Reklama

Reklama

Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

(více)

Diskuze

Uživatel Arnyfe smazal svůj příspěvek.

Uživatel Arnyfe smazal svůj příspěvek.

Risky

Risky (hodnocení, recenze)

Arnyfe

Určitě máš v mnohém pravdu, i když pojem "racionálně opdnapilý" je mi cizí. Jak jsem psal, příběh byl přeci napsán ne příliš dobrým, nevzdělaným spisovatelem. Navíc se při čtení odehrává v hlavě rozmazlené pipiny z vyšší společnosti, pro kterou je největší trest nalákat ji k osobě dávno bývalého milence a nechat ji marně čekat na schůzce.

na příspěvěk reagoval Arnyfe, Arnyfe, Arnyfe, Arnyfe, Arnyfe

Arnyfe

Arnyfe (hodnocení, recenze)

Risky

Ještě bych zdůraznil takový menší dodatek a to ten, že spíš mi přišli v podnapilém stavu než ve zcela opilém. :-)

na příspěvěk reagoval Risky

Uživatel Arnyfe smazal svůj příspěvek.

Uživatel Arnyfe smazal svůj příspěvek.

Uživatel Arnyfe smazal svůj příspěvek.

Uživatel Arnyfe smazal svůj příspěvek.

Uživatel Arnyfe smazal svůj příspěvek.

Risky

Risky (hodnocení, recenze)

Arnyfe

Myslím, že za prvé, příběh byl napsaný nevzdělaným a ne moc dobrým pisálkem a za druhé, vyhlédli si ho v situaci, kdy byl opilý v baru, aby to s ním měli snažší. V takovém případě se zcela racionální jednání nedá moc čekat. Utekl, šel se vyspat z opice.

na příspěvěk reagoval Arnyfe, Arnyfe, Arnyfe, Arnyfe, Arnyfe

Arnyfe

Arnyfe (hodnocení, recenze)

Závěr filmu, kde jeden z usvědčených vrahů se dá na útěk před odplatou a posléze je objeven Tonym v jedné z nedalekých chatek, jenž došlo k tragédii jak spokojeně spí kazí celkový dojem příběhu, jelikož by se v takové situaci dotyčný určitě zachoval jinak. Jaký je nato váš názor?

na příspěvěk reagoval DaViD´82, Risky

Uživatel Arnyfe smazal svůj příspěvek.

mmas

mmas (hodnocení, recenze)

Já se sice s prvním filmem Toma Forda moc nesešla, ale to je spíš můj problém, forma skvělá, jen mi to tolik neřeklo jako ostatním. Ale na tohle se fakt těším.

Zveřejněny také tři klipy 1, 2, 3

Brooks

Brooks (hodnocení, recenze)

Nový trailer je super. Naozaj tomu verím. Jeden z mojich najočakávanejších filmov. Amy Adams aj Jake Gyllenhaal majú nos na dobré projekty.

Brooks

Brooks (hodnocení, recenze)

L_O_U_S

Podľa toho, čo som vyčítal z jeho profilu a komentárov, tak je mi jasné, že za hororového guru sa považuje predovšetkým on sám.

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

Brooks

Já třeba jsem nikde neviděl, že by Psychora někdo vůbec chválil pro rozhled v hororovém žánru. Vlastně jsem nikoho neviděl napsat o něm něco pozitivního.

na příspěvěk reagoval Brooks

Brooks

Brooks (hodnocení, recenze)

Videli ste už niekto od Psychora príspevok do diskusie, v ktorom by netvrdil, že film o ktorom diskutuje bude sračka? Ja teda nie!

na příspěvěk reagoval L_O_U_S

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

ambron

Trailer mi dává za pravdu a naznačuje, že o žádný zázrak nepůjde. Na zahnání nudy by však zřejmě šlo snímek použít.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Lucasion

Lucasion (hodnocení, recenze)

Hůůůů máme v tuzemsku premiéru dřív než v USA. To je tajemný. :-)

Související novinky

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Výběr tří nejlepších filmů roku dle jednotlivých TOP uživatelů ČSFD.cz je každoročně oblíbeným čtením. Adepti měli za úkol vybrat tři pro ně nejlepší filmy, uvedené v roce 2016 do českých nebo… (více)

Reklama

Reklama