Sněžný kluk

• USA Abominable (více)

Dívka s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout, protože jí okolí buď nerozumí, nebo příšerně štve. Útěchu nachází v bunkru na střeše svého domu, kde se na svět dá aspoň koukat s nadhledem. Jednoho dne však ve svém útočišti objeví obrovskou bílou chlupatou kouli, z níž se vyklube mladý yetti, sněžný kluk, kterému Yi začne říkat Everest. Není to náhoda, nejvyšší hora světa je totiž domovem těchto bájných himalájských monster a mladý yetti netouží po ničem jiném, než se tam vrátit. Jenže jak má tenhle mýty opředený tvor urazit stovky kilometrů, aniž by si ho někdo všimnul? Diskrétnost je důležitá i kvůli tomu, že po něm pátrá nechutně bohatý sběratel kuriozit Burnish, který ho už jednou chytil a pak ho jeho neschopní zaměstnanci nechali utéct. Pomocnou ruku Everestovi podá právě Yi se svými dvěma kamarády. Odměnou za odvážné rozhodnutí doprovodit sněžného kluka domů jim bude napínavá cesta plná zábavy, dobrodružství a zázraků, vedoucí až na nejvyšší místo na Zemi. (CinemArt)

UhLee

(8/10). Krásná pohádka na zlepšení nálady.. :) Postavy jsou ovlivněny 21. stoletím a myslím si, že to vůbec není na škodu. Určitě doporučuji návštěvu kina s rodinnou.. Za mnou se smáli i tatínkové a maminky. ()

chelseaman22

Výborně vizuálně zpracovaný animovaný film, který nemít tak příšerný patos, tak by definitivně patřil mezi to lepší v roce 2019. U filmu ani nevadí jeho jasná jednostranná orientace na čínský trh, který filmu definitivně zajistí takový příjem, aby se po večerech producenti zpíjeli do němoty uleželým mokem Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne. 65 % Celosvětový příjem k 6. 1. 2020: $176,916,390, což je 2,36 násobek rozpočtu ()

Lachtaan

Studio, které nás skoro celou dekádu zásobovalo čarokrásným příběhem ze světa symbiózy draků a Vikingů, nám ještě ve stejném roce jako poslední Bezzubkovo dobrodružství doručilo ohromně milý animák pro celou rodinu, který veškerý svůj vtip, výpravu i emoce staví na roztomilosti ústředního hrdiny. Mě si Abominable získal už trailerem s krásným hudebním doprovodem a záběry na dokonalou animovanou přírodu Číny, která se moc neodlišuje od té skutečné. A v těchto scénách jsem seděl s otevřenou pusou i během filmu. ()

bubun

Čtyři s odřenýma ušima. Zhruba do dvou třetin mě tenhle animák dost bavil, líbila se mi animace i barevnost, zaujalo mě, že hlavní hrdinka je celkem sympatická holka, co pořád neřeší selfíčka a značkové oblečení (což právě dělá hlavní hrdina, jak nám bylo coby divákům docela polopaticky sděleno), a byla jsem zvědavá, jak se tvůrcům podaří ztvárnit cestu "sněžného muže" zpátky domů... No a pak to začalo být trochu přeslazené, patetické a příběh začal pokulhávat, no a později přišla ta sentimentální hudba od Coldplay a tlačení na pilu co se týče "utváření přátelství mezi yettim & hlavní hrdinkou, hlavní hrdinkou & hlavním hrdinou, hlavním hrdinou & yettim, vedlejším hrdinou & yettim", nakonec i nějaké to morální ponaučení pro hrdinku... Ale jo, včera jsem viděla Konečně doma, a přece jen, tady bylo to citového vyděračství o mnoho méně. Takže za ty výše zmíněné kvality ponechávám čtyři, ale fakt jen tak tak. ()

oveckaoa

Film má dva výrazné pozitivy juchací hady (to je taková píčovina, že se tomu člověk musí vyloženě smát myšleno v dobrém ) a scénu s koi kapry jinak zbytek je klasika ve stylu jdi z místa A do místa B mezitím dospěj a vrať se. Hlavní hrdinka a yetti jsou v pohodě ty ostatní dva kryply bych mučil pomalým způsobem, aby pořádně trpěly a užíval bych si to. Plusové body za easter egg na Jak Vycvičit Draka a Rebelku (tady mě docela překvapuje, že to zatím nikdo nezmínil). 60 procent čekal jsem daleko více, ale zase vyloženě slabota to není. P.s, menší zajímavost původně to mělo jít do kin zároveň s snímkem Hledá se yetti, ale pak to padlo. ()

lykan9

Lehce nadprůměrná pohádka, která zdatně využívá věcí, které se od filmu tohoto typu očekávají. Nemám tedy potřebu film znovu vidět, ale jeho sledování mě nijak neurazilo. ()

VanTom

Špičková technická stránka mi dovolila se prokousat klišovitým, instantním seznámením rozhodné holčiny s roztomilou příšerkou (říkal někdo Bezzubka?) a kostrbatým útěkem s ní a dvěma kamarády z města do divočiny. Ve druhé polovině se vyprávění výrazně zlepšilo, akce, postavy i putovací zápletka si sedly, i když v přemnoha momentech bylo zapotřebí hodit logiku za hlavu s tím, že titulní zvířátko je prostě kouzelné a může cokoliv; no a oslnivým vizuálem se dalo kochat bez přestávky. Záporák (1) se také ukázal být spíše senilním než úplně zlým, takže nakonec spokojené, lepší 3 *. ()

Jaro.Krafcik

1.Deň filmového adventného kalendára, začal nám mesiac december a ja som sa rozhodol každý deň udeliť jeden vianočný film alebo aspoň so zimnou tématikou. Do Vianoc nám ostáva 23 dní tak prečo to neskúsiť. Od včera už napadol v mojom regióne sneh tak neváham a vybral som si animovaný film s názvom snežný chlapec. Ako príbeh ma moc nezaujal a celkovo je vidno že to nebol vysokorozpočtový snímok, samozrejme určený skôr pre menšie publikum. 3* ()

Hollohlaway

Doslova a do písmene neurážející.Nadstandardní animace je doplněna místy dost nevzrušivým dějem pracujícím hodně s fantazií a někdy až typicky asijskou infantilností. Na dramatičnosti nebo humoru, případně obojím, by to chtělo trochu přitlačit. Je to takový nevyrovnaný hybrid mezi asijským a západním stylem, což je někdy spíš k neprospěchu věci. Hlavní příšerka mě nezaujala vůbec, ostatní postavy byli lepší, ale juchavý had je nejvíc. Jako průvodce po Číně to ovšem funguje docela dobře. ()

ahateye

Nejdřív jsem čekal, že to bude low key dokument o covid-19. Pak to byl prostě ranec cliché a předvídatelností. Něco se posralo -> chlupatá žába udělá HHHMMMMM hmhm HMMMMMHMMMMMmMMMMMmmMMMM jak Kid Cudi -> jdeme dál. Ale vypadalo to hezky. Pro příležitostný humor také palec nahoru. 2,5-3/5 ()

iXtr3m3

Krásny rodinný animák pre všetkých. Dostaneme kopu dobrodružstva, vtipu, kúzelného sveta, emócii, všetkého. Pozreli sme si to s dcérkou spolu v prázdninový deň a neľutujeme ani jeden. ()

woodsman

vau velmy pekna rozpravka efekty priroda prostredie naprosta dokonalost radost pozerat velmy prijemny yety nedavno som tiez nieco videl s yetym a bolo paradne taketo animaky mam velmy rad ()

Prochy38

Takových animáků je v posledních letech jako máku. A je to dobře. Nejmenší diváci se postupně dostávají do světů, které jsou jim zatím cizí. Aspoň u nás doma to tak máme. Tento bych řadil mezi ty spíše nadprůměrné. A to nemá vyznít negativně. Protože jak Netflix v ostatní tvorbě spíše zaostává, animáky jsou peckovní.  Abominable je jeden z těch lepších. Krásná animace, super postavy, akční zábava a malinko té magie :). Za mě palec nahoru. ()

filipvrbik

Moc milá pohádka. Jediné, co bych vytknul, je příliš jednoduchý a přimočarý děj (malý Yetti Everest, který byl uvězněn, uprchne a chystá se s pomocí své kamarádky Yi domů na Everest)...Jinak je to moc hezké, barevné, magické a dojemné. Ve filmu je spousta vtípků, spousta fantazie a samozřejmě i nějací ti padouši - a celé se to odehrává v Číně, patrně s cílem co největších výdělků právě v Číně, ale to vůbec nevadí, alespoň je to trochu exotičtější, než většina animáků...80% ()

husokachna

Neuráželo mě to, nenudilo, docela rychle se vyrazí za dobrodružstvím, postavy poznáváme za běhu, je to krátký, je tam záporák, co není tak úplně záporák a pro mě dojemný příběh holčičky bez tatínka. Navíc úžasná čínská příroda a kultura je úžasná i animovaná. Tohle všechno super. Nicméně je to i generický, bez nějaké invence a zajímavých nápadů, zápletka v podstatě není, takže jsem z kina odcházel spokojenej, ale neobohacenej a nenadšenej. Valérii se to líbilo víc, než Missing Link, protože roztomilost, ale na Barbie to nemá. Navíc dostala plakát, kterej jsem jí ale druhej den zabavil, protože bije sestru. Celkově velice silný 3 hvězdičky/tatínci. ()

nonick1

Povedená animovaná záležitost nejen pro dětské diváky, ale i pro celou rodinu: umně namíchaný koktejl zábavy, dobrodružství a fantasy, navíc zarámovaný do pefektního vizuálu a hudebního doprovodu. Mimoto i tak trochu road movie po čínském vnitrozemí se zastávkami u reálných míst (Le-šanský Buddha). ()

lemonova

Letí Yetti! Momentálne. Uvidíme, čo bude letieť budúcu sezónu :)) Tento bol veľmi roztomilý a vedel krásne čarovať. Ale úplne najviac ma dostali hadíky :D :D ()

Rathalos

Uzasny,krasny,mily,dojimavy a vtipny animak,wau,to sa fakt vydarilo,pecka,mozno to naj tohto roka v ramci zanru a Everest bol zlaty,vsetkym rodicom odporucam zobrat deti do kina,nebudete lutovat...:-) ()