• Austrálie

• Nový Zéland

Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2018, 114 min

Na konci filmu celé kino tleskalo...a moc. Stačí? Zatímco původní Mamma Mia! byla ztřeštěná letní zábava, pokračování po deseti letech se nese ve vážnějším tónu. Pěkné propojení minula a přítomna za pomoci scénaristy Richarda Curtise a samozřejmě báječných songů jaké měla na svědomí ABBA. No a závěr se všemi zúčastněnými...paráda.(18.7.2018)

Vy si tady stěžujete, že Here We Go Again postrádá jakýkoli děj? Vždyť vše je absolutně naopak. Tam, kde jednička stavěla na pouhé volnosti onoho řeckého ostrova a možnosti každých 5 minut využít kultovních hitovek 80. let, tam druhý díl vysvětluje veškerá fakta, která byla před 10 lety zanedbána. Dostaneme doslova smršť chytlavých songů, ať už těch nesmrtelných, kterých jsme se mohli nabažit i v prvním díle, či těch, které nám mladším téměř nic neřeknou. Ale o to je větší radost poslouchat zpěvy sympatických hereckých tváří a neuvěřitelně vypiplané choreografie. Pro mě se to obecně nemožné zase jednou po čase stalo skutečností - sequel předčil původní film (vlastně z části prequel..?) Každopádně kinozážitek mimořádný a okamžité opojení krásou nádherné Lily James. Ty blonďaté kudrny jsou zkrátka mojí slabostí. P. S. Je vtipné jít z kina po ulici v davu, který s vámi seděl v sále. Všichni řešíte stále ještě jedno a to samé téma, a tak by vlastně nebylo vůbec podivné, kdybyste se najednou přimíchali do cizí konverzace. [viděno v Kino Šumava Klatovy 22.7.2018](22.7.2018)

Nikdy nepochopím, proč producenti proboha čekali s pokračováním svého megahitu celých 11 let, ale je tu a na hercích je to dost znát. A je to opět stejně stále pitomé, jako si matně pamatuji z prvního dílu, s několika většími hity a spíše mnoha méně známými a celé je to opět nenáročné, feel-good, prostě ideální na horké léto. Meryl nahradila má oblíbená Lily James a ještě jsem jí neviděl v roli, která by jí neseděla, ačkoliv mi trošku vadilo, že se logicky snažila připodobnit rozvrkočené postavě Meryl Streep, ale nic, co by se nedalo zvládnout. I napodruhé pohodová odreágovačka, překvapilo mě, že ty dvě hodiny utekly takhle rychle, odhadoval jsem spíš 90 minut, takže za to ta čtvrtá hvězda. A jestli zbyly nějaké nápady na trojku, tak prosím alespoň do tři let.(13.8.2018)

Já vlastně ani moc nevím, co napsat. Jde o oplodňovák ve světě filmu. To je jasné napoprvé. Nicnéně i přes naprosto křečující a děsivé scény plné klišé bych nemohl říci, že mě film nebavil. Primárně jde o počin, který je hold dělaný Abbou pro fanoušky Abby. To má logický následek toho, že se to bude líbit fanouškům Abby. Nepokládám se za nějakého velkého fan boye, ale zároveň bych neřekl, že je tato hudba špatná. Spíše naopak. To, že zpracování filmu je pro dívky pubertálního intelektu, který kupodivu sledují převážně šedesátileté babičky je docela tabu. Co si budeme. Je to mainstream jak prase. Je to trochu hovadina. Ale viděl jsem i horší. A to dostávali i třeba ocenění.(30.7.2018)

• lucifrid

Takže si to spočítejme: jedna hvězdička za skvělé písně ABBY, na kterých jsem vyrůstala a jež stále miluju. Druhá za Meryl, není třeba komentovat. Třetí za závěrečné hudební číslo. Čtvrtá za pár skvělých vtípků. Pátá za to, jak skvěle byly songy napasované do příběhu, jsou prostě nadčasové. Šestá za dramatickou vsuvku s Piercem Brosnanem, sedmá za fajn mladé herce z flashbacků, osmá za camea Bennyho a Björna a devátá za humornou scénu s dvojčetem. A teď půjdeme dolů – mínus jedna hvězdička za většinu toporných výkonů (bože, ten konec s Fernandem byl asi vrchol; a proč krucinál zase nechali zpívat Pierce Brosnana?), druhá za nějaké ty nelogičnosti (ano, je to muzikál a letní film, ale když vás některé věci praští do očí), třetí za české titulky úplně mimo, což mě jako fanouška písní dost štvalo, ale zas musím dát objektivně plus jednu za tu neuvěřitelnou kreativitu překladatelky (takže pořád mínus dvě). Další hvězda dolů za blbé vtípky, čtvrtá za spoustu stereotypů (chudák Julie Waters), pátá za scénář (bo to žádný nemělo), šestá za za hrozné CGI a sedmá za Cher (ano, ta má speciální kategorii, protože pod bod 1 (topornost) se nevejde). Takže mi z toho vychází dvě hvězdičky a já si půjdu na spravení chuti pustit první díl, který je sice děsně cheesy, ale je to letní příjemná svěží pohodová komedie, u které se nad ničím nepozastavujete. A má děj.(21.7.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 16. července 2018 v Londýně. (BMW12)

• - Některé noční scény se natáčeli v ateliérech. (JT19)

• - Natáčelo se mimo jiné na ostrově Vis v Chorvatsku, při záběrech na moře jsou nádherně vidět sousední ostrovy včetně ostrova Biševo. (vladous)