Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (36)

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Priehrstia naivity, emocii a vypatych situacii, ktore moc nedavali zmysel, ale nejako posuvali dej. V skutocnosti sa nedokazem moc stotoznit s niektorou z postav. Napada ma jedna uplne vedlajsia. Deda, ze tlacil peniaze dlhe roky a nakoniec sa stotoznil s myslienkou prace za bohatu odmenu. Ten mi prisiel ozaj autenticky. ;) A z tych hlavnych..nuz uveritelna zatial ako tak ostava v mojich ociach "Nairobi" a obcas prostejsi Denver s tatkom. Slabsi priemer. ()

Epizoda 9 (2017) (S02E09)

Heh, tak ten zaver uplne pototo. ;) ....tolko absurdit pokope sa len tak nevidi. Nema zmysel sa rozpisovat. Na zabitie casu, ci pre menej narocneho divaka postaci. Hodnotenie v cervenych cislach to jasne ukazuje. Uz dvojhviezdie za poslednu epizodu je nadnesene. ()

Série 3 (2019) (S03)

Po dlhsej pauze som siahol po tretej serii. Uz prva epizoda ma svojim hlupym scenarom a premisami postav takmer presvedcila nesledovat dalej. Ale zvedavy vidiet dalsie Profesorove "genialne" myslienkove pochody som sa s obcasnym rychloposuvom dostal az k poslednej - tentoraz prekvapivo vydarenej casti. Ta je na zasluzene stvorhviezdie. Tie predtym su zial tak derave a doslova hlupe, ze to bolo otravne, ale obcas i zabavne. Berlina nahradil Palermo, a hoci nemal taku "osobnost" ako prvy spominany, mal cosi "do seba". Ako celok vsak slabe ako caj. Prekvapuje ma ten "hajp" pri tomto seriali. ()

Jsme tady zas! (2019) (S03E01)

Dal som si par mesiacov pauzu. A dnes skusil pokracovat. Deja vu ako svina. Tokio je stale "drbka", Rio stale ten naivny horkokrvny blb. Myslim, ze po dvoch rokoch vo vztahu v tej lokalite by sa spraval inak prave z ludskej prirodzenosti. Hrozne vyspikovane umele emocie. Stretnutie dvoch, s prepacenim, serialovych sliepok - Rachel a Tokio, bolo tak umele, ako sa tam plieckami chceli narazat. Fuu..uz dlho som tak intenzivne necitil "TV-trapnost" a tiez to, ze urcite nie som cielovka. ;) A kazdy by uplne "zhuleny", ci v tranze a neskutocne stastny prifaril za Profesorom. Ked si dva roky uzivate s rukami hore a urcite chcete zachranovat "blba", co sam porusil pravidla, len kvoli uzasnemu "priatelstvu", ktore sa medzi vami vytvorilo pri prepade a nasili pred dvoma rokmi, pocas ktorych ste sa nevideli. Kupodivu, prave prepnuty Denver, im to tam vysvetlil na plnu hubu. Kamo, tak to je scenar ako od Rosamundy. Rosamunda odpust, asi by si dala lepsi pribeh. :) Nesmie chybat rock-ova pesnicka a "spomalovacka" vystupovania z aut s "coolovymi" vyrazmi v ksichtoch. Scena so vzducholodou vsak bola vydarena. Za tu hviezda navrch. Hoci sa ludia v uliciach tvarili, akoby videli tripoda z War of the Worlds a nie brucho vzducholode. ;)) A to sa hovori, ze 2x nevstupis do tej istej "srac..", pardon rieky. Zrejme kuknem kvoli "domyselnosti" planu, ale uz teraz viem, ze to bude pain. Snad to rychloposuv vyriesi. Ze sme spadli o uroven nizsie sa tymto dielom potvrdilo. Ide to i nizsie? :) V tomto seriali urcite. 35% z coho asi 12% je za vzducholod. hehe ()

Aikido (2019) (S03E02)

Masterplan dobrovolne sa "odhalivsieho" Profesora. Ak som dobre zadal do kalkulacky, tak tam vo vlnach z troch, ci styroch vzducholodi mali zhodit do ulic 2,8 miliona 50eurovych bankoviek. Co mi nepride az tak vela. ;) Si predstavte cakat dole na namesti nejaku tu druhu vlnu a vo vyske vidite par papierikov, ktore vietor odfukne o par blokov dalej. Haluz no. Avsak tu na rozdiel od prvej casti hovorime len o dierach v "plane" a nedostavaju priestor ostatni pre "drazdivejsie" preslapy. Rozhodne lepsie ako prva epizoda. ()

48 metrů pod zemí (2019) (S03E03)

Ked nase dve bojovnicky vtrhli do kanclu bol som plny ocakavani, ako vyriesia piatich profesionalnych ochrancov. Priznam, "necakal" som to. ;) Esteze sa dostali nasi "partizani" k sukromnym informaciam o rodine "odhodlaneho" osobneho strazcu guvernera banky. Typek mal kolt ako Tackleberry z policajnej akademie. Tak zvaraci. Vidite deti, aj remeslo vas moze uzivit. ;) Herecky jednoznacne kraluje "zosnuly" Berlin. Nairobine zlate "nausnice" - ingoty by vazili 12,44kg kazda a myslim, ze taka krehotinka by ich asi ani neudrzala. Ten uchop fakt nie je Boh-vie-co. ;) Tvl uz to zacina...viete niekto, ci existuje na youtube zoznam vsetkych hluposti v tomto seriali, pekne pomenovanych a odhalenych v nejakom kratkom 2oj-hodinovom zostrihu? O fyzikalnych vlastnostiach pri "zvarani" sa ani bavit nemusime. Obcas som sa vsak bavil. 45% ()

Delfínova chvíle (2019) (S03E04)

Ako vravel Profesor, "neotvori". ;) A preto plan zalozeny na voli cudzich ludi je rizikovy. Nema zmysel opisovat ine nezmysly, ktore tu boli. Obcas sa dalo pobavit, plamenne kecy Nairobi su uz nejaky cas otravne, ale tak, doprajme "im" to. ()

Třesk, plesk, čau (2019) (S03E05)

Statne ajomstva v plechovych krabickach pod zemou, ach jaj. Uz tak vela ludi veri konspiraciam, ze je to tu podsuvane, ako fakt, tvl. ;) Ze je Raquel kravka bolo jasne uz v prvej serii. Ale, ze ju takto detinsky rozoberie "kolegynka" z fachu, to som teda nechapal. Naviac, vsak na nu predsa boli obaja "pripraveni". Najvacsia sranda, ze tehulka nabehne do stabu a sprava sa, prikazuje ako najvacsi "macho" a zhulena nactka. Ze treti bod bude "zranica" neprekvapi uz nikoho. Taketo "coolove" traposiny sa pouzivaju az prilis casto. Tesi ma vsak, ze to bude zrejme "dostojny" Profesorov protivnik. Uvidime, ci inspektorka Alicia bude za cosi stat, alebo bude mat stale ten uskrn vypatlaneho spratka. Inak zaujimalo by ma, preco je jej postava v seriali tehotna. ;) Ma to vysvetlit tu osobnost a "sokujuce" spravanie? Jedine rychloposuv pomohol nehodit do rovno do odpadu. Bullshity sa kopia, pri tomto seriali, uz tradicne celkom rezko. Tato epizoda je ich koncentrat. ()

Nepodstatné záležitosti (2019) (S03E06)

Kamo, Tokio je za umiernene riesenia. To uz ako ide dokopy s jej charakterom. Inak, pekna akordeonova pesnicka to musim uznat i ja. ;) S tymi laserovymi lucami aka bachorka. ()

Rychlé uvolnění (2019) (S03E07)

Kamo, ake snajperske tahy. Auto islo poriadne dlho bezpilotne. :) Ale pre man i tak zatial najzabavnejsia cast serie. ()

Na nic (2019) (S03E08)

Zaverecny diel stvrtej serie funguje napodiv takmer skvelo. Funguje budovanie napatia, funguje atmosfera a moc to nepochovavaju ani pateticke "vylevy". S takotou pracou pri atmosfere to mohla byt vydarena seria. Skoda, ze to dokazali len v jednej epizode. Trik s Raquel v zavere som predvidal. 80% ()

Série 4 (2020) (S04)

Stvrtu seriu som pozrel, len vdaka rychloposuvu a zvedavosti, akym sposobom to tvorcovia chcu divakovi predostriet. Utvrdil som sa v niekolkych veciach. Kazda dalsia seria to svojou naivitou a nelogickostou chovania postav a dejovych zvratov posuva blizsie a blizsie k odpadu. Tvorcovia si divakov, ktorym sa mozno pacila originalnost prvej serie absolutne nevazia a pokladaju ich za prostackov, ktori zbastia hocijaku hovadinu. Nuz a ja len dakujem funkcii fast forward. ;) O piatu seriu rozhodne ani nezavadim. Ten "hype", co pri tomto seriali vznikol chapem. Nie vsak jeho trvanie v druhej a dalsich seriach, ktore su vyslovene slabucke a hlupe. Neodporucam. Zabity cas. ()

Game Over (2020) (S04E01)

Otvarak stvrtej plynulo nadvazuje na ten mizmas na konci trojky. Nema zmysel stracat cas rozpisovanim veci, co divacky rusili, ale dej je zial stale znacne naivny az hlupy a nech sa udeje hocijaky "priekak" bol "dopredu premysleny a ocakavany". Blbost. Atmosfera, a to je asi najvacsi problem, takmer ziadna a vacsinu hereckych stvarneni uz vnimam len ako divadelne postavicky, ku ktorym nemate ziaden vztah. Ok, par z nich dokonca otravuje. Som vsak zvedavy na "erudovany" sposob, akym to tvorcovia vymysleli na zaver, takze.......vdaka za rychloposuv. ;) Neodporucam. ()

Lekce z anatomie (2020) (S04E03)

Vdaka troche psychologie a vztahu brachov, ktory vykreslili dost "chytlavo", hviezda na vrch. ;) ()

Paso doble (2020) (S04E04)

Typek hrajuci si na Punishera tomu dvihol latku. ;) Ten outfit v zavere. ()

Útok na stan (2020) (S04E07)

Druha hviezda za zapojenie davu a par "velkoplosnych" profesorovych predvadzaciek. Sice hlupucke, ale fandite mu. Jedna z dvoch casti v tejto serii, ktore maju pre mna aspon cosi divacky zabavne. 35% ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi