Escobar, brutální zločinec, bezohledný vrah, narkobaron a vládce kokainového impéria, ve své době jeden z nejbohatších lidí planety. A jeden z nejnebezpečnějších. Pablo, táta, ochránce chudých, manžel a také pozorný milenec. Jednoho musíte nenávidět, druhého můžete milovat. Dohromady Pablo Escobar, kterému jeho rozporuplnou tvář propůjčil Javier Bardem. Novinářka Virginia Vallejo (Penélope Cruz) poznala nejdříve Pabla, muže, jenž staví domy pro chudinu, umí být zapálený pro věc i galantní. Když objevila Escobara, nelítostného kriminálníka, bylo pozdě. Pablovo kriminální kokainové království stále roste, má miliony dolarů, vlastní malou armádu, drogy prodává v tunách. Chce ale víc a jedno mu stále chybí – respekt. Rozhodne se, že si ho vyslouží zabíjením. Vytoužený respekt mu má přinést krev a co nejvyšší částka na mezinárodním zatykači. Jeho jméno najednou znamená strach, země se zmítá ve válce a teroru, do hrobů putují malí gauneři i vysocí politici. Krvavý pohár ale přeteče a Escobar se stane důležitým cílem pro americké tajné služby. (Bontonfilm)

Vestor

Asi jsem moc ovlivněný tím, že mám nakoukané Narcos, plus jsem četl bichli Zabít Pabla, ale tohle byla slabota. Jako obsazení, kostýmy a atmosféra jsou dobré. Bardem je postavou asi i lepší Escobar než byl Moura, ale stejně to celé nějak pajdá. Kdo ten příběh nezná, tak se podle mě nemá ve filmu šanci moc orientovat. Jsou tam náhodně zamíchané odkazy na důležité momenty z příběhu, ale nezasvěcený divák nemá šanci poznat, kdo je který právník či policajt, proč se najednou odpálí letadlo nebo co dělá Escobar ve věznici-zámku. Spíš se film nese v duchu vzpomínek hysterické novinářky a bývalé Pablovi milenky v jedné osobě. ()

Parisienne09

Že peníze mají silné erotické kouzlo, které otevírá dveře do všech ložnic, je známo už od starověku. Vtipná scéna, kdy Escobar cpe své milence tučné ruličky bankovek do kufru. “Ty peníze se tam nevejdou!” “Tak vyhodíme oblečení. Až přiletíš, koupíš si nové. Všechny ty peníze utrať!” Escobarova milenka přiznává, že o takové větě z úst muže vždy snila. Escobar je film o penězích, odvěké lidské touze po nich a krutém násilí, jež se narodilo v zoufalství Medellínských slumů. Vynikající výkon Javiera Bardema! ()

Miro.Pcolar

Je mi jasné, že do dvojhodinového zhrnutia celého životopisu Pabla sa toho mnoho nezmestí, ale tu uniklo až príliš veľa skutočností a postáv. Escobarov kľúčový pomocník Gaviria sa napríklad vôbec vo filme neobjavil, záber zo smrti Gachu mi skôr prišiel ako strielanie na kukuričné klasy. Pri poslednom útoku na Pabla absolutne žiadna dráma.. ()

kristovanoho

Ó, jak já se těšil, ó, jak já se zklamal. Nebýt vynikajícího Ksavyjéra, nadělil bych tomu snad i odpad. Ten film se nemůže rozhodnout, o čem vlastně chce pojednávat. Výsledkem je to, že částečně sledujeme Escobarův život a jeho historické milníky, přičemž ale několik nejzásadnějších úplně chybí a částečně sledujeme jakousi rozpolcenou novinářskou šlapku a její pojntofvjů. Kdyby se to jmenovalo Escobar: ze zápisníku vagíny, tak budiž, ale takhle jsou to dvě hodiny děsu, bídy a utrpení. ()

vinson003

Příběh, který se může stát pravděpodobně jenom v Kolumbii. Člověk, který vydělává na prodeji kokainu, by opravdu, ale opravdu neměl vstupovat do politiky. Výjimečné herecké výkony obou mých oblíbených Bardema a Cruz, které vyzdvihl i dobrý scénář. Film jakoby gradoval v jednotlivých scénách, které jsou zakončené humorem nebo násilím, nad kterým jsem si asi dvakrát zakryl oči. Jsou to scény ze života drogového dealera, který nebyl až tak chytrý, aby odrážel útoky s nonšalancí politika. A to mu zlomilo vaz. Čtyři hvězdy bez problémů, protože Bardem hraje tak autenticky, že z toho jde mráz po zádech. Pěkný zážitek, doporučuju pouze s těma zakrytýma očima při hromadně popravě a scéně s motorovou pilou. ()

Martin.Stein

Keď ste nevideli Narcos môže sa vám zdať film dosť dobrý ale keď už poznáte Narcos tak sa vám to neoplatí neoplatí sledovať. nie že by to bol zlý životopisný film ale keďže je to jednodielny film tak museli tvorcovia dosť oklieštiť príbeh o Escobarovy a vlastne sa nedozviete nič podstatne nové čo ste sa dozvedeli v Narcos. Ale musím pochváliť vykreslenie pabla vo filme ktorý bol oveľa autentickejší ako v Narcos aj keď Moura mal o čosi lepšiu charizmu a viac som mu žral Pabla. Možno to bude spôsobené tým že Moura mal oveľa viac času a príležitosti sa prejaviť ako Pablo. Dostávame sa k druhej hlavnej postave a to je Virginia Vallejo v podaní Penélope Cruz. To je už uplne opačný príklad. Tak otrasný a teatrálny výkon ako predviedla Cruz som ešte nevil plus ešte to jej vyjadrovanie. táto postava mi pokazila celý zážitok s filmu a keď som ju počul tak som premýšľal že to vypnem a už to nikdy nedopozerám ale z úcty k Bardemovy som to dopozeral. ()

AAsniper

Nevidel som Narcos, nemám s čím porovnávať, čiže ja som spokojný. Aj napriek mojej znalosti problematiky typu: "Niečo som už o tom počul" je jasne vidno, že dej naberá až príliš rýchly spád, nu ale což... Bardem je tu geniálny a predlohe sa podobá viac ako Moura. Jediné čo mi vadilo, bola hysterická Penélope Cruz. Ale zrejme to tak malo byť :) *** Pol neviditeľnej hviezdičky za super soundtrack a moje obľúbené Let it snow :) ()

Noosal

Pro ty co neviděli Narcos to muže být nejspíš kvlaitní životopisný film. Ja ale Narcos viděl a Escobar mi nepřinesl nic nového, v podstatě jsem vše už viděl jenom mnohem lepe natočené, proto mě film vlastně vůbec nebavil a nebyl jsem ho schopný ani dokoukat. Javier Bardem zahral Escobara uctyhodně, ale na Wagnera Mouru a užasné Narcos to ani nahodou nestačí.. ()

herdek550

Velmi zjednodušený příběh Escobara. Jestli jste ochotni investovat více času, vřele doporučuji seriál Narcos (pouze 1. a 2. série), ten popisuje celý příběh filmu podrobněji. Avšak sledování filmu i serálů ztrácí své kouzlo, protože obě díla jsou točena dle stejných zdrojových materiálů. Navíc herci jsou "namaskováni", aby vypadali přesně jako ve skutečnosti, tudíž se Vám příběh každé osoby okamžitě vybaví. ()

Flashback

Zarážející, jak mdlý a obecně špatný film se dá vůbec natočit podle tak pestrého životním příběhu. Opravdu mizerný a do značné míry zbytečný film, a to nejen kvůli srovnání s Narcos. ()

PRINC1

Escobar myslel jsem že to bude lepší podívaná , to Narcos je lepší podívaná ale musíme upřesnit že to je seriál je tam Escobar líp vyobrazen ano Escobar už není ale je to tam stále stejné vše v rukou narkomafie už se také tolik o tom nepíše a pro každého je hlavní viník Pablo ,ale kde je pravda..... ()

Thoki

Potom, co asi většina viděla seriál Narcos, tak mu příjde, že hodně věcí je zbytečně přeskočeno a některé jsou dost jinak. Chápu, že to měl být pohled zamilované reportérky, ale já bych raději, kdyby to bylo více jako Narcos a postupný rozjezd kartelu a spolupráce a různé návaznosti.. Mohli udělat více dílů pro ty, co nechtějí sledovat seriál. Za mě tedy průrměr, jelikož zde jsem opravdu chtěl spíše fakta, Bardem byl dobrý a Cruz taky ušla.. Jinak všimli jste si chybičky, kdy na začátku na motorkách jezdí sicariové, tak 2 mají kšiltovky - 1. značky Fox a 2. Under Armor, což trošku si asi někdo neuvědomil, že časově to nesedí.. ()

megacik

Penélope Cruz tu vyzerá ako historická rekvizita, je vidno, že jej už ťahá na päťdesiat. Dosť podstatne mi pokazila zážitok z filmu, inak by som dal aj lepšie hodnotenie. Alebo možno ani nie...celé mi to pripadá, akoby sa zo satana stal džentlmen, a bol na návšteve v nebi. Zdržanlivé gestá, a ružové okuliare mu boli nasadené už pri vstupe do nebeskej brány....alebo ako to ešte popísať...väčšina ľudí ani nemá šajnu, akým nechutným spôsobom a koľké kvantá ľudí dal Escobar zabiť, koľké tisíce rodín trpelo a trpí za jeho činy, a po zhliadnutí tohto akože životopisu môžu nadobudnúť mylný dojem, že Escobar bol vlastne starostlivý otec, filantrop a sympaťák....a že on vlastne odpravil väčšinou len tých zlých, pričom pomáhal stavať domy pre chudobných obyvateľov slumov. Oničom. Vykreslený je tu ako chudák, či žobrák, po ktorom ide celý svet, a pritom mal v časoch najväčšej slávy doma niekoľko(možno aj niekoľko desiatok) miliárd dolárov v hotovosti. Neoficiálne bol považovaný za najbohatšieho človeka planéty. ()

Brain32

No, co dodat? Blbé načasování? Asi. Pro někoho kdo viděl Narcos tak asi moc nelze objektivně hodnotit. Zkrátka oproti seriálu velká slabota s mírným nádechem slátaniny. Za 2 hodiny zkrátka nejde relevantně a hodnotně popsat Pablovo "příběh". ()

pupidup

Jestli mela ta novinarka byt teatralni,trapna a krecovita blbka,tak jo... jestli ne,tak to byla nejhorsi role Pene... panove,co ji tady svatoreci,prominou. Jinaj film vystihl Tron. Dlouhe nudne pasaze. ()

Mimudka

Ono to prostě není úplně tak špatný, ani tak strašně průměrný, jak to vyzní. Ale kdo viděl Narcos, tak přes tenhle film cesta nevede. Bardem je jeden z mých nejoblíbenějších herců, ale Narcos je Narcos... ()