Minifilm k veleúspešnému hitu Michaela Jacksona sa považuje za prvý videoklip natočný cinematickým prístupom a ako v prvom sa tu vyskytujú herecké pasáže takže akoby sme sa nepozerali na klip ale na krátky filmový muzikál. Thriller v 90tych rokoch vyhral cenu MTV za najlepší klip a dodnes je jedným z najoceňovanejších videoklipov vôbec. (JohnFarst)

genetique

Bože, ako mu to pristalo. Ale až na to, že to je klasika a akýsi prevrat v rodinke videoklipov na tom nevidím nič zvláštne. Pár dobrých záberov a tenčných kreácií, ale tými sme už u Michaela prepozeraní. Takže znova hodnotím len pieseň. 80%. ()

sud

Ačkoli mi hudba Michaela Jacksona nic neříká, jeho Thrilleru se díky jeho náboji, choreografii a výtečné vizuální stránce vysoká kvalita prostě upřít nedá. ()

marhoul

Videoklipů král! Legendární, přelomový a kultovní záležitost! Pamatuji se, když jsem to prvně viděla na polské televizi. :-) Bylo to děsivé zjevení! :-D ()

jojinecko

Michael Jackson mi je ukradnutý, neriešim či je pedofil, úchylák a pod. Jedna vec sa mu ale uprieť nedá- na svoju dobu bol dostatočne pokrokový a vedel okolo seba vždy narobiť rozruch (pozitívne aj negatívne), Tento klip (mini film) je parádny, nápaditý, atmosferický a ešte aj ten song je dobrý. Keby sa to točilo o desať rokov neskôr tak by Michael ani nepotreboval maskovanie, čistý zombie:) ()

MM11

Tak má vypadat videoklip! Ne, jako ty od "Hit Factory", které bohužel působí po pár letech nechtěně směšně. Tenhle nestárne, i trikově, což je jako zázrak. John Landis u mně tímhle silně stoupnul. Videoklip se i dnes učí od tohoto kultovního "pedagoga". ()

HellFire

V roce 1983 se musely děti při sledování klipu rozhodně klepat hrůzou :). Perfektní praktické efekty! Nemluvě o kvalitě songu, tu snad netřeba zdůrazňovat. ()

Xeelee

Tohle skvělé dílko je děsivější a vtipnější než většina hororů. Začátek je opravdu originální, Michael v kině nezapomenutelný a ze zombíků jde opravdu strach (před i po tanečku s Michaelem :). Nikdy nepřekonaná klasika. | ► Thriller ()

SOLOM.

Tuto zřejmě nejlepší skladbu Michaela Jacksona by si zřejmě neměli nechat ujít ani jeho nejzarytější odpůrci už i proto, že jde o jedno z nejprodávanější hudební VHS. Navíc zde můžeme alespoň hlasově slyšet další legendu hororového žánru, kterou bezesporu Vincent Price byl. Když k tomu navíc připočítám i fakt, že se jim podařilo navodit během těch třinácti minut docela solidní atmosféru, tak musím smeknout. Je sice pravda, že pro dnešní generaci už to bude nejspíš celé k smíchu, tak i přesto je to dodnes pro mnohé nezapomenutelná PECKA. Vedle skvělé a chytlavé hudby zde totiž hrají důležitý prim i masky nemrtvých. Nejen ta vlkodlačí v úvodu, ale především ty nemrtvých jenž svým tancem doprovázeli Michaela v druhé polovině videoklipu. Nejen hororový fanda musí uznat jejich kvalitu a pestrost, která mě osobně zaujala na celém díle nejvíce. Docela se stydím za to, že jsem Thriller viděl až dlouho poté, co jsem poprvé slyšel jeho hudbu v rádiu či na diskotékách. Michael Jackson však nikdy nepatřil mezi moje nejoblíbenější interprety a trvalo hodně dlouho, než jsem si pořídil nějaké jeho CD. Odstupem času jsem však jaksi přišel alespoň částečně na chuť jeho hudbě a tanečním kreacím. ()

eraserhead666

Ještě předtím, než Jackson děsil malé chlapečky se rozhodl vyděsit své fanoušky. A nutno říci, že se mu to docela povedlo. Zkráceně - miluju osmdesátky, miluju osmdesátkový horror a tohle, nic jiného nenabízí. A navíc, zde jsou zombie ještě zombie a ne adrenalinoví atleti. Což kvituju s povděkem. Naprosto parádní podívaná. ()

duklak2

Nej, nej, nej zpěv a taneční kreace, které mě úplně dojmuly. Skvostné a mistrovské dílo. Je to jen důkaz toho, že Michael Jackson je jedním z nej zpěváků a tanečníků v jednom. I když je jeho sláva už dávno pryč, najde se asi každý, kdo si na něj vzpomene. Ale spíše to bude jeho aférkami, kterými nás zásobují média v posledních letech. Asi nejlepší krátkometrážní horor, který byl kdy natočen. Úchvatná proměna Michaela ve vlka. Výborné zpracování zombie, které mě naháněli strach. Jen škoda, že vůbec neumím anglicky a tak jsem si to nemohl plně vychutnat. No nic přátelé, tak se tu mějte hezky a já valím do Neverlandu :-). ()