Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

Ole92

Hezká myšlenka, kdyby každý komu někdo pomůže pomohl dalším třem lidem. Škoda že to tak v normálním světě nefunguje. ()

majec4

Pekna rodinna drama so skvelym nametom. Scenarista to vsak zabil neskutocnym zaverom. Nie som zastancom "holywoodskych happy endov", ale toto bolo uplne mimo. Cely film mate pocit, ze po dopozerani filmu sa okamzite zapojite a poslete to dalej, no zaver vas urcite odradi. Mam rad hercov, ktori sa podielali na tomto filme, no nemam rad scenaristov :) Pokazili mi dobry pocit z filmu. Obsadenie super, soundtrack sa tiez hodil, vsetko v poho, len ten scenar. Skoda, chcelo by to remake, lebo namet je uzasny. ()

camper

Celý film jsem se bavil a byl jsem napnutej co bude dál, nicméně dojem z filmu mi hodně pokazil závěr, kterej z toho udělal, jak jsem to tady u někoho už četl - dokonalou holywoodskou masovou sračku. Dobře, tak šílený to nebylo, ale prostě bych si dokázal představit konec uplně jinej. Tenhle jakoby tam ani nepatřil. Dal bych 4 hvězdy, za konec jedna dolu. ()

Ulrich

Celkem slušný dojem z filmu nastolený trojlístkem skvělých herců hodně sráží konec, který svou zbytečností a zjevnou snahou o sentimentální vydírání diváka nejvíce připomíná závěr Města Andělů. ()

voidindigo

Ten "srdceryvný" konec mi připadá, jako že scénarista nevěděl, jak tento film zakončit, takže zvolil možnost "jak vyždímat z diváků nejvíc slz za nejkratší dobu ". Jinak je to hodně dobrý příběh, i když poněkud nerealistický (souhlasil jsem s Haleyovýma spolužákama, co se týkalo jeho projektu). Jen by to chtělo víc věrohodnosti a míň sentimentálních klišé. Ovšem Helen Hunt a Kevin Spacey jsou (jako vždy) výborní. A James Caviezel byl vskutku "ježíšovskej" když zachránil tu sebevražedkyni. ()

P-puma-

Tenhle film mě zaujal ihned, a moc ráda se na něj dívám. Má krásnou utopickou myšlenku, která je velmi originální. Člověk si řekne, jak je to jednoduchý. Herecké obsazení je perfektní, takže podle mě se je na co dívat :) A ne jenom jednou ()

trepka

nevim no...nikdy nebojujte proti systému, nikdy nic netvořte a o nic se nesnažte, nebo špatně dopadnete...nebo dopadněte špatně a udělejte něco pro svět... ()

AnnaClark

Nápad, jak změnit svět, byl dobrý (zvláště ve své jednoduchosti a logice), v praxi však trochu nefunkční. Stejnětak film: nápad pěkný, ale moc nefungoval. Ale asi to s těmi dobrými skutky zkusím - a za to dvě hodinky docela příjemného (i když dost průměrného a neoriginálního) přesvědčování určitě stojí. ()

Jeremiah

Krásný film s čistou a úžasnou myšlenkou, kterou kdybychom se řídili, vše by mohlo býti jiné - lepší. Pravdou je, že ve filmu byla spousta nelogičností / mlionář daroval své luxusní auto/ a že závěr filmu sklouznul, jak správně komentuje uživatel Lima, do sféry citového vydírání, ale pro tu nádhernou myšlenku u mě za 4 hvězdičky. ()

ricardocz

Je možné do filmu vtěsnat víc patosu a vlezlého poselství? Hm, asi ne. I přes skvělé obsazení je tento film příliš patetický, vlezlý a naivní. Dle mého názoru tento film diváka vyloženě tlačí do pozice lítosti a bůhvíčeho, opak je pravdou, nevěřícně jsem přihlížel jak hlavní hrdina umírá bez aspoň malého pocitu lítosti. Předvídatelný, ale zároveň do sebe zezačátku chronologicky nezapadající film. Pro mě odpad možná 1*, hercům ale dávám 3*, takže průměr je zhruba 2* ()

IBBY

...dobrý nápad dobří herci a jedna dětská naděje...dobré výchozí možnosti udělat FILM a ne americky dojemnou chápavou a všeobjímající rodinnou záležitost...téměř všichni zůstali za svými možnostmi a "přetažený" závěr to ještě zhoršil!...hvězdičky dávám nefilmově jen za myšlenku... ()

Gastovski

Tak tohle šlo nějak mimo mě. Spacey a Helen Hunt jsou pevné body, to je jasné, ale co zbytek? Ani nevím, jestli to bylo rodinné drama nebo něco jiného, ale po shlédnutí nad tím ani bádat nebudu. ()

hobbitko

Iritující slátanina, která se snaží být najednou 3 žánry, člověk by si myslel, že se tvůrci nedokázali dohodnout, co to vlastně točí a tak tam pro jistotu nacpali ode každého trochu. ()

Pidzey

Hezký film s dobrou myšlenou. Ale tu infantilní,typicky americkou poslední scénu si mohli odpustit. Kvalitní Spacey a Hunt. Joel Osment je pro mě jeden z nejtalentovanějších dětských herců. ()

KayTee

Milovala jsem už knihu, když jsem ji přečetla a film se skvělými herci ten pocit jenom završil. 5 hvězdiček nedávám jenom proto, že knižní zpracování je přece jenom o něco lepší... ()

Finarfin

Skvělé herecké výkony mých oblíbených. Závěrečná scéna byla opravdu trochu zbytečná a film čiší citově vyděračskou prvoplánovitostí, ale vzhledem ke zbytku se to dá docela dobře snést a dostává se lehce nad hranici, kdy se z tohoto negativa stává benefit. Je tam spousta neoriginalit a klišé, ale pořád to celkově nepůsobí špatně. Nevím, jestli je výsledné nižší hodnocení zde způsobeno předpojatostí vůči režii, ale mám občas tendenci vyrovnávat váhy, proto nakonec volím těsně 5*. ()

mls

Dlho som váhal nad *** hviezdičkami, lebo ten film má vážne peknú pointu, ale celkový dojem nie je dobrý - je to brutálne naivné, hlúpe a ani jeden z dospelých hercov nie je presvedčivý. A súhlasím s moviem, mňa na konci z celej tej situácie najviac zaujala tá dlhá kolóna áut. ()

Mike.mk1

Ten nápad s dobrými skutky je sice mírně utopický, ale je nám to podáno tak krásnou formou (a hlavně dobře zahráno), že to všechno sežereme. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006