Nenasytná Tiffany

• angličtina The Greedy Tiffany

Pepa (Leoš Noha) tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů je málem chycen při činu a během následného útěku náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. Brzy však pochopí, že aby ho získal celý, nebude muset podstoupit jen dlouhé hodiny kopání. Cena bude mnohonásobně vyšší... (A-Company CZ)

easaque

+3* kupodivu slušně provedený horor po česku, který svou tragikomickou formou zobrazuje spodinu lidské společnosti, ale bylo by to platné určitě pro všechny vrstvy. Svůj název má přiléhavý a dokonale předvádí jednu z lidských přirozených nectností. Na debut je to "jedinečný" výkon (v rámci nezávislé scény), režie, scénář i výběr herců pro charaktery postav. I když na nehercích byla vidět nezkušenost, tak se rolí zhostili dobře. Dal bych možná i 4 hvězdy, ale nebudu přehánět a doporučuji klidně všem. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Tak jsem to po letech zkusil znova a na rozdíl od ostatních "druhých šancí" jsem na to názor vůbec nezměnil. Asi jsem z jiné planety, ale fakt nechápu, z čeho jsou z toho někteří tak strašně odvaření. Tedy jo, chápu, v Česku je taková nouze o žánrové či jakkoli odlišné filmy, že se tu každý trochu takový většinou strašně nadhodnocuje. A i když to tu má 63%, mám pocit, že tohle je taky jeden z těch případů. Ten prapodivný mix hororu s přesahem a komedie tu moc nefunguje a vůbec to celé působí, jako by Fehu vůbec nevěděl, co z toho vlastně chce mít. To je ale snad ten nejmenší problém co s tím mám. Celý ten "přesah" tu totiž nefunguje už vůbec. Fehu jen servíruje příběh toho nejhorší z té "spodiny společnosti", přičemž se ani nesnaží ho blíž představit, kromě pár naprosto očividných rutinních věcí. A o ostatních postavách se už člověk nedozví vůbec nic, ani o tom Pepově oddaném kamarádovi, u kterého bych chtěl fakt hodně vědět, co je zač a proč je s ním tak moc zadobře když se k němu chová jak ke kusu hadru. Každopádně kvůli tomuhle všemu v tom prostě nemůžu vidět žádné geniální vystihnutí spodiny, hamižnosti úplně všech lidí na světě a možná i čecháčkovství, protože tenhle film ke svému "hlubšímu" tématu přistupuje strašně povrchně. Povrchně servíruje omleté šablony v jen a pouze klišovitých lokacích, aniž by se snažil aspoň trochu jít skutečně pod kůži, opravdu se o to téma zajímat. Celá ta příběhová linie sice sama o sobě má něco do sebe, ale jelikož to má mizerný scénář i v tomhle případě a má to nelogičnosti jak z nejobyčejnějšího béčkového hororu, tak i po téhle stránce to za moc nestojí a nakonec je z toho skutečně jenom brakový příběh s totálně fraškovitým koncem. Možná to celé tak bylo záměrně, včetně bouřek a nejklasičtějšího hororového konce, ale neladí to s tím svým "přesahem". A nesedla mi ani ta amatérská, polo-skrytá kamera. Je mi jasné, že rozpočet byl mizivý, ale v tomhle podání, že se to snaží hrát si na něco víc, mi to fakt nesedlo a spíš mě to otravovalo - hlavně když nefunguje všechno ostatní. Takže tu hvězdičku dávám snad je za skutečně skvělou hudbu a částečně i za výkon Leoše Nohy, kterému občas ubíralo body to, že příliš mluvil. Takže Fehu fakt není pro mě a nechápu, za co je některými tak strašně obdivovaný. Teď trochu lituji, že už mám staženého Shokyho a Morthyho, ale trošku se vysmát tématu youtuberství snad nemůže zkazit ani on... Takže mu ještě úplně poslední šanci dám, ale naděje do toho moc nevkládám. Lepší 1* ()

Rodriguez

Čekal jsem opravdovou hrůzu, protože české počiny to mají s horory opravdu těžké. Tady mohu jen pochválit, že to stojí opravdu za to! Mírný český humor odlehčuje atmosféru a ukazuje naši opravdovou povahu. Pokud ale očekáváte nějaké jatka, tak si pusťte americkou produkci. Jediné co musím zkritizovat je finální konec a to, že nikdo nevysvětlil pojem "nenasytné Tiffany" a kde se vlastně vzala kovová pixla v zemi??? Nebo máme očekávat pokračování, kde se to dozvíme? Osobně by mě to nevadilo... 50% ()

dubinak

Troufám si říct, že tohle je asi to nejlepší za posledních pár let, co se vyklubalo na české hororové scéně. Tedy on to úplně čistokrevný horor není, ale když na takové scény dojde, je to skvělá podívaná. Ať už jen kvůli efektům, tak dobrému nápadu. Leoš Noha se postaral o extrémně skvělý výkon, jímž vlastně táhne celý tenhle film na svých bedrech. Je tu hodně kvalitního českého humoru, zapamatovatelných hlášek a stopáž utíká jako voda. Nenasytná Tiffany nabízí opravdu originální scénář a i takové morální ponaučení. Vůbec bych se nezdráhala pustit si to někdy znovu. ()

C0r0ner

Nazývat to hororem, muselo by tam být cokoli strašidelného; nazývat to komedií, muselo by tam být cokoli zábavného; fantasy... to už je úplná dehonestace. Česká nezávislá tvorba často příjemně překvapí (Šimon Pešta), ale tohle byla fakt strašná sračka o ničem. 25% ()

campix

Nenasytná Tiffany vzbudila ve Varech celkem rozruch. Objevilo se plno velice pozitivních reakcí a když stream.cz nabídl Tiffany na Halloween zdarma ke shlédnutí, tak nebylo o čem. Bohužel jsem ale zklamán. Českých hororů sice nevzniká tolik, ale zároveň také většinou neoplývají závratnou kvalitou. Nepřesvědčil mě ani Fehu a jeho Tiffany. Povedlo se sice obsadit slušné herce, ale děj není prakticky ničím zajímavý a finální rozuzlení, také neoplývá originalitou. Je vidět velký nedostatek financí a tak film působí hodně studentským dojmem. Hodně o ničem. ()

zette

Trocha napeti tady je, atmosfera spodiny taky dobra... co ale dela v tomto pripade film filmem, je vyborny vykon Leose Nohy. ()

WolfR

Tento film přináší hodně čerstvého vzduchu do naší kinematografie a Fehu je hodně talentovaným filmařem. Takovouhle žánrovka jsme tady neměli několik desetiletí, perfektní práce a skvělý Leoš Noha v hlavní roli! 4 hvězdy. ()

dr.fish

Samotný příběh je odnikud nikam, ale ta bezútěšná existence ztvárněná Leošem Nohou je st pikantní. Takže za ten svět stánků, frců, heren a rumu dávám 70% ()

chelseaman22

Kdo napsal k tomuto scénář, musel mít v hlavě vymeteno. Nicméně první a poslední útěchou je pro diváka Noha, která sice pajdá, ale svým vyjadřováním hasí ten velký požár na sever od Prahy. Věčná škoda toho, že z jámy nevyskočil Alien zkřížený s baby Jodou. 42 % ()

dvopet

Paralela na chamtivost těžařů brousících si zuby na Horní Jiřetín, pohrávající si se žánrovými prvky. Při vědomí celovečerního debutu a nízkého rozpočtu oplývá film umně zvládnutými výrazovými prostředky, navíc je v kontextu současné české hrané kinematografie svěží a skutečně (bez jakýchkoliv pejorativních významů) zábavný. (KVIFF 50) ()

Johnny.ARN

Tak Češkovia po rokoch utrpenia a preveraných námetov prišli konečne s niečim novým. Originálnym. Ľudovým. Skvelý námet, amatérske prevedenie, prirodzené dialógy a hlavne postavy, ktoré sa na nič nehrajú a konajú presne tak, ako by v realite konali. Žiadne zdržovačky a vysvetľovania, kto sa ako kam dostal ( aj keď v jednom momente by nebolo odveci vysvetliť, kto je vlastne tá Tiffany. Bystrí divák si to ale spojí s tým zámkom ) a prečo robí čo robí. A neni to ani zbytočne naťahované a žiadne kokotné zábery, pri ktorých rozmýšľate nad samovraždou. Úplne ale vidím, že akademici a harcovníci v tomto fachu film zavrhnú, lebo neni podľa predpisov a zaužívaných postupov. Srať na nich. Nový vietor a originálny námet. Diki Andy. Nebojím sa to tam vpáliť. 5 z 5 ()

TKKMR

Na české pomery prekvapivo vydarený horor v ktorom sa neobjavujú žiadne sympatické či kladné postavy. Jeden väčší grázel a povaľač ako druhý, bol som aj celkom rád keď sa postupne porúčali na onen svet... ()

Bobik9

Je to dost složité hodnotit. Jedná se o poloamatérský film, ale zase je tam Leoš Noha a chviličku i Čtvrtníček. Určitě dávám body za originalitu a za nečeský nápad. Je to zábavné a celkem to utíká. Celou dobu si řákám, že je to super kousek, ale potom přijde posledních 10 minut. Ty poslední minuty byly zpackané, to mi nikdo nevymluví. A kořenová Tiffany? To byl vtip. To tam vůbec nemuselo být. ()

Yoshimitsu

Nenasytný Noha, který pije vodku a rum, jak vodu. Když nemá co žrát, tak šáhne po stolet prošlém kompotu a k uspokojení mu stačí časopis péčko. Jednoho dne se začne vše měnit. Zandal parádně vesnickou roli. Dávám 70% ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (více)