Madam služebná

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

Francie, 2017, 90 min

Lehká, hravá komedie se záměnou identity vypadala na klasický popelkovský příběh. Ale není to americký film a život vždycky není pohádka.. Nebo že by ano? To už nechává režisérka na nás..(26.11.2017)

Skvelé prekvapenie ktoré som si zapol a nič som nečakal. Vtipné, svižné, je tam aj originálny prvok. Výborné herecké predstavenia...ale naprosto dokonalá je Rossy de Palma ! hrá celým telom...a dokáže totálne využiť aj svoje oči...s filmom som spokojný aj pre koniec ktorý je svojský....čakali by ste klišé...(31.3.2018)

Nebýt toho konce, asi bych to celkově hodnotila jinak. Je to moc dobrý film, s vynikajícím hereckým obsazením, skvělými myšlenkami a velmi citlivě natočený. Vtipný i tragický zároveň. Ale absence katarze mi opravdu chyběla.(22.6.2018)

Příjemné překvapení. Bezvadné obsazení.(10.2.2018)

• pushover

Přespříliš shakespearovské, přespříliš ploché. Taková trochu divadelní kritika snobismu se zjednodušenými charaktery zůčasněných, místy vtipná, místy nuda.(3.4.2018)

• rigby

Věřím, že to má jisté kvality. Ale mě tahle divadelní konverzačka vůbec neseděla, ba naopak. Neskutečně jsem se po celou dobu nudil a nenalezl jsem jediný bod, kterého bych se mohl chytit. Francouzi umějí líp...(9.2.2018)

• BOURQUE

„Je nás 13. Pri stole nás nemôže byť 13. Je to nešťastné číslo.“ To „nešťastie“ pravdepodobne zasiahlo aj režisérku, ktorej sa nepodarilo z hercov a herečiek dostať „von“ to, čo by film (a hlavne príbeh) potreboval. Snímok, ktorý prejde vedľa vás takmer bez povšimnutia Osobné hodnotenie: 60% (**) (28.3.2018)

Francouzské komedie mám rád. Na tuhle jsem se díval se svou přítelkyní, abych jí udělal radost, jelikož to zavánělo i romantikou a ženě občas musíte dokázat, že nejen pivem a sportovními přenosy je muž obohacován. Očekával jsem moderní pojetí popelky, a tudíž jsem k tomuhle snímku přistupoval úplně stejně, jako k miskám nízkotučného tvarohu, které nám k tomuhle filmu přítelkně připravila. Chyba! Nešlo ani o komedii, ani o drama, ani o romantiku. Film neměl žádnou nosnou linku, které by se striktně držel a po jeho dokoukání jsem zjistil, že jsem sám sebe zaskočil, neboť se mi to líbilo. Vychutnal jsem si ho mnohem lépe, než onu misku s tvarohem a dnes, u čerstvého lahváče, mu dávám poctivé tři hvězdy.(7.4.2018)

• Lula.cz

Od Francouzů jsem na poli komedie čekala daleko víc. Dvě hvězdy v tomhle případě nejsou úplně propadák, ale na lepší hodnocení by bylo třeba víc. Zápletka služky, která je svou zaměstnavatelkou dohnána k tomu, že ze sebe dělá zámožnou dámu, není sám o sobě špatný, ale měl se vyvíjet dál jinak. Pořád jsem čekala, kdy se budu bavit víc či kdy děj vygraduje víc, než se stalo. Celý film stojí především na Rossy de Palma, bez ní si troufám říct, že by to byl průser.(21.7.2018)

Nepi príliš! Nejedz príliš! Nerozprávaj príliš! A na dobré hodnotenie hneď zabudni.(24.12.2017)

Zdanlivo krémová komédia sa čoskoro zmení na trpko horkastú melodrámu. Každý má city a emócie, takisto aj cukor obrábaný ohňom - karamel alebo len spálený cukor. A presne taká je Mária, jednoduchá služobná.(3.2.2018)

Spoiler..... Nevím, proč jsem čekala konverzační komedii. Celou dobu jsem cítila jenom smutek. Jednak proto, že díky hezounově prvotní fabulaci před večeří je vztah boháče a služebné odsouzen k zániku, ještě než vůbec začne. A taky proto, že (relativní) blahobyt neznamená spokojený a smysluplný život. V podstatě mi jich bylo úplně všech líto. Ale i přes ten smutek se na to krásně dívalo. P.S. - Muriel je i po 24 letech kus.(27.4.2018)

Kino Kotva 25.11.2017. Lehce natočené, skoro Woody Allenovské. Film ovšem vrcholí hned svojí ústřední scénou slavnostní večeře. Další děj je spíše plytký. Toni Colete si ale svůj part mrchy madam užila a film má i pár dalších pěkných klipových scén. Hlavní je asi pařba na pokoji služebné a potom následně při jilzdě Porsche.(25.11.2017)

Táto komédia skvele nastavila zrkadlo unudenej, povrchnej rodiny z vyššej spoločnosti a ich priateľom rovnakého razenia. Prvá tretina filmu - večera pôvodne 13+1 stolovníkov je najvtipnejšia časť filmu, druhá tretina bola romantická a tretia tretina bola bohužiaľ až príliš realistická. Výborná je Toni Collete v úlohe naškrobenej a závistlivej panej domu. Ale hlavná hviezda celého filmu je Rossy de Palma, ktorá bola úplne vynikajúca v úlohe slúžky, ktorá očarila muža vyššej spoločnosti pokiaľ nezistil kto je a jej bezprostrednosť, úprimnosť a zaľúbenosť bola úplne kúzelná a nákazlivá. Vďaka Rossy je táto kómedia nadpriemerná a ja som si ju skvele užila. Rossy hoci bola slúžka a podľa mnohých pravidiel by nebola považovaná za krásavicu, ale ako zaľúbená žena sa premenila z húsenice na krásneho motýľa, čiže šarmantnú dámu. U mňa skvelých 80%.(14.12.2017)

Príjemný film s veľmi dobrým hereckým obsadením a sympatickými výkonmi. Koniec prekvapil a celkovo išlo o trochu inak poňatú romantickú komédiu. 6,7/10.(6.3.2018)

• Gomez222

Zbabrany namet... Z komedie drama.(18.3.2018)

• Trixinka

Jsem trochu zklamaná, čekala jsem lepší zpracování. Hodně promarněný komediální potenciál, z některých situací se dalo vytěžit více. Bylo zde hodně nelogických věcí - např. jak se Anne vyšplhala v těch lodičkách na ten sloup by mě zajímalo :) Jinak prostředí a hlavní hrdinka skvělé, ale bylo to bohužel málo.(31.3.2018)

Dobra oddychovka 65%(24.6.2018)

• Svarec

Potřetí v měsíci jsem si zašel na francouzskou komedii a po dvou trefách do černého (Alibi na klíč, Dokud nás svatba nerozdělí) jsem se spálil. Film začne ještě docela slibně scénou u večeře, která párkrát rozesměje, jenže poté se z filmu všechen vtip vytratí a příběh nakonec vyšumí do ztracena. Ve filmu je mnoho scén, z nichž doslova křičí, že tady se měli diváci smát, jenže ten humor prostě nefunguje. No a ten konec... Americké happyendy jsou často terčem posměchu, jenže zkrátka fungují a uzavřít film způsobem, jakým to udělala scénaristka a režisérka v jedné osobě v Madam služebné, není dobrý nápad. Když jde člověk na odlehčenou komedii, tak asi nechce z kina odejít na*raný... Vlastně chápu, o co se tvůrkyně snažila, ale výsledek není ani vtipný, ani zajímavý ani zábavný.(4.12.2017)

Špičková kamera, nápaditý scénář, zajímavé herecké výkony. Kritika povrchnosti high society, která si hraje na hostitele lidí z vyšší společnosti, ale ve skutečnosti nemá na zaplacení účtů a musí proto podloudně prodávat drahý obraz. Příběh o tom, že malá nevinná lež nakonec přinese největší bolest tomu, který se celé té malé lži zúčastnil jen vlastně náhodou a jen proto, že chtěl vyhovět ze slušnosti svému chlebodárci. Nejde o žádnou prvoplánovou řehtačku. Není to vlastně ani komedie, když se vše vezme kolem a kolem. Je to vlastně smutný film. Nekončí heppyendem....nebo vlastně...(8.12.2017)

Příjemná komedie!(3.4.2018)