Čarodějova nevěsta

(festivalový název) (seriál)
  • Japonsko Mahócukai no jome (více)
Japonsko, (2017–2023), 19 h 36 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Kore Jamazaki (komiks)

Kamera:

Majo Suzuki

Rjóta Takeuči, Acumi Tanezaki, Aja Endó, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Kappei Jamaguči, Kóki Učijama, Mucumi Tamura, Sajaka Óhara, Tošijuki Morikawa (více)

Série(2) / Epizody(48)

Chise Hatori odmalička prožívala život plný záště a opovržení. Kvůli její nevděčné vlastnosti, kterou přitahuje nejroztodivnější, pro obyčejné lidi neviditelné démony, žije v nepřetržitém strachu a nepochopení svého okolí. Jako sirotek nikdy nepoznala mateřskou lásku a dětství prožila daleko od svých rodičů. Její osud nabere nový spád, když je jako otrok vydražena Eliasi Ainsworthovi, tajemnému čaroději s hlavou příšery. Rád by z ní udělal svého učně a později ji i pojal za manželku. (Scalpelexis)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2017) (S01)

Mahoutsukai no Yome je vzťahové anime o dvoch hrdinoch a to Elias a Chise a ostatné postavy sú maximálne krovie a je dôležité len to ako sa chovajú tieto dve postavy. Postupom času kvalita anime obrovsky kolíše a vlastne je vám jedno čo sa stane ďalej, lebo tak nejak tušíte, že ide len budovanie vzťahu dvoch hlavných hrdinov, kde sa dokonca oveľa starší Elias Ainsworth chová ako dieťa a Chise sa chová opačne a v priebehu anime si to niekedy dokonca vymenia a to hlavne na začiatku, ale potom sa Chise už chová viac dospelo. Anime je Slice of Life typu a musím Vám dopredu povedať, že anime takéhoto typu sa vyznačuje výrazne spomaleným dejom, kde viete, že sa skoro nič nestane, ale v tomto prípade to úplne nie je pravda. Pravda je len to, že je jedno čo sa stane, ide len o vzťah hlavných hrdinov a ten sa buduje pozvoľna, ale bez nich vlastne toto anime ani by nemuselo byť (čo je logické). Inde nemám čo vytknúť, možno len to, že postupom času je tento počin stále o tom istom dokola, ale zase sadne romantickým dušiam, ktoré majú radi pomalé budovanie vzťahu medzi hlavnými hrdinami a vadilo by im iné anime, kde by ostatné postavy v anime mali aspoň nejaký dôvod...ok toto som možno prehnal, lebo ku koncu začíname chápať lepšie aj iné "zlé postavy". Druhá séria je omnoho lepšia. ()

Série 2 (2023) (S02)

Prvá séria bola zdĺhavým komorným predstavením o dvoch postavách, druhá séria je niečo absolútne iné, ale stále s dôrazom na postavy, tentokrát je ich omnoho viac. Hlavná hrdina Chise spolu s Eliasom menia prostredie na úplne iné a to spolu s veľkým množstvom nových postáv, k môjmu prekvapeniu tomuto anime výrazne pomáha. Síce novým prostredím bude proste obyčajná škola pre kúzelníkov a mágov, ale nakoniec to vôbec nevadí, že to je takéto obyčajné zaužívané prostredie. V prvom rade ide totiž o to, že nové postavy majú medzi sebou veľa rôznych vzťahov a medzi sebou rôzne komunikujú. Ústrednou postavou sa často stáva zaujímavá Philomela, ktorá to mala v detstve naozaj ťažké. No Philomela nie je jediná čo si prežila svoje, každá nová postava mala nejaké svoje trápenie a Chise tu pôsobí ako hromozvod pocitov jednotlivých hrdinov a tak isto ich podpora. Elias ide často do úzadia a vzťah medzi ním a Chise sa tu viac menej buduje veľmi pozvoľna a tak by som povedal, že romantiky máme výrazne menej. Romantiky by sa malo dať možno do "" úvodzoviek, lebo aj romantika v prvej sérii bola taká no "nevšedná" a "nekonvenčná" pre to, lebo vzťah medzi hlavnými postavami má viac vrstiev. Jednotlivé príbehy nových vedľajších postáv sú vynikajúce nie len samé o sebe, ale sú vynikajúce aj tým, že medzi sebou majú vzťahy, ktoré si berú z minulosti a postavy majú medzi sebou aj nejaké očakávania. Napríklad teda Philomela je tým pádom pod tlakom z veľa strán a nie len pod tlakom, ktorý vytvára sama na seba. Musím tiež povedať, že som si myslel, že zloduch je niekto iný ako nakoniec bol a tak ma anime dokonca prekvapilo, ale to bolo pre to, lebo som si myslel, že to bude trocha viac zamotanejšie, ale nakoniec mi to nejak extra nevadilo. Ďalším zvláštnym prvkom je faktor náhody a toho, že ako keby hrdinovia nemali vlastne väčšinou nič pod kontrolou a často len šťastím či náhodou dokážu vyhrať či prehrať. Už prvá séria bola vynikajúca na budovanie vzťahov medzi postavami, síce to bolo veľmi pomalé, ale ukázalo sa, že toto je vlastne výraznou prednosťou tohto diela. V druhej sérii sme toto povýšili na budovanie vzťahov, predstavovanie minulosti naozaj zaujímavých postáv a ešte lepším rozprávaním príbehu a zároveň na lepšie vybudované prostredie obsiahlejšieho sveta ako sa to zdalo predtým. Z tohto dôvodu sa zdá, že aj slabšia prvá séria mala svoje výrazné miesto, ktoré nastolilo najprv trend pomalšieho rozprávania príbehu, ale aj to, že v druhej sérii nám vlastne vôbec nechýba to, že Chise a Elias spolu "nehrkútajú" (nemajú romantické dialógy). Vo svojej podstate som prekvapený kvalitou a Part 2 je vynikajúci, lebo môže stavať na tom čo všetko sa stane v Part 1. ()