Důvěrný nepřítel

Intimate Enemy

Mysteriózní / Thriller / Drama

Česko / Slovensko, 2018, 108 min

• kajas

Kdyby byl ten dům aspoň pěkný... námět je rozhodně zajímavý a v českém/slovenském prostředí neotřelý, řemeslné zpracování má úroveň, ale co je to platné, když se nejpozději od druhé poloviny soustředíte na nelogičnosti a boty, kterým máte chuť se z plna hrdla smát. A samozřejmě nelze nezmínit ultraotravnou nejlepší kamarádku hlavní hrdinky. Škoda přeškoda.(7.2.2019)

• MrHlad

Mladý pár se nastěhuje do domu budoucnosti, který permanentně sleduje svoje obyvatele a plním jim veškerá přání. Brzy se ale ukáže, že to není zrovna bezpečné zařízení. A půjde o krk. Karel Janák natočil vizuálně zábavný film s hodně fajn Gabrielou Marcinkovou, bohužel mu ale podráží nohy hloupý příběh a neskutečně pitomé a nelogické zvraty.(6.9.2018)

Ženskou pronásleduje vlastní inteligentní dům ve kterém bydlí s přítelem zatímco jí to časem dochází on si myslí, že jenom hysterčí a to je celý děj filmu. Hraje zde zhruba 10 herců přičemž pro film je důležitých tak 5. Na české poměry průměrný thriller, který ke konci už nudí a je plný nelogičností (proč se ten soused nevymáčkl už od začátku a místo toho jich pořád pronásledoval jak nějaký magor například? proč by někdo posílal nájemného vraha sám na sebe? nemluvě o tom, že v předchozí scéně Zuzka nerozbije okno ani golfovou holí a židličkou a tady to jakýsi maník prostřelí na počkání). Závěrečná pointa je dobrá, ale, když se člověk nad tím zamyslí nad těmi nelogičnostmi jde to do háje. 40 procent za film a 20 za to, že někoho konečně napadlo vytvořit něco jiného než tupé komedie čehož si cením.(31.8.2018)

Tohle nebylo vůbec špatné. Sice se tu našlo pár nelogičností a dokázal bych si představit víc nejistoty v tom, kdo za poruchou inteligentního domu stojí, ale to byly spíš marginální problémy. Fungovalo stupňující se napětí, možnosti domu se mi také líbily a především tu byla výborná Gabriela Marcinková, která celý film v pohodě utáhla. A oslovil mě i samotný závěr, u kterého tvůrci přemýšleli. Je pravda, že v globálním rámci se nejedná o žádnou novinku, ale česko-slovenské podmínky v tomto případě působí svěže a dávají filmu procenta navíc. Spokojenost. 75%(31.12.2018)

Rozpočet EUR1,300,000Tržby Celosvetovo $478,000▐ Nedá sa uprieť snaha o dosť originálny thriller, ktorý dokonca má aj nejaké tie slušné zvraty, či napätie. Herecky to je troška kostrbaté, hlavne úvod má taký pomalší rozbeh, také rozkúkavanie sa ale potom sa to zlepší. Kamarátka hlavnej predstaviteľky tam občas zbytočne prehráva, je taká okiepená. /60%/(4.1.2019)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Natáčelo se v Bratislavě a ve Vysokých Tatrách na Slovensku a v Praze. Natáčelo se 38 dní. (Stoka)

• - Zbraň použitá ve filmu je odstřelovací puška SVD dragunov. (K98)