Epizody(6)

Čtvrtá série nazvaná "Blackadder Goes Forth - Černázmije pokračuje" se odehrává za I. světové války. Hlavní postavou je kapitán britské armády Edmund Černázmije (to není chyba - po těch staletích už se to píše dohromady) snažící se dostat pod jakoukoliv záminkou z války. Skvělý plán mu ale vždy překazí generál "Mroží ksicht" Melchett a jeho pobočník, kapitán Darling, který kapitána Černouzmiji nenávidí. Kromě nich jsou zde opět jeho přátelé - pucflek svobodník Baldrick a naivní poručík George. (Fary)

rt12

Velmi vtipné a povedené. Ovšem vše hatil příšerný dabing a připitomělý nucený smích , kterým prošpikovali celý seriál , ten mi způsobil tiky a nechuť koukat na další díly. ()

Helo

Lord Percy se vrátil jako kapitán Darling a je to návrat vítaný! Černá Zmije hláškuje jako nikdy dřív, Baldricovy vychytralé plány jsou vychytralejší než kdy dřív a vůbec celé je opět zase skvělé. ()

Pirabin

Čtvrá řada mi proti ostatním příde, vážnější. Je to asi tím, že Britové vědí, že je válka svinstvo, humor je ovšem stále skvělý, jsem rád, že se po 3 řadě, všichni Zmijáci sešli...kromě Mirandy Richardson(Která se objevila tuším v jednom díle) Dávám 5 za skvělý humor, i za nostalgický konec, který se sice moc nehodí do sitcomu, ale i tak...je pěkný ()

easaque

kultovní seriál s nezapomenutelnou Černou zmijí a Baldrickem odehrávající se ve čtyřech obdobích slavných anglických dějin. Sice kvajita jednotlivých epizod je nerovnoměrná, ale jako celek to drží po kupě. Humor většinou stojí na zesměšňováním jednotlivých postav, takže žádné hlubokomyslné myšlenky nečekejte.. Půlhodinové díly však zpříjemní volný čas, kdy není do čeho či koho píchnout ;-) Ve výsledku slabší 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Cheeter

Všechny čtyři rady Černé zmije jsou výborné, ale pokud bych měl vybrat, nějakou, která mi nejbližší, byla by to asi tato. Je mi nejblíže obdobím, tj. první světovou válkou. Znám tuto dobu poměrně dobře, takže si mohu užít každou epizodu jak to jenom dovoluje. ()

MarekT

Bohužel poslední série příhod o Edmundu Blackadderovi byla sice slabší než ta třetí, to ovšem není důvod nedat plné hodnocení, jelikož i zde máme pilníkem dokonale vybroušené gagy týkajících se tentokrát válečného prostředí. Během sledování jsem zaznamenal i další změnu, kolikrát mě během této řady byl sympatičtější poručík George než jeho nadřízený kapitán Blackadder. Nemluvě o vojínu Baldrickovi. Další postavy jako Darling, jehož humor se v češtině ztrácí, nebo Melchett jsou standartní a vytváří s výše uvedenou trojicí dokonale sehraný kvintet (také proto, že Fry s Lauriem měli vlastní televizní show). K tomu se musí zmínit velice dojemný konec, který mě chytil za srdce. Mimochodem, pokud se vám líbila ve třetí sérii epizoda s Macbethem, zde se dočkáte zase Charlieho Chaplina jakožto terče vtípků. A zajímalo by mě, jestli po shlédnutí této řady budete mít ještě chuť na kávu. Na závěr pěkná stěží přeložitelná hříčka se slovy od Baldricka - "war started when a man called Archie Duke shot an ostrich because he was hungry". ()

Vignette

Čtvrtá série Černé zmije rozhodně není špatná, ale to "šlechtické" prostředí se mi prostě zamlouvalo víc než válečné, mno... ()

Splasher

Ono už jen ten zvolený název by si sám o sobě zasloužil plné hodnocení. V poslední řadě se sešla ta nejlepší sestava, navíc v pro mne nejatraktivnějším prostředí Velké války. A závěrečná - opravdu geniální - scéna, u které se vždy nechutně dojmu, ukazuje na pravý význam fráze Over the top. ()

otík

Poslední série Černé zmije mi přijde zábavnější než trojka, ostrovtip je téměř v každé větě. Závěr čtyřdílné série se opravdu povedl, škoda jen snad poměrně jednoduchého a ne nijak originálního konce. Od Černé Zmije bych čekal víc. Díly: 1. Frontový malíř, 2. Polní soud, 3. První dáma, 4. Letecká esa, 5. Vojenský lazaret, 6. Sbohem. Hudba: Howard Goodall ()

vesper001

Hořkosladká příchuť (a teď nemyslím Baldrickovu kávu :), několik nefalšovaně smutných momentů (a nemyslím jen závěr ;( a vyrovnanější poměr prostoru jednotlivých postav (poručík George na Hrad - nebo raději na ministerstvo kultury :)) staví poslední sérii Černé zmije na první příčku mezi všemi. ()

Wallas

Spolu s druhou se čtvrtá série řadí k těm nejlepším, až na místy nevtipná přirovnání, která cpt. Blackadder užívá je to jeden velký záchvat smíchu. A konečně už vím, kde se Matt Groening nechal inspirovat při tvorbě charakteru Zappa Brannigana. ()

Hafran

Nejdrsnější, nejreálnější, trpce veselá a vtipně smutná Černá zmije za první světové války. Klenot humoristické satyry a trpké absurdní hodnocení moderní doby schováno pod třemi šašky z armády. Pro lid co nezná Černou zmiji asi nejsnadnější začátek. ()

filmmovier

Černá zmije končí a já nostalgicky vzpomínám... Ten poslední díl byl celý takový melancholický a posmutnělý, přesto si zachoval notnou dávku parádního anglického humoru... Ostatně jako celá čtvrtá řada, která je o stupeň lepší než třetí a první, ale na paty ji šlape nejlepší dvojka. Vychytralých plánů tady bylo vychytrale hodně, což mě potěšilo, vrátil se Tim Mcinnerny, viděli jsme i Mirandu Richardson... Baldrick a Edmund jsou opět naprostí géniové a herci neztratili nic ze své herecké síly, což je příklad hlavně Hugha Laurieho, který opět hraje fenomenálně našeho známého George. Tentokrát se podíváme do zákopů první světové, což je jistě vděčné místo pro sitcom. Opět mě potěšily geniální zápletky a originální a leckdy zabijácké vtipy a situace. Hned v prvním díle, který se mi společně s druhým líbil nejvíc, jsem s překvapením zjistil že George docela dobře maluje a jak vidím, nebyl jsem jediný. Všechny epizody opět mají něco do sebe, něco čím si je zapamatujete a hlavně si všechny zaslouží plný počet. A to rozloučení proběhlo vážně nádherně, ale bylo dost smutné.... Vyzdvihnout musím i Stephena Frye a jeho kapitána Darlinga. Po druhé sérii s královnou Alžbětou druhá nejlepší série, v těsném závěsu první a nakonec třetí. Ať žije lord Edmund, řečený Černá zmije, Ať žije sluha Baldrick a Ať je pořád dostatek vychytralých plánů... Potom zakončím ještě Bestiánem. 100%. 100%. 95%. 100%. (hodnocení sérií). P.S. Bez debat vážně nejlepší role Rowana Atkinsona. ()

A.L.E.S.

Zlatý černozmijí hřeb celého seriálu. Nikdy jsem neměl větší touhu poznat anglický humor. Dokonce jsem zabrousil i na chytré stránky, kde mi byly specifické znaky objasněny. Nejvíc úcty ale zaslouží Baldrick, mám pocit, že něco tak tupého jsem nikdy neviděl. I když byl seriál fantastický, trochu jsem nepobral konec. Jako kdyby se to k tomu ani nehodilo, protože tam nebylo čemu se smát. ()