Reklama

Reklama

Mamma Mia! Here We Go Again

  • Velká Británie Mamma Mia! Here We Go Again (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Sophie Sheridan připravuje znovuotevření hotelu na památku své matky Donny, která v předchozím roce zemřela. Je nešťastná, protože dva z jejích potenciálních otců, Harry a Bill, nemohou na znovuotevření dorazit. Má také problémy ve vztahu se Skyem, který je v New Yorku a místo budování vztahu upřednostňuje svou kariéru. V roce 1979 mladá Donna spolu s Rosie a Tanyou absolvuje New College a chce procestovat celý svět. V Paříži se setká s Harrym, s nímž sice stráví noc, ale pak ho ihned opustí a odjíždí do Řecka. Ujede jí loď na Kalokairi, ale potká Billa, který jí nabídne, že ji vezme na svou loď. Během cesty pomohou rybáři Alexiovi, aby se dostal včas na pevninu a zabránil lásce svého života vdát se za jiného muže. Harry tajně sledoval Donnu až do Řecka, ale nestihne ji včas dohnat, a tak jen smutně sleduje, jak s Billem odjíždí... (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (321)

monolog odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle bylo peklo. Srovnání s prvním dílem se nelze vyhnout. Tohle nemělo vzniknout. Nuda. Nereálné, tupé. K smrti nudné. Bože, já už po tom výplachu ani nedokážu myslet. Opravdu jste si představovali, že Donna počala dceru takhle? Já spíš tak nějak tušil, že šlo o osudovou lásku. Že třeba vypadla z kláštera, kde vyrůstala bez rodičů a v prvotní euforii se zamilovala do prvního chlapa, kterého viděla, ale nechtěla se vázat. U druhého (otce) chtěla totéž, jen nezávazný flirt, ale pak mohla zjistit, že ho miluje víc a že s ním chce zůstat. Ten by jí mohl povídat o svém snu, kdy by opustil svůj oficiální život a žil by na ostrově někde v Řecku, kde by vedl malý rodinný hotýlek, ale že rodina mu to neumožní. Z jeho života by se vytratila poté, co by zjistila, že se jako dědic impéria musí oženit s dědičkou ze své vrstvy... Odjet pryč do toho jeho zamilovaného Řecka, aby aspoň symbolicky byla s ním. Mohla tam putovat s borcem na lodi na cestě kolem ostrovů a objevovat krásy těhotenského sexu... Ne že skončila studium na Oxfordu a vyrazila vedena šestým smyslem přímo do Řecka, tedy s malou zastávkou na pich s buznou v Paříži... Sorry, ale já fakt nemůžu bejt slušnej. Scénář tohoto paskvilu vznikl tak, že někdo 10 let seděl na hajzlu se zácpou, koukal na použité anální kolíky a nepoužité (čti skoro neznámé a ne tak dobré) písničky od Abby a přemýšlel, jak je dát dohromady. Pak se na to skrz povolený svěrač množstvím projímadel vysral, okopíroval několik již použitých kondomů, které našel za třetiřadým pornokinem, připsal pár vět z telenovely Esmeralda a prodal to Gaymafii z Hollywoodu. V tomhle muzikálu nic nefunguje. Ty směšné figurky, které měly být její osudovou láskou? Ty na sílu napasované písničky? Postavy bez duše, bez uvěřitelných emocí, bez reálné motivace. Teď jsem viděl první hodinu. Už po první minutě jsem byl vyděšen. Teď řeším, jestli dokoukám zbytek. A teď koukám, dnes mám na ČSFD výročí 13 let... To to pěkně začíná... Další den. Tak jsme to dnes se ženou dokoukali a shodli se, že to je jedno z nejhorších pokračování, co jsme viděli. Cher a Fernando tomu jen nasadili korunu. Třetí díl může být o tom, jak v 1959 se seznámila babička, nasadili ji zadkem na mačetu a od té chvíle zpívá jaksi z prdele dutě... Ty vole, ale to už si ani nestáhnu... Poznámka: Cher musí být zakázáno zpívat. Použít jen pokud by na nás Zaútočil Mars. To bylo jak transsexuální kastrát. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

O třídu lepší optimistická přímočarost, než bych čekal. Na originál nemá, ale ne snad kvůli samotnému námětu, ale třeba kvůli tomu, že prvnímu dílu otevřeně odporuje v rámci dějové kontinuity. Nepomáhají ani představitelé mladých verzí otcovského tria, kdy hlavně Harry a Bill mají repliky, které se téměř výhradně týkají toho, co by s Donnou právě chtěli provádět. Právě kvůli nim mě linka z minulosti víc štve než baví, jakkoli je Lily jako vždy plná šmrncu a gesta Meryl Streep má odkoukaná dokonale. V čem je dvojka bohužel stejná jako její předchůdce, je natahovaný konec, do kterého navíc vpadne v dlouho dopředu propáleném cameu Cher. Jindy mi její přítomnost nijak nevadí, ale tentokrát vážně vypadá, jak kdyby dorazila její vosková kopie od Madame Tussauds. A přes všechno výše zmíněné se nedokážu zlobit moc dlouho. Stačí aby stará garda v čele s Colinem Firthem provedla víceméně cokoli a celé dovádění má jako mávnutím kouzelného proutku přesně tu požadovanou šťávu, o kterou se celou dobu snaží. ()

Reklama

woody 

všechny recenze uživatele

Upřímně, první díl je moje guilty pleasure. Na druhou stranu, ať si kdo chce, co chce povídá, formálně se jedná o kvalitně natočený a vystavěný muzikál. Dvojka je ovšem absolutní peklo - mizerné aranžmá písniček, příšerná choreografie, děsivý zpěváci (ono je rozdíl, když neumí zpívat Pierce Brosnan a když to neumí nějaká druhořadá TV hvězdička). Děj otřesně špatný. Každý muzikál musí více či méně ospravedlnit svůj fikční svět, v němž postavy začínají zničehonic zpívat a tančit. MM2 se o to vůbec nesnaží, přičemž činí tak nestoudně špatně, až je člověku 99 % stopáže stydno - postavy večeří v napoleonské restauraci - Waterloo, jedna postava se jmenuje Fernando - Fernando... Na všech, co zůstali od minula, vidíte, jak ukrutně je to nebaví - hlavně Brosnan a Firth. MM2 bude od teď vyhrávat žebříčky nejzbytečnějších a nejupachtěnějších sequelů... Ačkoliv, i to je v dnešní době obdivuhodný výkon. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $75miliónovTržby USA $73,126,845Tržby Celosvetovo $170,526,845Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nemá to už tú dynamiku a zábavnosť prvého dielu ale po prvej slabšej krivkajúcej polovici sa to konečne rozbehne a opäť strhne. Drevená Cher je tam tak trošku zbytočne, všetko ostatné je v norme, dokonca záver v celku dojemný. /videl v kine: 70%/ ()

tron 

všechny recenze uživatele

Musím opatrne narábať so slovami, lebo to po mne bude čítať manželka. Odolával som. Odolával som veľmi, veľmi dlho. Keď vyšiel trailer, utiekol som z domu. Keď to šlo do kina, predstieral som bdelú kómu. Ktorý chlap o sebe toto môže s čistým svedomím tvrdiť? Určite nie. Lenže nakoniec aj Frajer Luke prestal utekať. Nič sa nedalo robiť: nastal deň D, deň, keď si bolo nutné sadnúť s manželkou pred televízor a pozrieť si druhú Mamma Miu. Jednotka ma svojho času bavila. Dal som jej 4*! Dnes sa mi to zdá neuveriteľné, ale vtedy sa mi to fakt páčilo. A dvojka? Nuž... Potešila ma výprava malebného gréckeho ostrovčeka, síce do značnej miery štúdiová, ale vyzeralo to prekvapivo celkom znesiteľne. Asi dve pesničky (viac nie) ma nie že strhli, to je silné slovo. Bavili ma. No a tým by sme pomaly s plusmi končili. Zvyšok pre mňa bolo číre, neriedené peklo. Podotýkam, že mnohé "ženské "filmy mám veľmi rád (napr. Vyprážané zelené paradajky). Toto stálo 70 miliónov?! ()

Galerie (57)

Zajímavosti (26)

  • Celosvětová premiéra proběhla 16. července 2018 v Londýně. (BMW12)
  • V tomto filmu se objevila Donnina matka (Cher). V prvním díle Mamma Mia! (2008) však říkali, že už je mrtvá. (JT19)

Související novinky

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Ať už to měla být výhružka, zbožné přání, nebo prostě jen oznámení, producentka původního muzikálu i obou filmových adaptací Mamma Mia! Judy Craymer se nechala slyšet, že třetí díl je na cestě. Plány…

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá…

Reklama

Reklama