poster

Důvěrný nepřítel

 • Slovensko

  Dôverný nepriateľ

 • anglický

  Intimate Enemy

Mysteriózní / Thriller / Drama

Česko / Slovensko, 2018, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bebacek
  *

  Konceptuální přehlídka spodního prádla (kdybyste to nevěděli, tak sochařka standardně v ateliéru pracuje v sexy černém prádelku, ze kterého jí leze půlka zadku) a hlouposti nelogického jednání postav. Rozhodně se budu svěřovat chlápkovi, co vypadá nejvíc podezřele a polezu do jeho baráku, když už mám echt podezření, že mě špehuje. A taky ustelu svojí kámošce na sedačce v obýváku a přikryju ji levnou dekou z IKEA, když mám monstr super-barák, ve kterém když nejsou pokoje pro hosty, tak co tam je? Sex s výřivkou ultra WTF a Vojtěch Dyk jako jeden z mnoha pasivních, okatě nastrčených product placementů.(20.12.2018)

 • dubinak
  ***

  Asi se mi vyplatí hodnotit film tak, jak jsem si ho užila, jak na mě zapůsobilo zpracování, vizuál, herecké výkony, prostředí, dialogy a raději se nebudu vrtat v tom, jestli je scénář reálný nebo nereálný jako většina zdejších komentářů. Moje vědomosti totiž nejsou natolik široké, abych věděla, zda je tyto technologie možné využít v opravdovém životě, protože kdybych se měla nad každým scénářem takhle zamýšlet, asi bych nesměla dát dobré hodnocení ničemu. Takže já říkám, že Důvěrný nepřítel se mi líbil tak nějak lehce nadprůměrně, protože vizuálně byl na velmi vysoké úrovni, herecky jakbysmet, vyloženě mě tam nic konkrétního neštvalo, naopak to na mě působilo až zahraničním dojmem. Scénáristicky to samozřejmě mouchy mělo, šlo to ke konci až do extrémů a taky to začínalo být zdlouhavé, ale velké pomluvy o tomto snímku říkat nemůžu. Na české poměry velice výživné.(14.10.2018)

 • Johnny.ARN
  *****

  Som z toho cítil úplný Hollywood. Na slovenský spôsob samozrejme. Ale konečne to nebola nejaka depresívna píčovina, ale svižné dielko, so zaujímavým námetom, skvelým obsadením a perfektnou gradáciou. Dobre natočené, dobre zahraté. Prvý slovenský film po fakt dlhej dobe, pri ktorom som si nešklbal kotlety a ktorý ma zaujal. Jedna navyše za nahú Marcinkovú. 5 z 5(31.12.2018)

 • Oktavianus
  **

  Otázka za 100 bodů: už jste viděli třináctou řadu Simpsonových z roku 2001? Hned v prvním, tedy čarodějnickém díle, je k vidění moc zábavný příběh, jak si Simpsonovi změní dům na inteligentní dům, který obyvatelům odpovídá sametovým hlasem, sám chystá rodince snídaně, připravuje paní domu lázeň... a nějak moc ji chce chránit, takže mu pán domu překáží. A co tu máme jako žhavou českou novinku po sedmnácti letech? TOTÉŽ. DOSLOVA TOTÉŽ. Tak okatou vykrádačku jsem snad ještě nikde neviděl. A Simpsonovi samozřejmě zdaleka nebyli první, kdo s tím konceptem přišel, takže tvářit se, bůhvíco zajímavého vzniklo, prostě nejde. Naopak - za odvahu dát nepřiznaný, ale o to okatější plagiát do kin, to fakt Karlu Janákovi a Lubomíru Slivkovi tleskám, já bych tu drzost neměl. K filmu samotnýmu: technicky je natočený dobře, není co vytknout. Ale ten obsah... Důvěrný nepřítel je fakt nelogická kravina, kde spousta věcí prostě nedává smysl. Kdyby jenom chování postav; scénář je napsaný příšerně vážně (přesněji: příšerně a vážně) a škodolibost je tak o to větší. Úlitby product placementu ani nekomentuju. Když kurva nemám peníze, tak netočím. Je to lepší než pouštět do scén znělky Evropy 2 a ještě nechat hlásit Štíbrovou, že "jsou tady 3 v 1". A mnoho dalších reklam. Renault taky zaplatil dost, že jo? No a tuny klišé. Schválně, na kolik filmů si z hlavy vzpomenete, že jste v nich viděli párek hrdinů, co promoknou venku za deště, tak si sundají oblečení a rozdají si to tam? Na první dobrou jich mám šest. A mnoho dalších klišé, ať už brutálně schematický postavy, nesmyslný dialogy... Navzdory tehchnicky povedenému zpracování bych dal jednu hvězdu, kdyby se přenádherná Gabriela Marcinková tolik nesvlékala. Ta druhá hvězda je jenom za ni. Jinak to byl příšernej film.(23.8.2018)

 • oveckaoa
  ***

  Ženskou pronásleduje vlastní inteligentní dům ve kterém bydlí s přítelem zatímco jí to časem dochází on si myslí, že jenom hysterčí a to je celý děj filmu. Hraje zde zhruba 10 herců přičemž pro film je důležitých tak 5. Na české poměry průměrný thriller, který ke konci už nudí a je plný nelogičností (proč se ten soused nevymáčkl už od začátku a místo toho jich pořád pronásledoval jak nějaký magor například? proč by někdo posílal nájemného vraha sám na sebe? nemluvě o tom, že v předchozí scéně Zuzka nerozbije okno ani golfovou holí a židličkou a tady to jakýsi maník prostřelí na počkání). Závěrečná pointa je dobrá, ale, když se člověk nad tím zamyslí nad těmi nelogičnostmi jde to do háje. 40 procent za film a 20 za to, že někoho konečně napadlo vytvořit něco jiného než tupé komedie čehož si cením.(31.8.2018)

 • - Natáčelo se v Bratislavě a ve Vysokých Tatrách na Slovensku a v Praze. Natáčelo se 38 dní. (Stoka)

 • - Zbraň použitá ve filmu je odstřelovací puška SVD dragunov. (K98)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace