• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2018, 114 min

Mamma Mia 2 je určitě zábavný film, přesně vytvořený jako letní oddech. To je ale bohužel všechno. Film sází na to, že je naprosto oddechový, nenáročný, tudíž se při něm nemusí absolutně vůbec přemýšlet, plus samozřejmě na ty písničky, se kterými je ale jeden zásadní problém. V minulém díle tvůrci ty největší hity vyčerpali, a tak tentokrát sází na ty méně známé, které ale nejsou ani zdaleka tak povedené a hlavně jejich zasazení do děje není dobré, jelikož do něj ani zdaleka nezapadají tolik jako v prvním díle. Film prakticky obsahuje zápletku, která by se dala shrnout do jedné věty, se starými postavami pracuje skvěle, pouze zamrzí velké opozadění některých z nich, s novými je to ale horší - zejména babička je velmi nepovedená postava absolutně neodpovídající svému věku - vážně nevypadá jako babička a téměř prababička, a k tomu ještě docela dost nechutná. Naopak mladší provedení starých postav je skvělé a celkově celá zápletka z minulosti je výborná a v mnohém film pozvedavá nahoru, narozdíl od té současné, která ho dost potápí. 66%(28.8.2018)

Pro mě byla teda jednička mnohem povedenější. Tohle taky nebylo špatný, ale ke konci mi to už připadalo malinko dlouhý. Mladší verze kocourků Donny byla povedená, ti mě bavili hodně. Co se ale hodně nepovedlo byla Cher. Myslím, že to měla být třešnička na konci celého filmu, ale byl to celkem trapas. Mně připadá, že Cher přes všechny svoje plastiky nemůže skoro mluvit. Na mou duši, já slyšela jak šišlá. Ona už tím svým ksichtem nemůže ani pořádně pohnout. Možná někoho z diváků ohromila, ale já jen kroutila hlavou.(21.7.2018)

Nikdy nepochopím, proč producenti proboha čekali s pokračováním svého megahitu celých 11 let, ale je tu a na hercích je to dost znát. A je to opět stejně stále pitomé, jako si matně pamatuji z prvního dílu, s několika většími hity a spíše mnoha méně známými a celé je to opět nenáročné, feel-good, prostě ideální na horké léto. Meryl nahradila má oblíbená Lily James a ještě jsem jí neviděl v roli, která by jí neseděla, ačkoliv mi trošku vadilo, že se logicky snažila připodobnit rozvrkočené postavě Meryl Streep, ale nic, co by se nedalo zvládnout. I napodruhé pohodová odreágovačka, překvapilo mě, že ty dvě hodiny utekly takhle rychle, odhadoval jsem spíš 90 minut, takže za to ta čtvrtá hvězda. A jestli zbyly nějaké nápady na trojku, tak prosím alespoň do tři let.(13.8.2018)

• M.i.k.e

jednička je docela guilty pleasure,který byl vtipný a dokonce i Brosnanův zpěv mi tam celkem seděl.Dvojka je na druhou stranu extrémně vycucaná z prstu,recykluje se jako o život a humor je prakticky fuč.Marně vzpomínám kdy naposledy jsem viděl takhle zbytečné pokračování.Trochu to zachraňuje Lily James,díky níž sem přemýšlel i nad třetí hvězdou,..40%(13.10.2018)

(spoilery) Striedanie časových rovín funguje hladko vďaka premyslenej práci s priestorom a pohybom kamery, najmä v prvej polovici filmu. Iste, vývoj postáv a ich vzťahov, ak by dostal viac priestoru by mohol byť uveriteľnejší (viď náhly rozchod Sophie a Sky-a), avšak marginálna výtka, keďže sa jedná o muzikál. Výber a dramaturgia piesní je lepšia oproti jednotke, iste, občas pôsobia situácie umelo vykonštruované, aby sedeli na lyrics (stretnutie po rokoch medzi Cher a Fernando na záver filmu); tiež však marginálna výtka, ak vezmeme do úvahy, že sa nejedná o pôvodné piesne a hudobná stránka môže prevládať nad logickou kauzalitou deja, keďže sa jedná o muzikál. Aj slovným humorom na vyššej úrovni (tučné Skarsgårdove dvojča, Firthov tanec, repliky medzi Baranski a Walters). Najviac filmu pomohol skvelý casting Lily James, jej energia v scénach z minulosti; tie celkovo fungujú skvelo i samostatne, vysvetľujú a prehlbujú znalosť postáv a ich motívov.(21.7.2018)