• Austrálie

• Nový Zéland

Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2018, 114 min

Co si budem, tvůrcům jsem to celé sežral i s navijákem a film jsem si užil. Prostě hodně příjemná (guilty pleasure) věc s ohromným feel good nábojem. A oproti jedničce to dokonce ani není pouhá bezduchá blbina. Dvojka se totiž dokáže opřít i o nějaké ty filmařské kvality a (alespoň v rámci možností) o trochu invence.(8.8.2018)

• johnymdoe

Nechci házet na film špínu, nebo mu nějak křivdit, když jsem možná nebyl v úplně dobré náladě na podobný typ filmů, takže hodnocení nenapíši. Nicméně mrzelo mě asi poprvé, že jsem neměl nějaký blok abych si zapisoval co vše podle mě bylo špatně a co vše mi vadilo. 1* za Colina Firtha, Andyho Garciu a ... Cher!! ..asi jsem ještě stále v šoku.(4.8.2018)

V kině jsem se octla víceméně úplně náhodou, nejsem totiž zrovna fanynka prvního dílu. Je patrné, že pokračování vzniklo čistě pro peníze, film totiž postrádá jakýkoliv děj, nicméně jsem byla překvapená. Lily James je kouzelná a právě její část jsem si překvapivě docela užívala. V jistých momentech tam jde straaašně cítit ruka Richarda Curtise a to jsou přesně ty momenty, kdy máte chuť jen tak rychle zabalit kufry a nasednout na letadlo, směr nějaký odlehlý ostrov v Řecku. Zkrátka na části s Lily James se moc hezky dívá. Škoda té závěrečné půlhodiny, u které už jsem lehce trpěla, jak jsem již psala, ten film nemá děj a právě při závěrečné části si to uvědomíte nejvíce. Každopádně se v žádném případě nejedná o film, který by si zasloužil posměšky.(21.7.2018)

Bavil jsem se více než u prvního dílu. Flashbacky pěkně do příběhu zapadají a tvůrci si s choreografií dali více zaležet. Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem příjemně zpívající postavy v klišovitém ději. Až na natahovaný závěr, propletající zbytečné scény, včetně nadbytečné Cher je dvojka za mě OK......5/10(27.7.2018)

Zatímco jednička Mamma Mia i po deseti letech zůstává ztřeštěnou záležitostí, u které se doporučuje pít nějaký alkohol, dvojka je úplně jiný film. Dospělejší, vycizelovanější a s mnohem lepší dramaturgií a výběrem písní. Výborné propojení obou časových rovin, mladé verze původního ansámblu se nemají za co stydět a zkrátka snímek celkově hraje na city, ale naštěstí vás nevydírá. V kolonce "executive producers" jsou totiž jména Richarda Curtise a Toma Hankse, což se na snímku odrazilo v tom nejlepším slova smyslu. Je to opravdu pecka a jsem mile překvapený.(18.7.2018)

• - Benny Andersson, jeden z pilířů skupiny ABBA, se na filmu podílel i jako výkonný producent. (mar48)

• - Spoiler: Herečka Meryl Streep se ukáže až v posledních třech minutách filmu. (Bioscop)

• - Celosvětová premiéra proběhla 16. července 2018 v Londýně. (BMW12)