Šíleně bohatí Asiati

• USA Crazy Rich Asians (více)

Snímek Šíleně bohatí Asiati, inspirovaný celosvětově úspěšným bestsellerem spisovatele Kevina Kwana, sleduje rodilou Newyorčanku Rachel Chuovou, která doprovází svého dlouholetého přítele Nicka Younga na svatbu jeho nejlepšího kamaráda do Singapuru. Rachel, nadšená ze své první návštěvy Asie, ale nervózní ze setkání s Nickovou rodinou, vůbec není připravená na to, že jí její snoubenec o sobě zapomněl sdělit několik důležitých detailů. Ukáže se, že není jen potomkem jedné z nejbohatších rodin, ale také jednou z nejlepších partií v zemi. Když se Rachel ukazuje na veřejnosti po Nickově boku, stává se trnem v oku nejen žárlivým nápadnicím, ale především Nickově vlastní matce. A záhy je nad slunce jasné, že i když vám peníze lásku nezaručí, rozhodně můžou všechno pořádně zkomplikovat. (Cinemax)

Rozjimatel

2,5 Príbeh modernej čínskej Popolušky nakrútený hrozne gýčovitým spôsobom, v štýle mexickej telenovely. Všetko je nablýskané, prefarbičkované, precukrované a strojené. Čiastočne to zachraňuje humor (TV Ázia 1), krásne zábery zo Singapuru a istým spôsobom originálnosť. ()

suzanne1997

Nějak nemůžu přijít na to, co na tomhle filmu někteří vidí. Rachel se zamiluje do Nikolase, ví o něm všechno, ale vlastně nic a odjedou spolu do Singapuru na svatbu jeho přítele. Nevím, jestli to mělo být krásné předtím nebo potom, každopádně pro mě by to zřejmě od nástupu do letadla byla noční můra. Tenhle film obsahoval spoustu zvratů, které byly více či méně předvídatelné, ale taky se neuvěřitelně táhl. Ty dvě hodiny mi připadaly jako věčnost. Jasně, byly věci, které se mi na něm líbily, jako třeba její odhodlanost a schopnost postavit se a klidně pohnout zdí, pokud by to bylo nutné, avšak ani tohle nedokázalo zachránit to, co například některé dialogy napáchaly. A abych nezůstala jen u toho špatného, pohled na rozmazlené fifleny, které si myslí, že jim patří svět skóre zase o něco zlepšil. Když to vezmu ve finále, tak to nebylo úplně nejhorší, našly se tady věci, které se mi nelíbily, ale taky to, co mě rozesmálo. A protože tohle rozhodně nebyl průměr, viděla jsem už i horší, ale ani top, ze kterého bych si sedla na zadek, volím zlatou střední cestu. Jsem si jistá, že tenhle film si své diváky určitě najde, já jej však mezi své oblíbené rozhodně nepřidám. ()

gumolit

Romantika ako z medu trochu nereálna ale pekne sa na to pozeralo až mi to bolo divné a ovšem kto by nechcel ženu, ktorá netúži po penaizoch?? To je dnes vzácnosť ..Oproti americkým sladkým dookola sa opakujúcim romantikám celkom milé prekvapenie ()

Marys

Už aj názov napovedá o tom, že pôjde o celkom veľkú a predvídateľnú sprostosť. Ázijský Hollywood sa spojí do jedného filmu a vznikne z toho, síce luxusná, elegantná, možno aj sčasti vtipná, no predsa len gýčová telenovela na sečuánsky spôsob. Žiadne veľké umenie v tom hľadať netreba, len tučné peňaženky. ()

Bozvav

Velkolepé, nabubřelé, okázalé, barevné, jedovaté, ale také milé, něžné a zábavné. Nádherná ukázka luxusu, rasismu, předsudků a generačních bariér. Zvláště začátek byl fakt dobrý, krásná ukázka toho, jak relativní může být moc. Běloch se bude vždy dívat na asiata, černocha nebo róma dívat z vrchu, bez ohledu na jeho postavení, čí majetek. Naopak oni se vždy budou dívat stejně blbě na nás. Když k tomu připočítáme jinou sociální vrstvu, tradice, tak je na malér zaděláno. Moc pěkně se na film ve skoro až Bolywoodském stylu koukalo, čert vem to, že scénář sám o sobě by nikoho neohromil, a že někteří herci dost přehrávali. Jako celek velmi působivé a já dávám čtyři  a půl zasloužené hvězďule. ()

Chilly00

Barevná, příjemná, atraktivní romantika, na kterou se moc hezky kouká. Film skvěle balancuje na hranici kýče a sebeparodie a i díky tomu působí relativně svěže a neokoukaně. Prostředí Singaporu je bezesporu atraktivní a skvěle dotváří osobitý filmový styl. Není to žádná intelektuální filmařina, ale poctivá a v lecčem originální romantická komedie se vším všudy. ()

zelda82

Hlavni problem tyhle prijemny romcom je neumerna delka...Mohlo to klidne bejt o 20, 30 minut kratsi a melo by to vetsi spad a svih. Aspon ty kulisy byly neokoukany :) ()

Isomut

Pekný príbeh o tom, aké skvelé je byť bohatým asiatom. A keď máte dostatok peňazí, môžte rozdávať aj dostatok lásky. Ale prvá polovica bola taká nemastná-neslaná. Vedľajšie príbehy boli mnohokrát zaujímavejšie ako problémy hlavnej hrdinky. ()

P.J.2

S timhle filmem jsem mel jediny problem, preobsadil bych vedlejsi roli za tu hlavni u zenske role, ta bohata asiatka co mela toho armadaka byla tak uchvatna ze jsem si pral aby z platna neslezla. ()

helloween93

Americká pohádka v asijském provedení, kde hrají sympatičtí lidé, tudíž se na to dobře kouká. Zajímavé je, že se tento film produjícího studia WB stal kasovním hitem pozdního léta 2018 zejména v USA. 3* ()

animario

Ačkoli je mi proti srsti jakákoli,nejen asijská,high society smetánka a její problémy mě nezajímaj(a majetky bych všem znárodnil)je Crazy rich asians nakonec celkem pohodová,civilní,nepodbízivá a v jádru sympatická romantika.Sice krom exotických lokací a herců ničím nevyniká,ale pokud máte žánrově neutrální náladu nebo jste jen unavený z worku(a nejste xenofobní píča jako hrstka komentátorů)dá se tahle lepší telenovela v pohodě shlídnout (kdysi napoprvé v tv jsem film odsoudil jako odpad po 10min a nedokoukal,takže všechny tyhle předpoklady jsou potřeba).Komedie to sice není,ale kdo se opravdu díval,pár mile vtipnejch scén tam určitě našel,protože "Bohatý čínský synáčci si myslej,že jejich mámy Channel i prděj"..no lol. ()

tompaulman

Přesně jak píše Bluepiggie, z většiny komentářů je znát, že dotyční toho z filmu moc nepochopili. Asiati si v něm hodně dělají srandu sami ze sebe a z asijských stereotypů, vidím v tom i kritiku materialismu a celkově mentality Číňanů. Film sice v mnohém přehání, ale celý ten příběh je inspirovaný skutečnými zážitky ze života autora, takže reálný základ to má a věřit se tomu dá. Navíc je to celkem vtipné a má to úchvatný vizuál z prostředí Singapuru. ()

Torgal

Zas film, pri ktorom si chudobný národ môže predstavovať, aké “problémy” by musel riešiť keby mal na konte miliardy. Na tom, že majú všetci šikmé oči zas tak nezáleží, prím hrá neustále prehliadka opuletného bohatstva. Pod týmto pozlátkom sa rieši aj nejaký ten vzťahový príbeh, no ten ma kvôli pomalému tempu a prehnanej dĺžke filmu vcelku nudil. 5-/10 ()

Dementra

Nevím, něco mi říká, že kdyby to nebyl "1. asijský holywoodský film", tak by to většina kritiků hodila okamžitě na skládku. Klišé, neuvěřielný klišé jedno za druhým o obyčejný holce, co se zamiluje do šíleně bohatýho chlapa. A to by jeden nečekal, ono to neni jednoduchý a bude tady zlá macecha a závistivá bejvalka. Kdyby producenti ubrali tak o 50%, byla mi to příjemná a zajímavá podívaná. ()

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Nominace na 76. Zlaté glóby

Nominace na 76. Zlaté glóby

06.12.2018

Nominace na 76. ročník Zlatých glóbů byly čerstvě oznámeny a vy po nich teď nejspíš budete mít ještě více otázek, něž kolik jste měli před nimi. Mezi pěticí nejlepších dramat se totiž objevily filmy… (více)