Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Petrus1

Ne, to fakt ne! Já komiksy nečtu. A ani je nevyhledávám u filmu, ale chtěla jsem tomu dát šanci. Zvládám proměny lidí v silnější akční hrdiny, ale tohle bylo trochu moc. Přes hory a doly jako laň skákající zamilovaná zelená příšera, která vypadá, že se každou chvíli rozpláče, která roztáčí nad hlavou tanky...i ty efekty nebyly dobré. Asi už jsem na takový hrdiny stará. Vždyť já si teď uvědomuju, že ani pořádně nevím, o co tam šlo. Aha, o nějaký pokusy s DNA? Už si vzpomínám...celou dobu jsem čekala na to, až se tam ta zelená věc objeví a když už se konečně objevila, tak šel celej film do kopru. Jedna hvězda za to, že jsem to vydržela do konce (ale nejsem si jistá, jetli jsem u toho nezchrupla). Jedno vím jistě. Už nikdy více! ()

RickyFitts

sorry... příliš hloupé na psychologické drama, příliš špatně natočené na akční film... to, že je možná chytřejší než ostatní komiksový filmy není moc velká útěcha... nebýt Jennifer, rozhodně to nedokoukám ()

El-Barto

Doufal jsem, že by se Hulk mohl zařadit vedle prvního Spider-mana, přeci jenom oscarový Ang Lee, Eric Bana, Jennifer Connelly a nemalý rozpočet tomu nasvědčovaly. Spidy ale dává Hulkovi pořádně na prdel, co do zábavnosti, dialogů i akce. ()

sirien

Původně sem dával 4*, ale zpětně to snížim, protože si z toho filmu vlastně nic konkrétního nepamatuju. Celý film je dost táhlý a "pomalý", v podstatě pojatý jako pokus zfilmovat komiks stylem "čínských legend". Nemůžu říct, že by to úplně nefungovalo a samotného mě to oslovilo - i když víc takových filmů bych asi už nedal - ale mám nějak pochybnost o tom, kolik lidí to takhle ocení. ()

Tequila

Možná jsem divný, ale já Hulka pokládám za jednu z vůbec nejlepších comicsových adaptací. Pro mě film fungoval a emocionálně mě dokonale angažoval. Postavy jsou věrohodné, skvěle zahrané, ani v první části jsem se nenudil, dlouhá expozice mi naopak umožnila ponořit se do příběhu a o to více si vychuitnat působivé finále s úžasným dramatickým nábojem. Když například srovnám závěrečný výšplecht Green Goblina ve Spidermanovi na téma "spolu ovládneme svět" s podobně laděným projevem Bannerova otce, šlo v prvním případě o trapnou karikaturu, zatímco tady, díky skvělému Nicku Noltemu a hlavně díky tomu, že děj k něčemu takovému celou dobu směřoval, že dialogy jsou tu mnohem lépe napsané a vývoj postav skvěle vystavěný, šlo o strhující scénu. Problém Hulka vidím pouze v tom, že ho ocení jen ti, co za a) mají blízko ke comicsové kultuře a překousnou výraznou stylizaci a až mytickou nadsázku a zárověň b) neočekávají jen povrchní akční spektákl, ale jsou ochotni nechat se vtáhnout do vnitřního světa hlavních postav a spoluprožívat jejich příběh. Chyba byla možná v tom, že reklamní kampaň dělal z filmu něco, čím není. Film sám je ovšem možná nevděčné, ale pro mě skvělé, odvážné dílo. ()

Johnny

Dodať komixu psychologickú hĺbku je veľmi chvályhodná snaha ale zrejme treba nájsť rozumnú hranicu, pretože komix by predsa len mal byť trochu ľahší... Myslím, že Ang Lee tú hranicu trošku prekročil a tak nás dramatický ústredný motív bude sprevádzať celým filmom. Na druhej strane, umelecké prvky vo filme zase pomyselnú misku váh naklonili predsa len k lepšiemu a čerešničkou na torte sú akčné scény vôbec. Proste Hulk je taký trochu nezvyčajný, ale veľmi pozerateľný komix. ()

zelda82

No nic moc...Nebyla to sice zadna hruza a bitka v pousti byla super, ale jinak jenom levna psychologie, ktera se omezuje na to, kdo driv rozzuri hlavniho hrdinu a ten ho za to odmeni ranou svou obri pesti. Neprehledny chumel vzpominek a dalsich vzpominek filmu taky zrovna nepomohl. Kdyby to bylo tak o 30 minut kratsi, bylo by to urcite ku prospechu. ()

gumbo

30% - film, který se ztrácí sám v sobě, jako by nevěděl co vlastně chce. O co vlastně jde, proč se kdo tak chová, kam to směřuje. Hulk prostě nemůže být filozofickým zamyšlením. ()

strikeman

Přestože existují určitě jiné a ještě zdařilejší komiksové adaptace, mně se tahle líbila. Film nestaví pouze na akci, ale zabývá se podrobněji i vykreslením charakterů postav, což je jedině plus. Ang Lee velmi vkusně a dovedně zakomponoval práci s více obrazy v jednom, což evokuje vzhled komiksové stránky. Akce je taky fajn, triky odpovídají době vzniku. Třešničkou na dortu je pak má favoritka a konkrétně v tomto snímku extrakrásná Jennifer Connelly. Jediný důvod, proč nakonec nedávám "fullhouse", je trošku labilní dynamika vypravování v první půli filmu, řekl bych vinou malinko (tak o 20 minut) přepálené stopáže... ()

hazaba

Opravdu jiný než komiksy bývají. Koukala jsem na to jako na zjevení, jen se mi postupem času zdál být v některých scénách zbytečně zdlouhavý, což se projevuje hlavně v druhé polovině filmu. Také Eric Bana v tomhle filmu moc charisma nevyzařuje (Jsem zvědavá, jak se s rolí popere Edward Norton) oproti Nicku Noltemu. Hudba skvělá. Abych pravdu řekla, váhám mezi třemi a čtyřmi *, no, nechám to odležet a uvidím :-) ()

Wargoo

Priemerný príbeh o zelenom mužovi, ktorý keď sa nahnevá je zle... Ale priznám sa, nudil som sa ako pes. Bana pôsobil divne, vôbec sa mi tam nehodil, a asi on mi pokazil celkový dojem z filmu. Jeho herecký talent možno vynikne niekde inde, ale tu totálne zleee... Conelly bola príjemná na pohľad ale celkovo na atraktívnosti filmu nepridala. Slabé 2** a 29,233% za to ze je to o Hulkovi, a zelená je celkom pekná farba... ()

Vakomlok

Komiksy mám rád, ale tohle mě dvakrát nechytlo. Jako by se Ang Lee nemohl rozhodnout, jestli točí film s propracovanou psychologií postav, nebo akční nářez se zeleným monstrem v hlavní roli. ()

Wolvie

Silně podceněná záležitost,která měla smůlu hlavně v tom,že když šla do kin,diváci ještě nebyli na tak silně psychologický blockbuster připravení.Ale jinak skvělí herci,brilantní režie a málo emocí.Svého mladšího bratříčka válcuje jedna radost. ()

Hapretor

Hulk je borec největšího kalibru. Beze sporu! Ale já radši v kreslené podobě. Komiks neznám, ale klidně řeknu, že film je nic moc. ()

Bob14

Mě se Hulk velmi líbil. Byl velmi dobře spracovaný a také jsem se docela bál aby to nebylo jako Hulk ze 70 let. Film mě velmi překvapil hlavně jak byl Hulk velký a silný s když se naštval tak se ještě zvětšil a byl ještě silnější. I když v tom bylo méně akčních scén furt bylo vidět že akce tomu nechybí buď v tom jak bojuje s mutovanými psi nebo na konci proti armádě USA a jak sundaval tanky a házel je 40 kiláků daleko bylo prostě skvělé. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)