V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

Razzor_82

"Tisíciletá říše chce tisícileté vojáky." Zajímavé spojení válečného filmu a hororu. Svižné tempo a kvalitní triky v řízné akci. Kvalitně zachycena hrůza a syrovost druhé světové. Mathilde Ollivier k nakousnutí. Já se prostě dobře bavil. 7/10 ()

Daiker

Silný rozjezd..... Spíš válečný film..... Čekal jsem víc hnusu a tedy i pořádné zombie.... Ale i tak mě to bavilo.... ()

Likan7

Hodinu a půl jsem čekal až se to rozjede, jenže nakonec s to nerozjelo skoro vůbec. Gore je to pěkný, o tom žádná, scénu s páteří si budu pamatovat dlouho, jenže jsem netušil, že to bude to nejvíc. Bohužel. Filmově jde o nefunkční slátaninu. Je sice zajímavý nápad našroubovat tenhle příběh na reálné události WWII, ale ruku na srdce. Drtivá většina jsme se na to dívali kvůli těm zombie, sci-fi a hororovým prvkům. Když si budu chtít pustit válečný film, co se bere vážně, pustím si Bratrstvo neohrožených. Takhle tu hodinu sleduju bandu netalentovaných herců, kteří se půl hodiny hádají na půdě a vůbec nikomu není divný, že údajná teta jejich hostitelky je zamknutá v pokoji a vydává zvuky jak vystřižený z REC. Jenže na tetičku už nezbyl rozpočet nebo prostor, protože je nevyužitá úplně. První setkání s TÍM je nad někde kolem 70. minuty a trvá asi 30 sekund. Zklamání, zvlášť, když nad tím dohlížel J.J. ()

vikino1

Buďto jste fanoušek nacistického okultizmu, hledání supervojáka, nacistických pokusech na lidech a podobně, a nebo ne. Ten kdo je, musí dát minimálně čtyři, protože film je zvládnut fakt výborně. Do akce se jde hned ze startu, a akce je to pěkně realisticky syrová. Kulky sviští, střelné rány bolí, končetiny lítaj vzduchem skoro jak v druhé světové. Vše je pěkně vidět, žádná roztřepaná kamera nebo jeden půlsekundový záběr 30x za sebou. Skoro by se dalo říct, že kdyby měl Stan Lee koule, tak by takhle mohl vzniknout i Capitan America. Ale to by 10-ti letí haranti museli do kina s plínkama. Filmů s podobným tématem za rok moc nevzniká, o to radši člověk je, když se to povede aspon tak jak tady... Komu tu chybělo více psycho a zmutovaných Zombíků at šáhne po Rodenově Frankensteinove armádě. ()

messi@h

Začátek je nečekaně dobrý a syrový válečný film, příchod do vesnice okupované Němci, kde se provádí tajemné experimenty, navnadí a vzbudí očekávání. Poslední akční půlhodina ale víceméně zklame průměrností a laciným vizuálem (i když gore efekty nejsou špatné) bez jakéhokoliv nápadu. Ve výsledku miš maš - ani mrazivý realistický horor, ani guilty pleasure grind house s pořádnou porcí nadsázky, ale od všeho trochu. A bohužel se nekoná ani divákem očekáváná přehlídka různorodých monster alá Wolfenstein. ()

Hashirama

K čemu to, že to vypadá opravdu hezky, když se film mohutně snaží, abyste ho nenáviděli. Od zvláštní výstavby děje, přes dementní chování postav a jejich nefunkční rozvoj až po absentující logiku, kterou odstřelili zároveň s letadlem. Ambiciózně působící velký špatný, na které se možná docela dobře kouká, ale nedává smysl téměř v ničem a nenabízí ani chlácholící atrakce. ()

nwx

Technicky dokonalé - top kvalita, jako třeba Saving Private Ryan. Triky, zbraně, bojové scény, atmosféra WWII, neskutečné. První třetina filmu je úžasná i dějově, pak ale dějová úroveň klesá až do konce. Přesto, atmosféra WWII a technická dokonalost zůstává po celou dobu na té nejvyšší úrovni. Perfektní zvuk. Kdyby takto technicky dokonale třeba natočili remake filmu Where Eagles Dare nebo převedli hru Wolfenstein do podoby kvalitního filmu, fíha, to by bylo něco! ()

Franc1s

A tak, dobré no teda 😁 Čekal jsem možná trošku více, ale na jedno odpoledne postačí. Škoda, že se to všechno bralo tak vážně, při tom, už od začátku to vypadalo na "pěknou" vyvražďovačku s fatalitama. Ale ony opět nesmí chybět strašně hrdinské a debilní kydy.. Nevadí, proto mám stále v PC Dead Snow 1 a 2 :) 6/10 ()

LordMysti

Rozhodně nadprůměrná podívaná která kombinuje zajímavé prvky horroru a válečného dramatu. Na to že jde o totální béčko mě tenhle film příjemně oslovil. ()

bearmeedek

Těžko spravedlivě ohodnotit. Pohybuje se to mezi 42% až 58%. Začátek filmu s výsadkem působil slibně. Potom se vyjasnilo, že se jede na vlně totálního béčka, které se usilovně snaží vypadat prvoligově a je mírně přelité laciným hororem. Škoda, mohl z toho být dobrý běs. ()

Inozuka

Bral jsem to jako Béčko, takže jsem k tomuto filmu od začátku přistupoval s rezervou ... bylo sice těžké, ale zvládl jsem. Takže následující řádky berte touhle optikou. I tak musím říct, že je Overlord slabý. Nápad spojit vylodění v Normandii s horrorem je určitě fajn, ale tenhle film nefunguje ani tak, ani onak... Napětí veskrze žádné, akce ucházející, ale předvídatelná až hrůza, hlášky nulové. Zkrátka nuda. Navíc mě do konce filmu nepřestala otravovat to korektnost - kdy jeden z hrdinů musel být afroameričan, přestože je to totální nesmysl. Takže i při nízkých nárocích, nejde jít nad dvě hvězdičky, a i tak tu pachuť nehorázné blbiny nemůžu dostat z hlavy. ()

Martensson35

Jsem na rozpacích. Ano, na míle z toho páchne béčko, kterému se nějak podařilo zlanařit scénaristu Kapitána Phillipse a investovat peníze, které ušetřila na potenciální přítomnost nějaké celebrity , na kulisách a efektech. Chtěl jsem to přirovnat k lepší verzi takových pseudoválečných sračiček jako Společnost hrdinů nebo Válečná banda, ale asi to budu muset vytáhnout, už z důvodu, že si snímek vysloužil vlastní odpadovou kopii v podobně Nazi Overlord (má to Sizemore zapotřebí?). Takže jako filmová jednohubka, když nemůžete v noci zabrat, proč ne. ()

Karmin

Ten nápad s partou spojeneckých vojáků, kteří přišli bojovat s nacisty a musejí místo toho bojovat s übernacisty, si říká o zpracování od nepaměti. Akorát, že ho už dřív a mnohem zajímavěji zpracovala Frankesteinova armáda (Frankenstein´s Army, 2013). Ve filmu Overlord je skutečně zajímavější a napínavější ta část, kdy se Amíci jen snaží o výsadek v týlu nepřítele. Něco takového musel být skutečně horor. Mutantíci z nějaké mengelovské laboratoře jsou spíš takový ne moc strašidelný, čvachtavý apendix. ()

TomStrom

Přílišnej popcorn, škoda k tomu psát víc. Vidět to v kině tak ale takhle shovívavej nejsem. Na druhou stranu, jít na tohle do kina by mě teda nenapadlo. ()

Acrobat

Už v Kapitánovi Amerika nám ukázali, že kto vlastne vyhral vojnu. Overlord ukazuje, čo nás dejepis zabudol (úmyselne?) naučiť. Niežeby sme tým vyhúkaným Amíkom neverili ich bojaschopnosť a odvahu v duchu ničnehovoriacich a hlavne život nezachraňujúcich fráz. Problém nastane, že ak by to mal byť nejaký výplach, alebo podpriemer, nesmel by to robiť Avery. Ten dokáže točiť svojou austrálskou optikou a je to vidieť vo všetkom. Streľba, motívy, kamerové seansy. Myslím si, že Overlord je zábavnou, hoci ide o horor, ukážkou znásilnenia druhej svetovej na slušné oddychové dobrodružstvo, kde stereotypy sa nebúrajú (isteže je nacista ten, kto skpša nesmrteľnosť v podobe zombie killer), lenže forma a jednota miesta zabíjajú akýkoľvek pokus a odkašľanie si v duchu „čo za sprostosť pozerám“. Je šťastím, že sú tam neherci. Overlord je skrátka útla paralelná dimenzia dlaždiaca svoju cestu na chodník fiktívnej druhej svetovej. Intuitívny Avery a krvavá pohodička. (videné 19.09.2020, BDrip) ()

ŠpetaMarek

AAAAAAA.... RaTaTaTa BUM Prask! Naposledy jsem mel takhle intenzivni zazitek z akce v Battle of Bastards. Skoda ze ta posledni akce se ne az tak vyrovna te uplne prvni, ale tak je tak skvela, ze si hned po vylezeni kina musite vyhledat rezisera... Ale zbytek nezaostava, vsechny rany citite a do toho se vam hudba preleva z ala Williamsovych motivu do ala Zimmerovskych vruceni. Neni to az tak zvracene a over the top jak Frankenstein's army, ale to tlaceni na hyperrealistickou strunu (vse v ramci Zombie-Nazi zanru samo) da i tem komornejsim hnus scenam ten spravny tlak. A to je to snimane jako horor a ne dokumentarne. Herci jsou na spravne vlne a kdyz se prenesete pres to, ze slozeni U.S. vojaku u tak dulezite mise by asi vypadalo jak po vyprani v prasku Arijec dostane se vam krasneho filmu, ktery je mozna lepsi, nez by mel. Na 5/5 to nema ani nahodou, ale bude to ten film tohoto roku, ktery si pustim nekolikrat a budu na nej vzpominat v dobrem. Podobné filmy: Frankenstein's army, Where Eagles Dare, Saving private Ryan. Videno ve Forum Vilnius, kde to bylo krasne ohulene a kino prazdne protoze vedle bylo Cold Play. ()

Dandy95

Na tenhle film bych dokázal napsat 5-ti stránkovej rant založeným na tom, jak jsou zámořští kritici nadšení z něčeho, co z diváka dělá úplnýho kreténa. Bohužel zatím nenacházím ta správná a dostatečně silná slova, jak jenom na pár řádcích vystihnout ten prostředníček, kterej na mě Avery s Abramsem tímhle filmem ukazují a budu tedy muset doplnit chybějící řádky mého komentáře později. Posledním bodem mé recenze jsem si už ale naprosto jistý... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... FUCK YOU, MOVIE!!! ()

Shanen29

Zábavný akční filmík s průměrným scenářem,ale perfektníma maskama a dobrou kamerou.Vypnout mozek a užívat si .Velké překvapení od Asylum. ()

misar3

Neuvěřitelná jízda, která překvapí skvělými efekty, kvalitní výpravou, nápaditým příběhem a všechno to vypadá jak old schoolový Return to the castle Wolfenstein. Akční a brutální jízda ve stylu Zachraňte vojina Ryana je tak dobrá, že si zaslouží českou premiéru. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa