První očista

• USA The First Purge (více)

Přežít dvanáct hodin, během nichž pro vás nehnou prstem ani policajti ani záchranáři. To je cíl potenciálních obětí Očisty. Ti ostatní tuhle noc chtějí využít k beztrestnému vybití agrese a vyřízení účtů. Dnes večer to bude poprvé. Co se stane, nikdo neví, ale hezký pohled to asi nebude. Úspěšná hororová série od mistrů hrůzy ze studia Blumhouse přichází po třech dílech se svou první kapitolou. Vláda původně naplánovala Očistu jako svérázný sociologický experiment. Aby na zbytek roku snížila úroveň kriminality pod jedno procento, vytipovala si jednu velkou městskou čtvrť, která by se kvůli míře zločinnosti mohla s klidem přejmenovat na „Peklo“, a v ní povolila zločin. Celá oblast je samozřejmě prošpikována kamerami a národ dostává zdarma zvrácenou reality show, která však diváky příliš nebaví, aspoň zpočátku. Byť je oblast plná nebezpečných gangsterů a zvrácených úchylů, nic moc se neděje, potenciální vrazi jsou moc ostýchaví. Organizátoři projektu „naštěstí“ počítali i s tím a mají metody, jak vlnu násilí zvednout do pořádné výšky. Stačí sem zvenčí poslat pár vyzbrojených propagátorů Očisty. Je jasné, že kdo tuhle noc přežije, bude jiný, než byl před pouhými dvanácti hodinami. Jako třeba bezohledný vůdce gangu, který dá před ochranou svého byznysu přednost svým sousedům, nebo dívka, zoufale v nočních ulicích hledající bratra, který se chtěl také „zapojit“. (Cinemart)

Geronimo7

Byl jsem na to zvědav, obzvláště poté, co jsem četl, že se jedná o prequel původní trilogie. Člověk co si zvykne na určité charaktery v pár dílech a jsou mu sympatičtí, si někdy těžko, aspoň na začátku, zvyká na nové charaktery. To ale občas přejde po nějaké době sledování onoho snímku. Zde se mi hodně líbí černošský slang a taky jak se někteří vyvolení rozhodli bojovat proti zmrdům, co se chtějí "očistit". Celkově je to dobrý díl, ale oproti trilogii slabší. Snad bude další díl, který má vyjít příští rok, lepší :) ()

Destoroyah

Úplne zbytočné pokračovanie ktoré nemalo vôbec vzniknúť. Nudné, amatérske a čo sa týka vrážd tak musím povedať že je to totálny odpad. Postavy nesympatické a to nie kvôli tomu že sú doslova všade čierny. Svietiace kontaktné šošovky vyzerali v niektorých scénach celkom creepy ale väčšinou to bolo naozaj smiešne a amatérske. Dej odsýpa pomaly a strašne nudne bez akýchkoľvek zaujímavých smrtí. Krvi je tam strašne málo a keď tam už je tak je to ako obyčajný GIF. Prvá očista bol celkom zaujímavý priemer, dvojka bola za mňa najlepšia, trojka bola celkom podarená no tiež priemer ale toto bola úplná sračka. HODNOTENIE: 4,5/10 ()

Mesmeric

Na můj vkus příliš levičácké agitky a rasových motivů. Na druhou stranu mě akční scény bavily a byly dobře střižené. Dávám tomu solidní průměr, kdyby se oprostili toho levičáckého fanatismu, tak bych šel klidně výše. ()

spar

Pri tejto už v poradí štvrtej očiste som očakával niečo viac, že to pôjde dopredu oproti ostatným častiam, ale nič, všetky štyri sú na nejakej rovnakej vlne. Nebolo to zlé, miestami som sa trocha zľakol, ale som sklamaný. Myslím že ak túto tému očisty nevezme do rúk niekto skúsenejší resp. schopnejší s prostriedkami, stále to bude takéto. ()

Korra odpad!

Uf. Ve svém jádru velmi rasistický film. Každý běloch je - zejména pokud je blonďák s modrýma očima - je podle všeho násilnické sadistické prase, zatímco černoši jsou v jádru dobří hoši, i když vedou mafiánský gang. No a co, nikdo není dokonalý, že. Nechápu, jak mohli hyperkorektní američani nechat černocha s bouchačkou nechat říkat výroky jako "jdu bránit svůj lid" - rozuměj černochy - proti bílím. Jsem zvedavá, kdy to v Americe nějaký černoch udělá.... ()

jarod13

Bavil jsem se, film se mi libil, první dil byl ale nejlepší, ale stale to stalo za zhlédnutí. Prerustalo to trošku do akciho filmu a ubiralo to na napětí. Ale jinak dobrý ()

mdf

Pokud chcete vidět pěkné masky,gestapácký kabát,kucháníčko nožem,nějakou střelbu,cisternu krve a pěknou holku Lex Scott Davis,tak jste na správném místě.Jinak velké vesnické ochotnické divadlo ve kterém díky nové jakoby zápletce kdy jeden večer bude kosit každý každého se najde drogový dealer a vše upraví na pravou míru,tak nedostanete vůbec nic.Asi se budou točit další díly,pokud né celé ságy,ale to už určitě beze mě. ()

VincentB.

Tak strašne som sa tešil a tak strašne som sa sklamal. Názov, prvá očista v sebe niesol nádej, že to bude riadna psychológia. No nebola. Okrem masiek, ktoré boli perfektné to bol odfláknutý, rýchlo kvasený film. Neodporúčam vidieť. Oproti prvým trom častiam to bolo o niekoľko levelov nižšie. 40%. ()

karelhura

Tak silně rasistický film jsem už dlouho neviděl. Ti chudáci afroameričané, co jen jim to ta bílá lůza provádí. Ještě že se nakonec semknou a jdou nám nakopat, vy víte co. Ochujely film, jedna za skeletora. ()

dodo357

Co k tomu říct, celá trilogie jeho tom že otci zakladatelé jsou zmrdi, a nutí chudý lidí aby se zabijeli navzájem, a oni měli z toho výhody že nemusí za takový lidi platit. First purge (první očista) je o počátku tady tohohle "svátku" a postupně se dozvídáme jak to vzniklo. Film se odehrává v NY ta poloostrově Long Islandu. Budeme sledovat chudou rodinku, bohatého playboye a pana prezidenta (filmového) který je všechny poděla. Film se dal čekat jako úplně první díl, takže zkrátka průměr. Docela se mi to líbilo, a já to beru tak že se jedná (doufám) o ukončení tady týhle ságy. 3/5 hvězd. A nezapomeňte se očistit. ()

Chenile odpad!

Ono se ani tak nejedna o film, jako spis o naborove video cernoskych gangu. Veskere bile osazenstvo filmu jsou "netvori" co chteji zabijet cernochy, a celou cernosskou komunitu zachrani hrdini cerni dealeri drog a clenove gangu. Myslim ze v Americkych getech, musel mit film opravdu ohlas. Kdyz vidite dealera drog co drzi pistol jak nemehlo, kazdou minutu ji natahne a strci za trenky, jak pomoci noze vymlati 20clenu profesionalnich po zuby ozbrojenych vojaku.... no komu by se to nelibilo. Jen lituji ty organizace ktere se snazi mlade afroamericany premluvit aby se nedavali k drogovym gangum, protoze po tomto filmu je jejich zasluzna prace razem pryc. ()

PavelPros

To, co dnes v realitě zažíváme (a v minulosti jsme zažívali) je zde ztvárněno okatým, akčním způsobem se "šťastným" koncem. Tedy toleranci trestné činnosti jako například zabíjení, okrádání, ohrožování, psychický tlak atp. a to ze strany vládnoucího systému i jednotlivců. Boj obyčejného člověka, pokud není vyrovnaný, je předem ztracený. ()

YellowGucci

První Očista/the first Purge mě nezklamala,ale ani nenadchla.Dalo se očekávat že dřív nebo později vydají díl který zasahuje do minulosti Očisty.Akorát škoda že tento díl nenatočilo jako první a neudělali sérii filmů chronologickou.Z hororového hlediska tam byla část u které ve mě hrklo což se často nestává a tak musím dát plusové body.Překvapila mě herečka Lauren Vélez která si zahrála v seriálu Dexter což bylo příjemné potěšení.Po zvukové stránce se mi trefili přímo do černého tudíž to nabralo i tu správnou atmosféru..Akorát škoda že se film dá lehce předpovídat.za mě krásný průměr. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: První díl: Horor s atmosférou hrůzy a děsu z nadcházející možnosti být terčem kohokoliv při očistě. Druhý díl: Spíše akční film o pomstě, která se má uskutečnit při očistě. Třetí díl: Politička chce zrušit očistu, aj tento díl je víc akční film než horor. Trilogie: Zabit někým, kdo vyvázne bez potrestání nebo - jít někoho jen tak zabít. Na této myšlence to bylo postavené. Tvůrci vyždímali látku na M A X. My jako diváci jsme dostali plnohodnotný příběh, který měl začátek i konec. Tento film: To co jsme již 3x viděli... Tady jsou slabší akční scény a samej černoušek. "Toto je Nouzový vysílací systém, oznamující začátek sociálního experimentu NFFA na Staten Island, New York. Zbraně třídy 4 a nižší je během experimentu povoleno používat. Všechny zločiny, včetně vraždy, jsou v následujících 12-ti hodinách legální. Požehnáni budiž naši NFFA a Amerika, znovuzrozený národ." Už je to vyčerpaná látka - nejslabší očista. - 30%. ()

jirik2103 odpad!

Během těch několika dílů se už snad očistil i Dónlt Tramp a tak je První očistec jakýmsi nudným restrospektivním snímkem s černočernou tematikou, který krásně zapadne mezi dalšími rádoby horory. Záporák byl tak zápornej jako když dáš vedle sebe dva mínusy - hle je z toho jedno velký plusko! Všehovšudy tenhle film utrpěl především na scénáři a dialozích. Jasný odpad! :) ()

mikyta

Sledujeme zvrácené scény, ujíždíme na násilí, holt to prostě asi máme v sobě. Poslední Očista má ovšem být tou první, má nám ukázat, jak celá tahle myšlenka vznikla a zatím je nováčkem na poli testování. Jenže už mě jednoduše nepřesvědčila. Nejsem žádná citlivka, výsledek je záměrně přitažený za vlasy, ale také zoufale špatně zrežírovaný a nezajímavý. Prosím, další díl už ne. ()

Thoki

Smutné, proč poslední dobou ty filmy dělají tak na rychlo a bezmyšlenkovitě?! Vymyslet, jak to vše začalo, to mě většinou baví, zde bohužel ne.. několik akcí, kdy vyzbrojení černoši až po hlavu jen vystoupí z auta a tam je přiletí rozstřílet drony?! To bylo fakt trapné, samo přežije jen vůdce gangu a ten to má celé dořešit.. opět, mohlo to využít více potenciálu, ale když jde jen o prachy a rychle něco zpíchnout.. ok, na pro prima cool večer v sobotu asi dostačující :/ ()

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (více)