Spartakus je zasvěcen do nového života plného násilí. Doctore, který je hlavním trenérem gladiátorů, ho přinutí, aby bojoval s Crixem, tím však jeho utrpení jen začíná. Když školu navštíví Glaber, sdělí Spartakovi, že znásilnil jeho ženu a ještě před tím, než ji prodal jistému Syřanovi, si s ní užili i jeho vojáci. Zoufalý Spartakus překypuje hněvem a nenávistí a Doctore se domnívá, že nezkrotného Thráka nelze vycvičit. Batiatus však je přesvědčen, že by se z něho mohl stát velký gladiátor. Slíbí Spartakovi, že najde jeho ženu, pokud přijme svůj úděl. Spartakus souhlasí... (HBO Europe)

NinadeL

Zmatený Spartac se seznamuje s Varrem, kdysi svobodným občanem, nyní přítelem v ludu pod vedením Gnaea Cornelia Lentulia Batiata. Pomalu získává svůj prostor i Batiatova manželka Lucretia, zajím jen jako nebezpečná sexy žínka se zataženými drápky. ()

Arkanoid

„A man must accept his fate. Or be destroyed by it.“ Až v tejto epizóde, popri rozohriatí páru otrokmi, som spoznal Xenu. Síce si nepamätám jej sexuálnu charizmu zo spomínaného seriálu, Lucy Lawless sa tu ale ukazuje ako ohnivá dračica. Spartacus predvádza gurážne odmietanie tréningu, do ktorého ho núti Batiatov tréner, černoch Doctore, tiež výborne hraný charizmatickým hercom. Spartacus očakávane prehráva na tréningu proti dlho cvičenému Crixovi. Počas toho znejú bubny a skoro metal. Počas nasledujúcej tréningovej rutiny súbojov a silového tréningu znie iný žáner, akoby modernizovaný, rýchly chorál. Spartacus stretáva medzi nováčikmi dobre staveného Varra, ktorý je priateľský a povzbudzujúci voči ostatným zelenáčom, ktorých on odsudzuje k smrti. Zoznamujeme sa aj s na jednu nohu chromým Ashurom, ktorý stávkuje na gladiátorov a snaží sa vykŕmiť Spartaca, aby vyniesol peniaze. Jeho úhlavný nepriateľ Glaber ho príde psychicky vytrestať. Po ďalšom Spartacovom výbuchu sa o neho začne zaujímať Batiatus, ktorý ho nechce potrestať.  Druhá epizóda bola viac príbehová ako prvá, aj keď spomaľovačky a nedostatok normálneho prostredia mi stále kazili dojem. Epizóda končí výborne, súbojom Crixa a Spartaka, ktorý je séce vyhraný nečestne, ale stále poteší. Vývoj postáv nastal a Spartakus a prispôsobil okolnostiam. Jazykové okienko: ianista. ()

Loki_Six

"You are the worst. A beast born of the heart. What would you do to hold your wife again? To feel the warmth of her skin, to taste her lips... would you kill? How many men? A hundred? A thousand?" ()

Bozvav

Takové římské soft porno, kde popis historických událostí musel ustoupit římské a krvavější verzi příběhu červené knihovny. Za mne velmi průměrné a velmi americké. ()