Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

Gladi

Knihu si sice filmari znacne upravili, ale myslienka ostala zachovana. Asi moj najoblubenejsi film s Kevinom. ()

Fugito

Áno klasická romantická drama zo zlatým Haleyim Osmentom, no napriek tomu ma dostal vďaka perfektnej myšlienke , na ktorú prišiel malý chlapec, ktorý už tak mladý okúsil trpkosť života. Určite stojí za pozretie. ()

route60

Vykalkulované, slzotvorné drama zachraňují výborní herci, poselství které film přináší je krásné ale skutečný život je o něčem jiném, stejně dávám 4 hvězdy. ()

Rostiiik

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si řekl páni.... herecký výkon tak mladého herce Haley Joel Osmenta byl naprosto strhující. V tak útlém věku a takový herecký talent je úžasný a to nesmíme zapomenout na šestý smysl, kde hrál naprosto fenomenálně. Je to strhující příběh o mladém klukovi, který se snaží změnit svět svým vlastním způsobem. Tento film po shlédnutí nenechá nikoho chladným:-) ()

laple

Jsou skvělí ti dva. Chlapečka Osmenta moc nemusim, ale i on se celkem vyznamenal. K páté hvězdičce tomu chybí nějaká totální bomba ve formě překvapení, zvrácení stavu nebo celkově nepřekonatelný průběh. ()

BlackAngels

Konec filmu mě docela dostal, ale tak nějak mi přišlo, že to do filmu patřilo. Myšlenka malého chlapce na rozvětvující se strom takzvané pomoci někomu blízkému je úchvatným nápadem! Přála bych si to přenést do svého života. Někomu tak změnit život aby to mohl poslat dál ale.... nejsem malý dítě a nechci po tom všem umřít..., ale aspoň se snažím třeba když je na mě paní na poště hooodně nepříjemná se na ní na konci usmát, pěkně jí poděkovat a popřát pěkný zbytek dne. Třeba ten co příjde po mě bude místo odfláknutého pozdravu obdařen i jejím úsměvem. To je moje malé "pošli to dál" :-) ()

Meow86

Kevin je fešák i s pogumovaným xichtem. K věci. Konec filmu byl vskutku k nasrání. To jsme si my - občasné naivky, co sem tam i věří ve vítězství dobra nad zlem, nezasloužily. Tady měli tatínka, maminek a následník trůnu žít společně šťastně až do smrti. Jak už bylo řečeno, v opačném případě celá myšlenka ztrácí své kouzlo. Jak by řekl Trevor: "Svět je na hovno, že?" ()

HrudkaJ

Líbilo se mi, že z pojmu "svět" udělali bližního, ze snahy ho změnit někomu pomoci a že ten kluk nakonec zemřel. Nelíbilo se mi všechno ostatní, jak tu původně bohulibou ideu udělat taky někdy něco dobrého utopili v dost laciné romantice, že v podstatě pominuli obyčejnou lidskou slabost, jíž pouze zahalili do smutného lidského osudu a že šli cestou nejmenšího odporu, tj. že problém té myšlenky vlastně ani není v té lidské slabosti, ale v tom, že každá myšlenka dobra je hlavně od toho, aby se dále promýšlela, ne jen realizovala na pomoci byť i cizímu člověku. Jako že ten film mohl být mnohem lepší, ale to by nesměl být romantický a uzavřený v takovém tom americkém světě lásky a lidské blízkosti, musel by prostě dohlédnout dál než na nějaké osobní štěstí. A v tom mě velmi zklamal, ale věřím, že to původně bylo myšleno lépe. ()

koza3

Po dalším shlédnutí jsem měl zase na krajíčku. Výborně zpracovaná myšlenka o klukovi, který by rád změnil svět. Čtyři vyšperkované hvězdy si to určitě zaslouží. Vynikající herecké výkony jak Joela Osmenta, tak kmetů Kevina Saceyho a Helen Hunt jsou prostě bravurní. Nemám co dodat... ()

Dixieboy

Helen Hunt výborná a Kevin Spacey taky tak... Haley měl našlápnuto k velmi slušné kariéře, protože jeho talent je nesporný. Moc dobrý film! ()

Kethryn

Môj veľmi obľúbený film, ktorý odporúčam každému, kto ešte má vieru v ľudstvo a "chce to poslať ďalej". Jeden z počinov, kde zažiari mladý Haley Joel Osmant (škoda, že v dospelosti jeho kariéra nejak utíchla). Slzička na konci filmu musí byť. ()

FemmeFragile

Pro mě osobně je tohle jeden z nejsilnějších filmů vůbec. V průběhu let se k němu opakovaně vracím a stále žasnu nad ve své podstatě jednoduchou dějovou linku, která je však zásadním způsobem vypointovaná a dovedená k dokonalosti také skvělým obsazením. Musím říct, že si na tenhle film vzpomenu pokaždé, když pro mě někdo udělá něco hezkého, a od té doby se snažím "posílat dál"... Myslím, že pokud má tenhle film takový efekt byť jen na jednoho člověka, pak splnil nejen svůj "estetický" cíl... ()

TesterX

Skvela trojice hercu nezachrani film s dobrym nametem, ale spatnym zpracovanim. Vice napadu, fantazie, vtipu i te romantiky by rozhodne neskodilo, takhle je to takove nemastne neslane, ale ve vysledku koukatelne. ()

mr.sulas

Když to vezmu z pohledu nekritika,ale obyčejného diváka,má ten příběh myšlenku,velice slušné herecké výkony a k tomu netypický happyend nehappyend.Bez rozmýšlení hodnotím tak jak jsem hodnotil.Už kvůli Haley Osmentovi. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006