• Japonsko

• Austrálie

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Japonsko, 2018, 114 min

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Děkuji za tu hudbu, za písně, které zpívám. Díky za radost, kterou přinášejí..." Dobré songy byli použité už v jedničce. Ale nebojte se, protože ty populární songy tvůrci použili znovu. Sice poslouchám jinou hudbu, ale písničky od ABBY velmi dobře znám. Jako kdo je vlastně nezná? Které se mi líbily tady? Super Trouper a Knowing You. Ostatní mne více zaujaly v prvním díle, kde je logicky zpíval někdo jiný či byli lépe vystylizované. Příběh: Amanda Seyfried znovu otevírá matčin hotel. My jako diváci ještě sledujeme životní příběh Streepové. Tedy 2 v 1. Film je takový neradostný aj většina songů je pomalých. Označení komedie sem rozhodně nepatří. Nejvíce mne zaujala Cher, která potěšila hlasem i vizáží. Jinak to bylo zklamání. - 20%.(8.1.2019)

Nikdy nepochopím, proč producenti proboha čekali s pokračováním svého megahitu celých 11 let, ale je tu a na hercích je to dost znát. A je to opět stejně stále pitomé, jako si matně pamatuji z prvního dílu, s několika většími hity a spíše mnoha méně známými a celé je to opět nenáročné, feel-good, prostě ideální na horké léto. Meryl nahradila má oblíbená Lily James a ještě jsem jí neviděl v roli, která by jí neseděla, ačkoliv mi trošku vadilo, že se logicky snažila připodobnit rozvrkočené postavě Meryl Streep, ale nic, co by se nedalo zvládnout. I napodruhé pohodová odreágovačka, překvapilo mě, že ty dvě hodiny utekly takhle rychle, odhadoval jsem spíš 90 minut, takže za to ta čtvrtá hvězda. A jestli zbyly nějaké nápady na trojku, tak prosím alespoň do tři let.(13.8.2018)

(100%) Viděno v kině a to 2x !!!! A JE TO TAM!!! Nechci moc srovnávat, jedničku miluju, ale tohle nejen, že se jí vyrovnalo, ale já bych řekl, že i svým způsobem překonalo! První film byl takový střeštěný, komediální, zato tahle záležitost mi přišla dost serióznější, vyspělejší a také dost romantičtější. Dějové linie krásně do sebe zapadli, sledovat mladou Donnu v podání Lily James – to byl kurevsky dobrý nápad. Nejen proto, že je Lily krásná ženská, tak i proto, že se do roli mladé Donny vžila opravdu bravurně. Ke konci dojde i na nějaké ty dojemné scény. Amanda Seyfried mě zde opět bavila, byla už rozumnější a zpívat nezapomněla. No, takže po příběhové stránce je to velmi silná záležitost. Dále, písně – naprostá BOMBA. Těžko říct, která mě bavila víc. K tomu skvělá CHER na konci. Běžně dokážu filmy rozebírat v komentářích do nekonečna, ale u tohohle to popsat slovy nemohu.(28.7.2018)

Krásné prostředí, příjemné herecké obsazení (teda až na Cher, tu bych aj vystřihnul), nestárnoucí písničky, solidní choreografie a ve finále i nečekaně upřímné dojemné. Nicméně příběh jako takový hraje snad ještě víc druhé housle než v případě jedničky a je opravdu prostinký. Mamma Mia má výhodu v nadupaném soundtracku, protože ABBA má tak výrazné melodie a texty, že je bez váhání pozná prakticky každý a kdo má naposloucháno, ten zas určitě ocení svěží covery. Fajn sequel, ale určitě o kousek slabší (moje oblíbená Our Last Summer mi chyběla) - jak po stránce letní atmosféry, tak samotného scénáře.(22.1.2019)

Stejně roztěkané, jako první díl s podobně laděnými muzikálovými čísly, ale bohužel tomu nyní chybí charisma Meryl Streep, protože její mladší verze je hezká na pohled, ale jinak neskutečně otravná. Hudební čísla jsou naštěstí stále povedená, jen už nemají takový šmrnc a nádech něčeho nového, jako tomu bylo v prvním díle.(27.2.2019)

• - Spoiler: Herečka Meryl Streep se ukáže až v posledních třech minutách filmu. (Duoscop)

• - Některé noční scény se natáčeli v ateliérech. (JT19)

• - V tomto filmu se objevila Donnina matka (Cher). V prvním díle Mamma Mia! (2008) však říkali, že už je mrtvá. (JT19)