Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (Cinemart)

blackkocour

Všechno k zblití.. jen přivane vlnu odpadáků, co to uvrhnou jen kvůli časové smyčce, kterou nejlépe dokázala rozvinout snad jen hromnice. A ta druhá, co o hromnice nemají ani páru nad hrncem. Což pod drtinou většinou bude oskupení pod 15 let (třeba se můžu plést, přesvědčete mě sami). P.S. Kdybych měl tu (ne)čest uvíznout v časové smyčce, určitě bych nebyl tolik blbej, a nechal se po několikáté zabít (samozřejmě, do té doby, nežli by mi došlo, že jsem v té časové smyčce), a radši se místu činu vyhýbal, nebo nejlépe vůbec nevystavoval. Ale scenáristi jsou větší kabrňáci, než aby obsadili mírně průměrného nerda, než třeba blonďatou kikinu, která opustila svůj mozek kolem osmé třídy, když jí začali růst vnady. Aby taky ne, když jsi ve třiceti ještě na vysoké.. ()

Melios

[SPOILERY!] Postupný vzostup a pád hororového žánru sa dá zmapovať aj prostredníctvom grafu, kde začiatok minulého storočia by bol úplný vrchol a súčasný horor niekde pod samotným grafom pri nápise smrť. Skrátka hororový žáner už dlhšiu dobu (presnejšie pre mňa viac ako jedno storočie) nie je to čo býval. Raz začas sa tu ukážu zaujímavé projekty, ktoré nič nového neprinášajú a len ničia už tak moc zabitý žáner. Posledné horory, čo som videl nie sú nič viac ako infantilné nepodarené komédie. A tu to nie je výnimkou. No narozdiel od iných hororov je tu čistokrvná čierna komédia úplne zamýšľaná. Snímok ako taký sa veľmi inšpiruje starými Slasher horormi na štýl Halloween, Scream, Psycho, Saw a podobne. Najviac je ale cítiť inšpirácia z filmu Vreskot od Wesa Cravena, odkiaľ si prebrali základnú premisu a neoceniteľný humor, ktorý z hororu spravil slušný teenagerský čierny thriller. V čom, ale tento snímok tak exceluje je, že z neho nové nápady priam sršia. Okrem základného "vreskot" nápadu o vrahovi, čo chce zabiť mladú teenagerku, ktorá si ešte ani nezasexovala, sa nám tu dostáva časová slučka, ktorá pridáva na tempu, komediálnosti a zároveň slúži ako prvok, ktorým vám hlavná postava začne pripadať sympatická. V podstate jednoduchá premisa - vystopuj vraha, zabi vraha, prestaň byť arogantnou kravou a staň sa pokornou, tvár sa pritom sexi a hlavne ostaň nažive, pretože určite fess nechceš vysvetľovať svoj talent už po trinásty krát svojej drahej polovičke. Ak milujete slashery, film si určite užijete. Ak horormi opovrhujete podobne ako ja film vám odporúčam aspoň vyskúšať, pretože si z hororového žánru berie len to najlepšie. Nerieši jumpscary (ani tam nie sú), ani prehnaný sex či brutalitu. Je to skrátka mysteriózny thriller s poriadnou dávkou nemiestneho humoru a spracovaním prebratým z hororových klasík 90. rokov. Klišé, ale účinné a zvodne zábavné. Z hororom to má najviac spoločné v atmosfére, ktorá je síce stále viac-menej odviazaná, ale neodchádza v momentoch, keď sa film na chvíľu hrá na vážny. Plus si k tomu pridajte prehrotené hláškovanie doplnené o odkazy na slávne filmy i ich parodovanie, no a máte duchovného nástupcu Wesových hororov v prístupnejšom kabáte. Pán Craven by bol určite hrdý. A ja tiež, pretože mám ďalší dôvod, prečo sa nadobro nevysrať na horory. 77% a Známka: A- ....A ŽE SA TO NEDÁ!? ()

kenkaku

Tree to poprvé schytá po dlouhých 13ti minutách (osobně bych ji zabil i dřív) a pak nastane Na hromnice o den více. Jen o několik řádů debilnější. Restarty dní mají stále stejný rytmus bez ohledu na to jak rychle Tree "nastartuje" den. Pořád potkává spolubydlícího ve dveřích, pořád ty samé lidi na tom samém místě. To je naprostý nesmysl. Kdyby potom alespoň každý restart dne byl zakončen trochu "logicky" (jak ten vrah může vždycky vědět kde je, obzvlášť po tom co se dozvíme kdo to je?) bylo by to i vtipné. Takhle je to jen trapné a napětí opravdu nefunguje. A obzvlášť ten závěr... WTF... ()

Forsberg11

Dalo sa na to pozerať, ale čakal som viac. Mladá v hlavnej roli je totálne nevýrazná kobyla, ktorej som nevedel za žiadnych okolností držať palce. Príbeh samé klišé od začiatku do konca. Ani vlastne nie je čo poriadne pochváliť. Je to vhodné maximálne ako nenáročná hororová jednohubka na Halloween alebo Vianoce. Inak je to len zbytočná strata času. 60 %!! ()

Soweek

Totální béčko se spoustou logických výpadků, ale popravdě jsem takovýhle popkorňák už dlouho neviděl. Film mě prostě celých 96 minut bavil, nijak nezatěžoval mé mozkové závity a příjemně sem si u něj odpočinul. ()

Circumscriptor

V podstate je to to isté, čo Groundhog Day, akurát je to v modernejšom, menej originálnom, temnom, primitívnom a trápnom rádobyformáte. Nejaký pokus o film tam bol, ale vážne nevidím iný účel zhliadnutia tohto filmu, než úmyselné mrhanie časom. Naozaj neviem, čo by som k tomu viac povedal - nefunguje to ani ako horor, ani ako komédia a ani ako fantasy. ()

JADIM

Tak trochu horor, tak trochu komédia, ale celkovo, vynikajúce dielo s prvkami, ktoré obsahuje veľa vysoko hodnotených filmov. Pútavosť nápadu prežívať jeden (narodeninový) deň veľa krát a jeho vynikajúce spracovanie v podobe, že sa nedá očakávať, čo príde ďalej spravilo zo Všetko najhoršie ten typ filmu, ktorý by ma nenudil aj keby mal 5 hodín. Proste všetko najlepšie vo Všetkom najhoršom. Poprosím viac zábavno-mysterióznych hororov! 10/10 (Videné 1.2.2020, Originálne znenie) ()

sedm.1

Využít konceptu časové smyčky v žánru hororu mi přišlo jako úžasný nápad, ze kterého se dalo ovšem určitě vytěžit daleko, daleko více, než tomu nakonec je v tomto teen (ne)hororu. Začnu každopádně tím, co se zde povedlo. Obsazení je slušné, představitelka hlavní role je pohledná, její parťák sympaťák a ostatní se tu jen míhají, takže ty nemá cenu ani řešit. Jinak lze ještě zmínit pár docela vtipných momentů a přijatelně nenudící spád, kdy nejvíce v tomto ohledu nezvykle vyniká prostřední část filmu, toť ale asi vše. Co se nepovedlo? Postavy jsou nezajímavé a nevýrazné, ústřední zápletka, respektive pátrání, kdo zabíjí, fakt nepovedené a především nenápadité a samotná pointa pak úplně trapná, a prostě tak nějak dost odfláknutá. Za zcela neakceptovatelné pak považuji kvůli ratingu absentující krvavé efekty, což mě štve o to víc, že se s tímto nešvarem v daném žánru setkávám čím dál častěji, dále zamrzí nenavození působivé, respektive jakékoliv atmosféry, opomenout nemohu ani nefunkční napětí a nulovou gradaci v tomto případě považuji až za nepochopitelnou. Takže musím jen zopakovat, nápad v rámci žánru sice špičkový, ovšem jeho využití neskutečně promarněné, čímž celou tuto podívanou mohu charakterizovat maximálně jako průměrnou, nenudící teen hororovou "skoroažparodii", ovšem bez jakýchkoliv hororových ingrediencí a hlavně bez nápaditého obsahu. ()

herr_carter

Ukázkový typ filmu, kde prostě "celo-hvězdičkové" hodnocení nestačí, tohle to je jasných 3,5 totiž...Jedná se o jasnou inspiraci Hromnicemi, ale ani jednou mě nenapadlo tomu říkat vykradené. Ústřední herečka je sice prvních pár smyček na přes držku a člověk má problémy koukat dál, ale postupně se ukáže, že její prvotní vykreslení jako totální krávy má logický smysl pro její další obrodu a napravení charakterových vlastností, kdy holčička postupně nachází své lepší já. A časem si jí člověk dokonce oblíbí.......................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

666Carnage

Taková milá pohodová hororová adaptace na Na Hromnice o den více. Bill Murray by byl spokojený. Pěkný pokoukání, občas sranda a horor to byl jen když se vraždilo jinak moc ne. Ale zaujalo to a pobavilo na 90 minut což mi stačilo. Za mě dobrý. 70% ()

bari68

Kto videl ,,Na Hromnice o den více,, vidí tu rovnakú paralelu a námet (na konci filmu hlavný protagonista na ňu aj symbolicky odkazuje), teraz v hororovom balení a detektívnej zápletke o hľadaní vraha, resp. pointy. Inak, nič zvláštne, čo by sa vymykalo priemeru, štandardu... , teda , okrem Jessici Rothe - jej (nielen) úsmev si zamilujete. ()

Kratas558

Spíš než horor nebo thriller bych řekla, že šlo o jasnou komedii. Ten film se nebere vážně, nehraje si na něco, co není a především slouží k tomu, abyste si ho pustili a odreagovali se. Nečekejte žádný nadupaný příběh, extra zakončení ani překvápko. Čekala jsem víc krve a nechuťáren (krvavých, aby bylo jasno), ale bylo to úplně nevinný. Průměr dobrý a to je to, oč tu běží. ()

iXtr3m3

Herečka mi neskutočne liezla na nervy. Nie, že by nebola sympatická, ale hrala takú kravu, že sa to ťažko znášalo. Inak za myšlienku fajn, aj keď vysvetlenie žiadne. Akurát ako horor to nefungovalo vôbec, dokonca miestami ako komédia, čo tomu fakt nepomohlo. ()

Han22

Ano je to přiznaná kopie Hromnic a tisíce dalších dílů různých dílů v seriálech s časovou smyčkou. A kromě toho se tvůrci shlédli v 90s slasherech, konkrétně ve Vřískotu (chlápek s maskou a nožem). A hlavní hrdinka opravdu moc nevypadá jako studentka a je poměrně stará (ale ne ošklivá). A jako vždy v podobném žánru ovládá vrah teleportaci a je vždy přesně tam, kde ho hrdinka nečeká. Jinak je to naprosto super film z ranku "časová smyčka". Zoufalství, zábava (nahá procházka!), opakované situace a postupná změna osobnosti hrdinky, vrcholící v překvapivě fungující dojemné scéně ke konci. Hrdinka mi připadala ze začátku jako totálně nezajímavá kráva a ke konci jsem ji držel palce. A hlavně to celé šlape skoro jak horory z 80. let. Má to spád, napínavé i akční scény, strhující bitky, brutální smrti a naprosto parádní pointu. V 80. letech by to byl mírný nadprůměr, ale dnes v záplavě smrtelně nudných duchařin je to neskutečně svěží záležitost. ()

borec999

Jeden z mála originálnych slasherov (dobre využitá téma časovej slučky) modernej doby a asi najlepší film inak po väčšine priemerného režiséra Christophera Landona. Nie je to ten typ hororu u ktorého by ste si obhrýzali nechty a mali desivé nočné mory, ale skôr nenáročná oddychovka, obohatená o pár humorných momentov vyplývajúcich z uväznenia hlavnej hrdinky v časovej smyčke a detektívnou líniou pátrania po vrahovi, ktorý ju každú noc zabíja. Jessica Rothe tu bola super a hlavnú rolu utiahla, vrahova maska sa podarila, scény zabíjania sú natočené obstojne. Keď si odmyslíme odpozeraný námet časovej slučky z iných filmov adptovaný na koncept slasheru, tak je to vlastne celkom jednoduchý film, avšak v jednotlivých rovinách funkčný a hlavne nesmierne divácky (okrem hororových divákov má potenciál zaujať aj ľudí, ktorí horory nemusia), a preto ním podľa mňa Blumhouse zabodovalo. 75% PS: dvojka je v mojich očiach o niečo slabšia. ()

aquiver

Jakkoli mám rád časové smyčky a postmoderně roztříštěné vyprávění, zde je to dost samoúčelné, zbytečné a předvídatelné. Jen pro nalákání do kin. Scénář nenutí myslet, nedokáže překvapit. Komedie, cílová skupina pouze teenageři. 35 % ()

Hanys_

Rodinný slasher (pg 13), který ani ten "hromnicový" nápad nedokázal využít naplno. Po zhlédnutí dvojky už mi ten první díl tak špatný nepřipadá.. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky