Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

shereen

Ten konec to bohuzel uplne zabil. Po prvni hodine jsem se tesila na mily film o nadeji. Je to sice klise, ale vzdy me potesi. Bohuzel co je moc to je prilis a scenarista natahl pruzinu emoci az nakonec praskla. ()

hrudka

Spíš takové lepší tři hvězdičky (škoda, že nemůžu dát půlhvězdičku). Kdyby víc zkonkretizovali ono "Pošli to dál", kdy mě navíc hrozně iritovalo označení "hnutí", v některých případech nebylo vůbec jasné, kdo co vlastně poslal. Mohli tím dát víc najevo, že je to vážně (sympatická) utopie. Kdyby to nezastřeli odpuštěním nebo vyznáním lásky... Konec je ale správný (jenom si kladu otázku, zda lze zemřít po lehkým bodnutím nožem do břicha), ale na hraně patetického kýče. Škoda. ()

Biopler

Film je silný kvôli originálnemu námetu šírenia dobra a ústrednej hereckej trojici, ktorá hrá perfektne. Dopomáha im k tomu fakt, že postavy sú napísané tak, aby okamžite zaujali. Osmentove kvality pri Sixth sense boli potvrdené ďalším skvelým výkonom, skrátka Haley Joel roly záhadných chalanov zvláda ako nikto. Spacey v roli skromného a trochu ťarbavého učiteľa kraľuje a odzbrojujúco pokojnými pohľadmi si ho nemôžte neobľúbiť. Hunt je príjemná žena, ktorá učarí divákovi a je dojemné sledovať aj jej príbeh. Filmu špatí účasť Bon Joviho, ktorý nezapadol. Newman zložil príjemnú hudbu, ktorá lahodí uchu, ale z veľkej časti vykradol sám seba z o rok staršej American Beauty. Snímka má šokujúci koniec, ktorým uberá na celistvosti posolstva. Navyše je nechutne hrajúci na city v samotnom závere, divák má pocit pachute. ()

tranquill

"Co za tím vězí? Chcete, abych zabil vaši ženu? .. Ne. Je to lákavé, ale ne. Říkejte tomu třeba štědrost..." Krásné romantické drama, které má geniální myšlenku, citlivou režii a skvělé herecké výkony. Pro mne docela kultovní snímek. ()

Solly

Je to jistě prvoplánovitý doják, ale mě dostal dokonale. Nemůžu si pomoct, ale ten folm se mi líbí. A závěrečné porušení jednoho z "tabu" americké kinematografie min. 1/2 * navíc. ()

VeeDee

Film člověka donutí se zamyslet a k tomu výborná hudba, proto tolik hvězdiček. Ale ten konec? To bylo opravdu přehnané... ()

Trifi

Vykalkulovaný doják? Možná... Neuvěřitelně silný příběh podpořený mimořádnými hereckými výkony? Určitě... Tohle je podle mě životní role Haley Joel Osmenta. ------ Plus: Síla příběhu, Haley Joel Osment, hudba --- Mínus: Sterilní režie, moc vykalkulovaně působící finále ------ Recept: 60% příběh, 40% Haley Joel Osment ------ Hodnocení: 95% ()

Nekroskop

Tenhle film mám rád, strašně se mi líbí ta myšlenka. Jen nechápu, co dělal prominentní právník v evidentně státní nemocnici. ()

Ceberus

Vždycky, když náhodou zahlédnu nějakou podprůměrnou romantickou komedii nebo nějaký díl teenagerského seriálu, tak si říkám, koho může bavit sledovat tuctový milostný příběh s tuctovými problémy? Na to přece nemusím chodit do kina, to mám všude okolo. Tenhle film však podává milostný příběh v netradičním, originálním prostředí a s víceméně netradičním párem. To je aspoň něco, co s nadsázkou nesleduju doma přes ulici. V hodnocení filmu se v zásadě shoduji s ostatními komentujícími. Všemu vévodí skvělý výkon ústřední trojice, doplněný neméně silným výkonem bezdomovce Caviezela a za zmínku stojí i Bon Jovi - čím více filmů s ním vidím, tím více se těším pokaždé, když ho náhodou najdu v titulcích filmu plánovaného ke zhlédnutí. A stejně tak jako ostatní i mě závěr poněkud zklamal. Na druhou stranu to bere vítr z plachet odpůrcům klasických hollywoodských sladkých konců a vrhá to na celý průběh filmu trochu jiné světlo. Každopádně s takovým zaujetím už jsem romantický film dlouho nesledoval. ()

matt85

Svět jednoduše na hovno je.. Ale není nikdy pozdě na to, abychom se ho pokusili změnit. Myšlenka tohoto filmu je prostě něco. ()

007.

Velice se mi líbilo, jak byl název filmu zpracován, ústřední trojice hrála velice hezky, ale co tento film zabíjí je podle mě zbytečná smrt na konci filmu a závěr ve stylu Hřiště snů s Costnerem. 74% ()

AloisNeuman

U toho filmu je důležité se zaměřit na myšlenku. Jak by svět vypadal? Mohlo by to fungovat? Návod je jednoduchý :Najdi .... :) ()

Acrobat

Ako to skončilo? Pokračuje sa v tom? Alebo len v presbyterských komunitách, či puritánskych? Z USA sa vracajú priatelia a nič nehovoria...Tak ako je to vlastne s tým nápadom? Leslie Dixon a Mimi, pre boha živého...! ()

haWranka

Kdyby tvůrci vystřihli posledních cca 10 minut, bylo by moje hodnocení ještě o hvězdičku vyšší. Takhle ovšem se sympatického dramatu udělali slzopudnej blábol (jak typické pro Amíky...). Všichni tři hlavní představitelé předvádějí standartně dobrý výkony, myšlenka taky fajn, ale jak říkám, konec to prostě zabíjí... ()

Mouchal

Takřka obyčejný film o neobyčejně dobrém (bohužel až moc idealistickým) nápadu, jak změnit svět. Učitel občanské výchovy, který se vyžívá ve složité mluvě a v množství "načančaných" výrazů a slovních obratů, Kevin Spacey zadá na začátku roku sedmé třídě domácí úkol. Úkol zamyslet se nad způsobem, jak změnit svět a pokusit se o to. Někdo si může říkat, že žádný takový domácí úkol by žádný učitel nezadal, ale z mé zkušenosti vím, že takovýmito úkoly jsou školy plné a já je nesnášel. Zdejší sedmáci si s úkolem ale poradili opravdu schopně (lépe než já na střední) a jeden nad ostatníma vyčníval jako basketbalista NBA nad baletkami. Ten žák (s tváří Haleyho Osmenta) se snažil změnit svět k lepšímu pomocí víry v lidské slovo a dobro (já vím, utopie, že?). Herecky i přes pár hvězd film nenabízí žádné orgie, možná s výjimkou právě Haleyho, který své starší a slavnější kolegy strčí hravě do kapsy. Škoda, že nakonec vyrostl a upadl v zapomnění, protože talentovaný klučina to rozhodně byl. Přesto, že způsob, jakým je film natočen, nenabízí mnoho důvodů k obdivu, na mě film působí dobře hlavně především mé libosti naivních filmů, které se snaží o nějaké pozitivní poselství. Možná by film byl lepší, kdyby se režie ujal někdo povolanější, ale to jsou jen domněnky. Závěr možná až moc klišoidní a sentimentální, ale mě tento snímek prostě bavil. 80% ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006