znatelného smyslu jsou podle mě zbytečné a posílají celý film do jakési dimenze s kompletně odlišným vnímáním reality (v Gymplu a Vejšce to bylo ještě znatelnější). Filmy od Vorela co jsou viděl se vždy odehrávaly v našem světě, ale pojetí reality vždy přikrášlovaly až do mezí, ve kterých si divák lehce uvědomí, že takto to v realitě nefunguje (film Kouř je výjimka, jelikož tam bizarní pojetí byl účel). Co se dá z filmu vzít je ponaučení, že každá lidská bytost je bez lidí stejně osamocená jako zde hl. představitel a že by lidé neměli zapomínat na naši nejdůležitější vlastnost, jenž nás odděluje od mechanických strojů a to „lidskost“, která právě chyběla u určitých postav filmu. Kdyby se na filmu víc zamakalo, tak by se třeba mohlo jednat o českou variaci na Forresta Gumpa, ale v provedení, ve kterém je film zpracován se nic takového opravdu nekoná. ()

Asmodin

Na českou komedii dávám nejvyšší možné hodnocení. Můžeme tento film považovat za komedii? Spíš bych film zařádila mezi rodinné filmy. Děj je jednoduchý a vtipných scének nebo hlášek je maximálně jen pár. ()

Renfield

Instalatér i přes několik povedených vtípků určitě není komedií, dramatického děje je tu totiž podstatně více. Celý film drží pohromadě vcelku kvalitní scénář (i když nic převratného to tedy určitě není) a Jakub Kohák, který nezklamal. Od Tomáše Vorla mám raději starší tvorbu, nebo jeho "Cesty". Přesto nezklamal, je to takové vesnické drama na jedno zhlédnutí. 55% ()

mira007

Ty vole vorle!!! Člověk, který natočí moderní pecku pro mladý Vejšku, tak se rozhodne natočit něco pro troškovský publikum 50+. Komedie? Zasmál jsem se, když dal na konci Blažek Kohákovi po hubě, ale jinak vůbec. Byla to taková nuda, že jsem myslel, že to ani nedokoukám. Jednu hvězdu dávám za obsazení, ale pro mne osobně, který má rád Vorlovi filmy je to hodně těžký zklamání. ()

bobstock

Vesnický dobrák, který by se rozdal, ale svůj vlastní život neumí nějak nastartovat. Uvedeno jako komedie mne v půlce filmu vyvedlo z míry. Příběh je spíše smutnou předpovědí pro ty, kterým život stejně jako hlavnímu hrdinovi utíká před očima. Pokud strávíte typickou Vorlovu režii, střih a podivné vyjadřování postav na úrovni neherců, film získá svůj ´´nevtíravý půvab´´ života bez velkého světa po Česku. Pravdou je, že nejlepší výkon podala Petra Špalková, která ke konci filmu převzala otěže a víceméně táhne film až do konce, který samozřejmě neprozradím. :) 65% ()

Magika82

Slovy zesnulého pana Kodeta: "Jen by mě zajímalo, kde asi udělali soudruzi z NDR chybu?" ... Role paní Evy Holubové, a její vlastní herecké podán, jsou jediným důvodem, proč nevhazuji tento snímek do koše... Otřesný scénář, mnohdy nelogické dialogy a scény, katastrofické herecké výkony Čtvrtíčka, ale zvláště Jana Budaře, kterému patrně výsměšný vyhazov ze dveří Hollywoodu před několika lety nestačil. (pozn. vysv. Budař odletěl do L.A., napochodoval do několika filmových studií, kde se představil jako slavný Český herec, který si přijel pro roli)... Komedie? Ale kdepak! Tragikomedie, v níž místa pro zasmání je méně, než-li potencionálně obyvatelných planet v této Sluneční soustavě... ()

Blazin

Takové nečekané milé, lehce humorné a trochu dramatické dílo. Exceluje samozřejme Kohák, sekunduje Holubová. ()

cesky_hrac

Ze začátku se mi film zdál trapný. Některé dialogy byli ,, divné". Poté se to začalo lepšit. Vypadalo to na pět hvězd. Můj obličej byl plný úžasu. Smál jsem se.... jenže poslední dvacetiminutovka byla celkem nic moc. Tento film bych mohl doporučit ke zhlédnutí když nemáte nic lepšího na práci. Dávám 65%!! ()

dee.n

Tak nevím, jestli jsem já tak nenáročná, nebo uživatelé tak kritičtí k českým filmům.. já k filmu a hodnocení přistupuji z pohledu českých filmů, které znám a z tohoto aspektu si to i ty čtyři hvězdičky zaslouží. Má to hlavu a patu, postavy nejsou karikatury a jejich motivace a osudy mi nepřijdou jen vycucané z prstu. Nejsem nějaká obří Kohákova fanynka, ale necítím k němu ani antipatie a myslím, že této role se zhostil dobře a sedla mu. Takže hodnotím 70%. A penízků utracených za lístky nelituji. ()

Haniczka

Lidový film, ovšem něco tomu trošku chybí. Něčeho víc, buďto lyriky nebo epiky, zkrátka něčeho by to chtělo víc. ()