Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

Scevola

Skvele herecke obsadenie vo filme s neskutocne silnou myslienkou okolo ktorej je vystavany cely film. Tento film som videl viac krat a vzdy nakonci sa mi tlacili do oci slzy (ten zaver je az neuveritelne emotivny). Miestami som mal pocit ze pocujem upraveny soundtrack k Americkej krase (necudo ked Thomas Newman robil hudbu pre Americku krasu rok predtym). Na druhej strane tento film ma trochu slabsie prevedenie, najma slabsie dialogy. 8/10 ()

ti88na

Herci boli skvelí, všetci aj ten malý chalan a aj ten námet nemal chybu. Lenže to spracovanie viazlo prakticky celý čas. Film chcel byť strašne dojemný a osudový a vo výsledku nebol ani jedno, len jemne nadpriemerná dráma. ()

peetriss

Samoúčelně sladkobolný, dojímavý a svým způsobem i naivní příběh, který je ale na druhou stranu i krásně kouzelný, zamyšlení budící a alespoň na dvě hodiny v lidech dobro budící. Tento film se mně líbí, člověk občas potřebuje věřit v dobro člověka, a to tento film bezesporu dělá a tím je cenný. Po řemeslné stránce však netvrdím, že tento film je bez chyby, šlo to natočit mnohem lépe, ale díky bohu za vznik tak krásného příběhu, kde tvůrci hrají divákovi nezaobaleně na city, což ovšem poněkud přehnali v závěru, kde byla překročena hranice zdravé míry a což ve mně nejednou vyvolává nutkání jednu hvězdičku ubrat. ()

Schuldiner

Trošku přeslazený.. Kompletně. Ale špatný rozhodně ne! Za myšlenku příběhu, která to celý hází nad průměr, dávám čtvrtou hvězdu. Prostě ´´Pošli to dál..´´ ()

Piškotka

Rozporuplný americký sociální doják o touze po lepším životě a světě. Oba dospělí protagonisté si nesou své břímě a naturelem k sobě vůbec nejdou, jejich kostrbaté dialogy zato byly roztomilé a odlehčovaly závažnost. Trevor představuje dítě se zvláštním druhem uvažování a nezapadající do své doby. Helen Hunt bylo všude plno, její hustá blonďatá hříva symbolizovala bojovného lva jistého v kramflecích, ale příliš podléhajícího své slabosti. Kevin Spacey opět jako z jiného světa, jeho pohled odzbrojuje. ()

Mitin

Když hodnotím s odstupem času, Kevin Spacey, Haley Osment a docela pěkný námět, jsou asi tak jediné věcy, které mě na filmu bavily. Ovšem zase tak špatné to nebylo a film je mírně nad průměrem. Víc jak ale 3* nedám. ()

Jespi

Málo kdy se mi stalo, že by mě film, který mám puštěný jako kulisu, o které ani nevím, že zrovna v TV běží, tak zaujal, že jej začnu plně sledovat. Film si sice hraje na příběh ze života, který se zdá být uvěřitelný a věřím, že cílová skupina bude zaujata, každopádně mně to přišlo jako čiré utopické sci-fi pro americkou veřejnost. Po filmu všichni zamáčkneme slzu, vzdychnem si, že ten svět vlastně není zase tak hrozné místo, na týden se chováme hezky a za dva se už opět podvádíme a vraždíme. Každopádně s vědomím, že je to v podstatě kravina, jsem se ponořil do příběhu a musím říct, že "v rámci fikce" je to moc hezký snímek. Herecké výkony naprosto super, můj oblíbený Spacey opět zařádil a Osmenta, kterého moc nemusím, jsem tady docela snášel. A dějové sice velmi podsouvavě, ale hezky zpracované. ALE. Konec filmu si to totálně pohnojil. Né, že by mě ten konec vytočil k vzteku nebo mrzel, ale přijde mi prostě nesmyslný. Porovnal bych ho s koncem American History X, jenže tam ten nečekaný konec měl hlubší význam, více se s ním i vtěch 30 vteřinách pracovalo a za těch 30-40 vteřin toho řekl víc než konec tohoto filmu během 5ti minut. Ano chápu význam tohoto konce, kontrast mezi dobrem a zlem, ale prostě tady, oproti výše zmíněnému filmu, naprosto selhal. Nehodil se do děje a i když sám nemám rád "klasické, americké, rodinné, smířlivé, kladné konce" zde by prostě logicky, k celému konceptu filmu seděl. Celou dobu měl film naběhnuto na 80-85% tímto koncem si to ale pohnojil. Takže 70% A i když se toto procentuální hodnocení v ČSFD hvězdičkách neprojeví, tak já jej tímto mám zafixovaný jako film, který mě něčím hodně zklamal. PS: Nechápu co na tom filmu stálo 40 milionů dolarů. Platy herců ? ()

orkadimenza

Miluju filmy, které v sobě skrývají nějaký hlubší smysl! Mimi Leder porušila pravidlo, protože neposlala poselství třem lidem, ale miliónům. Já měl ale to štěstí, že jsem sledoval tento film v místnosti s mámou a tátou - a byli jsme tři. Od počátečního proslovu profesora Simoneta jsem byl pohlcen, ale to jsem ještě nevěděl co mne čeká. Příběh jednoho malého chlapce, který dokázal změnit svět. Pro někoho to může působit pateticky, ale já vnímal tu přirozenost a lehkost s jakou byl příběh podán. Různorodost postav a životní osudy lidí ve městě Las Vegas (což byl možná hlubší smysl ve smyslu narážky na město jako takové) mě nechaly jen spokojeně přemýšlet a užívat si krásu toho filmu jako poselství. Označení "Pošli to dál" jako hnutí nebylo nejvhodnější, ale ani to mi nedokázalo zkazit skvělý zážitek. Vnímám ho jako něco víc do života, a tak by měl být vnímán i ostatními. Pro tuto chvíli mi snad zbývá jen doporučit tento vynikající film dalším třem lidem, vím, že to je málo, ale snad se mi v životě naskytne spousta příležitostí - poslat to dál. ()

Balet

Kevin Spacey, Helen Hunt a H. J. Osment opět potvrdili, že jsou výteční herci. J. B. Jovi stále ne... Jinak je to úžasný a skvělý. Kamera, scénář... všechno. ()

lareinna

Haley Joel Osment z pomedzi detských hercov je môj obľúbený a v tomto filme, ktorý má dobrú pointu, ma tiež chytil za srdce. ()

HonzaSim

Hvězdné obsazení v čele s Haley Joel Osmentem, ve svých nejlepších letech. Tohle není jen film, to je poselství "Pošli to dál!" Pomož třem lidem s něčím, co sami nezvládnou. Oni pomohou dalším třem lidem a rázem je tu 12 dobrých skutků a 12 vděčných bytostí. Film se snaží o zlepšení světa a poměrně se mu to daří. Smutný konec jsem nečekal, ale závěrečná scéna, kdy sejde před domem stovky až tisíce lidí, kteří mu přišli poděkovat se svíčkou, to bylo naprosto odzbojující a velmi emotivní až šel mráz po zádech. Nechápu, že trvalo tolik let, až jsem se k němu dostal. Takové filmy by se měly víc propagovat! 85% ()

suzanne1997

Tenhle film byl o něčem větším než jen o zabití několika desítek minut času, byl o velkém skutku, který chtěl Trevor udělat. Moc se mi líbila samotná myšlenka, to, že člověk pomůže třem lidem a ti zase dalším třem, ale musí to být něco velkého. Musím napsat, že jsem si v závěru i pěkně pobrečela, ale neprozradím proč, což se mi ani trošku nelíbilo, ale co se dá dělat. Nebudu psát co se mi nelíbilo, v zásadě to bylo o zpracování, ale to jde pominout, ta myšlenka je silnější než všechno ostatní a není od věci se nad něčím podobným zamyslet, zvláště potom, co uvidíte konec. Film nemůžu jinak než doporučit, i když si sama u sebe nejsem příliš jistá, jestli se na něj ještě někdy podívám. ()

deiwitch

I přes poměrně zajímavý a dobrý scénář je tento snímek dost předvídatelný a špatně zahraný. Zarazily mě zejména patetické výkony Spaceyho a Huntové - to jsem opravdu nečekal. O třídu horší herectví než v Lepší už to nebude, Huntové jsem nevěřil od začátku její alkoholickou matku a Spaceymu asi od poloviny svědomitého učitele, prostě průměr, lepší průměr za nápad. Diváci, kteří si rádi poplakají, si mohou přidat jednu * ()

Kratoc

Biják o Američanech pro Američany. Kdo by se nedojmul nad nebohým chlapcem, který čelí nepřízni osudu? Do toho ještě zaručení Kevin Spacey a Helen Hunt - co se na tom dá pokazit? Skoro nic ... Akorát mne to tedy až tak úplně nedostalo. Možná je chyba ve mně, že mám na vše takový cynický nadhled, ale prostě tenhle film nebyl můj šálek kávy. ()

Atheas

Jen za ušlechtilou myšlenku, byť je jakkoliv naivní, by jsem dal minimálně šest hvězdiček. Zbytek, herecké výkony apod. jde stranou, jen pokud nejde o Haley Joel Osmenta ten byl opravdu úžasně opravdový. Mírně trapný konec mi nevadil, rád takové dojímavé konce uvítám a docela dost rád je také propláču. Pošli to dál? No zkusím to určitě a první komu to pošlu budu asi já sám ;) V podobné rodině jsem vyrůstal a docela jsi dokážu představit pocity malého kluka, který se snaží napravit svou alkoholickou matku, no určitě to není takto snadné, ale navadí, jak jsem už psal, je to až trapně celé naivní, ale myšlenka daleko přesáhla a nahradila veškere nedostatky tohoto snímku. Moc pěkné a pošlete to prosím dál. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006