Čarodějovy hodiny

• USA The House with a Clock in Its Walls (více)

Desetiletý chlapec Lewis se po smrti rodičů odstěhuje do panského sídla svého strýce Jonathana. Strýce i jeho sousedku si brzy oblíbí. V domě se však dějí podivné věci, strýček i jeho sousedka totiž ovládají kouzla. Lewis pomáhá svému kouzelnickému strýčkovi vypátrat hodiny, které by svou kouzelnou mocí mohly způsobit konec světa. Film je natočen podle klasického fantasy románu Johna Bellairse. (Vertical Entertainment)

silentname

"The House With A Clock In Its Walls" hodnotím asi z dvoch uhlov pohľadu. Na jednej strane si spomínam na časy, keď som mal tak 10 rokov a miloval som sledovanie seriálu ako "Are You Afraid Of The Dark?" a s mojim o 2 roky mladším bratrancom sme si v noci rozprávali strašidelné príbehy. A toto ja dokáže film príjemne oceniť. Má dobré momentky. Barák sám o sebe vyzerá super a má aj dobré interiéry. Postavy sú dostatočne zaujímavé na to, aby som ich chcel sledovať, no na druhú stranu by som si to asi pozrel v originálnej verzii bez dabingu. Možno by to bolo lepšie, lebo niektoré veci sa podľa mňa prekladom dokázali stratiť. Ale postavy majú dostatok elementov, ktoré ma držia. Možno by som ocenil, keby z toho chcel Eli Roth menej komédie a chcel tam dať viac strašidelných momentiek. Koniec-koncov, aj tie ma najviac pri sledovaní hororov na Super-Maxu kedysi držali najviac. Takže v tomto smere si myslím, že to mohlo byť tajomnejšie, mohlo to viac vyťažiť zo svojho konceptu a neísť cestou komédie. Viem, že deti potrebujú humor, ale zase nie na úkor filmu. Moja manželka sa pri sledovaní nudila a celkom som jej rozumel. Keď však film začne vyťahovať svoje strašidelné karty, tak si viem predstaviť, že ako dieťa by som sa možno aj trošku bál. Ako dospelý je to však trošku iná story. Vizuálne zaujímavé, ale akosi som nemal pocit, že by tam boli nejaké výrazne strašidelné scénky, ktoré by ma aj reálne vydesili. To nie. Je však vo filme pár dobrých zvratov v druhej polke filmu, ktoré ma skutočne podarili. A dokonca film posúvajú do oveľa zaujímavejšej roviny. Čo mi však najviac vadilo v tomto filme boli filmy s exkrementami. Tie sa mohli skutočne vyhodiť, lebo minimálne 3x pokazili scénku, ktorá reálne by bez nich fungovala lepšie. Viem pochopiť všetkých, ktorí film zakopú. Obzvlášť fanúšikovia hororu. No ja to neviem urobiť. Film je pohodovým sledovaním a ušlo mi to fajn. Prvá polka nudnejšia, no zase som chcel spoznať poriadne tieto postavy. Druhá polka so všetkými zvratmi ma skutočne zobrala. Žiadny highlight roku 2018, no uspokojivé. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Eli Roth, režisér jenž ve své prvotině Cabin Fever, nechal jednu z postav rozkládat hodiny, aby ji pak zabil nejroztomilejší hafan pod sluncem, Eli Roth jenž svým filmem Hostel, nadzvedl snad všem mandle a šokoval a znechutil nejednomu divákovi horory, tenhle Eli Roth natočil rodinou hororovou komedie, pro celou rodinu. A nejvíc vtipný na tom je, že to neni vůbec špatný, ano člověk si klade otázku "Má to Eli Roth zapotřebí ?" ano má.........bohužel, ono se mu moc nedařilo a tak musí vzít zavděk i takovým to filmům. Ale tenhle film, neni vyloženě špatný, hororové to tedy neni vůbec, byť sou zde oživlé panenky, dýně a Kyle MacLachlan, který kupodivu má zdravou barvu a taky je tu zmínka o jednom z Pekelných panů, že by propojení s Hereditary ??? Ale film nejvíc sráží, herec Owen Vaccaro, který je prostě zde nevýrazný a nemá charisma. Přitom Jack Black a Cate Blanchett, sou skvělý, sou vtipný a film by v pohodě utáhli a vlastně sou jediným důvodem proč na film jít, což je tak trochu smutný. ()

nash.

Kulisy byly pečlivě poskládané, filtry vhodně zvolené a Cate Blanchett exkluzivní. Přesto je výsledkem zívačka s chatrnou historkou, která sotva drží pohromadě. Otravná nuda, kterou nezachrání ani milé špičkování Blacka s Cate. ()

SeBig

Kam se hrabou nějaký Fantasticky nudný zvířata, když tady je tohle čárymáry. Jack Black jako vtipnej strýček čaroděj a jeho kouzelnej barák plnejch tajemnejch věciček. Film který neurazí a při nejmenším, aspon nenudí. Dalšího dílu bych se rozhodně nebál a tvůrcům bych ho i přál. ()

Arsenal83

Film, ktorý je minimálne triedu nižšie ako Harry Potter, a to nie som jeho fanúšikom. Má zaujímavý obal a snahu o vtip, ktorá sa celkom darí, je tu aj veľmi dobrá hudba. Celkový obsah a dej ale neobsahuje nič zvláštne a zaujímavé a malý herec je neznesiteľne otravný. Z druhej polovice som mal ale dobrý pocit a môžem povedať, že deťom sa film môže páčiť. ()

Chrustyn

Hororový podivín Eli Roth a jeho pokus o fantasy rodinný film. Bohužel z celkem slušného tématu nedokázal vytvořit zábavný film, přestože měl k ruce velice slušné herce. ()

marhoul

Vydařená pohádka pro větší děti a milovníky fantasy. Chvílemi obsahuje až hororové scény, vše je ale vyladěno s přehledem. Pěkné. Moc ráda se na to mrknu znovu. ()

Stanislaus

Hororové fantasy pod taktovkou režiséra Hostelů mohlo dopadnout hůře, ale i lépe. Čarodějovy hodiny mají nevýrazného dětského hrdinu, což však kompenzuje přítomnost Cate Blanchett a vesměs i Jacka Blacka, který nebyl tolik otravný jako obvykle. Samotný kouzelný příběh ničím nepřekvapí, ale zároveň ani neurazí. Slovní přestřelky mezi Blanchett a Blackem se většinou vydařily, vizuál domu a monster taktéž. Ve výsledku lehce strašidelná a silně nenáročná jednohubka pro celou rodinu, která je vhodná právě na jedno zhlédnutí. ()

BMW12

Celkem pohodový fantasy filmík, pro rodinný večer akorát stvořený. Film dokáže udržet divákovu pozornost, avšak myslím si, že se z toho příběhu dalo vytěžit ještě více, trošku to zdramatizovat, takhle to bylo cílené opravdu pro mladší publikum. ()

honajz

Velká škoda, že to nechali režírovat takové filmové nemehlo, u kterého každý musel vidět, jak je neschopný, hned po Cabin Fever. Námět je totiž zajímavý, Jack Black překvapivě snesitelný, Cate Blanchett okouzlující a Kyle MacLachlan (!) správně děsivý. Příběh také není pitomý a až na pár kousků fekálního humoru, který mi fakt neseděl ("sračky" křovinového lva, humus z dýní a čůrání, když se Jack Black stane děckem) je to dokonce i milé. Pravda, mohli do hlavní role kluka vybrat zajímavěji vypadajícího chlapce, ne takového pidlookého houžvičku s křivou hubou, ale co už. Triky mi taky seděly, křeslo jsem si nakonec rovněž docela oblíbil, ale celé je to strašně nudně vedené, zbytečné scény zbytečně dlouhé, zajímavé scény nesmyslně krátké. Překvapivě mne bavily i některé vtípky a bonmoty, jež si mezi sebou vyměňovali jednotliví čarodějové. Ale jak říkám, celek je špatně poskládaný, špatně načasovaný, a u té holčičky jsem taky čekal, že bude mít větší roli. ()

SOLOM.

Kdyby mi někdo řekl ještě před nedávnem, že Eli Roth jednou natočí rodinou fantasy „pohádku“ komedii s jemným hororovým nádechem, asi bych mu jen pobaveně poklepal na čelo a řekl, že je blázen. Tenhle chlapík je prostě z jiného těsta a jeho hlavní doménou jsou kousky plné brutality, morbidních situací a do jisté míry i zvrácenosti. Jenže teď prostě vsadil na jinou kartu a jak se zdá, docela se mu to vyplatilo. Jen si nejsem jistý, jestli potěšil své fanoušky. Já tedy z tohoto filmu zrovna moc nadšený nebyl. Mělo to takový připitomělý příběh, plný kouzel, zářivých efektů a boje dobra se zlem, ale po hororové stránce to teda dost skřípalo (jako zrezivělé péro v těch hodinách). Důraz tu byl kladen především na komickou stránku, humorné scény (jenž pobaví hlavně malé děcka), slovní přestřelky mezi dvojicí dospělých kladných hrdinů – strýček Jonathan a hodná čarodějka Florence, no a to vše na úkor ponuré atmosféry. Přesto se film mohl opřít hlavně o herecké výkony Jacka Blacka (který sice není zrovna můj oblíbenec) a Cate Blanchett, která je s přibývajícím věkem stále více půvabná a já si tedy její přítomnost náležitě užíval. To je taky hlavní důvod, proč jsem schopný akceptovat tento kousek, bez zbytečně znevažujících výtek. Ono když se na něj budete dívat někdy o víkendu i s dečkami, tak si u toho alespoň odpočinete a oni se zabaví (no a ani nepřijdou k nějaké psychické újmě). 50% ()

ARI50

V klidu rodinná zábava nic extra jsem nedostal ale ušlo to, jsem tam vtipná hláška někdy možná i scénka a kouzelnický svět je skoro už ohraný a nedokáže moc překvapit ale tady to ušlo bylo to v pohodě, celkový příběh nebyl zlý no podle mě film držel nad vodou hlavně Jack Black. ()

oLí

Trošku moc hejtu ve zdejších komentářích, řekl bych. Nevím proč, jako rodinná fantasy hororová pohádka to funguje výborně a je to chvílema i celkem prdel. Bavilo by mě to jako malýho a na to, že má film přes 100 minut, jsem se vlastně vůbec nenudil. Trošku jako vyčpělý Tim Burton, což je pro Eliho Rotha vlastně celkem pochvala. Odemě za 6/10 s doporučením. ()

Pink.Panther

Je zajímavé kolik má anglofonní prostředí autorů produkujících nějaké fantasy variace. Zde zfilmovali rodinný fantasy horor nebo chcete-li horor pro celou rodinu. Jack Black je tu doma, herecky moc dál nedosáhne. Vidět v něčem takovém čarovat charakterní herečku Cate Blanchet, která bude díky takovým rolím miláčkem davů, je horor - pro mě. ()

Ajinka126

Ne. Tohle ne. Ani děti nesnesou taklhe jednoduchý děj. Já jsem jako malo sledovala Phar Lapa, Beetlejuice anebo Neuvěřitelnou cestu. Ta byla sice prostá, ale měla emoce. Ty jsem tu postrádala. Nevěřím, že si tohle bude nějaké dítě pamatovat. ()

corpsy

Aspoň, že Eli občas nezabudol na motorovú pílu. Je to film pre mladých až najmladších. Ale to len od od veku premýšľania. Je to Amblin, je to pocta. A nielen tomuto filmovému štúdiu, ale aj dobe v ktorej sa odohráva. A to ja rád. Kritiky sú na mieste ( podprahový humor, neoriginálnosť ), ale ako zábava na jesenný večer ( a hoc aj na doobedie ), vyhovujúce. ()

Vxxx

Podařený dětský film. Takové třeba Jumanji. Je to pro děti, ale ony z toho budou mít pocit, že koukají na něco dospělého. Je to relativně vtipné, roztomilé a odsejpá to. 4* ()

Laxik

Čarodějovy hodiny mě nasraly. První půlka je totiž výborná, skvělá tajemná atmosféra vzešlá z koktejlu fantasy, pohádky a klasického universalovského hororu šmrncnutého Poem, se zábavnými postavami a správně ujetým smyslem pro humor. Když pominu těch pár motivů, co to vyloženě vykradlo z filmových Harry Potterů, jsem nic podobného už dlouho neviděl. Jenže Eli Roth je prostě šupák, co si ani nedokázal sehnat pořádného scénáristu, takže se z filmu nakonec místo motýla vyklubala hloupá a nudná můra, která když neví, co s postavami nebo příběhem, ústřelí k humoru dětí na prvním stupni základky. Ty tři dávám spíš z objektivity, protože první půlku jsem si fakt užil. Ale subjektivní dojem z celého filmu je absolutní zklamání. ()