Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

BladeBlood

Film, který mě občas dokázal zmást, zejména prolínáním času, které se tam vyskytl, ale přitom byl neskutečně úžasný. Zejména díky hereckým výkonům Kevina, Helen a Haleyho, díky nimž jsem si film opravdu užíval. Zejména ze začátku se tam ukazovalo klasické romantické klišé, které můžeme vidět v naprosté většině amerických dojáků. V tomto filmu se dostáváme do trochu jiných sfér a do hlavní myšlenky, po které je i pojmenován film, hlavně myšlenky, která se mi neuvěřitelně líbí. Na konci filmu jsem měl i velmi dojemnou chvilku, jelikož opravdu stál za to. ()

ptady

Prvoplánovanej doják, docela by se na to dalo koukat, kdyby to nebylo tak natahovaný. Proto dávám o hvězdičku míň. ()

Rathe

Jak chlapec, tak i celý film má obrovský potenciál. Bohužel je jejich potenciál už předem odkázán k záhubě. A to už jen tou dobou, ve které žijeme. Neměl jste náhodou třeba někdo takový idealistický pocit, že kdyby to fungovalo, bylo by to skvělé? Že Vás film na tolik zmanipuloval aby jste něco udělali, změnili? No, to by tu muselo prvně fungovat něco jako v Minority Report a pak by se možná dalo něco měnit. Jsem poměrně dost sensitivní člověk a popravdě se mnou ani tak nezamávala smrt samotného chlapce, jako pak to, co udělali ostatní lidi, sousedé, pro matku. Herecké výkony všech tří představitelů byly dost věruhodné. Pro mě to byl dost zajímavý kousek. ()

Desires odpad!

To jsem tu vážně jediná, kdo jim na tak přeslazenej a nepravděpodobnej blábol psanej rukou ženské chtějící sluníčkový svět, neskočí? Osment je jako děcko už profláklej a Hunt mi nepředstavuje tu krásnou malou panenku, která má ale knížky očima Jerryho vypadat na ani ne třicet. ()

DavidAAAA

Kruci, zase film na jehož konci bulím jako želva. Naprosto utopický námět, ale hodně dobře provedený, Kevin Spacey ve své tradiční roli ztracence, úžasná Helen Hunt jako napravená alkoholička se kterou život smýká a Jon Bon Jovi v pidiroli správnýho hajzla. A nádherně udělaný happyend, kterej se zničehonic podělá.. A vlastně srazí veškerá předsevzetí, který si člověk v druhé půlce filmu postupně dává. Scénáristi asi dobře vědí, proč všechny ostatní filmy takhle rozhodně nekončí. I tak ale sympatický film na podvečerní pokoukání. ()

Jan.Jelinek

Nedotažené, za pokus čtyři hvězdy. Chtěl sem dát 3, ale když mi manželka, vidíc film poprvé, řekla, že se v závěru rozplakala, dávám víc... ()

Tanbris

U filmů asi nejvíc oceňuji dobrý scénář, ten může přebít všechno špatné. V tomto případě přidal téměř celé dvě hvězdičky, podstata příběhu se mi velice líbí. Zpracování filmu už bylo bohužel poněkud slabší, za zmínku stojí snad ještě velmi dobré herecké výkony Kevina Spaceyho a dětského herce. Díky silné myšlence 80 procent ()

Richmond

Nemôžem zakryť svoje rozhorčenie. Námet na jednotku, toto mohol byť film roka, keby sa na isté veci nekašľalo. Scenár akoby napísal niekto s mentálnou poruchou asi to je najväčší kríž na chrbte tohto snímku. Nemáme ani čas sa vžiť s postavami, pretože snímok ide priamo do deja a hneď opisuje "pay it forward". Následne strieda dejové linky, ktoré mňa osobne až na toho bezdomovca vôbec nezaujímali. To iba hlavnej dejovel linke so Spaceym Huntovou a Osmentom uškodilo. Koniec veru srdcervúci no cítiť tam takú filmovú neurózu... Žiaden vzťah k postavám- žiadna vyronená slza. Dialógy- nula bodov. Sem-tam prišiel nejaký Osmentov monológ, ktorý tomu trochu dodal šťavu ale nič viac. Herecké výkony napriek tomu vcelku slušné, ale čo iné by ste očakávali od takéhoto obsadenia. Keby sa tomuto snímku venoval niekto, kto vie pracovať s príbehom, bol by jeden z najlepších aké kedy Hollywood spatril. 60% 3* ()

anakonda007

Nemám ráda tenhle typ filmů, dívala jsem se na doporučení. Dala bych i 4,ale konec mě zklamal a neměl logiku, nebyl důvod, aby takhle skončil. ()

Sejkorka

Zajímavá myšlenka, horší provedení. Ke cti budiž, že to není doják a ještě k tomu sad end. žádný výrazný herecký výkon a to mají hlavní dospělí protagosnité dohromady 3 Oscary. V uších mi zní letitý hit božského Káji "pošli to dál, po větru jen, že se mi zdál o ..(?).. sen". Jo, a v roli krutého otce John Bongiovi, prostě hard rock. ()

peproch

Alkoholismus a domácí násilí jsou prostě přenosné, přenášejí se z generace na generaci, Trevor je mládenec, který se prostřednictvím soukromého školního projektu Pay It Forward ( dál přenesené pomoci), zastavit vlivem 11 letého kluka šíření zla. Všichni kolem něj jsou nějak „pokousaní“ tím zlem, přes pocity zmarnění se dostaneme novým poznáním, že Pay it Forward funguje již dříve, Trevor stane se ale obětí. Je tedy naplněna kostra antické tragedie, že hrdina, který odstartuje změnu mytického zacyklení zemře. Krása Helen Hunt je tady výjimečná. ()

drkaldj

Bylo by hezké kdyby to takhle fungovalo. Ale film u mě naráží hned u dvou věcí. Jednak protože je ohledně projektu Pošli to dál docela perfekcionistický (přesto že si film uvědomuje že svět není dokonalý). Dále ten konec, který mi přišel hlavně tou smrtí poněkud okatý. ()

Korpy22

Další doják v hlavní roli Haley Joel Osmentem. Roztomilý, mladý kluk přináší do světa plného špatností myšlenku, o předávání dobrých skutků. Celý film člověk sleduje s velkým napětím a chce vidět více. Působí to jako pohádka která je ale v reálném světě, ve které ne vždy vyhraje dobro. Nebo ano? ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006