Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

TesterX

Po technické stránce není filmu mnoho co vytknout. Výborný nápad použití více záběrů scény v jednom obraze zkombinovaný s efektním střihem však odvádí pozornost od skutečnosti, že děj je tak plytce nudný, až to bolí. Ohranou zápletku, bezduché dialogy a nerealisticky (ne)čekaný vývoj postav nemůže zachránit ani výtečná bojová scéna s tanky, kterou stejně vzápětí střídá směšný souboj Hulka proti vrtulníkům (velká podobnost s Godzillou). Na druhou stranu musím uznat, že debilní comicsový námět se snad o moc lépe natočit nedal. Stačilo by jen ustřihnout film o polovinu, přidat ještě pár akčních scén a změnit stupidní konec. Chyba není v režii, ale ve scénáři a námětu. ()

Brainback odpad!

U tohoto filmu jsem čekal akční podívanou, ale měl jsem co dělat s tím abych neusnul. První dvě hodiny sem bohužel marně čekal na akční scénu. Nudaaaaaaaaaaaaaaa! ()

veverysiak

Pravdupovediac som od toho veľa neočakával, sfilmované komiksy z komunity mutantov síce pozriem, ale zatiaľ ma neuchvátili, ale tento kúsok mi šmakol, či už je to neuveriteľne trúfalým primiešaním psychodrámy rodinných vzťahov, alebo neprehnaním v digitalizovaní efektov, ba možno príjemne sympatickými hercami, to je všetko fuk, má to zvláštny spirit, takže 85%. ()

kishi_SO

fiiiha! Hrana verzia gumkacov???? no ako by som.........asi iba ze nijako neoslni a nijako neublizi...ale este o 10 minut keby bol dlhsi 1* ide dole. A este napadne ponechany volny koniec:-D ()

Sentinel

Celý film klidně mohl být o hodinu kratší, chvílemi je to hrozná nuda. Akčních scén je poskromnu, ale zase každá stojí za to. Ve výsledku lehký nadprůměr. ()

Scaevola

Neotřelá snaha zachovat i ve filmové versi dojem komiksových okének a jiné umělečtější chování kamery (než je u adaptací zvykem) bohužel více škodily, jak pomáhaly. Z mého pohledu pouze rozbíjely již tak kolážovitý děj a, abych byl upřímný, ani postava Hulka samotného mi k srdci příliš nepřirostla. E. Bana byl neobyčejně "plastový" a to naneštěstí hlavně ve scénách, kdy jeho postava nebyla právě zelená. Ovšem J. Connelly není co vytknout a i N. Nolte se přes chatrnou motivaci svého profesora snažil. ()

DansteR

Další komixový velikán se dostal na filmové plátno. Eric hraje Hulka dokonale a akční scény s spolu s Noltem jsou ještě lepší. No na filmu se mi akorát nelíbí ta délka. Většina scén z první půlky filmu mi příjde zdlouhavá, obvzlášť méně akční scény o Hulkově vzniku atd, ale jak jsem řekl bohatě to vynahrazuje akce druhé půlky, od pustiny až po San Francisco. 70% ()

sokor3

Tento film patří mezi podprůměrné filmy, podle marvelácké komiksové předlohy, ale dívat se na něj dá. ()

Mukl007

Po nedávném zhlédnutí Avengers jsem se opět dostal i k Hulkovi. Avšak záhy jsem pochopil, proč jsem tento film už tak dlouho neviděl. Ve více jak dvouhodinovém počinu se najde napětí, co by se na prstech jedné ruky spočítalo a děj působí hrozně natahovaně a nezáživně. Další problém vidím v hlavním představiteli. Eric Bana je určitě nejhorší představitel Hulka ze vše tří filmů, ve kterých se toto monstrum vyskytlo. Filmové efekty jsou pak kapitola sama pro sebe. Možná to byl záměr a má to působit rádoby umělecky a evokovat komiksovou podstatu, u mě to ale evokovalo maximálně zděšení a zklamání. První díl Hulka si tedy nezaslouží více jak 2 hvězdičky, nejenom za přehnanou délku, ale i za celkové zpracování. ()

Jack_F.

Utahanou nudu nezachrání pár dobrých akčních scén. Psychologie? No dobře aspoň to máme za sebou a nemusí se řešit do budoucna. :D ()

aannemer

Komixy nečtu a filmům podle nich se vlastně vyhýbám. Do včerejška jsem o Hulkovi věděl jen to, že to je film o zeleným chlápkovi. Přesto jsem si film pustil a vůbec jsem nelitoval. Užil jsem si dvě hodiny solidní oddechovky. ()

ynot

Další z řady komixů natočených jako hloupé a zbytečné béčko. Proč musí dialogy a romantické scény vyvolávat pocity trapnosti? Proč nemůžou být bojové scény natočené trochu uvěřitelně, proč musí popírat nejjednodušší fyzikální zákony a proč musí působit směšně? Škoda, od legendárního komixu a uznávaného režiséra jsem čekal víc. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)