Místo splněných přání

Záhadný muž sedí každý den u stejného stolu restaurace The Place, připraven vyslyšet a vyplnit největší přání návštěvníků. Co budou schopni udělat, aby získali to, co chtějí? (Film Europe)

Doomedx

Po Genovesových Perfetti sconosciuti jsem čekal stejnou kvalitu a tu jsem dostal jen z části. Film má dobré prvky jako 1) dobré herecké obsazení (Gialliniho mam velmi rád) 2) fantasy 3) jedno místo. Filmu něco chybělo, přišlo mi to děravé, uspěchané a nedodělané, přesto zajimavé a na přemýšlení. 70% hezčí 3* protože Perfetti sconosciuti jsem dal 4* a tento snímek kvalit toho předešlého nedosahuje. ()

Swannie

Mám z tohto filmu veľmi rozporuplné pocity, pretože mi prišiel po obsahovej stránke veľmi zaujímavý - sonda do ľudskej povahy, bravúrne zvládnutá psychológia a zaujímavo poprepletané príbehy. Z hľadiska scenára mi prekážala len dejová linka s čašníčkou a klišé záver. No film by u mňa mal aspoň o jednu hviezdičku viac, keby bol zvládnutý po formálnej stránke. Tá mi prišla na úrovni študentského filmu - zastaralý sivý filter, zatmievačky, hudba ako z výťahu. Fakt som ešte asi nezažila horšiu hudbu vo filme :D MIestami som až premýšala, či je tá formálna stránka takto naschvál alebo nie alebo čo... Neviem. Takže asi takto - super námet, dosť dobrý scenár, slabý záver, hrozná hudba. Dokopy mi z toho vychádza niečo priemerné, ale určite niečo, k čomu sa ešte v myšlienkach budem vracať, lebo to nastolilo veľmi zaujímavé etické otázky. ()

Evander

Tak tohle je velké překvapení! Místo splněných přání je opravdu velice zajímavým filmem. Svým způsobem je koncipováno podobně jako o rok starší dílo „Naprostí cizinci“ téhož režiséra. Opět víceméně konverzační ale mistrně zpracovaná záležitost. Výprava filmu je opět podobně úsporná a opět to vůbec nevadí. Těžko o filmu něco napsat a zároveň neprozradit něco podstatného z děje. Upřímně řečeno, tohle se prostě musí vidět! Těším se na další počin Paola Genovese. 87% ()

Dogfish

Nevím, co chybí do 4 a 5 *, ale asi dost. Je to dobrý film. Mám rád takové propletence, ale chvílemi to ztrácí tempo. Kdo je ten borec, co dává úkoly a že to na konci předá... Domysleme si. Ta kelnerka je kost. ()

Kalimero13

Nedávno jsem viděl Perfect Strangers a byl jsem nadšen. The Place začne naprosto geniálně. Má skvělý nápad a herce, ale pak... pak prostě nic. Doslova. Asi jsem neviděl film, který by dokázal více zahodit skvělý nápad do koše. Člověku na začátku začnou v hlavě šrotovat různé scénáře, samozřejmě na si hned řekne, jak se začnou linky propojovat, pak si dokonce řeknete, že to možná bude mít stejnou pointu jako The Box, což by dávalo smysl, ale pak vše smetete ze stolu, že to by bylo dost basic a začnete přicházet s vlastními teoriemi, co se to děje, proč a kdo je daná osoba a jaké jsou její motivace. A z různých náznaků (únava, zápisky, pohrdání některým chováním, snaha ukázat "správnou" cestu, aniž by se moc zapojoval) jdou vymyslet dost dobré teorie, které dávají smysl a zároveň jsou dobrým twistem. A co udělá The Place? Vůbec nic. Nemá ani uplně blbé vyřešení, nemá ani dobře uzavřené linky s pointou, nemá absolutně nic, jen trapnou třešničku na konci, která vaše náctileté já napadla v prvních deseti minutách, ale hned jste jí zahodili, protože nedávala smysl. Nedává ani v The Place, přesto ji tam na laciný efekt tvůrci dali...protože nic jiného neměli. The Place je typickým zástupcem filmu, které někde sbetlil skvělou myšlenku, ale absolutně netušil, co s ní, tak mlží, mlží a doufá, že když nic nevysvětlí, zůstane děsně cool a tajemným. Ne, jen tvůrci ukázali, že sami neví, co za příběhem vězí. Což je smutné, když i samotný divák dokáže přijt s lepším řešením. Opravdu nemám dobrý pocit z toho, že jsem nápaditější než tvůrci. Miluju filmy, které naopak mě ukáží, jak nade mnou vyzrály. Tohle je stejný podvod, jako například seriálový Lost. ()

Khamsin

Pokud bych měl jmenovat jednu jedinou věc, která dělá tento film tak výjimečným, nebylo by to to, že se celý film odehrává u jednoho stolu. Bylo by to to, že přestože se odehrává u jednoho stolu, mám v hlavě spoustu zajímavých scén, které natočené nikdy nebyly, přestože se ve filmu staly. A kdybych seděl naproti tomu fousatému záhadnému týpkovi, co bych chtěl, aby mi splnil? To, abych pochopil závěr filmu... >׀ ()

Ivo

Začalo to jako docela netradiční konzervačka v lokálním bufetu, kam okolní obyvatelé prý již celé věky pravidelně docházejí pro temné akční rady k tamějšímu nekompromisnímu psychotherapistovi (no řekl bych spíš takový psycho-the-rapist:) s trvalým bydlištěm tamtéž, který navíc vše pečlivě eviduje ve svém vzácném ručně psaném sešitě. Bohužel se tento počáteční nadějný model nečekaně staticky zakonzervoval po celou délku trvání tohoto dokumentu, což jsem do svého vlastního sešitu musel nakonec zapsat slovy "skoro nuda", byť nás během ní soudruh démon chtěl všechny po pravdě a bez přestávky upřímně poučovat že holt vždycky je něco za něco. Ani závěrečné překvapivé setkání se svou nadřízenou to z celkové plechovky nakonec moc nevytáhlo. A španělština tedy zní o něco pěkněji než ta italština :) ()

tlesk

Kouzlo filmu tkví v hlavní postavě, o které nevíme zhola nic. Jen to, že sedí u stolu, má zvláštní sešit a po pár velmi konkrétních otázkách vám splní jakékoli přání, jakoukoli tužbu. Háček je v tom, že za to bude něco chtít. Celý film je koncipován tak, že se odehrává v jednom jediném interiéru. Což je jeho největším plusem a zároveň i největší slabinou, velmi zužující publikum, jež se o něj bude zajímat. Snímek je možná tak zajímavý díky tomu, že ač je nakonec naznačeno možné rozuzlení, je čistě na divákovi, zda v závěrečné scéně uvidí tu či onu interpretaci. Přičemž i mě samotného napadlo hned několik vysvětlení, která dávají smysl. Pečlivě vystavěné napětí si tak udrží přetrvávající sílu a dopad. Potěší i to, že velmi malý prostor, na kterém se film odehrává, posloužil kameramanům jako skvělá příležitost pro rozličné úhly záběrů na stůl, za kterým hrdina sedí, a přechody mezi nimi. Pozornost je pak zaměřena na morální rozhodnutí jednotlivých postav a jejich následky v konfrontaci s realitou, splněním toho, co chtěli, byť za nemalou cenu, či momentem kdy se zřeknou úkolu (kouzlo tkví v tom, že ony věci je nikdo nenutí udělat, jen jejich touha po tom či onom) a zachovají si tvář. Lidskost je tu přítomna v míře větší než malé a dokáže se vás tak citelně dotknout. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/12/recenze-misto-splnenych-prani-2017-komorni-prece-vyborne-mysteriozni-drama/ ()

Jack333

Pro mě osobně velice silný filmový zážitek! ;) Bravurně zvládnutý děj, který se prostě žene dopředu, nenechá vás ani na moment vydechnout. Přitom nepoužívá mnoho extra věcí, stačí omezený prostor jednoho bistra/restaurace a různorodí herci a suprový podkres hudby. Taky bychom udělali něco špatného, pokud by se nám splnilo něco, po čem tak toužíme nebo nám schází?...Nevím. Ale režisér Genovese to moc dobře ví! ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Ze začátku dokáže zaujmout, ale nakonec mě ty propletence přetaly bavit. "Nikam" to nevedlo, jenom se kecalo a konec do prázdna. ()

syphoon

Restaurace se záhadným muže se stává na 105minut středem vesmíru. Člověk by si řekl, jak se z takového zapleteného řetězce režisér vymotá a ono...... nevymotá. Po skončení zůstanou některé příběhy pohádkově uvedeny do zatracení v domnění, že si toho divák možná ani nevšimne. Všimne! Ale i přes to nerozpletené klubko velkých záhad a otazníku se jedná o dobrou zábavu 70% ()

johnny01

Úžasný film, který skvěle zpracoval naznačené téma. Postupně se zvyšuje napětí díky skvělým hereckým výkonům - ačkoliv je v záběru stále jen restaurace (a téměř neustále stejný stůl), prostě jim to věříte, o emoce není nouze - vyprávění je ve filmu zvládnuto dokonale. Povedlo se i vedení kamery, která nenudí. Postupně se příběhy nepředvídatelně vyvíjejí a komplikují díky mnoha překvapením, kterým je i závěr - sice není úplně doslovný, ale je to jasné. Celkově vynikající zážitek, který rozhodně stojí za to. ()

OJan

Tohle je extrémně složitý film o lidské mysli, která v nouzi, či v touze uvěří tak nějak všemu, ten konec do teď nechápu a možná je to dobře. |70%| ()

MartinTerran

Velmi zajímavý a docela i originální počin, který se odehrává pouze v jedné lokaci a kde se jen kecá a přesto baví. Příběhy se prolínají a zaplétají pak rozplétají a postavy mění své rozhodnutí či úkol splní či nikoliv. Můžete to brát i jako soundu do lidské mysli a zapřemýšlet, jak byste se zachovali vy. Toto dílo určitě nesedne každému, ale já si to užil.  Hodnocení: 86/100. ()

blondboss

Genovese je majstrom točenia filmov v jednom interiéri, pričom v podstate na jeden záber vie rozpútať divoký príbeh. Aj v tomto snímku dal dohromady osudy viacerých ľudí, ktoré predviedol v zásade konverzačnou formou. Tento film nemusí sadnúť každému, keďže akcie sa tu nedočkáte veľa, ale za to so zaujímavým prevedením a konaním postáv. Mňa to nezaujalo až tak ako jeho predošlý počin, ale nebolo to ani márne. 55 % ()

DonBraso

Po filmu "Naprostý cizinci" od Genoveseho jsem si pustil i tento film a musím říct,že už vůbec nedokázal tak nadchnout kromě originality a hlubšího významu,než,že se člověk vlastně změní i od někoho,kdo sedí celou dobu v restauraci na židly.Jen kecama se člověk zlomí ve svém já a to je tak všechno co snímek sdělí.Malinko romantická komulace,která se nepřetaví k ničemu,což je sice fajn,ale v úplným konci místo přání bylo trochu něco jiného než jsem čekal.Řekl bych,že prázdno je to slovo.Valerio Mastandrea je sice v této poloze hrozně fajn,ale možná bonbónek proč tam celou dobu sedí by nebylo na škodu.Z nudy a že je svět špatný je vcelku scénáristická blbost. ()

Tawni

Paolo Genovese opět nezklamal. Po prvotřídním snímku Naprosí cizinci tu máme další snímek - Místo splněných přání. A kromě několika herců spolu mají filmy společné další věci - kvalitní zpracování a zajímavou myšlenku. Celý děj se odehrává na jednom místě, což jen podtrhává tajuplnou atmosféru. Postavy jsou různorodé a uvěřitelné. Jejich osudy se proplétají, ale film se zase nesnaží propojit úplně všechny za každou cenu. I přes větší množství postav se dá naprosto vyznat v tom, kdo je kdo a proč co dělá. Film přináší víc otázek než odpovědí, ale v tomhle případě mi to nijak nevadí, tak nějak se mi to k filmu hodí. Za mě palec nahoru, těším se na další filmařský počin Paola Genovese. ()

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (více)