Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

JakeG

Velice dojemné!! Obyčejně bývám obrněn emocím, obzvláště k těm velice smutným a hlubokým. Obrněn rozumějte jako že ni slzy neuroním. Ovšem tento film, i když ho vidím opakovaně, dokáže TO co mnoho jiných ne. ()

Eluin

Hezký film, který ale bohužel trochu sráží na kolena přílišná kýčovost. Režírovat to někdo jiný než Mimi Leder....to by bylo. Nesmím opomenout zmínit H. J. Osmenta, protože jeho postava i výkon se mi moc líbily. Docela mě překvapila i velká účast známých tváří, to ovšem nemusí nutně znamenat, že všichni hráli nějak úchvatně (od Helen Hunt již nic jiného než servírku z "Lepší už to nebude" ani nečekám :-)). ()

P.J.2

Dlouho jsem přemýšlel co u tohoto filmu mám napsat. na jednu stranu je to kvalitně odvedená práce a je vidět že Leder tenhle projekt bral dost osobně, herecké obsazení je více než kvalitní a to i přesto že nemám rád Osmenta,tak zde odvedl svůj snandard i s malejma přehrávacíma chvilkama, na druhou stranu příběh byl strašně moc natahován a to nemluvím o ždímacím konci která divákovi vnutí slzu do očka, ale i přesto je to velice kvalitní filmeček který na to že má 2 hodiny utekl jak voda.... ()

Pet 510

Upřímně řečeno celý film v podstatě tvoří obrovské množství všech možných jak negativních tak pozitivních klišé uplácené do, světe div se, moc dobrého knedlíčku. Kouká se na to opravdu moc pěkně až do úplného závěru. Po tom co jsem tvůrcům všechny ty stará známá témata co jsou všude omýlány pořád do kola odpustila a začala jsem té pohádce věřit mě úplně násilím vtrhli zpět do reality tímhle přestřelem. Ale každopádně to je asi tak jediná vada na kráse a zkazit tenhle příjemný film to nedokáže. ()

boul

Tento film jsem si pustil pro to, protože měl celkem pěkné hodnocení a hlavně proto, že tam hráli mí oblíbení herci Kevin Spacey a Helent Hunt. Cely fílm jsem se celkem bavil, a ikdyž film vypadal na klasický americký film, tak mě celý film zajímalo jak to asi dopadne, ale tak dojemný konec, který pro diváky připravil Mimi Leder mě docela dostal. Film spíše na 3* ale já jsem dal 4*, protože se mi líbil !! ()

BOURQUE

Film veľmi dojímavý a originály. Hlavne hlavná myšlienka filmu je to, čo chytí filmového diváka a človeka naraz. Ja sa priznám, že so záverom filmu nesúhlasím! Podľa mňa to, aký záver zvolili tvorcovia, bolo zbytočné. Ale nechcem napísať, že prečo. Podívajte sa na to! Ja som na konci filmu plakal, áno, priznám sa! A ešte jedna vec: trojica K. Spacey H. Hunt a J. Osment je neskutočne dobrá a každý z nich podáva bezchybný herecký výkon. Osobné hodnotenie: 92% (*****) ()

Evander

Nebýt naprosto šíleného závěru, přemýšlel bych o 5-ti *. Výborné výkony hlavních hrdinů, promyšlený příběh a nevtíravě pozitivní pohled na svět dělají ze sledování tohoto snímku velmi příjemný zážitek. ()

Colleague

Film se zajímavou myšlenkou, který kdyby se jí držel, byl o něco kratší a typicky americky přisládle neřešil tolik mezilidské vztahy, by mohl donutit lidi se zamyslet nad tím, jestli má cenu měnit svět k lepšímu. Zavřel jsem obě oči, odfiltroval ten zbytečný slaďák a dávám ještě 4 hvězdičky za zajímavý nápad a skvělé herecké výkony. ()

Lyžař

Tlak na city. Jasně. Ten je tady vidět hned od začátku a až po úplný konec. Ale je to nádherné. "Pošli to dál" jsem si opravdu užil. Nechal jsem se ždímat, nechal jsem si film vlézt až do nitra duše. Jasně, někdo může říci, že je to celé nemožné a nereálné. Ale proč se nezasnít? Vždyť celý příběh je založený na pomáhání druhým. A to se mi moc líbí. Celý ten líbivý ansámbl kolem je krásný, seč neuvěřitelný. To je pravda. SPOILER!! Akorát konec je dle mého názoru naprosto zbytečný. Kdyby celá scéna s pomocí bližnímu svému vygradovala v opak (uzdravení), přece by se taky nic nestalo. A navíc by to podpořilo myšlenku, že pomáhat ostatním je dobré a bez větších následků. Kevin Spacey, Helen Hunt i mladý Haley Osment hrají skvěle a uvěřitelně, hudba taky skvostná, co víc si přát. Režie: ***; Scénář: ****; Herci: *****; Hudba: ****; Příběh k zamyšlení: ***** ()

lemonova

Áno, je to priamy až okázalý ťah na city, ale neuveriteľne uveriteľne odohraný.. takže Kevinovi a Helen dávam 4*. ()

brumbrum

Parada ;-)! A jasne, ze nejeden cynicky zivotom sprdeny podpriemerak s ironickym usmevom len laxne poznamena, ze slo o gycovu hru na city. Ze neexistuje 13-rocny chalan, co sa s kladivom v ruke postavi ozranemu fotrovi do cesty? Existuje. A ze foter ma v stole buchacku a so spokojnym usmevom ju pouzije proti rodine? Existuje. A ze decko hlada dobro tak zufalo, ze chce robit dobre i napriek sprasenemu osudu? Existuje. Ibaze decko si to pootocenie kormidlom osudu nevycuca z vlastnej hlavy. Do tej rodiny musi vstupit napriklad knaz, ktory namiesto hry "posli to dal" zaseje vieru. Lenze to by potom poprdenci krutili este neveriackejsie svojimi dubovymi hlavami, takze to treba dnesnemu nic nezazivsiemu znudenemu divakovi servirovat menej realne a viac rozpravkovo, aby to posobilo viac realne, nez to rozpravkovo v skutocnosti byva. 4* v pohode, za autenticnost pribehu a herecke vykony. Skoda, ze toho maleho takto ukoncili; ono to obcas dakto aj prezije :o).. ()

burton

Bez ohledu na to, že tady občas mrmláte, že to je vyděračský a manipulativní snímek, funguje. Takže moc nemrmlejte a posílejte dál. Díky. PS: Joa jestli se vám, zdá, že ten závěr je fakt moc, tak jo. Taky jsem si pobulela a zároveň krutě nadávala na to scénáristický, prasecky vychytralý sado! ()

Rathalos

Nadherny film a jedna z mojich srdcoviek,pri ktorej sa nikdy neubranim slzam a este chvalim herecke vykony,hlavne Haley Joel Osment bol genialny...:-) ()

Skleni

Ďalší z filmov kedy som reval. Proste ten koho nezasiahol osud chlapca je chladný fas! Film čo to po stránke technickej netrpí a ani po hereckej. To už vôbec nie! Možno dej je trochu pomaly sa nesúci, ale filmu to sedí. U mňa jedna z naj drám aké som videl. 83% ()

Pasifae

Já opravdu věřím tomu, že když chcete, zvládnete ledacos, a navíc je to pěkný, příjemný film s bravurními herci. Ale málo platné, to tlačení na citovou pilu by svět mohlo ne změnit, ale přeříznout vejpůl. ()

shereen

Ten konec to bohuzel uplne zabil. Po prvni hodine jsem se tesila na mily film o nadeji. Je to sice klise, ale vzdy me potesi. Bohuzel co je moc to je prilis a scenarista natahl pruzinu emoci az nakonec praskla. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006