Mike Regan je milionář, vlastnící leteckou společnost a žije v nejmodernějším chytrém domě, plném moderních technologií, se svou ženou Rose a 17letou dcerou Kaitlyn. Mikeova společnost vyvine aplikaci s názvem "Omni Jet", která umožní získat letenku tak lehce, jako objednat taxi, a tak společnost může získat tolik potřebný finanční kapitál a začít obchodovat nabídkou akcií. To však vyžaduje souhlas Komise pro cenné papíry a burzy. Ve společnosti se Mike potkává s Edem Porterem, 28letým konzultantem informačních technologií, který zachrání jednu z prezentací Omni Jet. Jeho práce Mika osloví a tak ho požádá, aby opravil domácí Wi-Fi, na kterou si jeho dcera stěžuje, že je pomalá. Porter také upgraduje GPS navigaci v Mikeově autě a tvrdí, že pracoval v Národní bezpečnostní agentuře (NSA) a zúčastnil se vojenské akce v Kandaháru. Porter se seznámí s Kaitlyn a naváže s ní komunikaci prostřednictvím sociálních sítí, jenže Mike ho vyhodí poté, co Kaitlyn pozve Portera do domu, protože je jím fascinována. Edova slibná kariéra ve společnosti tak končí. Zdrcený Porter začne Mika sledovat a nabourá se do jeho soukromých dat, následně i do jeho domu a tajně sleduje, prostřednictvím bezpečnostních kamer a zařízení celou jeho rodinu. Špehuje především Kaitlyn. Porter rozesílá falešné e-maily Mikeovým klientům a na komisy pro cenné papíry, čímž ohrožuje záměry Mikovy společnosti. Převezme plnou kontrolu nad technikou domu, což prezentuje, že v noci se otvírají dveře, zapínají světla, pouští se hudba i sprcha. Falešnými emailem, pošle Rose výsledky mamografu s tím, že má pozitivní test na rakovinu prsu. Rose je velmi zoufalá, ale její výsledky testů byly podle jejího ošetřujícího lékaře ve skutečnosti negativní a lékař jí ubezpečí, že žádný email neposlal. Poté si Mike uvědomí, že za tím vším stojí Porter... (TV Nova)

ostravak30

Základní problém, který jsem s filmem měl byl ten, že od začátku jsme znali původce všech problémů, takže šlo jen o to sledovat, co všechno může. To je ale podle mě málo, neboť v 21. století si většina z nás umí představit, co se dá moderní technikou ovládat a kolik z toho šikovný ajťák zařídí ze své domácí paluby. Prvním filmem, který tohle naznačil byl Síť a od té doby ostatní jen zdokonalují technologie, princip je ale vždy stejný. Takže se ve filmu žádné velké překvapení nekoná. Jakmile se Mike Regan rozkmotří s Edem Porterem a vzhledem k faktu, že Ed je evidentně šikovný ajťák a Mike má dům plný chytrých technologií, je naprosto jasné co se stane dál. Lze jen předvídat, jak to celé dopadne, ale průběh je bohužel naprosto očekávatelný. I tak ale každý z těchto filmů otevírá naprosto jasnou otázku. Lze vůbec nadstandardně zabezpečit nějaké technologické zařízení? Mají vůbec takové technologie smysl, když, přiznejme si to, jsou velmi lehce zneužitelné nějakým bláznem? I když jsou tito lidé v menšině, jak je vidno, jeden magor stačí, aby člověku obrátil život vzhůru nohama. ()

Jadro

Ďalší z filmov, ktoré vás bavia od začiatku po koniec. Pár nadnesených scén nemôže pokaziť celkový dojem veľmi útočného a rýchleho spádu... 70% ()

maniacxl

Nemá cenu nasírat úchyláčka ajťáčka,když máte celej barák vlastně jeden velkej kompl.No,to puštění vody z kohoutku a spláchnutí vody na hajzlu přes kompl jsem trochu nepobral,ale budíž.V každým pokoji namrdaných 7 kamer,včetně souložnice a hajzlu,takže jste pak vlastně 26 hodin v tahu on-line,když ho jak říkám naserete pana mrdku!To je těžký,máte jedinou dceru,takže jí nechcete logicky dát něčemu takovýmu.On jí ale chce píchat a mrdat a šukat,navíc poté co jí viděl on-line,jak si to krásně ale fuckt krásně dělá v koupelně,mrška jedna....Odmítnutí znamená kyber teror pro celou rodinu.Jenže bývalej James Bond si umí poradit.Pierce Brosnan v další béčkové roli nezahrál vůbec špatně.Samozřejmě už to není co dřív,ale věk prostě nezastavíš.Scénář srozumitelnej,páč spojení počítač-internet-sex,to je pro mně absolutní tabu!!!!!!!!!!!Všem ajťákům zdar!!!60%. ()

mnx odpad!

Tak jsem odvážně skouknul další emerickou Krávovinu, jen abych se ujistil, že takovýto typ filmů už vyhledávat nebudu. Celé je to tak hloupě klišovité a předvídatelné, že už po cca 10ti minutách jsem přemýšlel, jestli má cenu koukat dál. Dal jsem to, ale zase jsem dostal, co jsem zasloužil.. Technické věci ohledně hackerování hlavního hackera působí jako v Hackers z roku 1995. Přesněji řečeno naprosto stupidně a nereálně, ale v očích režiséra nejspíš velice cool, hlavně že tam jsou super animace, monitory všude kde se podíváš, a vůbec je to velice zlověstné. Pierce Brosnan, který měl celý ten hnůj nejspíše pozvednout, působí jak odporný snobák, navíc s hloupou manželkou a ještě hloupější dcerou. Postava hlavního záporáka je napsaná tak, že jsem přemýšlel, jestli není spíš magor tvůrce jeho charakteru. To zdejší hodnocení nad 50% mi připadá také jako docela úlet. Už nikdy víc.. ()

J.Mayen

Ale jo, pekna podivana s Piercem v hlavni roli, vyborne zahrane a pribeh je koukatelny i kdyz ne originalni. Byl jsem zvedavej jak se film dal posune a tak i kdyz bezel pres pulnoc do rannich hodin, jsem neodolal a i pres krvave oci dodival. Stoji rozhodne za podivani. ()

Saxos

Všichni víme, že svět je plný malých i velkých bláznů, úchyláků a jiné verbeže. Proto platí dvě pravidla. Pravidlo jedna: domů si nikoho nepouštět, a už vůbec ne člověka, kterého bych nechal hrabat v mé "chytré domácnosti". On to stejně zvládne na dálku, ale má to těžší. Pravidlo dva: nic jiného než pravidlo jedna neplatí. Klady: nevybočující průměrný survivor. ()

r007

Tento film mi unikl v roce svého vzniku a dobře udělal. To naopak já jsem udělala špatně, když jsem se na něj podívala. Nevím, co mě nudilo víc, jestli slabý scénář, málo psychopatický psychopat nebo stárnoucí Pierce. Čas nejde zastavit, ale mohl by si líp vybírat scénáře. Ne že by to bylo tak hrozné, ale ne moc nápadité a docela předvídatelné. Možná při lepší režii nebo kameře by se daly díry ve scénáři odpustit. Ale takto to je jen skabý béčkový film, který nezachrání ani Pierce. Doufám, že si příště vybere líp a trošku důstojně se rozloučí s akčními filmy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Fracek

Taková slepenina od každého něco, aby to těch 95 minut trochu drželo pohromadě. Ale bez šťávy, stavící jen na občasné emoční kapce, která ovšem postrádá celkový příběh, takže to nemá úroveň ani průměrného seriálu. ()

v0jt1s3k

V dnešní době hacker, co má 8 velkých obrazovek, na kterých se střídá kód s obrázky? Ale no tak. Pierci, kam jsi dal hlavu ()

JITY

Pierce Brosnan stvárnil svoju úlohu dobré ale celý film sa odohrával v akejsi tme. Neviem, nemohli zapnúť trošku svetlá ? Luxusný život sa vedie dobré, pokiaľ do toho nezasiahne nejaký IT a navyše psychopat. Neviem, či je to také jednoduché vypátrať človeka, ktorý sa dostal do systému alebo je to také ťažké. No niekedy mi ten film nedal žiaden zmysel. Polícia akoby tam ani nebola...je to možné aj v reálnom živote, že záchranu vlastného súkromia si musí človek vybojovať? Myslím, že 95 minút sledovania tohto filmu bolo dosť. Lebo keby ho skrátili o 20 minút určite by sa nič nestalo. A to Pierce Brosnan je dosť dobrý herec, aby bral ponuky slabých filmov... ()

pretorij

Zajimalo by me, kdy nektewri konecne pochopi, ze hodnoceni je prezentace osobniho nazoru. To vas exoti opravdu nejak vzrusuje vyblejt sem sem celej spojler filmu?! Nebudu jmenovat (@Wacoslav1 @mzzs1 @Morholt etc.) ()

Lisak_Pedro

Tak Patrik "Rytmus" Vrbovský má štěk v 1 hodině 20 minutě. Takový záchvat smíchu sem z žádného herce ještě neměl. Ne, vážně, ten člověk by měl chodit na sezení k psychiatrovi. ()