Šíleně bohatí Asiati

• USA Crazy Rich Asians (více)

Snímek Šíleně bohatí Asiati, inspirovaný celosvětově úspěšným bestsellerem spisovatele Kevina Kwana, sleduje rodilou Newyorčanku Rachel Chuovou, která doprovází svého dlouholetého přítele Nicka Younga na svatbu jeho nejlepšího kamaráda do Singapuru. Rachel, nadšená ze své první návštěvy Asie, ale nervózní ze setkání s Nickovou rodinou, vůbec není připravená na to, že jí její snoubenec o sobě zapomněl sdělit několik důležitých detailů. Ukáže se, že není jen potomkem jedné z nejbohatších rodin, ale také jednou z nejlepších partií v zemi. Když se Rachel ukazuje na veřejnosti po Nickově boku, stává se trnem v oku nejen žárlivým nápadnicím, ale především Nickově vlastní matce. A záhy je nad slunce jasné, že i když vám peníze lásku nezaručí, rozhodně můžou všechno pořádně zkomplikovat. (Cinemax)

Eawy

No ja vám ľudia neviem, ale ja som dosť nespokojná. Musím si prečítať knihu (už pridávam do zoznamu), ale takto generickú romantickú vec som už dlho nevidela. Človek by si myslel, že z tej krásnej polohy, že sa teda jedná o ázijskú kultúru vyťažia trošku viac. Namiesto toho, je to iba všeobecná komédia, ktorá by bola úplne rovnaká, či by sa jednalo o Crazy Rich Italians, Crazy Rich Americans alebo hocičo iné. Jedná sa o úplne tuctovú zápletku, čo nevadí, lebo romantické filmy sú vždy tuctové, v ktorej sa nám snažia predstaviť nejaké bláznivé rozhadzovanie peňazí, "akože" charakteristické iba pre Ázijčanov, ale ja neviem, podľa mňa tam nič také nebolo. Ázijci majú krásnu kultúru, svoje vlastné ponímanie sveta, a to absolútne vo filme nebolo využité. Film je natočený v krásnom prostredí, ktoré hrá farbami, kostýmami ´, gigantickými domami, avšak, toto úplne prehluší akékoľvek emócie z filmu. Hlavní hrdinovia nie sú príliš zaujímaví, ale pozitívne hodnotím, že sa tam neobjavilo žiadne prehnané obviňovanie, či "urazenie". Popravde, sú tak strašne nezaujímaví, že mi bolo úprimne jedno, čo sa stane. Film je veeeľmi dlhý na tento typ príbehu, nemá veľa vtipných momentov, a je HROZNE! HROZNE! ozvučený. Väčšina rozhovorov, kde máte viac ako 3 osoby sa odohráva na párty, ale hudba prehluší ten rozhovor natoľko, že neviete, čo sa deje. Najzaujímavejšou postavou je Astrid, keby o nej natočili film, ako prvá idem do kina. Dá sa to pozerať, ale je to nudné. 60% ()

silentname

"Crazy Rich Asians" akosi nie je filmom, ktorý som čakal, že reálne dostanem. Reálne si nemyslím, že by bol film zlý, no rozhodne sú tu momentky, ktoré mi absolútne nepasovali. V prvom rade som mal pocit, že kultúrne mi iné filmy dali viac a príbehovo takisto. Tu mám pocit, že prvá polka toho akosi moc neukazuje a reálne som sa nejako moc nebavil. Film je klasifikovaný ako komédia, no tie fóry na mňa moc nezapôsobili. Myslím si, že Jon M. Chu urobil obrovský posun vpred za posledných pár rokov a každým filmom sa to u neho zlepšuje. A je fajn, ak si niektoré jeho predošlé filmy radšej pamätať nebudeme. No v druhej polke, keď nastupuje naratív a dejová línia, tak musím priznať, že som ostal skutočne prekvapený, koľko klišé sa tu zrazu začalo objavovať. Dokonca Rachel v jednom momente niekto osloví ako "Cinderellu" a to je veľmi výstižné. Tento príbeh sme už spracovaný videli. Vieme odhadnúť čo sa bude diať, ako to bude pokračovať a ako to nakoniec celé dopadne. Možno pár prekvapení sa tu objaví, no občas sa nájde moment, ktorý prekvapí. Okrem toho musím povedať, že postavy mi nie sú veľmi sympatické. Naši hlavní hrdinovia sú dobrí, okrem toho ešte možno 2 ďalšie postavy. Ostatní sú buď otravní alebo veľmi odporní. A kráľovnou odpornosti v tomto filme je Michelle Yeoh, ktorá hrá Nickovu mamu Eleanor. Pre mňa maximálne nesympatická postava. A viem, že je to cieľom, no na druhú stranu do nej nepridávajú absolútne nič, čo by nám ju zmenilo od iných postáv, ktoré mali presne tú istú rolu. Vizuálne pekné, je to celkom okey, no najprv ma to nudilo a potom to prinieslo príbeh, ktorý je starý. Na jedno pozretie to možno stačí, no osobne by som bol asi radšej, keby bol príbeh o niečo kratší. Koniec koncov trvá 2 hodiny a to je skutočne dosť. Hodnotenie: C+ ()

eLeR

Štýlová reklama na Singapur. Hrdinovia sympatickí, ale dúhový bratranec a kamarátka so svojou šibnutou rodinkou predovšetkým. V konečnom dôsledku je to celkom príjemná gýčová romantika z exotického prostredia. 3,5* ()

Marze

Výsledek je zábavný. Přitažlivý příběh podaný vyjimečným způsobem. Psychologicky propracované , ženám ukápne slzička. Přitom to ze začátku vypadalo jako reklama v turistickém časopise natištěný pro účastníky mezinárodního ekonomického summitu. ()

Jirka_Šč

Pokud František Fuka napsal o nejnovějším A Star is Born, že je to červená knihovna, pak by mě zatraceně zajímalo, co by řekl o tomhle. Z mého pohledu je to sebevědomě pompézně natočená čínská holywoodská romance. Ne úplně předvídatelná, se zajímavou hlavní hrdinkou a v krásném Singapuru. ()

rikitiki

Limonáda s předem odhadnutelným dějem. Ale velmi působivě zasazená do Singapuru, kde filmaři využili veškerá jeho turistická lákadla (stará i moderní architektura, příroda, jídlo) a téměř všichni lidé jsou tam krásní, elegantní a nádherně oblečení. Michelle Yeoh je stále velmi šaramantní a hraje okouzlující dámu, která za úsměvy skrývá neústupnost a tvrdé lpění na tradicích. --------- Dost mě však štvala vedlejší linka s paní Dokonalou a jejím manželem z chudých poměrů, protože přestože se jí film snažil vydávat za sympaťačku, působila spíš jako ledová královna bez emocí, která ještě ponižuje manžela tím, že před ním nápadně nenápadně schovává své předražené nákupy a pak se děsně diví, když on si připadá méněcenný. SHRNUTÍ: Chcete se podívat do exotiky z turistického katalogu - neuvidíte nic ošklivého, jen samou dokonalost. ()

hansel97

Přeceňované a originální pouze dějovým zasazením a zaměření na asijské etnikum, které bylo Hollywoodem doposud ignorováno či marginalizováno. Od celkem originálního konceptu bych skutečně čekal více, než asijskou verzi Moderní Popelky. 55% ()

Morholt

Nečekal jsem nic originálního a ale měl jsem za to, že se bude jednat o romantickou pohodičku, během které se zasměju. Jenže to se nějak nedařilo. Romantické to sice bylo, ale ta pohodička chyběla a důvod k zasmání jsem tu nenašel ani jeden. Postupem času bych vzal zavděk i obyčejným podkopnutím židle. Ale nestalo se, takže jsem skoro dvě hodiny vejral na to, jak se parta zazobaných šikmooček motá po nevkusných interiérech a ústředním motivem je protivný popelkovský příběh. A aby toho nebylo málo, všechny ty žluté kůže mi postupem času začaly splývat do jedné masy. Čestná výjimka pro Michelle Yeoh. Naprostá ztráta času. 15% ()

ScarPoul

Viacej romantické ako komédia ale kupodivu je to skvelo namiešaný mix klišé a zároveň scén, ktoré netlačia na pílu a nie sú spravené vyslovene účelovo. Hoci sa držia pravidiel žánru. Je to ale veľmi príjemná zmena, hoci sa jedná o typický romantický príbeh. Herci v pohode, zvraty skôr ľahšie ale zase uveriteľnejšie, bez trapných a fekálnych eskapád a so sympatickými postavami. Jeden z tých filmov, ktoré treba vidieť s nežnejšou polovičkou. Druhý krát si to asi nepozriem ale ak by bolo pokračovanie, určite mu dám šancu. ()

Lacike

Neskutocne nudny film o snobskych bohacoch v ktorom jedna prehliadka bohatstva strieda druhu a tak stale dookola. Nieco ako Sex and the City. Toto by sa mohlo volat Snob and the Singapur. To ze su vsetci aziati mne pripadalo uplne nepodstatne. Ale chapem, ze pre americanov to je rovnako velka vec ako ked prvykrat videli v Cosby Show, ze aj cernosi su normalni ludia. Snad po uspechu tohto filmu zacnu aziati tocit v USA aj kvalitne filmy. ()

vurhor

Ta já nevim, cywe. Buď ztrácím smysl pro humor, nebo jsem na tom filmu něco fakt nepochopil. Crazy Rich Asians je po všech koutech vychvalovaná americká... ehm... "komedie", která je unikátní svým zcela čistě asijským obsazením (což je rozhodně zajímavé, nicméně děj to nezachraňuje ani náhodou, ale možná proto tomu lidé v dnešní době dávají zelenou), o sympatické učitelce, která se jede seznámit s extrémně bohatou rodinou svého kluka do Singapuru. Během první poloviny jsem myslel, že chcípnu nudou. Po první hodině jsem měl pocit, že na to koukám už 56 let, usedá na mně prach a z mé kočky, co mi ležela na klíně, zbyla jen kostra. Děj se vůbec nehýbal, furt se tam jen mele, mele a mele. Pak dochází k nějakým vedlejším dějovým linkám, které hlavní zápletku nijak neovlivňují a člověk si říká, proč tam teda vůbec byly. A když už se konečně s dějem nějak pracuje, je to buď hloupé, nebo extrémně klišoidní. "Máma mého kluka si na mě nechala najmout soukromého detektiva. Proto budu nasraná na svého kluka, aby mě odprosil, protože fuck logic." Nezachraňovala to ani charismatická a skvělá Michelle Yeoh z daleko lepšího snímku Tygr a Drak. K dobru přičtu velice hezkou svatbu a pár scén s bratrem kluka hlavní hrdinky, který mě přinutil aspoň párkrát uchechtnout. Ale fakt jen párkrát. Těm vysokým hodnocením nerozumím. A to se považuju za docela přívětivého diváka. Lepší 2* ()

corpsy

Celý snímok, by som prirovnal k ceste do kopca. Najprv sa vám do toho nechce ( celkové téma filmu ), ale skúsite to. Po namáhavých chvíľkach, keď ľutujete že ste do toho šli ( spústa trápnych scénok a hlášok ), ale príde cestou niečo zaujímavé ( zápletka hustne, romantika začína byť konečne romantická a vtípky už majú aj gradáciu ) a vy si poviete, že teraz už cúvnuť rozhodne nechcete. Len škoda, že ten kopec je spočiatku dosť strmý. ()

FFilipCZ

Velice příjemné překvapení na začátek roku 2019. Takovéto romanťárny já můžu. Sympatičtí herci (včetně hereckých výkonů), dostatečná a přiměřená kombinace romantiky, zábavy i dojemných scén. Awkwafina je zde super, žeru jí! :D Plus jsem nejspíše zjistil, že mám "menší crush" na asijské slečny :D ()

Vxxx

Příjemná romantická komedie, která rozhodně neurazí. Je tam několik opravdu sympatických postav, příběh mi přišel neohraný a celkově jsem se bavila. I když je to vlastně hrozně přehnaná střeštěnost. 4* ()

Davered

Prijemne a sympaticke jakozto historicky milnik (pro Asio-Americany, nikoliv pro Cinany, jak pisou mistni bigoti), ale vseho je toho az moc. Prilis dlouhe, s prilis mnoho postavami, a predevsim prilis ukecane. Naprosto to postrada jakykoliv rytmus, nejake vytrzeni z toho frenetickeho tempa.__Ovsem je smutne, ze si i tak stale tolik lidi stezuje, ze jsou ve snimku jenom asiati (nad tim, ze v tisicovkach filmu jsou jen belosi se naopak nikdo nepozastavuje). CRAZY RICH ASIANS je totiz potreba vnimat v kontextu historicke reprezentace asiatu v Hollywoodu. Z tohotu pohledu jsou bezpredmetne i vytky k prehnanemu excesu/materialismu tohoto filmu. CRAZY RICH ASIANS jednoduse prezentuje asiaty jako uspesne, fyzicky atraktivni (kolik muzskych hercu zde ukaze svuj sixpack?), a inteligentni, coz je naprosty opak typickych asijskych roli marginalnich, negativnich, ci socialne slabsich postav. ()

kareen

Já opravdu nevyžaduju od romantické komedie nějakou originalitu, vlastně v tomhle směru jsem jako typická ženská. Stačí mi jen správné jiskření u hlavního páru, kdy ona je hezká, on charismatický, a spokojeně se usmívám, když si nakonec padnou do náručí a následuje TEN polibek. Ale fakt mě nebaví koukat na pár, který je sice docela rozumný a dobře vypadající, ale taky ohromně nudný. A už vůbec mě nebaví koukat dvě hodiny na to, jak moc jsou někteří asiati bohatí a co všechno si mohou dovolit. Je vidět, že to točili Američani. Ne, že bych nějak fandila východoasijské macho kultuře, ale z toho co jsem z jejich filmové nebo seriálové romantiky viděla, díky tomu působí skoro každý druhý zamilovaný pár jako Darcy s Lízou od Austenové. Což mi přijde ohromně sexy. Tady to je jen naleštěná nuda. A to není nic pro mě. Já chci plnokrevné postavy, potom ať se to klidně odehrává třeba i v nějaké chatrči. ()

Praxis

Poctivá, plnotučná tříhvězdičková romantická kýčovina, která dává nám prostým středoevropanům lehký pohled do života asijské smetánky, kde to žije prostě jinak. Prostě ve velkém, kde se neodpouští mít neurozený původ, kde se nevyplatí mít jenom dvě audiny v garáži, kde musíte pořádat každý den galavečer za účasti největších asijských celebrit, a kde se musí zákonitě ukázat, kolik mrakodrapů vlastníte. Ženský si popláčou, chlapi se pousmějí, ale rozhodně se nekoná nějaká dementní lobotomie mozku, kde by vám odumřelo milion neuronů každou sekundou. Na tohle se neumírá. Poctivá asijsko-hollywoodská kýčovitá zábava. Nic víc, nic míň. 70% ()

Kaluž

Pěkné to tam v tom Singapuru mají, jen co je pravda. Dokonce jsem si o tom státečku nastudoval pár informací z Wikipedie a kouknul na fotky, mají se tam dobře. Skoro jako u nás. ()

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Nominace na 76. Zlaté glóby

Nominace na 76. Zlaté glóby

06.12.2018

Nominace na 76. ročník Zlatých glóbů byly čerstvě oznámeny a vy po nich teď nejspíš budete mít ještě více otázek, něž kolik jste měli před nimi. Mezi pěticí nejlepších dramat se totiž objevily filmy… (více)