• Austrálie

• Nový Zéland

Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2018, 114 min

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Děkuji za tu hudbu, za písně, které zpívám. Díky za radost, kterou přinášejí..." Dobré songy byli použité už v jedničce. Ale nebojte se, protože ty populární songy tvůrci použili znovu. Sice poslouchám jinou hudbu, ale písničky od ABBY velmi dobře znám. Jako kdo je vlastně nezná? Které se mi líbily tady? Super Trouper a Knowing You. Ostatní mne více zaujaly v prvním díle, kde je logicky zpíval někdo jiný či byli lépe vystylizované. Příběh: Amanda Seyfried znovu otevírá matčin hotel. My jako diváci ještě sledujeme životní příběh Streepové. Tedy 2 v 1. Film je takový neradostný aj většina songů je pomalých. Označení komedie sem rozhodně nepatří. Nejvíce mne zaujala Cher, která potěšila hlasem i vizáží. Jinak to bylo zklamání. - 20%.(8.1.2019)

Předem upozorňuji, že tohle píšu jak člověk, který je milovník ABBY a prvnímu dílu dal s radostí 4 hvězdičky, to aby si někdo nemyslel, že si zase "nějakej chlap tupě stěžuje na ženský biják." Mamma Mia 2 v podstatě využívá podobnou strategii, kterou použil i La La Land, tedy překrývá divákovi zrak barevnou páskou, obsahující atraktivní a sympatický herce, parádní písničky a choreografie, která má zakrýt vážnější nedostatky filmu. Na rozdíl od La La Landu si ale Mamma Mia alespoň uvědomuje, jakým druhem filmu vlastně chce být. Snímek se navíc rozhodl pro pěkně odvážný krok, tedy že z popředí odstraní svůj nejsilnější článek z prvního dílu, což byla Meryl Streep. Fešanda Lily James však její mladší verzi ztvárnila poměrně dost obstojně. Bohužel to film příliš nezachraňuje od faktu, že až moc nostalgicky přičichuje ke "starým dobrým" časům prvního dílů, přičemž si zapomíná pěstovat vlastní osobnost. V rámci toho je děj takový... nijaký. Ano, krásně zpívají, jsou to sympaťáci, plus je to i docela vtipný, ale jen pár minut po zhlédnutí si člověk začne říkat, že to vlastně možná bylo i zbytečný. Ale musím uznat, že to ani zdaleka nebylo tak hrozné, jak jsem si myslel. (Btw, ta mladší verze Christine Baranski byla sakra kus!) Průměrné (ale víc inklinující k té lepší straně) 3*(12.10.2018)

Farebný veselý príbeh, ktorý chytí za srdce. Obsadenie sa im fakt podarilo a hudobné čísla boli veľkolepé. Film ušiel ani neviem ako a bola to zábava. A aj so preliala slzu či dve. Lily James bola skvostná no a Cher ... Prestrihy medzi dvoma časovými líniami boli plynulé a samotný príbeh pekne nadväzoval na prvý film a dával zmysel aj sám o sebe. Proste čistá radosť.(20.7.2018)

Nikdy nepochopím, proč producenti proboha čekali s pokračováním svého megahitu celých 11 let, ale je tu a na hercích je to dost znát. A je to opět stejně stále pitomé, jako si matně pamatuji z prvního dílu, s několika většími hity a spíše mnoha méně známými a celé je to opět nenáročné, feel-good, prostě ideální na horké léto. Meryl nahradila má oblíbená Lily James a ještě jsem jí neviděl v roli, která by jí neseděla, ačkoliv mi trošku vadilo, že se logicky snažila připodobnit rozvrkočené postavě Meryl Streep, ale nic, co by se nedalo zvládnout. I napodruhé pohodová odreágovačka, překvapilo mě, že ty dvě hodiny utekly takhle rychle, odhadoval jsem spíš 90 minut, takže za to ta čtvrtá hvězda. A jestli zbyly nějaké nápady na trojku, tak prosím alespoň do tři let.(13.8.2018)

• lucifrid

Takže si to spočítejme: jedna hvězdička za skvělé písně ABBY, na kterých jsem vyrůstala a jež stále miluju. Druhá za Meryl, není třeba komentovat. Třetí za závěrečné hudební číslo. Čtvrtá za pár skvělých vtípků. Pátá za to, jak skvěle byly songy napasované do příběhu, jsou prostě nadčasové. Šestá za dramatickou vsuvku s Piercem Brosnanem, sedmá za fajn mladé herce z flashbacků, osmá za camea Bennyho a Björna a devátá za humornou scénu s dvojčetem. A teď půjdeme dolů – mínus jedna hvězdička za většinu toporných výkonů (bože, ten konec s Fernandem byl asi vrchol; a proč krucinál zase nechali zpívat Pierce Brosnana?), druhá za nějaké ty nelogičnosti (ano, je to muzikál a letní film, ale když vás některé věci praští do očí), třetí za české titulky úplně mimo, což mě jako fanouška písní dost štvalo, ale zas musím dát objektivně plus jednu za tu neuvěřitelnou kreativitu překladatelky (takže pořád mínus dvě). Další hvězda dolů za blbé vtípky, čtvrtá za spoustu stereotypů (chudák Julie Waters), pátá za scénář (bo to žádný nemělo), šestá za za hrozné CGI a sedmá za Cher (ano, ta má speciální kategorii, protože pod bod 1 (topornost) se nevejde). Takže mi z toho vychází dvě hvězdičky a já si půjdu na spravení chuti pustit první díl, který je sice děsně cheesy, ale je to letní příjemná svěží pohodová komedie, u které se nad ničím nepozastavujete. A má děj.(21.7.2018)

• - Jeremy Irvine zde ztvárňuje mladého Pierce Brosnana (Sam). Ve filmu Koleje osudu (2013) ztvárnil mladého Colina Firtha (Harry), kterého zde zamlada hraje Hugh Skinner. (funhouse)

• - Na móle môžeme vidieť loďku s nápisom "Chiquitita". Tak sa volá aj jedna z piesní Abby. (Astonko)

• - Film končí tým, že sa reflektory natočia na kameru a zabielia obraz. Rovnako končia aj niektoré hudobné videoklipy Abby, napríklad "Money, Money, Money" alebo "Super Trouper". (Astonko)