Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Na válečné stezce s chlastem potkává Josef třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu a svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko. Všichni z různých důvodů chlastali ve velkém stylu první ligu, někdo sám doma jiný jako tahoun v hospodě. Pod dohledem přísné primářky a v pevném režimu teď společně poznávají, jak lehké bylo opojnému alkoholu propadnout a jak naopak těžká je cesta ze závislosti ven. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton? (Bontonfilm)

alesandro2

Toto závažné téma již bylo několikrát v minulosti velmi dobře zpracováno. Zde to bohužel pro mne neplatí i díky slabé věrohodnosti některých vedlejších postav. ()

JohnnyV

Smutné osudy, ale realizace ještě smutnější. Je vidět, jak je to prostě hrané. Pokud chcete opravdový zážitek ze života alkoholika a z léčebny, doporučuji Ikarův pád a Tažné ptáky nebo Dobré holuby... Navíc jsem nepochopil postavu Jaroslava Duška. Chápu, že zde hrál sám sebe, ale nějak mimo hlavní osu. A zcela jistě bych to neoznačoval jako komedii. ()

rass

Přestože název svádí k dojmu, že se jedná o něco jako komedii, tak veselý film to tedy věru není. Zajímavě podaná a velmi solidně natočená látka, která získává na věrohodnosti tím, že je založena na skutečném příběhu autora předlohy. Filmy tohoto druhu většinou stojí a padají s hereckými výkony hlavních figur a je tomu tak i zde. David Švehlík svým přesvědčivým výkonem potvrdil, že patří mezi naše nejvýraznější herce střední generace a v dalších rolích mu výborně sekundují i další, zejména Ondřej Malý a Jaroslav Dušek, který má na podivně svérázné postavy už doslova patent. Do dokonalosti, kterou pro mě představují v daném tématickém žánru Dobří holubi se vracejí, přece jen něco chybělo, ale film mě opravdu bavil, pěkně to odsýpalo a tak musím říci, že se jedná o příjemné překvapení a jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. ()

oskar22

"Koniec sveta už bol. My v skutočnosti neexistujeme." Táto Milanova myšlienka ma neskutočne zaujala. Nemusí sa v nej nájsť len alkoholik. Veľmi dobrý film, zvlášť, že ide o príbeh podľa skutočnej postavy. ()

VideneFilmy

Stále aktuálna myšlienka, silný príbeh, dobré spracovanie, atmosféra a predsa tomu niečo chýba. Hoci je v popise uvedené, že sa jedná primárne o drámu a sekundárne o komédiu, to druhé nečakajte. Síce sú vo filme približne tri vtipné poznámky postáv, ale nemyslím si, že kvôli tomu je primerané dielo zaraďovať do tohto odvetvia. Herci hrajú primerane situácii, rozprávanie príbehu je pomalé. Vďaka tomu máme možnosť nahliadnuť do vnútorného prežívania postáv a podstupovať s nimi ich zložitú cestu. O to viac je priestor na vyniknutie niekoľkých hluchých miest a nedostatočne vygradovaných emócií, hoci sa vo všeobecnosti jedná o zručnú prácu. Na spracovaní nie je nič výnimočné a preto si film síce pozriete a poviete, že bol dobrý, ale na druhý deň vám z neho v hlave nič identické nezostane. Za zhliadnutie stojí. ()

Khotzilla

Silné téma, velmi dobré herecké výkony, příjemné překvapení. Zklamal mě jen závěr, ale zas chápu, že taková depka si o happyend přímo říká... ()

rostsoft

Bože, komedie? Vážně komedie? To nemůže být myšleno vážně, jestli toto je komedie, tak já jsem čínský bůh srandy. Drama, to je naprosto v pořádku, pokud by se mělo jednat o komedií, tak někdo něco udělal špatně, nezaznamenal jsem na tom naprosto nic srandovního. Film jako takový nebyl ani příliš zábavný, považuju to spíš za slabší průměr. I když pro někoho to může být asi prospěšné a poučné, pravděpodobně nějak takto to probíhá. ()

mdf

Opravdu netuším,proč má tento film takové hodnocení.Není opravdu ničím výjmečný a ani zajímavý.O chlastu,který se podaří nějak dát. ()

Lonelybiker

Moc pěkné. Davida Švehlíka jsem dosud za dobrého herce nepovažoval. Tento snímek mě přesvědčil o opaku. Od Dana Svátka jsem zatím nic neviděl a to je možná škoda. Tento jeho film nemá hluchých míst a skoro bych dal plné hodnocení. Na české poměry opravdu velmi dobré dílo, které má příběh, smysluplný scénář a dobré herce. ()

topol999

Velmi zajímavý a silný film a zážitek k tomu. Ve státech východní Evropy si lidé život bez chlastu nedovedou ani představit... Neříkám, zda je to dobře nebo nikoliv, jen to konstatuji. Ten kdo nepije je looser a debil... Jen je potřeba si dávat majzla a znát sám sebe... 90% ()

Rada.Shoa

Řekl bych že s komedií nemá vůbec nic společného, avšak film to byl výborný! Nejvíce mě asi zaujala postava pana Duška.Na české poměry to má v podstatě, až zlaté ambice... ()

bratr_jezek

Film se nebojí ukázat, na jaké dno vás může srazit alkohol. Pak už nejste sám sebou a alkohol ničí nejen váš život. Že je to psané ze života film nezapře, "zloděj příběhů" je velmi zajímavý sám o sobě, ale i další pacienti mají silné příběhy. Pokud však se závislosti bojujete jen proto, že chcete mít klid od výčitek rodiny, pak se vám vyhrát nejspíš nepodaří, člověk musí chtít sám. ()

Cacorka_eliz

Výborná předloha a výborný scénář. Díky skvělému hereckému obsazení a sympatické stopáži mě film nenudil ani chvíli. Silná byla scéna s maminkou Medveckou a flaškou. Jsem ráda, že film skutečně nepostrádal usměvy a byl divácky přištupnější, než předchozí filmy pana Svátka. ()

wollfy

České filmy nemám rád. To co se točí od revoluce jsou vesměs psychosračky s Vilhelmovou, Geisslerovou, Liškou, Polívkou a Trojanem. Jako by jiní herci neexistovali. Tohle jsem dlouho nechtěl vidět. Nakonec jsem to risknul, protože tam ani jeden z výše uvedených nýmandů není obsazen. Švehlík mi jako jeden z mála nových herců byl vždy sympatický. A nelituji fakt dobrý film. Až tak dobrý, že sem o něm musel pořád přemýšlet a dost se mnou zamával. Jednu hvězdu ubranou pouze za konec. Ten je takovej divnej, neuzavřenej. Ale asi je to záměr, protože alkáč nikdy neví zda fakt přestal. Navíc pana Formánka coby autora znám a jeho knihy jsou super. Neměl sem tušení čím si prošel a že celý film je dle skutečnosti a to více mne film zasáhl. Velice vzácná výjimka českého filmu v záplavě sraček od Slámů, Trošků, Renčů a Hřebejků, kteří mají na český film po r. 89 asi monopol. Mnohem radši bych byl za filmy od Saši Gedeona a Jiřího Stracha, kteří dostávají minimum prostoru. ()

marvin1

S velikou citlivostí, jemnou nadsázkou a přiměřeně podanou pravdou se režisérovi podařilo skvěle zvládnout obrovsky třaskavé téma. V roce 1988 natočil Dušan Klein psychodrama se stejnou tematikou "Dobří holubi se vracejí", tehdy jsem jako brigádník pracoval v protialkoholní léčebně Želiv a při filmu jsem se vlastně vrátil do práce. Už nikdy jsem nechtěl podobné dílo vidět! Dalo mi to hodně přemlouvání a vlastně mě přesvědčila Stipkova hudba a píseň Kříž. Pár slov na 5 akordů, které vyjádří celý děj včetně závěrečné naděje. Nevěřil bych, že tak náročné téma lze stvořit tak poeticky, nevtíravě, bez psychologického tlaku na diváka a ponechat vyjádření pravdivosti postav i děje v únosné rovině. Pana Formánka a jeho osobní příběh znám jako cestovatel dlouhá léta, od rajtování na tažných koních po meditace se šamany - žil jsem na Bali, ve střední Americe... a prošel stejným dějem. Je nakonec jedno, o jakou závislost (drogová, alkoholová, gambler....) se jedná, důsledky a její eliminace jsou de facto stejné. Díky práci v Želivě a lékařské praxi jsem tyhle zkušenosti dokázal odbourat dřív, než jsem je byť jen zkusil. Mnoho mých přátel tolik vůle bohužel nemělo a mnoho z nich už mezi námi není. Tím spíš oceňuji, jak se tohle ošidné štábu podařilo krásně a výmluvně uchopit. Názor, že "herci nemají co hrát" je mylný. Hrají přesně to, co žijí pacienti léčebny. Mnohdy celé dny nic. Jen se dívají do jednoho bodu, kývají v pravidelných intervalech nebo ve strnulé křeči jen tak existují a z toho stavu je občas vyruší jen to, že se pomočí nebo dostanou škytavku. Porovnejte s filmem Dobří holubi se vracejí a zjistíte, jak jsou si podobné, ale oč je tahle varianta přijatelnější. ()

DiDu

No, já nevím. Nelíbí se mi, když "vyléčení" alkoholici jsou vydáváni za hrdiny. Oni se jasně tak cítí, ovšem jsou to jen abstinující alkoholici. Vyléčit se musí rodina, která po alkoholikovi zůstane zdevastovaná léta. Ve filmu zcela tento širší pohled chybí. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Česko vyšle do boje o Oscara snímek Všechno bude

Česko vyšle do boje o Oscara snímek Všechno bude

14.09.2018

Snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua (Rodinný film) byl vyslán za Českou republiku do bojů o nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek. O nominaci rozhodlo hlasování členů České filmové… (více)