Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později", nebo na „uvidíme". Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku... Vesnická komedie Instalatér z Tuchlovic je o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. (Falcon)

WinstonS

Kohák mě v poslední době naprosto neuvěřitelně sere. Tady navíc ani nebylo co hrát, tak šablonovitě napsané postavičky a přihlouple stylizovaný humor by asi nezachránili ani Sovák s Menšíkem. ()

vaviva odpad!

Na Koháka se nedá koukat  a tuplem ne poslouchat nikde, a  ani tady ne. Jediný pozitivum ve filmu jsou kočičky, ale ani kvůli nim se nesmiluju pro hvězdu, odpad jak vyšitej. ()

Fifer

Už stárnu, takže jsem odešel moc spokojenej, i když recenze kritiků jsou o dost vlažnější. Já jsem hlavně rád, že Vorel načal trochu jiný téma než Cesta z města (bude točit už třetí díl! O čem proboha?). Místo zapadlý vesnice tu máme spíš městys s vlastním fotbalovým klubem, diskotékou atd. Jestli máte rádi Divoké včely, tak se vám to bude líbit. Čtvrtníček, Budař i Kohák nezklamali a Holubová ani zklamat neumí. Film, jako všechny vorloviny, je založenej na stereotypizaci a přehrávání- pokud vám to vadí, tak nic pro vás. Vorel jde cestou Okresního přeboru a sází to tam moc hezky. Nejlepší momenty jsou, když vyhrajou Tuchlovice a opilci se radostně potácejí ulicema, nebo párování místních outsiderů na lokální diskotéce za rachotu Mandrage. ()

tomashrabek odpad!

Vzal som na film do kina rodičov, pretože som čakal feel good movie, ak nie rovno znesiteľnú komédiu. To, čoho som bol svedkom, mi vyrazilo dych. Tento film je, bez srandy, nebezpečný. Nevinný divák neznalý toho, kto je Vorel a o čo sa asi tak snaží, je vystavený rasistickému, xenofóbnemu a násilnému svetu, v ktorom nič nie je komentované, odsúdené, vypointované, ani nijako inak ospravedlnené. Mladé Vietnamky nevedia po česky a paktujú len s Vietnamcami. Mlátiť ženy je štandardné riešenie problémov. Cigáni si zaslúžia zmlátiť a zapichnúť kudlou. Ak sa chystáte na kurzové stávky v SAZKE, nezabudnite ich rozdeliť na viac tiketov, výhra vás neminie – na rozdiel od nejakého morálneho posolstva o rizikách hazardu u sociálne slabších. Ten film je proste zbytočný – ukazuje veľa problémov, ale nijako s nimi nenarába. Vorel sa naozaj stotožnil s Kohákovou postavou inštalatéra, ktorý svet okolo seba tak maximálne pozoruje, ak vôbec to. A v tom je to nebezpečenstvo – film, ktorý všetko toto ukazuje, ale nijako nekomentuje, prispieva k tomu, že správanie, aké v ňom vidíme, sa u určitých ľudí môže stať normou. Z tohto hľadiska odpad, ale z filmárskeho, bohužiaľ, tiež. Okrem toho, že je to nebezpečné, je to totiž aj nuda. Nebezpečná nuda. ()

Endavour

Osvěžující film, který si na nic velkého nehraje, přesto příjemně pobaví. Překvapivě perfektní výkon Koháka, inu měl bych si dávat pozor na předčasné názory na herce, které jsem až doposud viděl převážně v reklamách. Holubová, Špalková, Budař - všechno standardně dobrý! Uděluji 80%. ()

Mallinali

Malý český "člověčí" film z vesnice. Natočeno to není špatně, ale jednotící příběh tu skoro neexistuje, spíš takové epizodky. A to je spolu s absencí většího množství humoru asi největší slabina filmu, protože výmluva, že jde o věrné zobrazení vesnice kde se nic neděje, je divákovi platná jak kreditka při striptýzu. Ten malý záchvěv příběhu, tedy hledání přítelkyně, zase byl trochu zvláštní. Luboš v tolika letech nemá babu, nechce/neumí si jí hledat a je panic, přitom během filmu začne dělat oči na Vietnamku, chce ho sbalit pošťačka, přefiknout hospodská a nakonec ho uloví týraná žena v domácnosti. To už bylo trochu moc nahusto. Taky linka s rasismem je nezvládnutá, když scénář doslova nenažraně a černobíle mixuje vztah vesničanů k Vietnamcům a Romům, přičemž pak nechá dceru hlavního rasisty chodit s Romem. Působí to hrozně překombinovaně a příšerně klišoidně. A ještě něco, Vorlův trademark groteskních záběrů na postavy z úplné blízkosti se do podobných filmů podle mě nehodí a působí dost rušivě, jako by režisér nevěděl, jaký film chce vlastně natočit. Škoda. ()

Brtniik

Kdyby to neinzerovali jako komedii a trochu ubrali na extremizmu, bylo by to docela fajn. Vždyť tvůrci nám ukázali, sice šikovného, leč nešťastníka, který nechápe cenu svého času a jeho zabřednutí do existenčních problémů. Docela mile mne překvapila Petra Špalková. Dost dlouho se mi líbí, ale jak lezla ke Kohákovi fandit, to mne vzalo. S jistotou by se ovšem dalo předpokládat, že poté, co by opadla euforie, že se zbavila tyrana a až by jí docvaklo, že žije ve středověku a z ruky do úst, fandění a vychlastávání by skončilo a nastalo by peklo. :-) Stejně se nemohu zbavit pocitu, že tvůrci nemají tucha, jak se žije mimo Prahu, anebo si utahují z lidu. Kdyby dílo vrhli do kin po minulém víkendu, mohlo by se to brát jako přitakání nastolené, byť latentní, státní linie… ()

Bozvav

Pominuli fakt, že nemám ráda Koháka (ten mi nakonec paradoxně vadil nejméně), tak musím s lítostí konstatovat, že jde o další bludnou ovci české kinematografie. Tedy vyloženě špatný film to není, ale že bych se bůhví jak bavila, tak to taky ne. Nespornou výhodou je relativně krátká stopáž, pár vtipných momentů a neodiskutovatelný herecký um Evy Holubové. Jinak jako celek slabší průměr. ()

zdeny99

Odpočinkový film o vesnickém buranovi, který si žije ve svém světě mezi vodovodními trubkami. Občas zajde na okresní přebor a skoro každý den do hospody, doma si ho vyhoní a ráno dostane snídani od své mámy. [5008. hodnocení, 300. komentář, 53%] ()

piranha

Sice označeno jako komedie, mně to ale přišlo jako děsná trága. Zajímavý vhled do toho, jak taky může někdo žít, a že není skutečně o co stát. ()

jasanka odpad!

Tak hlavne - Lubos neni "sverazny", jak je napsano vyse, ale nemocny. Dala bych mozna 1*, ale neustale rasisticke a xenofobni poznamky (proc sakra?! Proc jsou tak v 90% ceskych filmu?! A proc to autorum vubec furt prochazi?!) me tak vytacely, ze davam odpad. Navic opet dalsi ceska komedie, ktera vubec neni komedie, ale horke spolecenske drama. ()

Majkak

Jsou to tragikomické figurky, nejsou to však karikatury. Tomáš Vorel se udržel na hraně, kdy své protagonisty nezesměšňuje. Někdy je však příliš prvoplánový. Což jsou třeba vnuci, a příhoda s odloženou toaletní mísou, a také pojetí rasové nenávisti se trochu vymklo z ruky. Některé dialogy jsou až příliš úporné a postrádají půvab, jako je několikrát zopakované přetahování o to, kdo zemře dřív. Čímž pádem občas selhává vypointování a naznačený motiv jaksi vyšumí. ()