Dokud nás svatba nerozdělí

• Francie Le Sens de la fête (více)

Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Profesionální svatební agentura má na nezdary celých 24 hodin a za ty se toho může stát opravdu hodně. Zvlášť když šéf agentury z přátelství zaměstná vlezlého fotografa, kterého spíš než focení zajímá svatební pohoštění, najde záskok za kapelu, pro který je „decentní zábava“ neznámým pojmem, a ženichovo půlnoční překvapení definitivně změní celou svatbu v grotesku. Komedie od režisérů filmu Nedotknutelní (2011), jejíž inspirační zdroj můžeme hledat třeba u argentinských Divokých historek (2014), potěší srdce každého, alespoň trochu škodolibého diváka. (Aerofilms)

BOURQUE

Príjemné prekvapenie z Francúzska! Dobre fungujúca spolupráca hercov/herečiek, celkom vydarené dialógy a scény a zbytočne nekomplikovaný príbeh. K tomu sa ešte niekedy vrátim. PS.: „Myslí, že ste pred malo chvíľkou omdleli.“ (Niekoľko sekundové počkanie) „Áno, vypadá to tak.“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Tvorcovia filmu Nedotknutelni prichadzaju s dalsim filmom,nie je to sice komedia,pri ktorej sa budete valat po zemi od smiechu,no urcite vam ucaruje,citit z toho take to typicke pre Francuzsko,humor,pohodu,radost,potesenie a ma to srdce,jednoducho sa na to vyborne pozera,chvalim samotny pribeh,hercov i hudbu,takze bez pochyb plny pocet...:-) ()

siloalampa

Taká normálna, klasicky obyčajná veľkosvadba, ktorá má navrch vtom, že namiesto nudného videodokumentu sa okolo nej točil profesionálny filmový štáb s dobrým režisérom a slušnými hercami. Scenár čerpaný zo života, všetky postavy úsmevne svojské, jeden výnimočný debil (tentokrát si to odniesol ženích) a dokopy milý francúzsky film. UPOZORNENIE: NIKDY NEPOZERAŤ SO SLOVENSKÝM DABINGOM!!! ()

Biopler

Ďalšie z potvrdení ako ťažké je dnes nakrútiť komédiu. Silené, ťažkopádne, s jednou hlavnou postavou, ktorá celý film žiarli na milenku, ktorá v závere akoby úplne otočila a poprela správanie, ktoré predvádzala doposiaľ. Pobavia výstrelky ako let ženícha či boľačky brucha personálu, ale svadba je tak ošúchaná téma, že tvorcovia nemali čím ohúriť. ()

Kanonyr

[ČSFD projekce Brno] Tohle fakt nemělo téměř žádnou chybu. Francouzi tohle umí a v tomto filmu to jde vidět. Vtipy, atmosféra, herci. Dobře si to sedlo a já se mnohokrát zasmál. Jo a nezapomeňte - Geolokalizace. Revoluční novinka! ()

Maximilianus

Príjemná a nenásilná francúzska komédia. Páčili sa mi vedlajšie postavy (najmä spevák Johny, fotograf a pyžamovký chlapík), ktoré bohužiaľ neboli naplno rozvinuté, zatiaľ čo „hlavná postava“ Maxa bola nezaujímavá. Za najlepší moment filmu považuje hodinu dvadsať, kedy niektorí z obsluhy mali vystupovať ako hostia obradu. Tak sa naplno ukázala myšlienka filmu a všetci hlavní protagonisti si to očividne užívali. Nejde o nejak vtipný film, ale jedná sa o fajn oddychovku. 7,35/10. ()

Franc1s

Asi neexistuje nikdo, komu by se nelíbili Nedotknutelní. Takže nová komedie/drama od těchto tvůrců byla jasná volba. Bohužel nejsem tak spokojen, jak bych chtěl.. I když nápad super.Koná se jedna z luxusních svateb a vše se točí kolem chlápka a jeho podřízených co zařizují svatby. Jedna hl. postava, milion vedlejších zábavných, ale i zbytečných. Vtip v menší míře byl, ale i dosti těch zbytečných, rádoby vtipných nebo ty co jsme jaksi já a žena nepochopili... Klidně i zkrátit na tu hodku a půl by tomu neuškodilo. Rozhodně to víckrát nepotřebujeme vidět, ale třeba by stálo za zkoušku předešlá film Samba.. 6,5/10 ()

ER

Děj s jistou autentičností byl v pohodě,ale na relativně malé ploše svatby na jednom z francouzských zámků bylo na můj vkus až moc postav, kterým se úsměvné výstupy občas povedli, občas ne. Co chybělo výrazně je charisma hlavních postav, které by ta zaškobrtnutí na režijní stoličce lépe zvládli. ()

mira.l odpad!

Byl jsem zvyklý, že Frantíci umí natočit velice koukatelné filmy. Dramata, komedie, kriminálky. Tady jsem teda ale docela narazil. Nevím, asi to mělo být vtipné, ale na mě tahle směsice imbecilů a nablblé dialogy nějak nefungovala. Když se nad tím zamyslím, tak fakt nevidím jediný důvod pro nějakou hvězdičku. ()

awokado

... a teď roztočíme vrtulníky lásky pro Pierotka!!... :D Fajnová komedie, dobře jsem se pobavil. Prostředí mi bylo blízké, neb jsem se takových "super" svateb taky účástnil..takže těm průserům rozumím :D. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: "Suchá" komedie, kde 100 minut čumíte, jak se chystá svatba...to je vše. Pár vtipných momentů bylo, ale asi jsem nebyl "svatebně" naladěn. ()

XXXXXXXX

Úvodník zničeného diváka: >Když už se jednou za rok, dostanu zadarmo do kina, ze solidarity k osazenstvu během filmu nepozřu zakoupený popkorn, očekával bych, že jistou míru pochopení budou mít i ostatní okolo. Ó, jak prvoplánový to předpoklad. Na vedlejších místech, bohužel sedělo cosi už dávno po přechodu a já se většinu filmu marně snažil uhádnout, zda-li jde o potomka slepice nebo prasete. Bohužel to doteď netuším, každopádně chrochtat a kvokat to umělo na výbornou< Co se filmu týče, uvítal bych větší důraz na komediálnost a méně otravných sebestředných krizí konečného věku! ()

vitac.

Výborná komedie. Podobných je v současnosti jako šafránu. Má spád, gradaci, je vkusná a (opravdu hodně) vtipná. Přitom děj je v podstatě ze života a ani moc nepřehání, což můžu jako muzikant, který již pár svatebních zářezů na pažbě má, jen směle potvrdit:) Stejně tak jako asi každý, kdo se kdy v nějaké "svatební profesi" aspoň na chvilku ochomýtnul. Ale hlavně - a teď pozor - hudba: Avishai Cohen! Čtyři a půl. (ČSFD předpremiéra, kino Scala.) ()

mac000

Protože se mi velmi líbili Intouchables , byl jsem zvědavý na druhoun ukázku Nakacheho režijní (s scénáristické) tvorby. Přestože trvalo poměrně dlouho, než nabral tempo s švih, nakonec mě film nezklamal a zejména konec je velmi příjemným (non) happy- endem. ()

DeDanu

Opravdu jsem se bavila. Humor v jemných dávkách, občas na hranici černého. Ti Francouzi se od nás Čechů zase tak neliší, což? :-) ()

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (více)