poster

Hádej, kdo přijde na večeři

 • anglický

  Guess Who's Coming to Dinner

 • slovenský

  Hádaj, kto príde na večeru

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1967, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  ****

  Konečně vím, podle čeho byla natočena překvapivě vtipná komedie Guess Who (2005) s Ashtonem Kutcherem, která mi byla chápáním bližší. Nemám ponětí, jaké byly v roce 1967 předsudky vůči černochům, marně vzpomínám, kdy měl Martin Luther King svůj známý projev. A o to cennější je pro mě tahle konverzační komedie, která se tehdejší situaci snaží nastínit. Nechybí v ní vážnost ani inteligentní humor, takže u mě spokojenost. Jen tak mimochodem jsem tu slyšel patrně nejdelší filmový monolog, co znám. Bohužel jeho autor Spencer Tracy se premiéry filmu nedožil.(10.6.2009)

 • MrCreosote
  ***

  Film, který už hodně zastaral. Jeho poselství je samozřejmě chvályhodné, ale jde se k němu až příliš nápadně a okatě, takže se nakonec nedostaví kýžený efekt - to se poté projevuje z závěrečném Traceyho monologu, který postrádá na údernosti a působí spíše nudně a zdlouhavě. V šedesátých letech možná pecka, dnes už jenom slušná konverzačka. Herecké výkony samozřejmě bez výhrad (Poitier se mi tady líbil mnohem více, než V žáru noci ze stejného roku, kde na mě často působil jako vyřezaný ze dřeva).(27.4.2009)

 • kyselina
  ****

  Hodně podrobná sonda o lidských povahách a jejich vyrovnání se s rasismem. Žádný z účinkujících není nijak zvlášť vyhraněn proti lidem s jinou pletí, ale je si vědom obecného mínění a těžkostí s tím spojených. I když by to měl být film Katherine Hepburn, já jsem nespustila z očí Sidneyho Poitiera:-))(29.6.2005)

 • swed
  ****

  Na jedné straně nepřehlédnutelný zub času, který vyhlodal většinu dramatické působivosti, na straně druhé výborné herecké výkony a fakt, že díky komediální rovině film vyznívá i po letech mile. Snímek je zároveň dojemnou rozlučkou Spencera Traceyho, a to si nějaký ten bodík navíc zaslouží. 7/10(16.3.2010)

 • Dont
  ****

  Pátou hvězdu stálo film nešťastné obsazení Katharine Houghton do role partnerky Sidneyho Poitiera. Její herecké polohy byly nanejvýš dvě - buď nasadila americký úsměv, anebo šeredně přehrávala. Nepomohl jí ani scénář, který jí sem tam vložil do úst docela perlu („John je velmi významný muž.“ – „Až si ho vezmu, budu taky důležitá“ – nevím, jestli bych tohle rád slyšel od své nastávající). Vynikající byl naopak Spencer Tracy, jeho závěrečný otevřený monolog neměl chybu. Celkem vzato se jedná o zajímavou a kvalitně zpracovanou studii názorů a pohledů obou zastoupených etnických skupin na v tehdejší době skandální manželství černocha a bělošky, navíc z různých společenských vrstev.(15.1.2013)

 • - Brýle Spencera Tracyho nemají čočky. (Kulmon)

 • - Natáčelo se v Los Angeles a v San Franciscu. (Varan)

 • - Dceru Katharine Hepburn hraje její skutečná neteř Katharine Houghton. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace