Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry. (Bioscop)

hn253

Nesmíte čekat žádné závratné myšlenky, jako letní zábava s vypnutým mozkem to ale docela jde. Hvězda navíc za Annu Polívkovou, jinak spíš podprůměr. ()

LencaN

Češi tyhle komedie neumí, ať se herci snaží nebo ne. Některé scénky byly vyloženě legrační, jak hloupoučké to bylo, zvlášť konec v kostele. Ach bože. A Aničce Polívkové s Jaroslavem Pleslem jsem to vůbec nevěřila, chemie nulová, sahali na sebe jako kdyby měli lupénku. Kamera a stylizace celkem hezké, ale všechno podkopává děj. ()

Kozlowski8

Anna Polívková jako mladá žena, která má smůlu na chlapy a když konečně pozná někoho, kdo není kretén a blbec a s nímž si rozumí, zjistí, že jde o snoubence její sestry a svatba je na spadnutí... Hloupoučký příběh, kterému chybí nápad, emoce a až na několik málo okamžiků i vtip. Herci se snaží, ale když jsou postavy napsané takhle hloupě, těžko z nich něco vykouzlit. Slabé dvě hvězdičky. 30 %. ()

Veeria

Film mi sedl do noty, skvělý zážitek. Úžasné herecké obsazení a příběh. Anička Polívková a Jarda Plesl jsou hvězdami filmu. Líbilo se mi, jak Anička/Maruška mluvila směrem k divákovi. Originální. :) ()

M_crha odpad!

Velmi jasně předvidatelný děj a po zhlédnutí traileru vidíte vše co je ve filmu podstatné. Myslel jsem, že letos bude nejhorším filmem Věčně tvá nevěrná, jenže tohle ji hravě strčí do kapsy rovnou dvakrát a pozor ještě nás čeká druhá půlka roku. V tomto případě, řídkost scénáře herci těžko mohou zachránit, bohužel Tomáš Svoboda je dějem vede prvoplánově a naprosto předvidatelně. Říkáte si a teď se to nějak zašmodrchá, ale ono nic až přijdou závěrečné titulky. Tenhle film mohl vznikout asi i bez režiséra a scéneristy a to z poloviční né-li třetinový čas a byl by úplně stejný. ()

titix

Tak pozor má to jen 89 minut a z toho úvodní a závěrečné vezmou tak cca 10 min. To už jsme na 79 min, když od toho odečtete ty záběry na krajinu , kde se nedalo režijně nic zkazit tak máme bratru 65 min. Ano, je na světě mnoho zábavnějších věcí na 65 minut než sledovat tento film. Proto to opravdu zvažte. Svoboda pracuje na nějaké své umělecké sebedestrukci, ale proč si třeba neuřízne ucho? Neříkám, že první Hodinový manžel bylo něco světoborného, ale byla to svěží současná komedie, z které jsem měl pocit ,že jako start je to dobré a další filmy mohou být jen zajímavější.Jenže další Svobodovi filmy jsou trapné a ještě trapnější, zmizel z nich nadhled vkus humor. Dvě nevěsty jsou toho pomníkem velmi laciný humor, ale hlavně spíš trapnost. Scénář naředěný, aby dal aspoň 89 minut. A celé je to jemně řečeno hloupé. ()

shinlove

Česká komedie, to je žánr, kde v mých očích dno tvoří "komedie" Trošky a aktuální laťku nastavuje Jiří Vejdělek. Tohle je blíže tomu druhému režisérovi. Skvělá a svěží komedie, která je vtipná, baví prakticky celou dobu a je taková jednoduchá a oddechová, jako jsem u českých filmů zvyklý jen výjimečně. Nestydím se za 4* ()

gogo77

...kto hlada dno, dno najde....a tak to ide aj s ceskym filmom, teda hlavne tym komedialnym....2/10...dalsia ceska komedia, ktorej ulohou bolo rozosmiat publikum, no nepodarilo sa...marne budu vsetci ceski intelektuali namietat, ze Troškove filmy su odpad a s filmovym umenim nemaju nic spolocne, ale komedie ako Slnko seno ... uz dnes nedokaze nakrutit nikto.... tento nepodarok, kde sa nam hlavna postava neustale prihovara, co je podla mna v beznom filme chore, rozprava pribeh nestastnej 40tnicky, ktora hlada zufalo lasku, az ju nakoniec samozrejme najde, ale jednoduche to nebude a tu prichadza reziser a scenarista, ktory okopiroval vsetky mexicke a venezuelske telenovely aby zhotovil filmovy div hodny tak uplne ceskeho dna... nebolo to horsie ako posledny pocit Haliny Pawlowskej, ale daleko to nemalo.... uz len zistit ci herci ako Eva Holubova uz ozaj nemaju ziadnu hrdost alebo su jednoducho zufali, v tomto smere chvalim aspon slovensku kinematografiu, ktora sa radsej ani o sucastne slovenske komedie nepokusa ()

Slepejsek

Mám pocit, že Holubovou s Kleplem bude muset nějaký režisér rozvést jinak oslaví i filmovou zlatou svatbu... Jinak ovšem žádná díra do světa - ani do Česka. Oproti všem těm předcházejícím "Pepům", "Zoufalkám" či "Věčně nevěrným" ale nemám tak šílený pocit trapnosti. Možná je to tím Brutusem, možná tím, že Polívková si fakt zaslouží o kousek víc než "úchyla z Účastníků zájezdu". ()

Monditrade

Trochu nerozumím tomu, proč tak příjemnou komedii někdo hodnotí níž jak 3... Polívková je fakt dobrá a není vůbec trapná. Klepl je tam jasná dvojka. No a Ester tam hraje jen druhé housle.. každopádně mě překvapila komedie, na kterou se dá koukat, člověk u toho relaxuje a ještě se zasměje. Není to ten tip, kde se za břicho popadáte a asi i tušíte jak to dopadne, ale klidně je to i na více jak jedno shlédnutí. Někteří lidé už neví, co by chtěli... toto je milé překvapení... ()

ssarka

no tak nevím,propadák to uplně není, pár vtipných momentů bylo,ale mám pocit,že český film je prostě posledních 20 let v křeči a nějak to nepřestává ()

HMTD

Polívková si tolikrát zahrála, jak strašně je nechtěná, až si jednou zahrála "chtěnou". Film se povedl je tam pár much ve scénáři, ale jako celek to baví. ()

maticka90

Na začátku jste navnazeni na docela vtipný film, který ale od své poloviny natolik zparchantí, že máte chuť střelit se do hlavy. ()

datel13

Kdysi jsem cetl, ze Cesi v poslednich letech utikaji od starosti k super simple rodinnym komediim. Kdyz pominu, ze lidi v CR v zasade nemá co trapit (narozdil třeba od Ukrajincu), musim s tvrzenim po shlednuti filmu souhlasit. Ke snimku, co i nazev ma dokonce super simple, jsem dosel uplne nahodu, na doporuceni svyho otce, když jsem při navsteve slysel z jeho pokoje salvy smichu. Pac toto v rodine vetsinou nedelame, vrtalo mi hlavou, jestli mi unikla fakt super komedie. Vysvetleni je spis, ze otec zacina byt lehce senilni. Je to barevny, je tam sebeironicka Anna Polivkova, která konecne není prezentovana jako chudinka s velikym nosem, ale sebevedoma sympaticka baba, je to easy, ze to pochopi i mamlas z Unetic (coz je dnes podle me spis prazskej satelit nez pravej ceskej venkov, jak nam film vnucuje). Zadna velka veda, zadny velky umeni. Slabsi tri hvezdy. 55 % ()

Sathine

Ano, konec byl jak z typického hollywoodského romantického dojáku. Ale k tomuhle filmu tak nějak patřil a jsem za to ráda. Někdy člověk takové jasné šťastné konce prostě potřebuje. A začínám mít opravdu ráda herecké výkony Anny Polívkové, je radost se na ni koukat. ()

ABC1

Proč tak dobří herci jako Anna Polívková a další mají potřebu hrát v takové slátanině...to v životě nepochopím. ()