Anglie, 1498. Na den svatého Junipera zahrne král rodinu novými poctami. Princ Jindřich dostane od krále nové hodnosti a nová území. Na rozdíl od něho je lord Edmund Černá zmije zbaven těžkého (a také jediného) úkolu starat se o Edinburgh. Černázmije ve vzteku vyhodí věrné sluhy Percyho a Baldricka ze svých služeb a vydává se na rytířskou cestu za slávou. Jeho záměrem je najít šest dalších největších zloduchů v království, spojit se s nimi a dobýt království. Na cestě však potká svého úhlavního nepřítele – Jestřába! (Česká televize)

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je škoda, že v posledních dílech už nedostával skoro žádný prostor excentrický král Richard, v téhle epizodě se doslova jen mihne, a opět to klasicky celé zbourá: "Připíjím na Černou svini" Jinak mi celá linka přišla dost nelogická, Černá zmije byl rok v base, a mezitím další adept na trůn teda nic nedělal, ačkoliv předtím vyhlásil, že si jde pro trůn... ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Závěrečná epizoda první série ve mně žádné velké nadšení neprobudila. Tradičně nejlepší byl král Richard, ale kromě něj mi toho šestý díl příliš nenabídl. Tentokrát jsem se nijak extrémně nebavil, zasmál jsem se jen občas, a to je na tento seriál příliš málo. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Jak jednou pravil sv. Jupiter: 'Dle plodů jeho krve budou jej znáti, a dle délky jeho majestátního klacku budeš jej uznávat.' A délka mého klacku zůstala pro všechny utajena, krom královny a tisíce tureckých šlapek!" ____ Aneb věštba křivozubých židovských hyen se neodvratně naplňuje! Edmund rafinovaně spřádá zlomyslné intrikářské pletichaření, a do své sbírky gotických komnat a koňských exkrementů si přidává šestičlennou sebevražednou kompanii, s jejíž pomocí svrhne království Albionské. Jednoduše takřka bezchybný závěr, jehož závěrečný elegický žalozpěv je jakousi pomyslnou třešničkou na tomto tragikomickém středověkém dortíku! ____ "V naší společnosti schází pouze jediný: a to Jack! A né, nemám na mysli Šíleného piraňu Jacka, nekrofilního vraha z Alwyche. Ani Šíleného zvířecího Jacka, zloděje hovězího a lidožrouta ze Sutton Coldfieldu. Ani Svatého Jacka O'Hooligana, odpůrce všech lidí a vraha kozlů z Dingle Bay. Natožpak Kanóna Jacka Smulleyho, arcijáhena a kacířského labužníka vnitřností z Bath and Wells. Mluvím totiž o Nechvalně známém masochistickém Jackovi, té bestii, která vražedně znásilňuje faráře bez trvalého bydliště!" ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (SONY_)