Chůva na zabití

• USA The Babysitter

Cole jednou zůstane déle vzhůru a zjistí, že jeho krásná chůva je členka satanského kultu – a ten udělá všechno pro to, aby ho umlčel. (Netflix)

P1tr

McG si vylámal zuby na spoustě vysokorozpočtových projektech a tak se uchýlil k menšímu Netflixovskému projektu který ukazuje, kde by tento režisér mohl mít budoucnost. Babysitter je nadupanou komediální jízdou, která si na nic nehraje a přímočaře do diváků sype jeden pohodový moment za druhým. Snímek se vedle humoru snaží prezentovat také hororovými prvky, ovšem ty nefungují tak dobře, jako komediální stránka. Právě zmíněná nenucenost a nenáročnost snímku je jeho hlavními přednosmi, ale zároveň mají také za následek fakt, že film není ničím více, než jednohubkou, na kterou vám zůstanou sice příjemné vzpomínky, ale velmi neurčité a těžce si z filmu budete vybavovat nějaké konkrétní věci. Tedy kromě pohledné Samary Weaving. ()

Lenulinka

Sam doma 2.0? Dobre obsazeni, humor, hlasky, hodne kecupu... proc ne? Hledala jsem dalsi film se Samarou po Krvave neveste a tohle tomu bylo hodne podobne. ()

blackkocour

Samara si místo dolení v tmavých uličkách a špinavých stokách, radši vybrala Hlídací Službu. Účtuje si 2 dolary za hodinu, a každou přibývající hodinou se mzda zvyšuje o dolar. Jo, a ještě se přebarvila na píchatelnou bloncku. Vy si ještě ztěžujte, v tomhle případě to máte ještě celkem zadobrý. Zahráli jste si s chůvou, a partičkou nesympatických středoškolských satanášů, domácí Hunger Games, a na mě včera zbyl jen oplzlý a slintavý Chůvák, který místo čtení pohádek a ohřívání zapečených makarónů se sýrem, vás obleče do sexy vyzývavého pyžámka Hello Kitty, nasadí vám roubík do huby, a vy svázani bez kalhot dolů sedíte omámeni nějakýma divnejma pilulkama s delfínkem, které vám dal ten zmátralý Chůvák. Mezi tamnými se říká, že se po úplňku zjevuje ve formě létajícího jednorožce, ale místo rohu tam má macatý černý dildo, a vkrádá se oknem dětí až do sladkého pokojíčku, a análně jich okrádá o panickou poctivost, kterou si nechávali pro strejdu Majka. No a, co udělal mně? Hele, celkem sympaťák. Pokecali jsme si o společných zálibech a já mu ukázal moje fotoalbum vyprstěných náctiletých kundiček, a on si v mžiku olíznul ret nad vysící šušňí, usmál se a řekl mi na to, že mi budem skvělý parťáci a kolegové. Krásny to večer.. ()

Forsberg11

McG sa snaží byť strašne inovatívny a trendový, ale srší z toho trápnosť. Menej je niekedy viac a v hororoch to platí obzvlášť. Čo z toho, keď tu máme super spracované mordy a gore, no napätie, či atmosféra sú na bode mrazu. Keď sa už aj dostavila nejaká napínavá scéna bola prerušená nevhodnou hudbou či idiockým strihom. Príbeh je nezaujímavý a postráda akúkoľvek logiku, či zaujímavú pointu. Vďaka bohu za stopáž, pretože viac ako tých 80 minút by to už neznieslo. 60 %! ()

sedm.1

Přesně tahle si představuji rozverný, moderní komediální horor, kterýsi na nic nehraje, kdy jde prostě o takovou nenáročnou, oddychovou, řádně odlehčenou záležitost, která funguje v obou ohledech vážně dobře, což znamená, že vtipné momenty nepůsobí trapně a nepatřičně a naopak film hodně osvěžují a v rámci hororu tu zase nechybí pořádná dávka krve a gore efektů, a dokonce to disponuje i chvilkami napětí, ocenit jinak mohu ale samozřejmě i spád, kdy se sice nejde hned od začátku na věc, ale postupně to celé nabírá slušné otáčky a závěr je pak vážně záživně vygradovaný, ale zároveň mu nechybí ani pořád ten příjemně působivý nadhled, zkrátka fajn odvaz, který nemůže nudit, a to třeba také i díky parádnímu castingu, kde samozřejmě na prvním místě musím zmínit zatraceně sexy Samaru Weaving, ale sympaticky a výrazně působil i Judah Lewis v ústřední roli, stejně tak ale i jako ostatní herci, v též nenudících postavách, i když většina z nich se tam v podstatě ale ani moc dlouho neohřeje. The Babysitter je zkrátka velmi zábavně zpracovaná podívaná, která se nebojí i pořádně přitvrdit, já se prostě bavil opravdu skvěle a nemám tomu vlastně ani co vytknout. ()

JADIM

Od objavenia tohto filmu až po ten zvrat som nečakal, že z toho bude toto. Vyzeralo to ako tuctový film, ktorý s trochou nešťastia bude ešte aj nudný, ale vyvinulo sa z toho niečo zaujímavé, čo ma až do konca nenudilo. Prekvapilo ma, že to bolo viac horor ako komédia, aj keď to ostalo iba pri gore, ale aj tak. Miestami to bolo naozaj šokujúce a miestami som nevedel, čo bude ďalej. Takýchto prekvapení poprosím viac. 8,5/10 (Videné 26.10.2020, Originálne znenie) ()

iXtr3m3

Slušná, vtipná a štýlová skoro-slasherovka. Má to svoj štýl, má to svoj vtip, má to svoj adrenalín, má to svoje sympatické obsadenie. Taký klasický slušný netflix zárez. ()

borec999

Better Watch Out podobný námet spracoval hororovo, McG šiel schodnejšou cestou odľahčenej hororovej komédie cielenej na teenagerov. A aj keď pár narážok, odkazov na iné filmy a popkultúru pobavilo, celkovo ma tento koktejl humoru a hororu nechytil. Možno preto, že nechápem prečo by 12 ročný chlapec potreboval opatrovateľku, prečo shirtless člen kultu keď ma Colea ako na tanieri mu len tak dá šancu ísť si vybavovať predošlé účty a nechá ho na pokoji alebo prečo Bella Thorne 90% svojho screentimeu hovorí len o svojich ceckoch. Samotný horor išiel skrátka veľmi nabok a prednosť dostal primárne humor a meta rovina, ale celé je to tak odrthnuté od reality, že som proste ničomu z toho neveril a do ničoho som sa nevedel vžiť. Čo sa však dá ešte oceniť okrem pár odkazov na iné filmy a popkultúru sú vraždy, kde McG využil svoje skúsenosti z réžie videoklipov a natočil ich efektne + s prehnaným množstvom krvi. Možno som vo výsledku príliš prísny alebo som mal len pri sledovaní zlú náladu, neviem... ale subjektívne mi Babysitter nevychádza na viac ako lepšie 2* a opatrný hype tohto Netflixového kúsku nezdieľam. 45% ()

Hanys_

Další z každoročních překvapení. Čekal jsem 2-3 hvězdičkovou záležitost, dostal jsem jeden z filmů roku. McG tuhle malou a nenápadnou horrorovou komedii okořenil libovými úmrtími, herci fakt hrajou a Samara Weaving...uf. ()

noby

Být to dotažené jako komedie (jak je to označeno na Netflixu), mohlo to být na jedno použití super. Bohužel není, a tak není. ()

Corpsegrinder

Sám doma a zaprasenej vod krve. Hororový komedie zřídka fungujou ale tady to šlape na jedničku, kromě těch trapnejch grafickejch nálepek na obrazovce (KAPESNÍ NŮŽ SVINĚ) jsem se totiž pořádně bavil od začátku do konce. Má to překvapivě hodně gore efektů a překvapivě hodně funkčních hlášek. A Samara Weaving je 10/10. ()

MejDej

Moc nechápu zdejší hodnocení, přijde mi to jako super guilty pleasure kde všechny charaktery přesně sedí. Samara je tu boží, každej by chtěl mít babysitter jako je ona jen bez toho vraždění samozřejmě. ()

santiamén

4.5/10 Vzhledem k tomu, co se předvádí v pokračování, je tohle nakonec snesitelná pitomina. Děj je přímočarý, postavy šablonovité, vlastně se na plátně neodehrává nic, co by stálo za zmínku, ale kdo to taky u komediálního slasheru čeká. Ucházející variace na Sám doma, co si říká o mísu s popcornem a vypnutí kritického myšlení. Škála pro posery: Komedie, ne horor. Nevhodné pro arachnofobiky. ()

Esgalnor

Páni, tomu se říká úlet. Na jednu stranu hrozná blbost, na tu druhou ale geniální hororová parodie, která si fakt dělá srandu snad ze všeho. Perfektní hlášky, dementní postavy, skvělé popkulturní odkazy, umírá se tu na kameře a bez cenzury a navrch strašně hot chůva Samara Weaving... Nečekejte nic přehnaně inteligentního, těch 85 minut to ale vyplní lépe, než cokoliv jiného. Já se skvěle bavil a moje hodnocení je jen těsně na hranici čtyř a pěti hvězdiček. Guilty pleasure jako víno! ()

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (více)