• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2018, 114 min

Vážně vážně vážně nechápu, proč tam Meryl nehraje. Fakt mi to nedochází. Celkově mi tam jaksi chyběl příběh a film je takový smutný až patetický. Světlé momenty jsou, když se objeví úžasná Lily. Tato okouzlující kráska táhne celý film a vydržela bych se celé dvě hodiny koukat jenom na ní. :) Amanda taky není špatná, je na ní vidět, že dospěla. Andy je také příjemným zpestřením. Trochu mi tu vadilo, že se tu zpívá bez zjevného důvodu. Film je pro mě menší zklamání. Nejlepším okamžikem filmu je jen příjezd lodí. Kdo neviděl první díl, nejspíš bude tápat, kdo je kdo. Hudební filmy, natož s Abbou by měly dostat plný počet, což tady bohužel nevyšlo. Nějak nevím, jak toto dílo uchopit. Jednička byla skvělá, a tak jsem prostě čekala víc. 3,5*(30.9.2018)

• tterez

První díl mám ráda. Teplo, moře, sluníčko, hezký lidi a romantika. Od dvojky jsem sice nečekala skoro nic, ale i tak mě to strašně špatně překvapilo. Slátanina, kterou se celou dobu proplétala trapnost. Vyvrcholením byla karikatura Cher, která tomu nasadila korunu. Ta vážně neví, kdy s těmi plastikami přestat, kam se na ní hrabe Michael Jackson. Absolutní ztráta času a mi po dlouhé době mi bylo skutečně líto peněz, které na to kino padly.(14.9.2018)

Totální pecka. Promiňte, já si fakt nemůžu pomoct, ale tenhle film miluju. A miluju ho mnohem víc, než jedničku (což je opravdu co říct, a sám tomu stále nevěřím). Fantastický výběr písniček, úžasní herci (Lily James je neskutečně úžasná a rozkošná) a neskutečně pozitivní atmosféra, která mně ještě nepustila, a to jsem ten film viděl v červenci. Absence Meryl mi nakonec vůbec nevadila, stejně jako mi ani trochu nevadilo to, že ten příběh je tentokrát ještě debilnější, než v prvním dílu a že tam vlastně skoro chybí. Kdybych byl renomovaný filmový kritik, pravděpodobně bych tomu napálil všechny odpady světa, ale naštěstí jím nejsem. Mamma Mia 2 jsem si fakt, fakt užil a například takové závěrečné Super Trouper by si zasloužilo místo na seznamu nejlepších filmových scén. I já, jenž miluje ABBU i všechny ty herce, co se tady objevili (pěvecky je to tentokrát slabší, co si budeme povídat), jsem očekával průšvih, ale tvůrci z toho vyšli se ctí. A s jakou! Tohle se prostě opravdu povedlo. Ta červená čísla si to fakt zaslouží.(9.10.2018)

Prvni Mamma Mia! byla necekane super, plna ABBA hitu a pamatuju si jak jsem si ji presne pred 10ti lety uzival v lete v kine. Mamma Mia! Here We Go Again je uplne stejne prekvapive naprosto dustojne pokracovani. Bavilo me to, bylo zajimave sledovat restrospektivni story, prijemne prostredi, herci, feel-good atmosfera. Jediny problem je v hudbe, nejvetsi ABBA hity si uz vystrileli v jednicce, nektere se vrati, ale to uz jsme videli/slyseli a nove songy uz proste nejsou ani zdaleka takove pecicky. Jako film je to ale mozna i o neco lepsi, o cemz svedci o 10% vyssi hodnoceni jak na csfd, tak imdb. 7/10(25.7.2018)

Docela bych uvítala 1 pořádný film z populárních písní skupiny ABBA, ale to by asi nedával příliš smysl. Natočené to bylo opravdu kvalitně. Líbily se mi záběry, které se vzájemně prolínaly. Herecké obsazení bylo velmi vhodné, když vidíte jak mladí herci museli mít nacvičené všechny gesta, posunky aj. vyjadřování starších herců ztvárňující jednu postavu, vidíte kvalitní práci. Nelíbilo se mi stejně jako v 1. filmu třeba choreografie, která působí přehnaně někdy až trapně. Kýčovité kostýmy si mohli taky odpustit a Donniny kámošky mohli vypadat na svůj věk a ne mladé-staré. (Lidé se přece vyvýjejí a mění své názory.)(28.10.2018)